Ook met de nieuwste grafische drivers van nVidia blijkt Windows XP in sli-opstelling over het algemeen betere gameresultaten te geven dan Microsofts nieuwste besturingssysteem Windows Vista met DirectX 10.
Hothardware.com heeft de proef op de som genomen en een 3GHz Core 2 Extreme-systeem met een GeForce 8800 GTX in sli-opstelling met 2GB geheugen op de pijnbank gelegd om te zien hoe de nieuwe Forceware-drive, met versienummer 163.69, presteert in verhouding tot zijn voorganger. Om de test nog iets spannender te maken, zijn de benchmarks uitgevoerd op een systeem met Windows XP Pro met DX9 en Windows Vista Ultimate met DX9 en DX10. Om te zorgen dat de resultaten relevant zijn, hebben de testers FEAR, Lost Planet, World in Conflict, Enemy Territory Quake Wars en Bioshock voor hun benchmarks gebruikt.
In geen van de testen presteerde het Vista-systeem met de 163.69-driver beter dan diezelfde Forceware-driver op een XP-systeem. Gamers die de 162.22-driver nog gebruiken en Windows Vista hebben, doen er verstandig aan de nieuwste driver te gaan gebruiken. Dit zorgt in de meeste gevallen voor een lichte prestatieverbetering.
Het grootste verschil in de benchmarks was zichtbaar bij Bioshock. Op een resolutie van 1920x1200 met 4x AA en 16X AF scoort Vista met DX9 en Forceware 163.69 in de test 81,38 fps. Diezelfde driver in combinatie met DX9 op XP presteert met 101,66 fps bijna 25 procent beter. Saillant detail is dat Forceware v163.69 op Vista met DX10 bij Bioshock met 83,04 fps iets beter presteert dan met DX9.
