France Telecom wil van Nederlandse Orange-tak af

France Télécom heeft zijn Nederlandse dochter Orange te koop aangeboden. Geruchten dat het moederbedrijf van Orange af zou willen deden al jaren de ronde, maar zijn nu definitief bevestigd. Zakenbank Lazard is belast met de verkoop.

orange logoOrange is het kleinste van de vier telecombedrijven in Nederland, met 1,9 miljoen mobiele telefoonabonnees en 600.000 klanten voor breedbandinternet. Het bedrijf is te klein om winstgevend te zijn en maakt al jaren verlies. De meest waarschijnlijke koper is T-Mobile, het op een na kleinste bedrijf. Ook T-Mobile is te klein om winst te kunnen maken, maar samengevoegd met Orange zou dit misschien wel haalbaar zijn. KPN, het grootste telecombedrijf, mag Orange niet kopen, omdat dit bedrijf dan een te dominante positie op de Nederlandse markt zou krijgen. Vodafone, tweede op de Nederlandse markt, wil zijn marktaandeel graag uitbreiden en is ook geïnteresseerd.

France TelecomNog een reden voor France Télécom om van Orange af te willen is umts. Orange kreeg met de overname van Dutchtone ook de umts-licentie hiervan in handen. Bij de veiling van de licenties in 2000 was een voorwaarde van het ministerie van Economische Zaken dat iedere houder van een umts-licentie per 1 januari 2007 een dekking van minstens 70 procent moest bieden, anders volgden er zware boetes. Binnenkort zal het ministerie de dekking gaan controleren. Volgens eigen zeggen voldoet Orange aan de eis, volgens onafhankelijke deskundigen echter niet. De waarde van Orange Nederland wordt geschat op tussen de één en anderhalf miljard euro. Orange zelf weigert voorlopig commentaar op de verkoopplannen te geven.

Door Arie Jan Stapel

Nieuwsposter / PowerMod

13-02-2007 • 14:52

55

Bron: Planet

Reacties (55)

Sorteer op:

Weergave:

Als je met 1,9 miljoen klanten nog niet rendabel kan zijn, wie is het dan nog wel ?
Zelf T-mobile niet winstgevend, wat doe je dan uberhaupt nog in deze tak van business ?
Marktwerking op zijn best.

Na het UMTS debacle in 2000 (de veiling) is men 7 jaar later nog steeds bezig deze licenties te gelde te maken.
Een laatste stuiptrekking van deze marktsector.
Volgens mij is in de mobiele telefonie niemand rendabel door deze licenties. De kosten worden verdeeld over alle bedrijfstakken en doorberekend aan klanten die er misschien op de (heel) lange termijn voordeel van zullen hebben.
Er zullen andere activiteiten ontwikkeld moeten worden die wel winstgevend zullen zijn (differentiators).

Ik hoop dat voor zowel klanten als personeel de overname goed zal aflopen.........
Dat ligt niet alleen aan die licenties hoor. Wat denk je dat een GSM+UMTS netwerk opbouwen en onderhouden kost?
Het probleem is dat je een euro maar een keer kunt uitgeven.
Indertijd heeft de overheid 6 miljard gulden (2,7 mld euro) ontvangen voor een handtekening zetten. Dit heeft niks maar dan ook niks met marktwerking te maken. Er waren in die tijd 5 aanbieders en die hebben allemaal een licentie gekregen.
Denk ook aan het historisch miljardenverlies van KPN door de afschrijvingen
http://www.webwereld.nl/a...-afschrijvingen-umts.html
Telfort is al verscheidene malen kopje onder gegaan. T-mobile, Vodafone en KPN zijn mondiale conglomeraten dat zijn weerga niet kent.

Kan iemand mij dus uitleggen hoe de marktwerking hier precies in mekaar zit. Een dergelijke extra post kun je als bedrijf niet hebben en het toepassen van een nieuwe techniek kun je als klein bedrijf niet riskeren. De techniek moet worden verfijnd en goedkoper worden anders is het onmogelijk om in de achterhoek waar je bijna geen klanten hebt een goede dekking te garanderen.
Probleem van UMTS is dat het momenteel voornamelijk voor zakelijke toepassingen wordt gebruikt..echter zitten een beetje serieuze zakelijke klanten niet bij een provider als Orange en in mindere mate T-Mobile. Voor deze partijen is het dan dus ook lastig om hun licenties ten gelde te maken.

Misschien raar idee, maar waarom zou de Rabobank dit evt. in combinatie met Talpa geen interesse hebben in Orange, dit aangezien ze momenteel ook al Mobiel Bankieren via Orange aan de man brengen?

Rabobank is groot aandeelhouder van Talpa en Talpa levert ook een stuk content voor Mobiel bankieren toepassingen.
Voor deze bedrijven kan het best interessant zijn om ook een eigen mobiele-infrastructuur te hebben om platform-cross content aan te bieden.
Denk dat het risico niet opweegt tegen de baten. Zeker omdat het duidelijk is dat een "kleine" aanbieder als Orange geen partij is voor de concurrentie.

Zelf ben ik sinds eind vorig jaar een tevreden gebruiker van Orange. De UMTS werkt gewoon fantastisch en ze zijn absoluut niet duur.
Is Wanadoo klein of zijn die anderen gewoon groter?
De producten van Wanadoo zijn prima.
Mijn ADSL is snel/goedkoop/stabiel.
Telefonie werkt ook prima.
Als dat het gevolg is van klein zijn...
Ik vrees echter dat bij een overname de pret over is.
Beter kunnen we het niet maken. Maar wel duurder :)
Eerst Wanadoo, toen Orange en nu...T-Mobile?
Mijn internetabbo verandert op deze manier vaker van naam dan Prince..

En ik had nog stille hoop dat Orange ergens in het eerste kwartaal nog wel digitale TV via hun livebox zou gaan aanbieden. Dat zit er nu vast niet meer in.
Dat vraag ik me dus ook af... Maar er wordt hier expliciet gesproken over de telecom...

Ben dus benieuwd wat voor invloed dit heeft op de (kabel-) internet producten...

Overigens vraag ik mij ook af of het wel klopt dat T-mobile geen winst maakt... Zal er eens in duiken...

edit: heb geen winst/verliescijfers kunnen vinden, maar de omzetstijging is wel aanzienlijk... Kan me niet voorstellen dat dit met dalende kosten en prijzen gepaard gaat met een gebrek aan winstgevendheid...
@Shabbaman,

Hoezo zou Orange te duur zijn? Orange is vanuit de laagste bundels al 12ct per minuut (per seconde afgerekend) dat doet geen enkele andere provider hier in nederland. (Sim only tarieven uitgezonderd). Bovendien het feit dat je alles maar dan ook alles uit je bundel kan betalen (in, naar het buitenland, servicenummers, smsjes).

Kan me wel voorstellen dat ze verlies maken. Hopelijk gaan de tarieven niet omhoog.
In Polen France Télécom koopt (of probeert te kopen)alles "wat los en vast zit"
90% van vastetelefonie en 30% van mobile telefoons in Polen is in bezit van France Télécom.
Als ze alle telecomunicatie in oude oostblok-landen voor weing centen opkopen en monopolie positie bereiken dan is Nederlandse Orange-tak niet zo antrekelijk.
Op zich is Orange in Nederland wel klein, maar de eigenaar France Telcom is echt vele malen groter dan welke speler op de Nederlandse markt dan ook. Het is dus een keuze van FT om wel of niet verder te investeren in Nederland. FT wil echter wel in elk land waar ze aanwezig zijn op de markt een dominante positie verwerven, dat lijkt dus in Nederland niet te gaan lukken...
De enige reden waarom ik bij orange blijf is mijn beltegoed.
Ik heb jaren betaald en weinig gebeld, dus ik heb nu een groot beltegoed. Die wil ik niet zomaar kwijt ;)

Misschien dat het door mijn telefoon komt maar:
-thuis geen bereik (ok, volledig omringt door beton, maar KPN heeft wel bereik)
-telefoontjes waar ca. de helft maar binnenkomt
-bereik dat wegvalt
Gewoon overstappen naar prepaid en je tegoed opbellen
Daar na stap je naar welke provider je maar wild met behoud van je nummer.
Dat gaat dus niet meer bij Orange. Bij het omzetten naar prepaid vervalt nu je complete beltegoed. T-mobile biedt met Flex trouwens ook beltegoed aan bij een abonnement maar daar vervalt ook je beltegoed bij een wijziging van je abonnement.
Dus even omzetten naar prepaid is tegenwoordig geen oplossing meer.
Tja, maar zoals je kunt lezen: ik bel weinig ;)

Daarom duurt het lang voordat mijn beltegoed op is :)
90% van de beltegoed overhouden a 3/4 jaar = €x00,-

Ik had inderdaad gehoord, dat ze de tegoeden van je abbo weghaalde als je overstapte naar prepaid (was nadat ik overgestapt ben). Maar ik heb ook gehoord dat iemand daarover klaagde/een rechtzaak begonnen was en het nu weer teruggedraait was. Maar dat weet ik niet zeker.
Voor mij geldt hetzelfde. Heb al weer een tijdje een goedkoop simonly abo met restanten van m'n beltegoed waardoor ik heel goedkoop kan bellen. Ik heb zeker 2 jaar een abo gehad bij Orange waarbij ik elke maand zo'n 3 a 4 euro overhield. Dit is ondertussen behoorlijk wat.

Heb idd ook veel problemen met bereik in bepaalde omgevingen. In zekere zin is het daarom misschien goed dat Orange overgenomen gaat worden. Als alle klanten overgaan naar bijv vodafone en ook van dat netwerk kunnen profiteren hoor je mij niet klagen :Y) (Geen idee of dat ook mogelijk is trouwens...)

Uiteraard dan wel met behoud van nummer en beltegoed :)
Ik heb ADSL en een mobiel abonnement van Orange. Ik hoop niet dat de kosten dan hoger gaan worden,
In dat geval ben je dan natuurlijk vrij je abonnement per direct op te zeggen..
Dus?
En dan is het plotseling ok?
Ik zou heel blij zijn als de klant niets van de overname zal merken.
Ik ben een tevreden klant. Ja die zijn er ook! :D
Ik zit zelf bij T-mobile. Ik dacht dat hun derde waren, daarvoor zat ik bij Telfort. Zij wilden bij een verlenging geen internet voor de gsm (ben de naam ff kwijt) afsluiten voor de actieprijs van €9,50. Toen ben ik naar T-mobile gegaan en heb daarbij Web 'n Walk besteld. Zo ben ik al een aantal keer tussen beide providers gewisseld. Overigens heb ik zelfden problemen met hun ondervonden.
Orange Mobile zal uiteraard blijven als provider. De naam zal alleen veranderen. Ik denk dat Orange idd niet kan concurrenen met KPN en Vodafone op het UMTS-gebied. de dekking van Orange is het minst van alle netwerken in NL. Ze kunnen zich beter gaan storten op de internet markt waar ze net Wanadoo hebben overgenomen. Goed nieuws wat mij betreft!
Het is een misvatting dat ze Wanadoo hebben overgenomen. Wanadoo en Orange waren altijd al onderdeel van France Telecom. Er is slechts besloten om ze onder een naam te brengen.

Overigens wordt het gehele bedrijf verkocht, dus mobiel en internet.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.