High Fidelity Review bericht dat MDG in samenwerking met Sonopress een hybride van een DVD-A en audio-cd schijfje getest heeft. Een prototype van de ontwikkeling werd vorige week achter gesloten deuren gedemonstreerd op de MIDEM International Music Market conventie, die plaatsvond in het Franse Cannes. Het schijfje is enkelzijdig beschreven en bevat een laag voor reguliere cd-spelers en een laag die zowel DVD-Audio als DVD-Video kan bevatten, of een combinatie daarvan. Een dergelijke oplossing wordt over het algemeen als eleganter gezien dan een model dat aan beide zijden éénlagig beschreven is. Aanvankelijke tests wezen uit dat het prototype af te spelen was in alle universele hoge-resolutie cd-spelers van merken als Pioneer, Marantz en Onkyo, en ook geen problemen gaf in geteste reguliere cd-spelers.
Over het algemeen wordt de ontwikkeling van hybride schijfjes als een belangrijke stap beschouwd in de acceptatie van DVD-Audio. De samenwerking van MDG met Sonopress is in dit opzicht ook van belang; laatstgenoemde is een volledige dochter van Bertelsmann AG, wiens muziekdivisie meer dan tweehonderd platenlabels omvat. Hoewel MDG grote plannen heeft, benadrukt het bedrijf dat het hier nog slechts een testversie betreft. Het prototype voldoet vooralsnog aan geen enkele standaard van het DVD Forum en verdere ontwikkeling is nodig om incompatibiliteit uit te sluiten. Het bedrijf verwacht deze obstakels echter in de 'zeer nabije toekomst' genomen te kunnen hebben:
While a dual-sided 'hybrid' greatly increases the market appeal of DVD-Audio, a dual-layered disc is clearly the ultimate goal. Its (hopefully) 'no-brainer' operational potential, which removes any need for the user to 'think' about playing a specific side of the disc, only to be automatically presented with the compatible or preferred format, might prove to be a huge boost for the flagging music industry.