Sorry maar wat een ongefundeerde bangmakerij.
Even de feiten :
Alle verzekeraars sluiten schade door ondeskundig handelen uit bij ALLES.
Dus ook je auto, je fiets algemene schade aan je huis.
Echter is het dan wel aan de verzekeraar te bewijzen dat iets ondeskundig gedaan is.
Gezien er geen beleid is wat gedicteerd wordt door een handhavende partij (meestal is dat de overheid zoals we b.v. de voedsel en waren wet kennen met de bij behorende voedsel en waren authoriteit).
Dat is er dus niet voor E installateurs over de gehele linie, en ja er zijn wel clubjes zoals InstallQ die jij noemt maar dit zijn geen overheid erkende authoriteiten. Gechargeerd gezegd kan dus iedereen wel zo'n clubje oprichten en vannalles beweren.
Dit is niet overheids gereguleerd dus heeft juridisch niet veel meer of minder waarde dan b.v. een ZZP er die netjes zijn MBO / HBO Elektrotechniek succesvol heeft afgerond.
De kruks zit hem hier in (vooral vanuit juridisch oogpunt) het woord "deskundig" en uiteindelijk is dat binnen Nederland niet gereguleerd. Dat is mijn hele punt.
Dan is het aan een verzekeraar, of als je er daar niet mee uitkomt aan een rechter om te bepalen of iets deskundig gedaan is.
Voor mijzelf heb ik dus een pleitbaar verhaal, heb een vak diploma MTS & HTS Elektrotechniek. Heb mij gecertificeerd bij diverse Fabrikanten en aantoonbaar kennis van de huidige NEN1010.
Knappe verzekeraar die mij dan als ondeskundig meent weg te kunnen zetten. Dat houdt voor een rechter in Nederland in ieder geval geen stand.
Even terug naar het begin, dit geldt dus ook voor b.v. zelfstandige automonteurs die niet bij een vak beweging (zoals de Bovag) zijn aangesloten.
Feit dat ze dat niet zijn wil nog niet zeggen dat ze niet deskundig zijn. En ook de beunhaas op de hoek die 0 opleiding heeft maar wellicht al wel 5 jaar ervaring is niet perse als ondeskundig te benoemen.
Pas als jij zelf hebt liggen klooien met je remmen, en dacht dat het een goed idee was om je remschijven lekker vet te maken tegen de roest en daardoor er te laat achter komt dat dit niet zo'n slim idee was en een ongeluk veroorzaakt dan denk ik dat een verzekeraar wellicht een punt heeft op basis van onzorgvuldig handellen.
Maar zoals gezegd dat geldt dus voor ALLES, en ja dus ook bij het bouwen van een DIY accu. En ook precies de reden dat ik het iedereen afraad die meent dit te kunnen doen op basis van wat youtube filmpjes maar verder geen kennis heeft van elektrotechniek (een basis opleiding heeft gehad).
[Reactie gewijzigd door cyclone op 16 augustus 2026 16:00]