Na klachten over de vrijgave van het eerste service pack voor Windows Vista stelt Microsoft het pakket vervroegd beschikbaar aan Msdn- en Technet-abonnees. Het bedrijf liet weten niet meer aan SP1 te zullen sleutelen.
Microsoft heeft aangekondigd het eerste service pack voor Windows Vista toch eerder, zij het gefaseerd, vrij te geven. De softwarereus heeft hier ruim een week na de rtm-release toe besloten. Mike Nash, een van de managers van Microsoft, meldt op het Vistablog dat SP1 al eind deze week voor klanten met een volumelicentie beschikbaar komt. Later in februari zou het service pack ook via Msdn en Technet beschikbaar worden gemaakt.
Vooralsnog zal SP1 voor Vista alleen voor Engelstalige installaties te gebruiken zijn, maar andere talen 'volgen spoedig'. Het vrijgeven van het service pack is volgens Nash een reactie op de kritiek dat Microsoft SP1 niet eerder aan technisch behendiger klanten gaf. Bètatesters zouden volgens de blogpost weinig problemen met de installatie van drivers hebben en zonder morren simpelweg de drivers geherinstalleerd hebben.
Volgens Nash zijn de driverproblemen niet aan SP1 noch aan de drivers zelf te wijten, maar aan de manier waarop de drivers tijdens de upgrade naar Service Pack 1 worden geherinstalleerd. Microsoft zou met fabrikanten van problematische hardware samenwerken om de drivers en de software zo te veranderen, dat toekomstige problemen voorkomen worden. Nash benadrukte tevens dat Vista SP1 absoluut klaar is en dat er niets meer aan vertimmerd zal worden. De praktijk zal uitwijzen of een grootschaliger uitrol van het service pack de beloofde verbeteringen zonder problemen zal brengen.