Aan het einde van het tweede kwartaal waren er in Nederland twintig miljoen mobiele-telefonieaansluitingen. Dat zijn er 388.000 meer dan een kwartaal eerder. KPN is nog steeds marktleider, gevolgd door Vodafone en T-Mobile.
In het tweede kwartaal van 2008 hebben de Nederlandse aanbieders van mobiele telefonie gezamenlijk een omzet geboekt van 1,62 miljard euro, wat 1,2 procent meer is dan in het eerste kwartaal van dit jaar. Deze groei is vrijwel volledig te danken aan een toegenomen omzet uit non-voicediensten, aldus onderzoek van Telecompaper. In vergelijking met vorig jaar is die omzet met een kwart toegenomen, terwijl de omzet van de voicediensten door lagere terminatie- en roamingtarieven daalde met 4,5 procent.
KPN heeft, wanneer marktaandelen op basis van omzet worden bekeken, 45,8 procent van de Nederlandse markt in handen. Dat is ruim een procentpunt minder dan vorig jaar. Vodafone staat op plek twee met een marktaandeel van 29,4 procent, een stijging van bijna 2 procentpunt. Op plek drie is T-Mobile te vinden met een marktaandeel van 24,9 procent, wat 0,7 procentpunt minder is dan een jaar eerder.
In het tweede kwartaal van dit jaar werden 388.000 nieuwe abonnementen verkocht, waarmee het totaal in Nederland aan het einde van juni op 20,04 miljoen abonnementen uitkwam. Wanneer marktaandelen worden gedefinieerd op basis van klantaantallen, blijkt dat KPN ook hier de grootste is: het bedrijf heeft een aandeel van 45,9 procent, maar dat is wel 1,8 procentpunt minder dan in het eerste kwartaal. Op plek twee is nu T-Mobile te vinden, dat inclusief de Orange-abonnees een marktaandeel van 26,3 procent heeft. Vodafone heeft zijn marktaandeel vergroot met 0,6 procentpunt en zit nu op 21,8 procent.
Naar verwachting zullen in Nederland in 2013 meer dan 22,6 miljoen mobieltjes geregistreerd zijn en tegen die tijd zal er jaarlijks 7,7 miljard euro omgezet worden. De voornaamste groei zal geboekt worden bij de non-sms-datadiensten. Daarnaast zullen op de korte termijn dalingen van terminatie- en roamingtarieven voor een verlaagde omzet uit spraakdiensten zorgen, meent Telecompaper-onderzoeker Alejandra van de Roer.