Met het spel Pain lanceert Sony het eerste PlayStation 3-spel met dynamische ingame reclame. De advertentietarieven worden bepaald aan de hand van het aantal actieve spelers.
Metingen voor het nieuwe prijsmodel worden verricht door Nielsen Games, de spellenafdeling van onderzoeksbureau Nielsen Media Research. Normaal gesproken worden tarieven voor ingame advertenties gebaseerd op de verwachte verkoopcijfers en het daaruit voortvloeiende gebruik. Nielsen meet echter hoeveel mensen de game daadwerkelijk spelen en bovendien wordt vastgelegd welke advertenties ze te zien krijgen, meldt de website van Adweek.
Nielsen Games krijgt onder andere toegang tot de informatie die Sony via zijn advertentieservers verzamelt. Met Nielsen GameMatrics levert de onderzoeker al informatie over het gebruik van spellen, maar het bedrijf was tot dusverre nog niet in staat om metingen binnen een bepaalde game te verrichten, zoals nu het geval wordt bij Sony's Pain. Het is niet uitgesloten dat Nielsen dit ook voor andere bedrijven gaat doen.
In Pain moet de speler zoveel mogelijk schade aanrichten door met een katapult een spelkarakter te lanceren. De verschillende billboards waar de speler tegenaan kan schieten, zijn in staat om dynamische reclame te tonen. De PS3-titel Pain is vanaf 17 januari te downloaden via het PlayStation Netwerk. De download gaat rond de tien euro kosten.
