'Productie Playstation 3 van start gegaan'

De Chinese krant Commercial Times zou vernomen hebben dat Asustek begonnen is met het versturen van geassembleerde Playstation 3-consoles. Naar verluidt zouden in juni ongeveer 200.000 sets componenten naar deze fabrikant gestuurd zijn en zouden de eerste resultaten daarvan nu van de band gerold zijn. Deze maand nog zou Asustek nog meer onderdelen ontvangen om de productie verder op te drijven, om in september en oktober zelfs meer dan een miljoen sets te kunnen produceren. Sony heeft beloofd dat er tijdens de lanceringsperiode twee miljoen consoles beschikbaar zouden zijn en dat het tegen het einde van 2006 wereldwijd vier miljoen exemplaren beschikbaar zal hebben voor verkoop. Tegen maart 2007 mikt het bedrijf op zes miljoen consoles. Naar verluidt zou ook Foxconn de consoles in elkaar gaan steken, maar dit bedrijf zou slechts met de assemblage beginnen als de vraag naar de console stijgt, wat logischerwijze niet voor de lancering zal gebeuren.

Door Yoeri Lauwers

Eindredacteur

19-07-2006 • 11:08

59

Bron: X-bit Labs

Reacties (59)

Sorteer op:

Weergave:

Nee, ik bedoel, stel je voor dat ze de Playstation Portable uitbrachten en een groot gedeelte van de schermpjes hadden dode pixels. Dat zou Sony nooit doen natuurlijk. :P

We zien het wel. Met de huidige prijs zullen alleen die mensen een ps3 kopen die absoluut niet kunnen wachten tot de prijs gezakt is naar een acceptabel niveau en dan werken die er voor de rest wel even de kinderziektes uit.
Verwijderd @Aiii19 juli 2006 11:45
Er waren helemaal niet zoveel dode pixels, er werd gewoon veel over geklaagd.

Ik heb bijvoorbeeld nog nooit een dode pixel gezien on mn hele leven... en ik ken genoeg mensen met een psp.
Tsja, ik ken een stuk of 6 mensen met een PSP, waarvan er maar 1 een PSP heeft zonder dode pixels.

Ben zelf toe aan mijn tweede PSP, de eerste had er 1 en de tweede heeft er 2. Sony test PSP's overigens niet op dode pixels, dus als je de oude opstuurt voor een nieuwe is het maar een gok of je een PSP krijgt zonder dode pixels.

Moet er wel bij zeggen dat ik me niet stoor aan de dode pixels en dat ik het apparaat verder geweldig vind.

P.S. Mijn eerste NDS lite had een vastzittende rode pixel op het touchscreen dus tsja, misschien heb ik wel gewoon pech wat dat aan gaat.
of je gaat er misschien niet op een normale manier mee om...
Mja, ik en de rest van de wereld drukken vast veel te hard op de aan-knop als we die handhelds voor het eerst uit de doos halen. |:(
Verwijderd @Aiii19 juli 2006 11:49
Ik vind de prijs bij de release nu ook al acceptabel. Heb nochtans maar een gemiddeld loon, heb een huis af te betalen, ....

En wij Europeanen hebben niet veel te klagen over fabrieksgaranties, die zijn hier toch minstens 1 jaar ;)

Ok, je zal dan waarschijnlijk een maandje geen PS3 meer hebben, maar zal nadien toch gemaakt/vervangen zijn zonder kosten.
Is de garantie niet 2 jaar in europa ?

Soit ik vind die prijs nu ook echt niet zo hoog. Toch als ik vergelijk wat ik voor de PS2 heb betaald en wat ik er voor heb teruggekregen.

Toch zal ik even wachten om hem aan te kopen tot het moment dat er games zijn die mij interresseren. Ik ben een tevreden PS2 bezitter maar toen ik er echt maar pas veel mee ging spelen was de prijs al een stukje gezakt.

Met de xbox 360 heb ik hetzelfde gedaan.

Ik ben wel benieuwd naar de kwaliteit van die dingen gezien alle horrorverhalen. Al onderschat ik daarin ook niet de bias bij al die verhalen. Vele van die verhalen bleken nadien gewoon vals te zijn.
ja das wel zo 2 jaar garantie op producten.
maar niet iedereen past dat toe was volgens mij veranderd toen.

maar goed haal hem in duitsland dan wel is zowiezo goedkoper en 2jr garantie bij de réal.
Verwijderd @Aiii19 juli 2006 11:46
Nee, maar een PSP uitbrengen waarvan een van de knoppen niet goed werkt, dat heeft Sony wel gedaan :)
Ja dat hebben ze express gedaan zodat er nog meer negatief nieuws over hen gepost kon worden |:(
@aval0ne

Tuurlijk hebben ze t express gedaan, alleen is t om de time to market kort te houden. Dat het resultaat is: meer negatief nieuws, dat kunnen ze wel raden... Wie hou je voor de gek, aval0ne? ;)
Pre-orderen, schaarste, ebay & marktplaats, marge toevoegen, extra vakantie bahama's...

(8>
Helemaal leuk als er dus gigantische hoeveelheden over de toonbank gaan en die dingen niet soepel werken en kaduuk gaan, en dan is het de vraag hoe makkelijk Sony dat oplost.
Ze zijn inmiddels door en door getest. Het grootste probleem is de yield van de processor. Dit maakt het voor Sony erg kostbaar, maar het zegt niets over de kwaliteit van het eindproduct.
Als je kijkt hoe de eerste modellen Playstations het historisch gezien hebben gedaan, zou je inderdaad nog wel even willen wachten met het aanschaffen van een PS3, los nog van de prijs.

Eerste modellen PS1's hadden een slechte CD-ROM en (klinkt bekend) hitte problemen, en ook de eerste modellen PS2's hadden problemen met de optical drive. En zoals Aiii hieronder vermeld waren de PSP's ook niet vrij van problemen (zelfs mijn enkele maanden geleden gekochte PSP heeft een dode subpixel).

Dat de eerste modellen niet de beste zijn is trouwens niet iets typisch van Sony, Apple heeft daar ook wel last van. Wel vreemd dat je nou niet zo vaak problemen over Nintendo consoles hoort...
De Nintendo DS Lite heeft anders ook problemen.
Rechterschanier schijnt bij sommige gescheurt te zijn.
Ook de X360 had opstart problemen.

Het is altijd verstandig even te wachten met het kopen van een nieuw product. Welke dan ook.
@johnny_monster: het 'probleem' van de DS Lite lijkt me nauwelijks vergelijkbaar met de problemen van eerdere Playstations en Xbox-en. In het geval van de Lite moet je je hardware echt 'misbruiken' (het scheuren treed pas op als je het scherm verder open probeert te klappen dan de 180 graden stand) om er last van te krijgen. De issues die ik ken van de andere consoles (problemen met voeding, drives die schijven vernielen, hardware die het compleet begeeft al dan niet door oververhitting) trad ook op bij puur passief en correct gebruik. Ik wil niet de fanboy uithangen maar wat dat betreft heeft Nintendo een veel betere reputatie dan Microsoft en Sony want ik kan me geen Nintendo-console of handheld herinneren die last heeft gehad van dat soort problemen. :Y)
Het is maar zeer de vraag of ze door en door getest zijn. zker de uiteindelijke eindconfiguratie niet. Bijvoorbeeld de combinatie met de blu-ray's en de laatste processor steppings.
Het is maar zeer de vraag of ze door en door getest zijn. zker de uiteindelijke eindconfiguratie niet
Inderdaad, ze flansen alles even in elkaar en kijken na de release of het nog werkt... |:(
Zoals ze altijd gedaan hebben, garantie...

Ik heb een PS2 met een "serie probleem" waarvan ik al 4 keer een gereviseerde terug kreeg elke met hetzelfde probleem..
En jij bent nog wel tevereden klant??

4x een serie-probleem he, dat is echt van de pot gerukt!
Al die problemen die gemeld worden zijn allang verholpen...yield , hitte ,..weet ik wat. Allemaal gissen van concurrenten en van mensen die denken dat ze weten hoe het zit. Sony gaat echt niet produceren als er problemen zijn met een nieuw produkt. Ze zijn niet van de potgerukt ofzo.
"Een chinese krant zou vernomen hebben dat..."
Dat is geen gissen dan? Als de kop van een artikel hier tussen aanhalingstekens staat is het een gerucht, normaal gesproken.
sony is idd niet van de pot gerukt om kerst te missen, want dan kun je de "strijd" met de 360 wel als verloren beschouwen
weet er iemand of hij standaard met linux os geleverd is?
dit ivm soort mediacenter.
Verwijderd @sf219 juli 2006 14:54
sf2: Volgens recente documenten zou er wel standaard een linux opstaan. Vergeet niet dat Sony tracht de PS3 als "PC" te verkopen zodat ze minder importtaksen moeten betalen want dit is een pakje minder als voor een console. Als het hun lukt zal er waarschijnlijk ook veel sneller een prijsdaling komen. Dus, bidden maar.
Q29. Will Linux OS be adopted as you have planned ?
A29. Yes. PS3 is a computer system and Linux OS is adopted as one of the standard OSes.
on a sidenote: Ow joy. Foxconn ... die kennen we nog wel van de iPod-valley hé.
Neen. Hij wordt echt niet met linux geleverd. Het zal puur Sony's eigen embedded software zijn die gebruikt gaat worden. Natuurlijk kan dat op iets dergelijks zijn gebaseerd, maar of je d'r ook wat aan hebt....
Misschien handig dat de nieuwsposter ook effe de andere info uit het artikel erbij zet:
The two versions of the PlayStation 3 game consoles – for $499 and $599 – will be launched on 11th of November in Japan and on the 17th of November in Australia, Europe, U.S. and other regions.
Alle problemen zijn dus opgelost begrijp ik ? Vertraging van de blue-ray, hitteproblemen etc.
Misschien houden ze er wel rekening mee dat de helft na enige tijd geretouneerd word vanwege fouten. Hopelijk hebben ze dan tegen die tijd geleerd hoe het maken beter kan en krijg je een goed werkende terug. Eventueel een gratis spelletje erbij voorhet ongemak.

sony verzint vast wel iets om het goed te maken als het fout gaat.
Tweakers hebben het altijd over 'problemen'. Stelletje negatievelingen!

HUP SONY!
Ik zie jou nog wel aan de kassa, beteuterd staan kijken omdat je portomonee zojuist leeggerooft is! ;)
Verhoudingsgewijs is ie net zo duur als de PS2 toen ie uitkwam, dus kom maar op met dat ding!!
alle hardware word goedkoper alleen de ps3 word stuk duurder :D
nee, maar als ze nu niet beginnen met de productie, dan ligt de PS3 niet voor de kerst in de winkel.
als dat gebeurt loopt sony miljarden mis....
Voor Sony is het alleen maar bevordelijk als zij alle problemen van de hand wijzen, aangeven dat ze dus zijn opgelost.

Heb jij dat bericht gelezen? Ik nog niet...
Heb jij Sony horen zeggen dat er problemen waren of waren dat andere bronnen dan Sony zelf?
Heb Jij Sony horen zeggen dat ze van start zijn gegaan met de productie van de PS3 ?
yesssss!!! Kom maar op met dat ding!! Ik wil hem wel hebben hoor :)

Ik zag vanochtend nog een actie van de Mediamarkt waarbij je een 37cm tv, nokia telefoon EN een xbox 360 bij een 2 - jarig gsm abonnement kreeg |:( gaat ook nergens meer over
Kun je nagaan hoe ontzettend grof er verdient wordt met belminuten.
in belgië krijg je er helemaal niets bij en onze belminuten kosten nog altijd even veel!
ja echt wel! Dat zoiets nog uit kan!

Het waren ook nog maar 2 jarige abonnementen van 22,50 dus niet eens 50,- euri abonnemente. Te gek voor woorden.
Ik juig het toe! Jij niet dan?
Foxconn lijkt me trouwens wel een machtig bedrijf, of is het omdat ze alles produceren tegen bodemprijzen??

ze verzorgen namelijk ook de productie van de ipods
Eindelijk... nu de prijs nog. Blueray ftw/ftl?
Lees het originele artikel

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.