Interessant zeg!! Ik ben benieuwd hoe de performance van de geïntegreerde SATA wordt, en hoe de kwaliteit van het 6-kanaals geluid wordt. Beiden zitten dus in de nieuwe SB van de KM400 chipset... maar dat plaatje laat nog een gewone VT8235 zien... edit: SATA RAID zit in de VT8237.
Het lijkt er idd op dat dit de chipset moet zijn die eerst de KT600 genoemd werd. Eerlijk gezegd doet die M in KM400 mij denken aan een KT400 chipset voor laptops; de M van Mobile.
Misschien is VIA wel heel wat van plan qua verkoop van Athlon XP mobo's; misschien wordt dit wel de budgetversie die tóch XP's met 400 MHz FSB ondersteunt, en komt er nog een high-end KT600 chipset met WiFi en Gigabit Ethernet ofzo.

Pure speculatie hoor...
De Athlon XP moederbordenmarkt wordt steeds interessanter, eerst de nForce 2, dan de KT400A, nu weer de nForce 2 Ultra 400 en de VIA KM400. Ben zeer benieuwd naar nieuwe mobo's met deze laatste twee chipsets.
Edit: WTF?! In die press release staat nergens iets over een FSB van 400 MHz. Ook niet in het artikeltje van The Inquirer, dus Jan Laros heeft niet goed gelezen.
Toch geen 400 MHz FSB in de KM400 chipset dus. 
Additional features include a VIA MAC for 10/100Mbps Fast Ethernet connectivity, integrated PCI support, VIA Vinyl 6-channel surround sound AC'97 audio and an MC'97 modem.
Aha, het is dus een VIA AC'97 soundchip; meteen ook een modempje ingebouwd dus zullen er niet van die stomme CMR sloten op KM400 mobo's komen.
offtopic:
Wie heeft bij bijna alle reacties +1 behulpzaam gemod?
