Google komt al na twee weken met opvolger van zijn flagshipmodel Gemini 4 Argon

Google heeft Gemini 4 Carbon aangekondigd. Het bedrijf claimt dat dit AI-model onder meer beter presteert in cybersecuritytaken dan Gemini 4 Argon, dat pas twee weken geleden verscheen. Het bedrijf brengt het nieuwe model niet meteen voor iedereen uit.

Google schrijft dat Gemini 4 Carbon onder meer zijn beste model is op het gebied van programmeren, wetenschap en het uitvoeren van complexe taken met agents. Daarbij toont het bedrijf verschillende benchmarks waaruit zou blijken dat zijn model op diverse gebieden beter presteert dan zijn eigen Gemini 4 Argon, OpenAI's GPT-6 Astra en Anthropics Claude Opus 5.5.

Daarnaast zou het model uitblinken in het vinden van kwetsbaarheden. Dat zei het bedrijf ook al van Argon. Google bracht dat model, net als nu, niet meteen na de aankondiging uit, vanwege zorgen over cybersecurity. Google geeft wederom de regering van de VS vroegtijdig toegang tot zijn model.

Het is nog niet duidelijk wanneer Gemini 4 Carbon algemeen beschikbaar komt. Dit vlaggenschipmodel kost net zoveel als Argon. Tot 30 november is dat 2 dollar per miljoen inputtokens en 10 dollar per miljoen outputtokens. Na die datum verdubbelen de prijzen.

Gemini 4 Carbon
Googles interne benchmarks van Gemini 4 Carbon

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

28-10-2026 • 20:18

22

Submitter: dtn.370

Reacties (22)

Moderatie-faq

Sorteer op:

Weergave:

Wanneer gaan dit soort berichten naar de meuktracker?

Even serieus, ik mis wel nieuws over open modellen en updates. Dat de grote drie om de twee weken een nieuw model uitbrengen is weinig nieuws meer inmiddels.
Google heeft relatief lang gewacht met een nieuw model uitbrengen. Dat ze nu dan ineens na 2 weken met weer een nieuw model komen is opmerkelijk. Naast dat het een beter model is zou ik eigenlijk ook verwachten dat ze ontdekt hebben dat er wellicht nog een andere reden was om te upgraden.

Voor mij is dit dus wel daadwerkelijk nieuws waarvan ik niet hoop dat het in de Meuktracker terecht komt.
snap je punt, maar het zijn gewoon updates.. hoort thuis in meuktracker.
Ik heb zelf ook wel meuk die ik liever bij het nieuws zie verschijnen.. Stalwart v1.0.0 b.v. t.net! :P

[Reactie gewijzigd door witchdoc op 28 oktober 2026 21:00]

Cool! Wat is dat precies voor mailserver? Heb jij die zelf gebouwd of gewoon goede ervaring mee...?
ik ben geen programmeur, dus nee, zeker niet zelf gecodeerd. Gewoon fanboy sinds ik gemigreerd ben van Synology Mailplus server.

Open source, gratis te gebruiken voor homelabbers met enterpise opties die je echt niet perse moet hebben als homelabber. Enterprise licenties zijn ook maar 2 eur/jaar/mailbox (wel minumum 25 stuks afname) dus zelf voor de homelabber betaalbaar.
Is maar 1 docker container (als dat je ding is) voor een full feature mailserver + calender + contacts + webdav). Schaald naar 1000'en mailboxes (mits wat extra resources).
Gebruikt JMAP ipv IMAP, maar suporteert beiden.
Configureerd dynamisch/automatisch de juiste DNS records d.m.v. Dynamic Updates (RFC 2136).
Supporteerd aliaes en laat je emails sturen zonder dat je primaire email adres zichtbaar word.
Is veel sneller dan eender welk open source alternati

Bulwark is mijn keuze voor Android + web JMAP client trouwens.

En nee, ik heb écht geen voordeel in deze 'reclame', heb feitelijk niets met stlwart of bulwark te maken.
Dit is wel het nieuwsbericht dat ik meteen lees als ik op Tweakers kom. Volg graag de frontier modellen en hun benchmarks. Ook over open weight modellen Lees ik trouwens graag, zelfs als ze Chinees zijn.
Nu je het zegt het zo tweakers goed doen oM meer focus op locallm te leggen via nieuws berichten, deepdives etc de site is tweakers dingen zelf doen en tweaken van hardware ter ondersteuning van software.
Je gevoel is begrijpelijk, maar dat geldt feitelijk ook voor een major upgrade van iOS of Android. Die komen ook jaarlijks en is ook weinig nieuws. De sprongen in de capabilities van de AI modellen die meerdere keren per jaar gemaakt worden zijn echter groter qua verbetering/vooruitgang/impact op de wereld dan een nieuwe iOS of macOS versie.
Wat mij vooral opvalt is dat Opus 5.5 in alle benchmarks beter is dan Fable 5.1?? Heb ik iets gemist?
In gebruik zeker. Sinds opus 6
5.5 raak ik Fable niet meer aan. Beter en goedkoper
Niet zo moeilijk om een beter model uit te brengen in dit geval. Enkele keren Gemini 4 Argon gebruikt voor vraagstukken met reasoning op high en Argon zat er finaal naast, GPT6.1-Sol had vervolgens in minder tijd, beter onderbouwd een correct antwoord.
Voor mij lijkt het Argon model vooral erg gericht op benchmarks na enkele tests
Ik denk dat er maar weinig mensen AI gebruiken om vraagstukjes op te lossen :-)
Ik denk dat de reden van nieuw model is, omdat gisteren of vanmorgen ik nieuwsbericht las dat open ai een nieuw model van 6.1 had vrij gegeven... Mijn vermoedde is daarom, maar ik ben wel mee eens, dat er meer aandacht mag komen voor locale ai.
Het Carbon-model kost net zoveel als Argon. Tot 30 november is dat 2 dollar per miljoen inputtokens en 10 dollar per miljoen outputtokens. Na die datum verdubbelen de prijzen.
Geldt die verdubbeling van prijzen dan ook voor het Argon model? Zo ja: WTF... met Gemini Pro kwam ik eigenlijk nooit aan mijn gebruikers limiet. Nu met Argon, kan ik met 3 serieuze vragen met drie vragen door mijn 5 uurslimiet gaan. En dat voor een "pro" account. In Antigravity ben je ook zo door je weekbudget.
Eens, Argon is enorm duur qua token gebruik, 3.8x zoveel als Gemini Pro 3.1 volgens mijn berekeningen. Thinking op medium.
Argon gaat heel snel ja. Ik heb ook pro en met chatten na een aantal vragen was ik er al doorheen. Erg opmerkelijk.
Hopelijk nu zonder guardrails anders weer nutteloos
Ah het scoort beter op de "trust me bro AI benchmarks" altijd belangrijk.
Wel leuk dat Tweakers zo gratis reclame maakt voor de grote AI bedrijven maar geen enkel artikel over het chinees opensource model Kimi K3 dat on par is met de grote dure spelers.
Tevens ook geen enkel artikel over de AI bubbel die in China aan het barsten is.
Verwarrend dat ze zo snel volgen met een nieuw model, zelfde prijsklasse. Wie verkiest straks Argon boven Carbon?

Dat lijkt me toch een dure en nutteloze exercitie geweest om Argon te trainen?
Carbon zal gewoon een voortzetting van Argon zijn, met een zwik bugfixes..
Nee, niet "na 2 weken al". Dit is weer zo'n paper-launch (nog vrijwel niemand heeft toegang). Het is 4 weken geleden dat Argon z'n "paper launch" had.

Argon is (schijnbaar) nauwelijks bruikbaar aangezien het je quota als een gek opvreet (vergeleken met anthropic en zelfs openai). Ben benieuwd hoe ze het met Carbon gaan doen...
Ik ben benieuwd hoe lang het duurt voordat dit model ook “uitbreekt”….

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn