Bij Tom's Hardware Guide heeft dezelfde gedachte als die achter onze Best Buy Guide geleid tot een adviespoging over welke pc je als gamer nu met een bepaald budget kunt aanschaffen; in dit geval 1.000 dollar. Om te controleren of een zelfbouwcomputer nu echt wel zo voordelig is, keek de 17-jarige Dylan - hoofdrolspeler in dit DIY-game-pc-project - naar een merksysteem van rond de duizend dollar; een niet nader te noemen OEM leverde voor dit bedrag een AMD Athlon64 3200+, Windows XP Home Edition, 256MB DDR SDRAM, 80GB opslagruimte en een cd-writer. Dit alles aangevuld met een 56k-modem, luidsprekers, keyboard, muis en een 17"-scherm. Aardig, maar niet echt de ideale game-pc. Met behulp van THG's reviews ging Dylan aan het configureren.
Als hart van het systeem koos hij voor een AMD-processor. De Athlon XP 2600+ is met zijn 2,08GHz even snel als onze keuze in de mei-editie van de Best Buy Guide maar moet het met een lagere FSB stellen. Als moederbord koos hij er een met een nForce2 Ultra 400-chipset. Deze chipset, waarvoor ook in onze BBG gekozen werd, heeft ondersteuning voor dual-channel DDR400-geheugen; Dylan koos het Biostar M7NCD Pro-moederbord. Net als de Asus waarvoor wij kozen biedt dit bord meteen ook een 56k-modem, 100Mbit-ethernet, geluid en RAID-ondersteuning. De geheugenbanken worden door Tom's Hardware bevolkt met twee reepjes Kingston-RAM, meerbepaald 256MB Kingston DDR 400MHz PC3200 SDRAM. Vergelijkbaar met onze keuze van fabrikant TwinMos.

Daar waar Tweakers.net voor de afkoeling vertrouwde op AMD's boxed cooler, kiest Tom's Hardware ervoor een Coolermaster Aero7 aan te schaffen. Aangezien games groter en groter worden is voldoende opslagruimte natuurlijk van belang. Omdat 200GB een beetje teveel van het goede leek, zowel qua prijs als qua capaciteit, legde de systeembouwer twee Western Digital WD800JB-schijven van 80GB in z'n winkelmandje, in totaal 40GB meer dan ons systeem, dat echter wel met een SATA-schijf uitgerust is. Net als de drive in ons budget gamesysteem werken deze harde schijven op 7200 toeren per minuut en beschikken ze over 8MB cache. Om de spellen op z'n harde schijf te krijgen zal de gamer genoegen moeten nemen met een Samsung cd-rw/dvd-combodrive. Doordat ons gamesysteem met een iets ruimer budget gebouwd werd is deze ene optische drive beduidend minder dan de dvd-brander en aparte lezer die wij aanschaften. Voor de kleinere bestanden kiest Dylan nog steeds voor een gewone floppy-drive, en niet voor de grotere USB-keys.
Misschien wel het belangrijkste onderdeel voor de gamer is de grafische kaart. Omdat men met een budget van 1000 dollar nu eenmaal concessies moet doen is er gekozen voor de Radeon 9600 XT, toch wel een klasse lager dan onze Sapphire Radeon 9800 Pro met 128MB geheugen. Over luidsprekers of een headset wordt dan weer met geen woord gerept in deze bouwgids. Vreemd, aangezien geluid voor de echte gamer minstens even belangrijk is als een vloeiende weergave van het beeld.
Natuurlijk moeten al deze onderdelen nog netjes bijeengehouden worden, als het even kan in een kast die er nog mooi uitziet ook. Gamers die af en toe lanparty's bezoeken zullen met de zwarte Enermax-case waarvoor gekozen werd zeker niet uit de toon vallen. Aangezien het Auravision Eluminix-keyboard ietwat aan de dure kant was voor het budget, gooide men de Logitech Cordless Comfort Duo in de strijd. Omdat beeld een van de topprioriteiten van een gamer is wou men oorspronkelijk voor een 19" Viewsonic-CRT kiezen. De systeembouwer besloot echter gedeeltelijk vals te spelen en een tweedehandsmonitor met een beelddiagonaal van 21" aan te schaffen, zodat hij 50 dollar kon besparen en met een totaalsom van 967,62 dollar netjes binnen het budget blijven.
![]() | ||||||||
![]() | Omschrijving | Prijs ($) | Aantal | Totaalprijs ($) | ![]() | |||
![]() | ||||||||
![]() | AMD AthlonXP 2600+ 2.08 GHz; 333MHz; | ![]() | 88 | ![]() | 1 | ![]() | 88 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Biostar nForce2 400 Socket A M7; NCD-PRO | ![]() | 51,45 | ![]() | 1 | ![]() | 51,45 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Kingston DDR SDRAM 256MB 400MHz PC3200 | ![]() | 71,75 | ![]() | 2 | ![]() | 143,50 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Western Digital Caviar 80GB 7200 RPM 8MB Cache | ![]() | 69,00 | ![]() | 2 | ![]() | 138,00 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Samsung SM352 DVD-ROM CD-RW | ![]() | 55,00 | ![]() | 1 | ![]() | 55,00 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Enermax CS-5171LBFS-B Case | ![]() | 80 | ![]() | 1 | ![]() | 80 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Logitech Cordless Comfort Duo | ![]() | 52 | ![]() | 1 | ![]() | 52 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Viewsonic PT 813 21\" | ![]() | 150 | ![]() | 1 | ![]() | 150 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Radeon 9600 XT | ![]() | 174,67 | ![]() | 1 | ![]() | 174,67 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Coolermaster Aero 7+ | ![]() | 26 | ![]() | 1 | ![]() | 26 | ![]() |
![]() | ||||||||
![]() | Rounded Cable set | ![]() | 9 | ![]() | 1 | ![]() | 9 | ![]() |
![]() |