Blizzard geeft Warcraft III na zes jaar plotseling nieuwe campagne

Blizzard kondigt tijdens BlizzCon 2026 plotseling een uitbreiding voor Warcraft III: Reforged aan: Forsaken Kingdom. De vorige uitbreiding voor de strategiegame uit 2002, Frozen Throne, verscheen in 2003. Forsaken Kingdom is vanaf vandaag beschikbaar en kost 30 euro.

Warcraft 3 Forsaken KingdomForsaken Kingdom is een uitbreiding die alleen beschikbaar is voor Warcraft III: Reforged, de remaster van Warcraft III uit 2020. In de nieuwe campagne staat de val van de regio Lordaeron centraal. Spelers maken vervolgens de transformatie van de regio tot de Undercity mee. Het bekende Warcraft-personage Sylvanas speelt een belangrijke rol in de uitbreiding. De uitbreiding speelt zich tussen Warcraft III en het begin van World of Warcraft af.

Blizzard belooft dat de uitbreiding goed is voor dertig uur aan nieuwe gameplay. Tegelijkertijd introduceert de gamemaker wat technische verbeteringen aan Warcraft III: Reforged onder de updatenaam Definitive Edition. Zo krijgt de game vernieuwde graphics met verbeterde modellen voor de eenheden en omgevingen in het spel. Daarnaast kunnen spelers voortaan tot 24 eenheden tegelijkertijd selecteren en heeft de Level Editor nieuwe opties voor belichting en omgevingen.

Door Yannick Spinner

Redacteur

13-09-2026 • 07:15

86

Reacties (86)

Sorteer op:

Weergave:

Weet iemand al of dit nog gaat draaien onder macOS 28?

Over anderhalf jaar is dat het huidige macOS en ik begin het idee te krijgen dat Microsoft voor Apple enkel intel Macs ondersteunt en gaat ondersteunen. Dat vind ik jammer, want ik wil dit spel over 2 jaar ook nog op mijn Mac kunnen spelen.

Hebben jullie de bijzondere systeemeisen van dit spel voor de Mac ook gezien?
toen ik mijn MacBook Pro 2023 vorige maand kocht liepen de menu's echt langzaam in reforged. Maar vind het nu heel soepel gaan eigenlijk. Kan het zijn dat er al een update geweest is die het soepeler laat lopen?

hoop ook wel dat ze de nieuwere macs blijven ondersteunen.
Vooralsnog loopt het via Rosetta 2. Alleen dat stopt in macOS28...
loopt World of Warcraft dan ook via rosetta 2? want nu met forever is World of Warcraft toch ineens weer in trek :P
Ik heb eventjes gekeken voor je.

Nee, bij de systeemeisen worden dáár wel de Apple Silicon chips genoemd. Aanbevolen is de M4 met 16 GB bijvoorbeeld.
thanks. dus wow gaat geen probleem opleveren. dan tegen die tijd hopen dat ze wat met warcraft 3 gaan doen :P
Als het nou 30 euro was, voor zowel de remaster als de DLC dan had ik het oprecht wel overwogen. Maar 60 euro om opnieuw te beginnen met WC3 dat is me teveel.
Heb de "Warcraft® Forever Collection" aangeschaft. Alleen heel interessant als je WoW speelt ook ook Forver wil gaan spelen maar daar krijg je Reforged + de nieuwe campaign en 30 dagen WoW tijd bij. Wel 80 euro maar voor wat je krijgt geen slechte deal.
Tja op zich is dat wellicht een OK deal als je gewoon fan bent van deze franchises en het veel gaat spelen. Ik ben meer van het wachten, want over een (half) jaar zal er vast minstens 25% vanaf gaan. Ik ga NOOIT meer full price betalen voor iets van Blizzard.
Je weet dat het de 1ste 3 maanden de quests niet te doen zijn vanwege de drukte ?

Ikzelf wacht fijn tot Maart/April ofzo .. om alle nieuwe quest in rust te spelen :9
Er zijn te veel mensen die denken dat dit Classic is. Ik ga er vanuit dat het meer richting retail is dus zal allemaal prima te doen zijn :)
In de originele Classic re-release was na een paar dagen een systeem ingezet waardoor mobs vrijwel direct respawnen. Blizzard hard de curve voor respawns verder uitgebreid, omdat de max voor increased respawns maar tientallen spelers was per area.

[Reactie gewijzigd door MrFax op 13 september 2026 18:30]

dat valt echt reuze mee, de laatste keer dat classic net uit kwam was het allemaal best goed te doen.

Ja, tuurlijk was het druk maar er was wel zeker balancering voor de drukte geregeld en quests duurden natuurlijk iets langer, maar andersom kon je ook zo naar sommige quests toe lopen zonder eerst 900 monsters te moeten killen en stoppen om te healen/oom.
Hou de seasonal aanbiedingen in de gaten, ik heb begin dit jaar combi-pack 1,2,3 voor €25 gekocht
Misschien een impopulaire mening, maar ik vind drie tientjes voor game content waar je zo lang plezier van hebt geen geld. Ik ben geen Warcraftspeler, maar ter vergelijking: Starcraft speel ik wekelijks sinds het vorige eeuw uitkwam en wat heb ik nou helemaal aan al die spellen + uitbreidingen (sc1, Brood Wars, Sc2 hots, wol, lotv en Nova) tezamen uitgegeven? Minder dan een cent per uur vermaak?
Het enige wat flauw is, is dat ik de remaster van wc3 al had gekocht.

Koop je nu de game, dan is die 30 euro. De dlc is ook 30, maar samen is het 50 in een bundel. Ik heb de base game al en betaal dus 60 euro in totaal.

Kortom, de trouwe fans worden toch een heel klein beetje genaaid en dat is jammer.
Voor 10 euro extra hebben die trouwe fans 6 jaar (wc3 remaster kwam uit in 2020) extra kunnen genieten van dat spel. Klinkt nog steeds als een goede deal.
Dat mag jij uiteraard vinden. Maar voor mij voelt dat niet zo. Een stukje waardering naar trouwe fans zou beter hebben gepast. Aangezien zij de enige zijn die het spel verkopen via hun eigen platform, kunnen ze zo nagaan wanneer het spel gekocht is je een 'loyal fans'-discount aanbieden. Al is het het maar 5 euro.

En jouw standpunt over '6 jaar extra kunnen genieten', dat is ten dele waar. Ik heb het origineel destijds (heel lang geleden) ook gewoon gekocht. Toen 6 jaar geleden opnieuw betaald voor de remaster, wat ik het op zich waard vond. Maar ik heb het hele spel toen ook gewoon 1x gespeeld (de campaign) en klaar. Daarna heb ik nooit meer skirmish gedaan. Tuurlijk, dat is mijn keuze, snap ik. Maar de totale bestede tijd is dus niet anders. Verder gaat het natuurlijk om eenmalige kosten, geen abonnementen.

Of zou jij nu een wasmachine willen kopen voor 2500 euro, terwijl ik dezelfde over 6 jaar koop voor 1000 euro? En dan zeg ik 'ja, maar voor die 1500 euro heb jij wel 6 jaar langer kunnen wassen, dus dat is een goede deal'. Dit is niet logisch. Jouw wasmachine komt ook eerder op z'n eind. Je moet ook eerder wat anders kopen.

Dus samengevat: ik vind het niet chic.
Of zou jij nu een wasmachine willen kopen voor 2500 euro, terwijl ik dezelfde over 6 jaar koop voor 1000 euro? En dan zeg ik 'ja, maar voor die 1500 euro heb jij wel 6 jaar langer kunnen wassen, dus dat is een goede deal'. Dit is niet logisch. Jouw wasmachine komt ook eerder op z'n eind. Je moet ook eerder wat anders kopen.

Dus samengevat: ik vind het niet chic.
Dat is inderdaad gewoon precies hoe het werkt en afhankelijk van wat je graag wilt inderdaad een goede deal. Ik heb bij release teveel betaald voor mijn 6900xt. Ik heb er echt nu al wel jaren plezier van. Als iemand anders die nu voor een lage prijs van mij overneemt heeft die persoon ook een goede deal. Het een sluit het ander niet uit.
Dat klopt, maar dat maakt het nog niet chic.

Netjes was voor bestaande mensen 20 euro voor de dlc en voor nieuwe mensen 30 euros voor de base en de bundel voor 50. Dan ben je gewoon netjes naar bestaande en nieuwe klanten toe.
Of zou jij nu een wasmachine willen kopen voor 2500 euro, terwijl ik dezelfde over 6 jaar koop voor 1000 euro?
Dat is exact hoe de consumentenmarkt werkt. Kijk maar even naar prijsontwikkelingen op pricewatch.
ik deel je mening grotendeels, het aantal uren dat ik in blizzard games hebt ingestopt met andere franchises (dots en civ) dan was ik waarschijnlijk miljonair geweest met een minimum loon.

ik ga waarschijnlijk nog een keer StarCraft 3 spelen zodra ik met pensioen ben. Ja zolang verwacht ik voordat het überhaupt uit komt.
30 euro 😂 wat een cashgrab
Zien ze soms niet hoeveel goodwill CDPR scoort met de recente Witcher 3 aankondigingen (allemaal gratis)?
Ze brengen net als CDPR een gratis graphics update uit voor Warcraft 3: Reforged. En net als CDPR vragen ze geld voor de uitbereiding.

CDPR vraagt vervolgens weer 60 euro voor the Witcher 3 van 10 jaar oud dus gratis update wil ik het ook niet echt noemen.
Witcher 3 kost al jaren niet meer dan €15 en de eerste twee, bekroonde, expansions zijn vanaf nu gratis.
Dat was voorheen zo ja tot vlak voor de aankondiging van de nieuwe update, toen is de prijs echt flink omhoog geschoten kijk maar eens op steam.
zoals boba-fett ookal meld de prijs is flink omhoog gegaan na de “gratis” update. Dus ze hebben veel good will gepakt een pakken nog een goede zak geld mee. Want iedereen die nu wilt beginnen door de DLC zal ook voor 60 euro de game weer kopen.
Al zou je nu de volle mep moeten betalen, het is het absoluut waard. Dik driehonderd uur op de teller staan en ik ga straks gewoon opnieuw beginnen.
En ik ben gestopt met 3 uur of zo.... maar warcraft 3 met custom maps heb tot in den treuren gespeeld :)
... Wat heeft dit er dan mee te maken? Blijkbaar vind je the witcher 3 sowieso niet leuk
Net zoveel als die waar ik op reageer.... klopt het is niet mijn games. Maar voor mij is het dus niet de vollemep waard. Maar warcraft 3 waar dit artikel over gaat dan weer wel

[Reactie gewijzigd door loki504 op 14 september 2026 10:52]

CDPR heeft ook gewoon betaalde uitbreidingen gemaakt, daar is niets mis mee. De vraag is vooral of warcraft iii reforged in een staat is waar je een uitbreiding wil en of de uitbreiding zelf goed is.
De uitbreiding lijkt een midquel (als in tussen W3:TFT en WoW) van wat ik heb gezien. Niets mis mee dus. Het is niet canon (er zitten veel nieuwe ideeen in), maar ziet er wel leuk uit.

[Reactie gewijzigd door MrFax op 14 september 2026 09:42]

Met goodwill koop je niets. En kijk naar de grote van blizzard en van CDPR. dan kan je je eerder afvragen waarom vraagt CDPR niet geld voor al die uitbreidingen?
Dat is niet helemaal waar, bij een verkoop van je bedrijf mag je een bedrag rekenen voor goodwill. De kopende partij mag dit dan op de balans zetten
Wat heeft de koop en verkoop van een bedrijf te maken met goodwill? En het is al bijna 3 jaar geleden dat ze zijn overgenomen.

[Reactie gewijzigd door loki504 op 14 september 2026 07:52]

Niet alleen CDPR. Zie ook ID Software met alle extra campagnes, upgrades en remasters die ze uitbrachten voor de Quakes en Doom.
Allemaal gratis? Songs of the Past is gewoon betaald hoor
Valt wel mee toch? Er staat dat je 30 uur aan gameplay krijgt. Dat is een euro per uur. Ik ken weinig activiteiten die goedkoper zijn, en je kunt het nog meerdere keren spelen ook.

Ik vind het eerder jammer dat je het niet op de originele versie kunt spelen. Als je het origineel al hebt moet je dan de game weer opnieuw gaan kopen. Alhoewel ik best fan was van WCIII, denk ik toch niet dat ik nog een keer extra wil betalen voor hetzelfde spel. Al helemaal omdat deze nieuwe versie wel weer aan allemaal accounts vast zal zitten, waar je bij het origineel geen last van had.
€30 voor een 30 uurige campaign is niet heel veel geld imho. Zeker als het een goede campaign is en als dat het niet is, is het zonde van je tijd geld. Of het een cashgrab is zal dus liggen aan de kwaliteit van de campaign en aangezien die net uit is zal daar niemand nog een zinnig woord over kunnen vertellen.

Ik wacht lekker op de reviews.

Daarnaast frappant dat D4, de D2 remake en Overwatch wel op Steam worden uitgegeven, maar een Reforged dan weer niet...
Ik ben blij dat ze eens weer wat met Warcraft doen(Buiten WOw om), maar van deze trailer wordt ik nou nog niet echt hyped ofzo.

Ik ben wel toevallig Warcraft 3 (Reforged) opnieuw aan het spelen, gewoon op mijn gemak.
Dus misschien dat ik hem erna eens mee pik, maar ik hoef niet direct de dlc aan de hand van deze trailer.
Vroeger veel WC2 gespeeld over het netwerk. WC3 kon me nooit zo bekoren.
Vroeger niet veel gespeeld, wil deze zeker wel even proberen maar weet niet of het dertig euro waard gaat zijn.

Eerst maar eens wat reviews bekijken komende tijd.
Wow wat vet. Ik had een nieuwe uitbreiding of campaign voor WC3 niet zien aankomen. Wie weet denken ze hiermee ook de rts te polsen of daar nog markt voor is. Ik had niks meer verwacht voor WC3.
Of dit is het allerlaatste wat Warcraft op RTS gebied nog gaat krijgen!

Als ik het sentiment (en die van mezelf) zo eens bekijk dan hebben veel mensen tegenwoordig minder vertrouwen in Blizzard dan zeg 20 jaar geleden...

Ik heb zó veel problemen gehad met Warcraft III Reforged dat ik de kat uit de boom ga kijken en even afwacht of deze definitieve editie nog wel ondersteuning gaat krijgen. Het is tenslotte de 'laatste editie'?
Of dit is het allerlaatste wat Warcraft op RTS gebied nog gaat krijgen!

Als ik het sentiment (en die van mezelf) zo eens bekijk dan hebben veel mensen tegenwoordig minder vertrouwen in Blizzard dan zeg 20 jaar geleden...

Ik heb zó veel problemen gehad met Warcraft III Reforged dat ik de kat uit de boom ga kijken en even afwacht of deze definitieve editie nog wel ondersteuning gaat krijgen. Het is tenslotte de 'laatste editie'?
Tja eerlijk gezegd met D4 vond ik het ook al minder worden tov vroeger. En heel reforged zelf was nou ook niet echt de topper. De snellere cashgrab en nieuwe trend zijn de games kwalitatief niet zoals ze vroeger waren. Daar heb je wel een goed punt.
Waarom maken ze geen Warcraft 4? Of willen ze hiermee eens aanvoelen of er appetijt voor is? Ik mis wel de hoogdagen van de RTS games.
Goede vraag! Het is echt wel een major upgrade qua graphics en nieuw verhaal. Maar deze upgrade vereist de base games, dat is ook weer een manier om toch de volle pond te betalen.
Stiekem denk ik dat ze dit gebruiken als 'vulling' voordat ze Blizzcon 2027 Warcraft 4 aankondigen. Dat er nu weer wat nieuwe Warcraft hype gemaakt is en dat ze daar dan op mee liften. Wat denk jij? Klinkt dat te ver gezocht? Of zou je dat zelf ook logisch vinden? Oprecht benieuwd of ik de enige ben.
Ik denk eerder dat ze Age of Empires Definitive Editions rereleases proberen te mimicen. Lijkt me prima!
Omdat RTS genre in Blizzards categorie gewoon nagenoeg dood is. Mag je die moba zooi voor bedanken.

Merkte je al ten tijden van SC2.
Je moet zeker Stormgate even bekijken dan: https://store.steampowered.com/app/2012510/Stormgate/

Is gemaakt door Frost Giant (...) wat bestaat uit voormalig Blizzard-medewerkers.

Het spel is goed en vermakelijk, maar ze zijn wel een beetje aan het klooien en daardoor de negatieve reviews....

Het spel zelf is in de basis gratis, daarvoor krijg je 6 missies van de campaign en wat multiplayer modes. De campaign kost dan 24,50. Dus dit is heel redelijk en prima. Het is geen pay2win of micro-transacties, maar gewoon eigenlijk een gratis demo waar je al best veel mee kan.

Echter, ze hadden een belangrijke fout gemaakt die ze nu aan het fixen zijn. Het hele spel moest namelijk altijd online zijn, net als de laatste Sim City van destijds. Dat zijn ze nu aan het patchen. De campaign, skirmish en alles werken nu offline (zoals het hoort). Echter, ze zijn nog bezig met Steam p2p-code voor multiplayer. Daarom werkt nu tijdelijk het hele multiplayer niet meer, inclusief de co-op modus. Ze verwachten dat 'zo snel mogelijk' weer terug te hebben.

Dus ja: op dat vlak zitten ze enorm te klooien. Qua marketing en alles ook dus. Maar het spel op zich is gewoon leuk. De campaign is leuk. Multi-player/co-op is leuk (maar werkt nu dus even niet....)

Nou ja, kijk er zeker even naar :-)
Vandaag leerde ik dat Stormgate nog bestaat. Ik dacht dat ze door hun geld heen waren en waren gestopt.
Gek, ik dacht het omgekeerde. Ik heb Warcraft 3 + TFT gekocht omdat ik de mod "dota" wilde spelen. Ik had geen interesse in de rts zelf.

Waarom zou een nieuw genre een bestaande nagenoeg dood hebben gemaakt...? Alsof doom op een camera kunnen spelen ervoor zorgt dat FPS dood is, dat is toch vreemd?
Waarom zou een nieuw genre een bestaande nagenoeg dood hebben gemaakt...? Alsof doom op een camera kunnen spelen ervoor zorgt dat FPS dood is, dat is toch vreemd?
Dit is een kromme analogie. In de eerste plaats omdat Doom hetzelfde genre is, terwijl ik het heb over RTS vs Moba. En nog specifieker over de Blizzard RTS (super fast paced, intense micro, etc.).
Daarnaast is ' Doom op x device' vooral een meme. Dit gaat meer om de technical achievement en het wordt vaak opgepakt door geek media. Heel erg tof, maar heeft helemaal niks te maken met een genre dat redelijk om zeep is geholpen door een andere.

SC1 was een fenomeen op veel fronten. In de eerste plaats, beste RTS aller tijden (geen uitnodiging tot discussie :P). Daarnaast het e-sport fenomeen. Toernooien bestonden zeker (EVO bijv.), maar de culturele shift naar gevulde stadions om een game te kijken? Dat kende we nog niet. Twitch streaming kwam meer dan 10 jaar later pas.

Met Dota werd het moba concept geboren uit de Blizzard RTS en dit was de bassis voor League of Legends. League is uiteindelijk de achilleshiel van SC2 gewordne. SC2 was gek genoeg vanaf de start een enorm succes, maar aan de competitieve kant zat die game wel echt aan Blizzard life support. League was gewoon TE groot en grote spelers van SC2 weg, want... geld. Er is een reden waarom Heroes of the Storm bestaat. Al dan niet... veel te laat.

Als Blizzard echt het idee had gehad dat HUN RTS commerciele potentie had, dan hadden we al lang WC4 en SC3 gehad. Denk alleen dat we hier niet teveel hoop meer voor moeten hebben. En ik zeg het met pijn in mn hart, want het was naast RPGs mijn favo genre.
Zolang WoW nieuwe content krijgt zal WC4 er niet komen om continuïteitsissues te voorkomen.

Daarnaast is inderdaad de vraag hoeveel animo er tegenwoordig nog is voor een high budget RTS.
Ik zie het probleem niet. Ze kunnen meer dan voldoende story line putten uit de hele geschiedenis/lore/boeken.

Je hoeft niet altijd de toekomst in.
De Devs hebben ooit in een pannel deze vraag beantwoord met dat World of Wacraft het chronologische vervolg is op W3 en dusdaarbij in weze Warcraft 4 is.
Microsoft heeft geld nodig. Alles uitmelken wat ze hebben liggen. Het hoeft ook geen hoge kwaliteit te hebben als het maar snel wat oplevert. Het hoofd van Xbox geeft om de cijfertjes, niet om de gamers.

Inmiddels moet het patroon wel duidelijk zijn. Zeker na de aankondiging dat je bij gamepass per uur gaat afrekenen.

[Reactie gewijzigd door Seth_Chaos op 13 september 2026 10:03]

Dit heeft echt niets met Microsoft te maken.
I beg to differ. Blizzard is van Microsoft.
En toch zijn er geen bronnen die zeggen dat Microsoft zich actief bemoeit met Blizzard. En er waren in 2022(1 jaar voor de overnamen) al verschillende vacatures voor een nieuwe lead designer voor warcraft. En toen waren er al geruchten voor een Reforged remastered. Dus nee ik zie hierin niet MSFT als schuldigen. Starcraft zeg ik ja. Die Netflix samenwerking zeg ik misschien.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn