Het gerechtshof in Madrid heeft geoordeeld dat een site met ed2k-links niet illegaal is, ook al verwijzen de links naar bestanden met films, muziek en software die niet vrij verspreid mogen worden.
De Federación Antipiratería, het Spaanse equivalent van Brein, had in 2006 een onderzoek ingesteld naar Sharemula.com, een site met ed2k-links. Na de vaststelling dat de links vooral verwezen naar auteursrechtelijk beschermde bestanden diende de organisatie een klacht in, waarop de politie ingreep en vijftien mensen arresteerde. Toen de zaak vorig jaar voor de rechter kwam, oordeelde die echter dat de wet niet was overtreden, omdat de beheerders van de site niet uit winstbejag hadden gehandeld.
De piraterijbestrijders gingen in hoger beroep bij het gerechtshof in Madrid, maar dat oordeelde donderdag eveneens dat een linksite niet illegaal is, zo meldt Torrentfreak. Volgens de rechters in hoger beroep kwam het verzamelen van ed2k-links niet neer op auteursrechtschending. Of er al dan niet winst mee gemaakt werd was volgens de rechters niet eens relevant. Tegen de uitspraak van het hof in Madrid is geen hoger beroep meer mogelijk. Dit betekent dat linksites in Spanje legaal zijn, ongeacht of ze commercieel zijn of niet.