Highpoint introduceert RocketRAID 1820A

Highpoint heeft de RocketRAID 1820A voorgesteld. Deze RAID-controller beschikt over 8 SATA-kanalen en ondersteunt hierdoor acht schijven in zowel Raid 0-, 1-, 5- als 10-configuratie evenals de mogelijkheid om Just a Bunch Of Disks (JBOD) te gebruiken. Met zijn 64-bit PCI-X interface is deze kaart vooral gericht op bedrijven, Network Attached Storage, webservers, video streaming en backups. Bovendien is deze kaart backwards compatibel met de traditionele PCI-sloten, wat hem meteen geschikt maakt voor bedrijven die deze RAID-controller nu aanschaffen en hem later willen blijven gebruiken wanneer ze hun systeem upgraden. Tot slot geeft Highpoint nog wat snelheden mee, zo zouden in RAID 0 sequentiële leessnelheden gehaald worden van 530MB per seconde, tegenover 480MB per seconde in RAID 5. Schrijfsnelheden bedragen volgens Highpoint respectievelijk 410MB per seconde en 300MB per seconde.

Highpoint RocketRAID 1820A

Door Yoeri Lauwers

Eindredacteur

17-06-2004 • 12:01

20

Bron: Highpoint

Reacties (20)

Sorteer op:

Weergave:

Nou dat is ook niet echt de review die je verwacht van een kaartje als dit.
ze geven een 10 op vrijwel alle onderdelen, zonder echt overtuigende argumenten waarom.
en testen met alle 8 sata aansluitingen met een flinke schijf doen ze dus niet.
Ik was namelijk juist wel benieuwd wat die kaart presteert wanneer je bijv 8MB cache schijven gebruikt en 2 MB cache schijven...
Dit aangezien de kaart zelf nooit echt ruim in zijn cache kan zitten gezien de opbouw en dat geeft veelal een veel grilliger grafieken en dus een schommelende performance.
Tevens wil je bij een dergelijke kaart ook weten wat de CPU-load is.
Damn wat een kaartje. Best snel, die specificaties.
En echt super relaxed dat je het over kunt overzetten en gewoon je data behouden blijft. Daar had ik in eerste instantie ook mijn raid kaartje voor gekocht.

Het enige nadeel wat ik hier zie is dat het S-ATA is. Ben ik persoonlijk niet al te vrolijk mee gezien de fragiele aansluitingen. En misschien is als 2e grote nadeel wel de prijs, maar die kan ik nergens vinden...
Hij schaalt blijkbaar goed, wat natuurlijk erg mooi is. Mijn ervaring is echter wel dat RAID 5 zonder onboard cache erg matig presteert. Nu treft het dat ik vorige week door HighPoint uit het niets een RocketRAID 1820A aangeboden kreeg. HighPoint wil graag bevestigd zien dat hun adapters goed presteren. Of dat wat betreft de RAID 5 prestaties gaat lukken betwijfel ik vooralsnog, maar we zullen zien. Inmiddels heb ik al een 3ware Escalade 8506-8, 3ware Escalade 9500-8 en Promise FastTrak S150 SX4 op kantoor liggen waar binnenkort benches op gedraaid kunnen worden met zes Raptor WD740GD schijven.
ik hoorde het van curry ja.

Zijn de LSI kaarten nou kwalitatief en qua snelheid erg veel beter dan de 9xxx-series van 3ware? Ik ben namelijk erg tevreden met 3ware tot nu toe (lees: het werkt rock-solid voor een hoop oplossingen), maar houd graag m'n ogen open voor andere producten (vind bijvoorbeeld de snelheid van de 8506-8 in raid-5 erg tegenvallen)
De LSI MegaRAID SATA 150-4 en 150-6 leveren goede RAID 5-prestaties in vergelijking met andere SATA RAID-adapters. In vergelijking met de snelste SCSI RAID-adapters van dit momenten vallen de prestaties echter tegen. De MegaRAID SATA 150-4 en 150-6 gebruiken evenals veel andere RAID-adapters een IOP303 processor en die schaalt gewoon slecht. Bij 150 tot 200MB/s (afhankelijk van de versie van de IOP303) houdt 't op. De MegaRAID SCSI 320-2X met 400MHz IOP321 (= XScale core) schaalt als een tierelier, ik heb al STR's van 375MB/s gezien op een RAID 5 array van zes Cheetah 15K.3's. De MegaRAID SATA 300-8X gaat een nog snellere I/O processor krijgen dan de SCSI 320-2X. Omdat de cachestrategieën van de LSI adapters erg goed zijn en de SATA 300-8X support zal hebben voor command queuing ga ik er vanuit dat die adapter erg sterk zal presteren.

Ik kreeg vanavond te horen dat er ook nog een Silicon Image Sil3124 (4-poorts PCI-X SATA adapter met TCQ en NCQ support) mijn kan gaat uitkomen. In de komende weken mag je dus veel nieuwe RAID benchmarks verwachten in de BenchDB.
het enige nadeel is dat t sata is? het is een sata raid kaart :S

is het zelfde als dat je een auto reviewed en dan zegt "goede auto, alleen jammer dat t een auto is"
nooit van ide gehoord?
Wat had jij dan verwacht? Reguliere ATA connectors op zo'n kaartje? Dat drijft de prijs wel erg hoog op, immers moet het board extra lagen krijgen om de lijnen naar alle connectors naar de chip te kunnen brengen. SCSI is dan nog 'erger'. En zo fragiel zijn S-ATA connectors niet, als ze eenmaal in hun bus geklikt zijn zitten ze echt wel goed vast hoor.
Wat een Onzin. Ide connectors hebben aan één zijde de data en signaal aansluitingen. Aan de andere zijde zit de massa. Of je nu 20 of 100 aanslutingen gebruikt. De data / signaal aansluitingen zitten keurig achter elkaar. En hiervoor meerlaags (extra) printen te moeten gebruiken is dus niet waar. Wel dient het chipdesign zo te zijn dat de aanslutingen 1 op 1 door te routen zijn.
In dit review van Tom http://www.de.tomshardware.com/storage/20031112/index.html komt deze kaart vrij slecht uit de bus. Het is een firmware oplossing, waar vooral de schrijfperformance erg slecht was. Raid5 gaat ook ten koste van de performance, aangezien er geen onboard XOR processor of cache is. Misschien dat de A revisie de totale performance iets verbeterd (-edit- en een XOR processor toevoegt), maar veel mag van deze kaart niet verwacht worden. Qua prijs/prestatie is het echter niet verkeerd; je hebt veel SATA aansluitingen voor weinig geld (en zelfs een PCI-X interface).
Ik kan er momenteel ff geen wijs uit worden of die ding nou ook in een 32bit PCI bus past.
Op de site van highpoint vermeld men dat ie compatible zou zijn met de standaard PCI bus. Maar zien hun 32bit of 64bit PCI als standaard?
Volgens en van de reviewers past ie alleen in de PCI-X bus of een 64bit PCI slot omdat er grote verschillen zouden zijn met deze en de 32bit connectors. Alleen als je op het plaatje de pinnetjes telt zijn ze gewoon hetzelfde behalve dat de 64 bit versie een tweede lang stuk heeft. Maar veel 64bit kaarten zijn backward comptible met een 32bit bus waarbij dit stuk van de connector dus gewoon een uitsteekt.
Je kan vrijwel altijd 64 bit kaarten in 32 bits sloten stoppen en andersom.
Eigenlijk het enige waar je op moet letten is de spanning op de pci bus..
Nokje aan de achterkant van de kast is 3.3V, nokje aan de voorkant van de kast is 5V.
Er zijn kaarten die op beide of een van beide plekken een uitsparing hebben, zo kan je zien of hij geschikt is voor dat slot.
De kaart op de foto heeft n uitsparing aan beide kanten en kan dus in 'n 3.3v en 5v slot.
Dat is de 1820, dit is de 1820A.
De 1820A heeft hardwarematig XOR voor zover ik weet, wat HEEL veel scheelt in CPU gebruik.
Jammer dat er niet het in mijn ogen belangrijkste bijstaat in dit artikel, nl of hij Schijven met NQC ondersteund. Dit zouden alle nu uitgebrachte controllers toch minstens moeten doen vind ik.

Nou staat er in de link wel dat hij CQ ondersteund, alleen niet of dit TCQ of NCQ is.

Aangezien ik het ook nergens kan vinden ben ik bang dat hij alleen TCQ ondersteund, en geen hardwarematige NCQ....

(TCQ/NCQ = Tagged/Native Command Queing)

Beetje jammer, want de LSI MegaRAID SATA 300-8X is me met € 1190.- toch echt net even te duur, en vooralsnog de enige Hardwarematige-NCQ controller (voor zover mij bekend)
Verwijderd @zion17 juni 2004 14:20
rond de 200$ volgens froogle.
De HighPoint RocketRAID 1820A ondersteunt geen NCQ, wel TCQ. De prijs van de MegaRAID SATA 300-8X zal lager zin dan de illustratieve prijs van WebConneXXion op dit moment. Het lijkt me dat LSI Logic gezien de aantrekkelijke prijs van de MegaRAID SATA 150-4 en 150-6 misschien nog onder het niveau van de relatief dure 3ware Escalade 9500-8.
Ik vind ook dat de S-ATA aansluitingen wat fragiel zijn. Zonder wat te doen breken die dingen, omdat die kabels eigenlijk te stug zijn. Voor de rest vind ik S-ATA wel goed werken als je de kabels goed geleidt en vastzet heb je er al geen echte problemen meer mee.

Zijn er niet gewoon soepele S-ATA kabels op de markt? Zelf heb ik van die standaard kabels die bij mijn A7N8x deluxe zaten. Bij 1 kabel is het stekkertje gescheurd maar werkt nog.

Alleen om nou een S-ATA RAID kaart als minpunt te geven dat ie beschikt over S-ATA is natuurlijk onzin.

Voordeel blijft ook wel dat de kabeltjes lekker klein zijn.
Bovendien is deze kaart backwards compatibel met de traditionele PCI-sloten, wat hem meteen geschikt maakt voor bedrijven die deze RAID-controller nu aanschaffen en hem later willen blijven gebruiken wanneer ze hun systeem upgraden.
Ik denk niet dat veel bedrijven die later willen upgraden een SATA I controller gaan gebruiken in de servers :)
En nu afwachten tot dit standaard op een moederbord zit ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.