Het Koreaanse Gamepark Holdings heeft de Wiz geïntroduceerd, een nieuwe Gp2x-handheld die op een eigen Linux-variant draait. Het apparaat is uitgerust met een 533MHz Arm9-processor, 64MB geheugen en een 3d-versneller.
De nieuwe Gp2x-handheld van Gamepark vervangt de F-200. De Wiz moet vanaf september beschikbaar zijn en gaat 170 dollar kosten, evenveel als de voorganger. De behuizing van de Wiz is nieuw, maar het binnenwerk is grotendeels hetzelfde gebleven. Net als de vorige versie is de Wiz voorzien van een Arm9-processor, een bijbehorende 3d-versneller en 64MB ram, al is de nieuwe processor met 533MHz aanzienlijk sneller dan de 200MHz-processor uit zijn voorganger. De nieuwe handheld is verder uitgerust met 1GB nand-flashgeheugen, een slot voor een sd-kaart en een usb 2.0-aansluiting. Het scherm is een 2,8"- oled-touchscreen, met een resolutie van 320x240 pixels. Naast de snellere processor is ook de 2000mAh lithium-ionbatterij een forse verbetering. Volgeladen zou deze accu de handheld vijf uur lang van stroom moeten kunnen voorzien, terwijl de batterij in de vorige versie het niet veel langer dan twee uur volhield. De Wiz heeft nog een verbetering ten opzichte van de F-200: de meegeleverde stylus kan in de behuizing worden weggestopt, net als bij de Nintendo DS.
De Gp2x-handheld is vooral geschikt voor het draaien van emulators. Die zijn er voor oude gameplatformen als de Snes, maar ook voor nieuwere systemen, zoals de DS, de PSP en de eerste Playstation. Op de handheld kunnen ook oudere pc-games worden gespeeld. Zelfs Quake 2 draait prima op het kastje.
