Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 21 reacties
Bron: IDC

In het eerste kwartaal van 2004 is de markt voor mobiele telefoons gegroeid met 29,3 procent ten opzichte van een jaar eerder. In dit kwartaal zijn er wereldwijd 152,7 miljoen mobiele telefoons verkocht, zo blijkt uit cijfers van onderzoeksbureau IDC. Dit is een daling van 5,9 procent ten opzichte van het laatste kwartaal van 2003. Opvallend is de groei die in de smartphonemarkt geboekt is. Ten opzichte van een jaar geleden zijn er in Q1 2004 85,8 procent meer 'slimme telefoons' verkocht; dit komt neer op een totaal van 3,36 miljoen verkochte smartphones. De verwachting is dat er tegen het einde van dit jaar wereldwijd 1,5 miljard gebruikers zullen zijn van mobiele telefoons. Verder verwacht het IDC dat er dit jaar 595 miljoen telefoons over de toonbank zullen gaan. Deze groei zal zich doorzetten tot het jaar 2008 en daarna is de markt grotendeels verzadigd. Dit betekent dat in de jaren daarna ieder jaar 800 miljoen telefoons vervangen zullen moeten gaan worden.

Marktleider Nokia heeft ten opzichte van dezelfde periode in 2003 een groei geboekt van 17,2 procent in het eerste kwartaal van 2004. De verkopen namen in Q1 2004 19,2 procent af waardoor het marktaandeel daalde met 4,8 procent naar 29,3 procent. Deze daling is voornamelijk veroorzaakt doordat klanten veel goedkope telefoons kochten. Motorola zag zijn marktaandeel toenemen tot 16,6 procent in het eerste kwartaal van 2004. De verkoopstijging van 51,5 procent die hieraan ten grondslag ligt, is veroorzaakt door een grote verkoop van cameratelefoons. Samsung zag zijn verkopen toenemen met 88 procent in Q1 van 2004 waardoor het marktaandeel toenam tot 13,1 procent. Deze stijging komt grotendeels door verkopen van camera- en camcordertelefoons. Siemens zag zijn marktaandeel dalen naar 8,4 procent, ondanks een verkoopgroei van 60 procent. Het marktaandeel van Sony Ericsson is uitgekomen op 5,8 procent en dit komt vooral door een verkoopstijging van 63 procent.

PlekProducentVerkopen Q1 2004 (x 1.000)Marktaandeel Q1 2004
1Nokia44.70029,3%
2Motorola25.30016,6%
3Samsung20.00013,1%
4Siemens12.8008,4%
5Sony Ericsson8.8005,8%
Overig41.10026,9%
Totaal152.700100,0%
Verkopen en marktaandeel per producent in het eerste kwartaal van 2004

Lees meer over

Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (21)

wow, miljoenen telefoontjes, maar ondanks de enorme vraag, daalt de prijs niet :(
Hoezo is de prijs niet gedaald?

In harde Euros zijn de prijzen van toestellen lager dan een paar jaar terug. (als je kijkt naar de prijzen zonder abbo.) Daarnaast krijg je ook nog meer waar voor je geld. Denk aan kleurenschermen, camera's, bluetooth e.d.

Dus je krijgt meer voor minder. Wel is het zo dat, net als bij PCs, de ontwikkeling van de hardware door gaat en de prijzen dus niet heel laag zullen worden. Echter je kan de basismodellen van de onbekende merken voor "vrijwel" niets kopen. Dat zou je een paar jaar geleden niet gelukt zijn. Dus zowel de prijs als de prijs/prestatieverhouding is nu een stuk beter dan een paar jaar geleden
Vroeger was een gsm een gebruikstoestel. Het toestel ging een paar jaar mee. Tegenwoordig is een gsm een verbruikstoestel... Met wat geluk houdt de batterij van je toestel het een jaar goed vol, en daalt daarna de kwaliteit van je batterij zo drastisch dat het niet meer leuk wordt om ermee te bellen. En meestal kost een nieuwe gsm niet eens zo gek veel meer als een nieuwe batterij... |:(
nou mijn 3210 is 3 jaar meegegaan en ondertussen gaat mijn 8310 nu al zo'n 2 3/4 jaar mee. Dus dat klopt niet helemaal wat je zegt over de levensduur van een accu. En ik gebruik mijn telefoon vaak.
ik heb thuis nog een heel oude 5510 die is al meer dan 5 jaar oud, en daar doet de batterij het nog goed van. Ik heb nu al al 2 3310 gehad en steeds de batterij na 1jaar klote. er zitten goed, maar ook slechte tussen. maar je moet ook toegeven, vroeger waren de gsms toch stukken beter, minder kwalen ed.
correct me if i'm wrong, maar volgens mij bestond de nokia 5510 in 1999 nog niet hoor...
Je hebt gelijk, het is de 5110
eind 99
Tegenwoordig gebruik je je telefoon elke dag overal, niet zo vreemd dat ie het wat minder lang uit houd dan vroeger.
Zelf heb ik al 6 jaar een motorola, en die is niet stuk te krijgen. Ik ga ook echt geen nieuwe kopen totdat die kapot is :)

De hele mobiel verkoop vandaag de dag is net de pc verkoop. Sneller, meer opties en wil je het nieuwst kunnen gebruiken zul je moeten "upgraden".
Ik zelf ben dus duidelijk niet meegegaan in die hype, maar ik kan snappen waarom mensen het doen. Ik wacht eigenlijk al jaren tot de combinatie PDA/GSM eindelijk betaalbaar word.
Zodra dat een beetje goed aanslaat zullen de verkopen van mobielen weer dalen, aangezien je dan weer ongeveer hetzelfde krijgt als met pc's, een doorlooptijd van rond de 1,5/2 jaar als je beetje normaal gebruikt.
En hoe lang ben je dan ondergedoken? Nokia heeft al vrij lang de Series 60 GSM's dit zijn goed betaalbare Symbian Based smart phones die ook nog met een MMC kaartje overweg kunnen.
kvind dat SE veel beter kan worden qua marketing... poos geleden had Samsung nog minder marktaandeel dan (Sony)Ericsson!
SE heeft nog heel wat te leren kwa service en kwaliteit. Het komt redelijk vaak voor dat bepaalde series van hun toestellen vreemde problemen geven zoasl het T68i probleem, T310 Probleem en het probleem met sommige T610 toestellen. Ik heb zelf een T68i gehad en heb daar dus het bekende T-Mobile euvel mee gehad en ik ben niet behoorlijk geholpen door SE na het toestel 4x ter reparatie te hebben opgestuurd en het weer zonder resultaat te hebben terug gehad heb ik een Nokia 3650 gekocht waar ik totaal geen problemen mee ondervind.
Het grote geld komt voor Ericsson binnen door de verkoop van netwerk apparatuur. Het halve GSM, GPRS, UMTS netwerk van Nederland draait op ericsson apparatuur en daar zijn ze zo'n beetje makrtleider in.

Dus GSM's zijn een bij produktje wat risico spreiding.

[@ mel-capone]
Wat Vodafone betreft is het grootste gedeelte Ericsson
Was dat niet Nokia apparatuur waar het halve Nederlande GSM/UMTS/enz. netwerk op draait?
Verkocht?

Je krijgt ze onderhand gratis als je de goede aanbiedingen afwacht :+

Met dank aan imode heeft Siemens heel wat verkopen gekregen, maar winst dat telt alleen :)
dat betekent niet dat de provider (vodafone etc) er niet voor hoeft te betalen

de provider koopt ze uiteraard tegen inkoop prijs met korting vanwege massa aantallen, die onkosten halen ze weer uit je abbonements geld/prepaid kaarten/belkosten etc
Zodra de markt van smartphones verder zal stijgen zal je inderdaad zien dat er andere fabrikanten hogere omzetten gaan draaien op deze markt, dat komt grotendeels omdat die fabrikanten met eigen chips kan werken, en die dingen dus niet aan hoeft te kopen. Als je kijkt dat een fabrikant als nokia niet zelfs chips kan bakken, maar een fabrikant als samsung wel verwacht ik dat samsung in niet al te geringe tijd een veel groter markt aandeel zal bezitten, zij beschikken namenlijk over een heel goede chip en over goede beeldscherm technieken. Doordat zij die technieken niet hoeven aan te kopen zullen ze een gunstigere prijs neer kunnen zetten ten opzichte van de andere fabrikanten, maar ook veel meer winst maken.

Je kan dat al zien omdat je niet zo lang geleden(en nog steeds) een reclame spotje op tv had van samsung, met daarin een telefoon, maar ook een lcd tv. Hiermee tonen ze aan over meerdere technieken te beschikken die ze dus kunnen combineren, en zo dus een heel sterk product neer te zetten wat ver zijn tijd vooruit is(kijk maar naar de S300, en de V200 die tijdens hun release veel betere kleurenschermen hadden, namelijk 65.000 kleuren ten opzichte van de kleurenschermen van nokia die toen maar iets van 6500/7000 kleuren hadden).
Vergeet niet dat al die extra functies meer geheugenruimte vergen en meer electriciteit kosten. Het is maar waar je prioriteiten liggen: "specificaties op papier" of "functionaliteit in de praktijk".
Had toch wel verwacht dat de T610 etc succesvoller waren, aangezien ik er heel veel mee zie...
Motorola is helemaal terug aan het komenmet hun M500/600 en natuurlijk de MPx200 die ik zelf heb. Als je de nieuwe modellen ziet die ze dit jaar gaan uitbrengen; MPx100, MPx220, de MPx en zelfs een linux telefoon kan het wederom een goed jaar voor Motorola worden.
Geloof wel dat ze het in de VS een stuk beter doen dan hier waar alleen de vodafoon 500 populair is.
Ja, helemaal logisch.
Een toestel van tegenwoordig is er volgens mij op "gemaakt" dat hij niet lang mee gaat, en dat men dan dus al snel een nieuwe telefoon wil. :r
Ook denk ik dat men veel sneller een nieuwe telefoon wil, omdat er steeds meer nieuwe functies komen die de consument interessant vindt. Meestal gaat het dan om functies die hun 'oude' telefoon niet kan bieden. Hier zullen mensen dus hun oude mobieltje aan de kant leggen, en lekker weer een nieuw toestel kopen.

/edit: Waarom overbodig?? :r

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True