Duitse fabrikant komt met Linux-gebaseerde telefoon

Linux is bezig aan een opmars binnen de sector van mobiele telefoons die momenteel gedomineerd wordt door Windows Mobile en Symbian. Zo kondigde Motorola reeds aan zich meer op Linux te gaan concentreren en werd op de LinuxWorld Conference een knalgroene Linux-telefoon inclusief devkit aan de wereld getoond. Nu komt de Duitse fabrikant Road op de proppen met een Linux-gebaseerde telefoon die de concurrentie met de Nokia Communicator aan moet gaan. De HandyPC, zoals het apparaat door zijn schepper is genoemd, maakt gebruik van Linux als besturingssysteem en de QTopia-GUI van Trolltech. De quadband telefoon heeft WiFi en Bluetooth aan boord en het kloppend hart wordt gevormd door een Intel-chip die op 400MHz draait. De HandyPC beschikt verder ondermeer over twee beeldschermen, een volwaardig toetsenbord en een camera die plaatjes van maximaal twee megapixels kan schieten.

Road HandyPC Linux-based telefoon

Door Jan Laros

Freelance redacteur

19-08-2006 • 19:21

88

Bron: Reg Hardware

Reacties (88)

88
84
36
11
3
17
Wijzig sortering
Hier een ietwat beter linkje.

Inclusief specs.

[edit] bloody F5
Ik weet niet of het door 't scalen komt, maar op de plaatjes ziet de tekst er echt niet uit.
En zo ziet ie eruit dichtgeklapt, niet verkeerd als je het mij vraagt. plaatje
Ik vind 'm in dichte toestand er ronduit saaaai uitzien.

Het display is niet eens in kleur en lijkt wel rechtstreeks afkomstig van gerecycelde quartz-horloges uit de jaren '80
Alsof dat de reden is waarom je zo'n ding wel of niet zou kopen.

Dit ding heeft een WIFI connectie, Bluetooth, IRDA, USB 2.0, SD-Card socket, voice-recorder PIM software (gaim), VNC, Remote access (weet niet of dit SSH of Remote Desktop is), browser, E-mail client, en Office viewer.

Dattie wel of geen full-color display op het frontje heeft is helemaal niet erg. Kans dattie gejat wordt na een telefoon-gesprek is dan ook een stuk kleiner.
Ben ik niet met je eens. D'r zijn er genoeg die graag "gezien" willen worden met een fancy toestel.

Net zoals velen ook liever in een Ferrari rond rijden dan in een Fiat Panda. Het risico van diefstal doet aan dat gevoel niets af.

Als je me niet geloofd, kijk dan eens goed hoeveel moeite er gedaan is om een willekeurig mobieltje te stylen. Mobieltjes zijn meer dan een simpel gebruiksvoorwerp: het is een modeartikel geworden, en dus moet het een goede uitstraling hebben.

Bij deze alleskunner (want dat is het) zit al het mooie onzichtbaar weggewerkt onder een lelijke buitenkant. Dat doet afbreuk vind ik.
Nu 't is wat je "telefoon" noemt. Zie je, jezelf al rondlopen met zo iets tegen je oor. 't Jah, keep it simple, use a laptop, zou'k dan zo zeggen.
een laptop tegen je oor is ook niet erg relaxed ..
zie je jezelf dan wel rondlopen met een laptop de hele dag? dan is dit toch veel praktischer.
hiervoor heb je pda's ;)

En kun je nog steeds daarnaast een kleine gsm hebben.

Zo heb ik een Palm Tungsten T3 + nokia 6021, beide vrij kleine apparaten en elk geoptimaliseerd voor zijn doel. Ze kunnen nog eens via bluetooth communiceren ook, én ze synchroniseren allebei met outlook.
Je wil zeggen dat 2 apparaten makkelijker is als 1... 8)7

Beetje omgekeerde wereld denk ik dan.
Tja.. hoe kijk en schrijf jij in je agenda als je die al aan je oor moet houden om te bellen?
headsetje misschien?
Wat dacht je waar ze headsets voor uit hebben gevonden?
Met een draadje of bluetooth.
wow!
ik kan niet wachten op de volledige specs :).
Heb nu een nokia 9500 waar ik super tevreden over ben.
Als deze zo groot is als de 9300i en goedkoper is ie voor mij zeker interessant.
Gezien de processor ben ik ook erg benieuwd naar de batterij levensduur.
Tot slot zou ik ook graag navigatiesoftware erop hebben :).
misschien kun je hem dichtklappen en is he tdan een "normale" telefoon? Ik denk het wel iig, want er zitten vast niet voor niets scharnieren in...
Precies, want waarom zou het ding anders 2 schermen hebben.
Wat zit er een raar toetsenbord op... ik heb het nog niet helemaal goed bekeken maar zie 2 keer een a staan en het is geen qwerty maar een qwert? Nog nooit gezien
Dit is een duits toetsenbord.
qwertz en die ander A is een Ã
Dit is geen telefoon meer hoor..

Een nokia 3310 is een telefoon, maar dit? Het wordt zelfs een HandyPC genoemd..
Handy is duitse "slang" voor mobieltje...
Personal Cellphone misschien
Hmm ik hoop op een robuuste versie.
De Nokia comunicator is wel leuk en bijzonder handig. Dit dingetje ziet er ook niet mis uit. Alleen net als de Nokia ziet het er niet echt stevig uit.
Gezien het aantal "robuuste" telefoons die verkocht worden is er volgens mij zeker een markt voor. Denk maar aan bv. werfleiders etc.
Geen idee wat een werfleider is maar het komt me niet over als een grote doelgroep.
Een werfleider wordt, bij mijn weten, hier in Nederland opzichter genoemd. De leidinggevende op een bouwplaats, die in belgie "werf" genoemd worden.
Belgische uitvoerders? Hmm inderdaad geen grote doelgroep dus. :+
als jij azerty wil kan dat vast wel ;)
Twijfel er een beejte aan.

Klein afzet gebiedje :'( :'(
offtopic:
Vooral: onze azerty-be is anders dan azerty-fr (speciale tekens zijn anders). Dat maakt dat de echte Belgische azerty-markt slechts 11 miljoen mensen is. Als we ons met de Franse azerty tevreden stellen (op een toestel zoals dit maakt dat uiteindelijk geen verschil) dan word die markt een 70 miljoen mensen groot. Het probleem is dan waarschijnlijk zoals steeds: een UK versie krijgen met een azerty-toetsenbord. De azerty-TREOs zijn - ik kan me hier wel in vergissen - allemaal enkel in het Frans te krijgen.
Of je doet zoals de Nederlanders doen: gewoon met US keyboarden werken, is veel goedkoper...
Wel een QUERTY layout, maar de speciale toetsen zijn wel anders op een echt NL toetenbord hoor!
@elleP: Ik ken niemand die een NL toetsenbord wil. Het NL toetsenbord is vrijwel niet in gebruik, iedereen in NL gebruikt de US layout voor zover ik weet. Ik heb op school nog met een NL toetsenbord gewerkt en die zijn echt brak.

NL layout
Dat zal idd zo zijn. Er zijn niet veel fabrikanten die echt zich richten op AZERTY, voor ons "Belgen" is dit vaak een zware domper. Maar jah... enigste raad is misschien QWERTY te leren, hoewel.. als je echt goed kan typen op een AZERTY is't echt wel lang aanpassen.
Of gewoon een QWERTY kopen en de software instellen op AZERTY. Doe ik al jaren :) (moet je natuurlijk wel voor blind kunnen typen ^^)
Knap ding, nu nog een goedkope prijs en GPS en ik haal em !
Zoals in het artikel staat is het een toestel om te concureren met de nokia comunicators.
Dus goedkoop zal wel relatief zijn :)

Maar lijkt me wel een mooi telefoontje.
Nu idd nog GPS op en het kan nog interessanter worden dan sommige qtek's.

EDIT: Hopelijk komt er ook nog een azerty versie
EDIT: Hopelijk komt er ook nog een azerty versie
Dat lijkt me niet onwaarschijnlijk aangezien er op de foto een QWERTZ toetsenbord te zien is. Dus verschillende KB versies zullen er in ieder geval zijn.

[edit] @GoneWacko: Ik zeg dat het niet onwaarschijnlijk is, lijkt me geen conclusie. En een QWERTY versie zal wel komen, dus verschillende KB versies zit er sowieso dik in.
Ik heb ook zo'n QWERTZ kezboard, en ik moet zeggen het tzpt heerlijk! :Y)
@thl:
Wel jammer dat je toetsenbord 2 keer een z heeft en geen y ;)
Is een stijlfiguur mien jonk.
Om precies te zijn een Litotes
Zo, weer wat geleerd :>

//edit Reactie op dahei
Dat lijkt me een voorbarige conclusie, het is immers een duitse fabrikant.
Noem het dan gewoon "waarschijnlijk". Scheelt weer paar letters en een woord.

Toetsenborden zijn makkelijk te maken. Als het ding uitkomt in Frankrijk komt er een Frans toetsenbord op. Komt hij in het Nederlands uit, dan krijg je een VS-Int toetsenbord. Ze zullen hier in ieder geval geen Duits toetsenbord uitbrengen...
"Goedkope" prijs?? Een prijs is laag of hoog, maar een goedkope prijs is echt onzin. Een paar voorbeelden voor de minder begaafden:
Een product kan goedkoop of duur zijn, maar de prijs is hoog of laag.
Een ding kan licht of zwaar zijn, maar het gewicht is groot of klein.
Een auto kan snel of langzaam zijn, maar de snelheid is laag of hoog.
Enzovoort.
Ik snap best dat sommige tweakers niet zo taalvaardig zijn, maar dit is vooral een kwestie van logica, en dat moet toch wel lukken?
De tekst was toch duidelijk? Dan is ie ook goet
Je kunt het ook overdrijven.

Niet dat ik nooit spelfouten maak, maar goed met een t schrijven, dat is toch echt wel ranzig.
Hoewel ik op zich heel tevreden ben over QTopia (of OPIE, zoals ik op mijn andere PDA gebruik), vind ik wel dat ze op deze telefoon wel iets hadden kunnen doen aan het uiterlijk. Zo zijn de icoontjes zijn in verschillende stijlen en het geheel heeft op de foto een nogal Windows 3.1 achtig uiterlijk. Niet echt de gelikte gadget waar je tegenwoordig op rekent, en daarmee ook geen reclame voor Linux. En dat terwijl je dit soort dingen prima kan aanpassen.
Net als de Communicator is deze veel te groot..
Toestellen zoals de huidige smartphones van Qtec etc zijn veel handiger.. Zo'n koelkast is zo 1999..:D

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.