Garagegames, maker van ontwikkelgereedschap voor games, heeft zijn Torque-engine overgezet naar de iPhone. Met deze stap kan het aantal games voor de iPhone fors uitgebreid worden.
De iPhone-versie van de Torque-ontwikkelomgeving bevat volgens Garagegames onder meer een compleet uitgevoerde wysiwyg realtime-editor, integratie met meerdere 3d-modelleringsprogramma's en een eigen scripttaal. Met de Torque-engine, bestaande uit Torque Game Engine en Torque Game Builder, zijn 2d- en 3d-games op de iPhone te maken.
Ook biedt de Torque-sdk ondersteuning voor specifieke iPhone-features zoals multitouch-invoer en touchscreen-gestures. Om het gebruik van het intern geheugen te beperken kan bij games gebruik worden gemaakt van gecomprimeerde texturen, en zijn geavanceerde karakteranimaties mogelijk. "Omdat TGE en TGB beiden gebaseerd zijn op OpenGL, zijn ze uitstekend geschikt voor ontwikkeling van games voor de iPhone", aldus een blogposting van Brett Seyler, ontwikkelaar bij Garagegames. De Torque-engine is eerder al overgezet naar de XNA Game Studio van Microsoft en is al verkrijgbaar voor de Wii.
Garagegames is tevens uitgever van games op basis van de Torque-engine, en een mogelijke toekomstige toevoeging van het gamesportfolio van zijn engine aan de iTunes Store biedt beide partijen voordelen: Apple kan relatief snel de beschikking krijgen over nieuwe games voor de iPhone zoals Thinktanks, Chain Reaction en Gish, terwijl Garagegames mee kan profiteren van het grotere distributiebereik van de iTunes Store.
Torque heeft nauwe verwantschap met de engine van Tribes 2, een game gemaakt door Dynamix. Deze ontwikkelstudio werd in 2001 gesloten door moederbedrijf Sierra. Na sluiting werd Garagegames opgericht door de kernleden van Dynamix die met Sierra een overeenkomst sloten voor het gebruik van de broncode van Tribes 2. Hieruit is uiteindelijk de Torque-engine ontstaan.