Wat al werd vermoed is gisteren bevestigd: Hewlett-Packard gaat 14.500 mensen ontslaan (bijna 10% van het aantal werknemers) in een poging 1,9 miljard dollar per jaar te besparen, meer geld dan eerder werd verwacht. Het is de grootste ontslagronde sinds de aankoop van Compaq drie jaar geleden, die 15.000 banen kostte. Met de herstructurering probeert HP de kosten meer op een lijn met die van directe concurrenten Dell en IBM te krijgen.
De meeste banen verdwijnen in de ondersteunende sectoren zoals ICT, financiën en personeelszaken. Tegelijkertijd moeten de verkoop- en marketingafdelingen strakker gaan samenwerken in speciale 'business units'. In tegenstelling tot wat eerder het geval leek, wordt er geen groot banenverlies bij de r&d-afdelingen verwacht. De herstructurering is volgens HP "ontworpen om de bedrijfsstructuur te vereenvoudigen, kosten te verlagen en meer nadruk op de klant te leggen".
Werknemers die lang in dienst zijn worden zoveel mogelijk gespaard. Voor jongere werknemers worden de pensioenvoorzieningen en ziektekostenverzekeringen bevroren. Nieuwere pensioenvoorzieningen die op bedrijfsaandelen zijn gebaseerd worden uitgebreid.