Intel is van plan om aan zowel zijn 'digital home'-merk Viiv als aan het zakelijke vPro-stempel minder aandacht te gaan schenken. Volgens het bedrijf is het met minder merknamen eenvoudiger om klanten te bereiken.
'Het is beter om minder merken te hebben en die vervolgens zo sterk mogelijk te maken', aldus Vince Thomas, brand strategist bij de chipgigant. Volgens analisten is het bedrijf er niet in geslaagd om consumenten en bedrijven te overtuigen van de specifieke voordelen van systemen met Viiv- of vPro-stickertjes. In tegenstelling tot Centrino, dat kopers zoals gewenst met wireless networking gingen associëren, bleek Viiv geen vergelijkbare gedachten aan streaming video en andere multimediageneugten op te roepen, aldus Stephen Baker van de NDP Group. Daarnaast zouden fabrikanten zich niet happig hebben getoond om computers onder de Viiv- of vPro-vlag uit te brengen omdat dat de aandacht van hun eigen productlijn af zou leiden.
De nieuwe marketingplannen houden in dat Intel inzet op de versterking van zijn Core- en Centrino-merken, voor respectievelijk desktop- en notebooksystemen. Viiv en vPro zullen niet verdwijnen maar als niet meer dan een eventuele 'ondertitel' op de cpu-stickertjes staan vermeld. Zo zullen Intel-klanten begin volgend jaar vermeldingen als 'Core 2 with Viiv' op computersystemen aantreffen. Naar verluidt gaan tevens toevoegingen als Duo en Quad op de helling, ten faveure van een aanduidingsvorm zoals bij de Pentium-reeks gebruikelijk was, en zal op den duur de Core 3-reeks zijn opwachting maken. Dat is echter nog niet zeker, en tevens is nog onduidelijk of AMD soortgelijke plannen heeft met zijn Live!-platform.