De introductie van de nVidia GeForce 7600GT zorgde voor een behoorlijke prestatieverbetering ten opzichte van de 6600GT. MadShrimps neemt nu een 8600GT onder de loep om te kijken of nVidia dit kunstje kan herhalen.
In de review worden drie kaarten naast elkaar gezet: een Sparkle 8600GT 256MB gddr3, de Calibre 8600GT 512MB gddr3 en en een XFX 7600GT 256MB gddr3. De Sparkle-kaart is met zijn core op 540MHz en geheugen op 1400MHz niet overgeklokt, terwijl de videokaart van Calibre draait met een op 630MHz geklokte core en een geheugensnelheid van 1620MHz.
Terwijl de Sparkle-pcb niet opvalt, is op de Calibre een led-display gemonteerd dat de temperatuur van de gpu of de pcb aangeeft. De gpu van de XFX 7600GT is in plaats van het originele 90nm-ontwerp, gebaseerd op een 80nm-architectuur, waardoor de gpu-klok met 16 procent en de geheugensnelheid met 14 procent overgeklokt kan worden.
Het trio videokaarten wordt in een Intel 975x-moederbord geprikt, voorzien van een Intel Core 2 E6400-cpu op 2,8Ghz. Alle benchmarks worden uitgevoerd onder Windows XP. In de Futuremark-tests weet een overgeklokte Calibre de koppositie te pakken, om deze in spellen als Colin Mc Rae Dirt en Supreme Commander niet meer los te laten. Ook het videogeheugen van 512MB blijkt meer dan een marketingpraatje op de doos te zijn. Met name bij het spelen van texture-intensieve games weet de Calibre betere prestaties neer te zetten.
De 7600GT blijkt bij veel games nog maar net speelbare framerates te leveren. Een nadeel van de Calibre blijkt de standaardkoeler, die volgens de reviewers te veel herrie maakt. Ook verbruikt deze kaart het meeste stroom, hoewel de test-pc onder de 200W komt.
Concluderend stelt MadShrimps dat de prestaties van beide 8600GT's niet teleurstellen, al is de sprong niet zo groot als destijds bij de introductie van de GeForce 7600GT het geval was. Vooral een overklokte Calibre 8600GT presteert goed, maar volgens de reviewers is het prijskaartje van 145 euro te hoog. De kaart is immers nauwelijks goedkoper dan de 8600GTS van Sparkle. Daarom tipt de Belgische hardwaresite de vijftig euro goedkopere Sparkle 8600GT 256MB gddr3 als beste koop.
