Bereikbaar tijdens inbellen met nieuwe dienst KPN

Op de website van KPN valt te lezen over een nieuwe dienst die de telecomgigant aanbiedt. Het gaat om het zogenaamde Internet BelBericht, waarbij men tijdens het internetten via een enkele telefoonlijn toch bereikbaar blijft. Op het moment dat een vriend, kennis of iemand anders opbelt verschijnt er een pop-up in beeld. De gebruiker kan nu kiezen of hij het gesprek wil laten doorschakelen naar de voicemail, via de pc wil antwoorden óf het gesprek aan wil gaan via de normale telefoon. Het starttarief van de dienst is per gesprek 5,18 cent en kost vervolgens zes cent per minuut. Internet BelBericht vereist een computer met een Intel Pentium 2 processor (300 Mhz) of hoger, Windows 98/ME/XP en een directe inbelverbinding met internet. Voor mensen met ISDN of ADSL is de dienst niet beschrikbaar:

KPN logo (nieuw)Internet BelBericht is ontworpen voor gebruik in combinatie met een gewone (analoge) telefoonlijn van KPN. Gebruik in combinatie met een ISDN-lijn of een ADSL internetverbinding is niet mogelijk, en wordt door KPN niet ondersteund.

[...] Met zowel ISDN als ADSL heeft u de beschikking over een aparte internetverbinding, zodat u altijd telefonisch bereikbaar bent als u aan het internetten bent.

Door Jojk Wesseling

22-10-2003 • 21:55

36

Bron: KPN

Reacties (36)

Sorteer op:

Weergave:

Dan ben ik benieuwd of dit eindelijk een praktische toepassing is van het V.92 protocol voor modems. V.92 ondersteunt namelijk wisselgesprek waarbij de modemverbinding intact blijft na het wisselen.

Een andere handige feature van V.92 is dacht ik dat bij een eerste keer inbellen wordt onthouden op welke snelheid dat gebeurde waardoor elke volgende inbelsessie (de zgn. handshake) veel korter duurt.

Edit:
Die laatste feature heet "handshake sequence". Op www.v92.com kan alles nagelezen worden.

Edit2:
Uit de FAQ op de KPN-site maak ik op dat het een soort voice-over-ip dienst is (zie ook mijn reactie op Tielenaar hieronder). Heeft dus niets met het V.92 protocol te maken. En dan zeg ik: neem een abonnement bij een ISP die V.92 ondersteunt, want dat is ten eerste veel goedkoper en ten tweede heb je dan veel betere geluidskwaliteit.
ja idd..

in amerika zijn dit soort dingen allang, maar v.92 support vanuit KPN is tot nu toe uitgebleven, dit ruikt er wel heel erg na.

en dit op het moment dat iedereen vort isdn heeft, of adsl.

want zelfs wij, waar eerst WIFI internet zou komen kunnen nu ineens (rara) adsl aan.. al is het alleen een lite abbo.. maar toch.

het komt dus in mijn ogen te laat, al is het voor een enkele kleine groep leuk.
Hij komt misschien wel wat aan de late kant, maar ik denk dat je er toch van staat te kijken hoeveel mensen nog via een normale PTSN telefoonlijn zitten te internetten.

Vooral de wat oudere mensen, die toch willen internetten maar geen hele dag online zitten maken hier nog veelvuldig gebruik van. En voor die mensen is het natuurlijk een uitkomst om dan toch bereikbaar te zijn!
ben je niet berijkbaar op de vaste telefoon dan bellen ze toch op je mobiel?
Net zo zinnige reactie als: "als je aan het internetten bent, kun je gewoon gebeld worden want je hebt toch ADSL?"
Niet iedereen heeft een mobiele telefoon! (en je wil de mensen niet op de koffie hebben die wel een mobieltje hebben maar niet begrijpen hoe dat ding werkt...) :Z
Beetje stierenschijt is dat, de meeste mensen die internet hebben hebben ook wel een GSM. Ik denk dus ook niet dat er veel mensen zijn die gebruik gaan maken van deze dienst.
Met deze nieuwe dienst weet je dat je wordt gebeld. Dat is al heel wat. Als het nummer (callerid) nu ook wordt meegestuurd kun je bijvoorbeeld de verbinding verbreken en terugbellen. Dat is volgens mij ook nog eens goedkoper dan 6 cent per minuut.
Volg de link naar KPN en zie hoe de software werkt . Daar staat namelijk, indien niet geheim natuurlijk, het telefoonnummer en zelfs de naam van degene die belt. Als je kiest voor opnemen via de vaste telefoon dan wordt de internetverbinding verbroken en wordt alleen de 5,8 cent doorbelast voor de service, de rest van de (standaard) kosten zijn voor de persoon die belt.
Op het moment dat een vriend, kennis of iemand anders opbelt verschijnt er een pop-up in beeld.
Geen pop-up blocker installeren dus :+
Een pop-up van de KPN-software en niet van je webbrowser. Een pop-up blocker kan dus geen kwaad :).
Te laat. Dit hadden ze 2 jaar geleden aan moeten bieden. Iedereen die internet heeft n of isdn, kabel of adsl.
Leuk systeem, maar gewoon te laat om bruikbaar/rendabel te zijn.
Ik gebruik thuis toevallig nog de tellijn, maar ik ken maar weinig mensen die dat nog doen.
bij mijn grootouders is het ook nog inbel hoor, mn opa gebruikt gewoon te weinig internet om kabel te nemen, en ook omdat hij 6 maanden per jaar weg is, zou hij dus in feite dubbel betalen voor de maanden dat hij wel thuis was.
voor hun zou het echt een uitkomst zijn want nu komt het regelmatig voor dat we hun bellen maar ingesprek vanwege het internet.
en ik denk dat wel meer oudere mensen dit hebben, die t onzin vinden om kabel, adsl of isdn te nemen, maar wel graag zo nu en dan willen kunnen internetten

edit:
iets toegevoegd
Ik denk dat het toch nog wat mensen over de streep trekt. Er zijn denk ik nog wel een paar 100 gezinnen die hierdoor weinig tot niet op internet zitten. En doordat ze toch berijkbaar zijn kunnen ze vaker en langer op internet wat uiteidelijk misschien wel resulteert in adsl en ik denk dat de grootste adsl aanbieder toch kpn is omdat deamon (nu tiscali wel) toch kleiner zijn en onbekend.
Voor mensen met ISDN of ADSL is de dienst niet besch r ikbaar
is me dat even schrikken! :o
"Voor mensen met ISDN of ADSL is de dienst niet beschrikbaar"

Hè jammer, het lijkt me nou zou handig dat mijn ADSL lijntje even onderbroken wordt als ik wil bellen :+
Heb inmiddels van de FAQ op de KPN-site begrepen dat de verbinding helemaal niet verbroken wordt. Je begint namelijk een nieuw gesprek via de internetverbinding. Voice-over-IP dus en niet verwonderlijk dat mensen dan gaan vragen of dit ook kan bij ISDN of ADSL.
Voice-over-IP dus
Dan zouden ze toch ook een microfoon aan het systeem eisen moeten toevoegen.

Ik had in mijn voor adsl tijdperk op KPN site een tool gevonden waarmee je je huis telefoon automatisch kon doorschakelen naar een gewenst nummer voordat je ging inbellen. Volgens mij niet zo succesvol geweest. En ben ik nu benieuwd hoe mensen deze tool gaan ervaren want het is niet goedkoop als ik zo naar het starttarief en minuuttarief kijk. Met deze tool kan je misschien al als je minder internet, kabel of adsl aanvragen.

@AgentSmith
OK. Ik had niet op KPN site gekeken. Misschien is het handig om het ook aan deze tekst toe te voegen.
Van de KPN-site:

U dient te beschikken over een computer die aan de volgende configuratie-eisen voldoet:

processor: Pentium 2 (300 Mhz) of hoger
besturingssysteem: Windows 98, Windows ME 1st edition, Windows 2000, of Windows XP (dus Windows 95, Windows NT, Mac OS en Linux worden niet ondersteund)
een microfoon & luidspreker (of hoofdtelefoon) op uw computer
Dit is niet nieuw, nee, dit had ik vorig jaar al. Ik hoefde alleen mijn 3com modem maar even up te daten met een nieuw firmware en voilà, van v.90 naar v.92 support.

En dat mensen met ISDN of ADSL dit niet hebben, tja, dat haalt je de koekoek...
Bij welke ISP zit jij dan? Ik had destijds tijdens het uitkomen van V.92 namelijk begrepen dat ISP's geen haast zouden maken met het aanpassen van hun hardware. Ik heb weliswaar mijn modem aangepast voor V.92 (is een winmodem dus alleen een kwestie van een nieuwe driver gebruiken) maar heb in de praktijk het verschil met V.90 nog niet kunnen ervaren (wisselgesprek, kortere inbeltijd etc).
Dat was access4less.net. $5.95 per maand, maar ik heb sinds september vorig jaar DSL, dus toen werd deze connectie nutteloos.

ISPs maken inderdaad geen haast met het upgraden naar V.92, men gaat er vanuit dat broadband mainstream wordt. Hoewel dat best mogelijk is, zijn er nog zat mensen die alleen zo nu en dan eens een emailtje met de kleinkinders of zo willen uitwisselen. Daar heb je geen broadband voor nodig, dus juist voor die mensen is v92 handig zodat ze bereikbaar zijn als de kleinkinderen bellen. :)
Volgens mij bestaat dat al veel langer, althans.. ik heb er al veel eerder van gehoord??! :?
Zoals mensen hieronder aangeven bestaat het in Amerika blijkbaar al lang. Maar dichter bij huis:
dit deed ik dus een jaar of 3 geleden in België met een Belgacom-abo.

Volgens mij is er bij KPN ineens iemand wakker geschoten die de inkomstenverdeling nog eens onder de loupe heeft genomen. Oftwel: inbellers genereren genoeg omzet om er nog in te investeren.

Je kan je evenwel afvragen waarom zo'n vanzelfsprekende service zo lang op zich moet laten wachten. Wat overigens een algemene opmerking is over veel voor de hand liggende telecomdiensten: hoe lang heeft het bijvoorbeeld geduurd voordat nummerherkenning ingeburgd/standaard was? Ik moet er met mijn vaste lijn iig nog altijd voor betalen.
Er waren een tijd geleden inderdaad reclames over, maar dat ging over ISDN... helaas zijn er nog steeds niet veel mensen die dat thuis hebben.
Misschien in de war met "toets 5 bij bezet"??
Oh god, ja! Je zult toch maar niet bereikbaar zijn! </ironie>

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.