Simpel begint met aanbieden van vast internet via glasvezel - update

Odido-dochtermerk Simpel begint met het aanbieden van vast internet via glasvezel. Dat blijkt uit een nieuwe pagina op de website van de provider. Simpel biedt klanten 100Mbit/s-, 500Mbit/s- en 1Gbit/s-abonnementen aan. Die kosten respectievelijk 35, 40 en 44 euro per maand. In Delta-gebied zijn de prijzen 43, 47 en 51 euro per maand.

Simpel levert net als Odido het Zyxel T-56-modem bij zijn abonnementen. Tot en met 13 september heeft het bedrijf een kortingsactie, waardoor klanten de eerste twaalf maanden 1 euro per maand betalen bij een tweejarig abonnement. Klanten met een contract voor één jaar betalen de eerste drie maanden 1 euro.

In tegenstelling tot Odido geeft Simpel geen kortingen of extra's aan klanten die al een mobiel abonnement bij de provider hebben. Het bedrijf lijkt ook geen tv-abonnementen aan te bieden. Simpel prijst zichzelf onder meer aan als een provider waar mensen geen tv-pakketten krijgen die ze niet willen.

Eerder dit jaar begon ook VodafoneZiggo met het aanbieden van vastinternetdiensten via zijn dochtermerk Hollandsnieuwe. Het is niet bekend waarom Odido nu een soortgelijke stap zet. Tweakers heeft vragen bij Odido uitgezet.

Update, 15.02 uur – Toegevoegd dat de prijzen hoger zijn in Delta-gebied. Met dank aan EDIT.

Update, 20.37 uur – Eerder stond in het artikel dat een 500Mbit/s-abonnement 39 euro per maand kost. Dat moet 40 euro per maand zijn. Dit is aangepast.

Simpel biedt nu ook vastinternetabonnementen aan.
Simpel biedt nu ook vastinternetabonnementen aan.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

11-08-2026 • 14:16

231

Submitter: TexMex

Reacties (231)

231
231
61
1
0
150

Sorteer op:

Weergave:

Geen IPv6 (net als Odido) neem ik aan, maar IPv4 only. Voor veel eindgebruikers voldoende, maar jammer dat 't niet op het niveau van KPN/Ziggo Youfone/HollandseNieuwe zit imo.
Let op: IPv6 werkt nu nog niet op ons netwerk. Je kunt de configuratie alvast instellen, maar je modem verbindt op IPv4 totdat IPv6 beschikbaar is. Wanneer dat is, is nog niet bekend.
https://www.simpel.nl/service/installeren/eigen-modem
Ik was wel benieuwd hoe ze de verbinding ontsluiten (PPPoE of niet/DHCP, VLANs, etc.). Maar;
Wil je daarvoor een eigen modem gebruiken? Lees dan de instellingen in het pdf-bestand hieronder.
Er is alleen geen PDF-bestand gelinkt daar...?

[Reactie gewijzigd door gertvdijk op 11 augustus 2026 22:46]

Sterker nog, volgens mij hebben ze de website een op een gekopieerd van Odido en toen omgebouwd. Zie https://www.simpel.nl/internet-en-tv en dan met name de header.

Het geeft mij nog niet heel veel vertrouwen dat ze hun zaakjes op dit moment op orde hebben. Nu kan ik sowieso nog niet verlengen/overstappen, dus ik wacht nog maar even een maand of 13.

[Reactie gewijzigd door SebasFM op 12 augustus 2026 08:48]

Als ze IPv6 leveren zonder PPOE (KPN) dan ben ik inderdaad over met deze prijzen. Ik vrees dat ze dat alleen niet voor elkaar zullen gaan krijgen.
Wat is het nadeel als ze geen IPv6 ondersteunen?
Dat het 'moderne' internet geheel niet benaderbaar is.
Kan je dit nader toelichten? Behandel me maar als non-tweaker.
Ik ben ook benieuwd. Ik ben al jaren Odido klant en heb daarmee blijkbaar geen ipv6. Ik zou niet kunnen zeggen dat ik ooit een beperking opgemerkt heb.
Sommige sites worden tegenwoordig enkel op ipv6 gehost omdat er een tekort is aan ipv4 adressen. Omdat het twee gescheiden netwerken zijn heeft dit als gevolg dat deze niet benaderbaar zijn als je enkel een ipv4 ades van je provider hebt zoals bij Odido. Zeker in 2026 begint dat een steeds groter probleem te worden dus loopt deze provider in dat geval achter als ze dit niet aanbieden.

Naar mijn mening verschaft de provider dan maar toegang tot het halve internet hiermee.
Heb je ook daadwerkelijk voorbeelden van sites waar ik met mijn ipv4 niet op kan? Want tot op heden ben ik nog nooit een site tegengekomen waar ik niet bij kan zonder ipv6.

En laten we voorop stellen dat ik het met je eens ben dat anno 2026 geen ipv6 wel echt heel achterlijk is maargoed het zit ons nog steeds niet helemaal in de weg.
Er zijn wel voorbeelden maar die zijn nog vrij "fringe" omdat we met zijn allen ipv4 als prioriteit blijven zien.
Dus er zijn nog niet echt sites met een redelijk breed belang die niet werken op ipv4.
Zolang er nog geen grote platformen zijn die wel echt alleen over IPv6 werken zal het voor de meeste mensen ook wel zo blijven dat het "niet nodig" lijkt.

Maar het hele idee van die lange migratietijd is alleen wel dat ze dit opgelost hebben voordat je er wel last van hebt want op dat moment zijn ze gewoon rijkelijk te laat.

En dan laat ik even in het midden wat "last" is want die hobbypagina's die je nu nog hebt die alleen over IPV6 werken vind ik eigenlijk al vervelend om niet te kunnen bereiken, gewoon puur vanuit het principe dat het wel zou moeten werken.

Onderhand mag er echt wel wat gaan bewegen met de nodige prioriteit want Odido is volgens mij gewoon de laatste particuliere ISP in Nederland waarbij ipv6 niet werkt.
Zelfs Ziggo heeft sinds 2021 voor al hun klanten (ook met eigen modem) ipv6 en die waren echt niet snel hiermee.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 12 augustus 2026 09:06]

Exact, veel vps provider zoals Hetzner rekenen ook extra kosten voor de beperkt beschikbare IPv4 adressen https://www.hetzner.com/cloud/. Dit valt natuurlijk meer in de klasse hobby, maar ook op grotere schaal mag dit naar al die jaren wel eens gaan veranderen.
Dat past natuurlik niet in de prijs...
Kpn is voor mij wel een stukje duurder.

Betaal nou alleen al 58,00 (inclusief verhogingen) Voor hun enkele 1GBit verbinding.

TV 12,75 euro
En vaste telefoon 14 euro. (met onbeperktNL)

Heb het eens met odido vergeleken en die was al beetje goedkoper.
Verder is er helaas geen prijsvechter die aangaat met KPN.

Beloofde in het begin dat glasvezel niet duurder zou zijn dan coax van ziggo.
Maar die belofte kon alleen een streep door.

Glaspoort heeft voor mij geen andere betere aanbieder dan deze of odido.
En dat is het grappige (helaas niet) als je op een KPN eigen verbinding zit.

Zelfs freedom is niet intressant voor mij.. Aangezien hun de kosten weer doorberekenen aan kpn en zal dus nooit een prijs stunter worden helaas.

Nou dat ik zie dat Simpel het voor 44euro doet en het zelfde 1Gbit. Count me in.

[Reactie gewijzigd door Robin4 op 11 augustus 2026 23:37]

Ik hoor al 20 jaar gedoe over ipv6, ja leuk, maar als eindgebruiker heb ik daar niets aan.

Ik host al meer dan 10 jaar gewoon thuis mijn servers naar de buitenwereld, dus daar zit geen limitatie. Dat de ipv4 reeks opraakt is ook niet echt mijn probleem. Dus ik zie de winst echt niet voor ipv6. Dan blijf ik nog steeds achter mijn NAT + FW, waarom zou ik ieder apparaat een publiek ipv6 geven? Hoeveel apparaten zijn er niet die slecht onderhouden worden, willen we die echt allemaal publiek benaderbaar maken?

Al met al, ipv6 is mooi en misschien nodig, maar wat kan ipv6 wel wat ipv4 niet kan dat je het echt nodig hebt?
Dan blijf ik nog steeds achter mijn NAT + FW, waarom zou ik ieder apparaat een publiek ipv6 geven? Hoeveel apparaten zijn er niet die slecht onderhouden worden, willen we die echt allemaal publiek benaderbaar maken?
Of een apparaat een publiek IP heeft heeft niks te maken met of die ook publiekelijk te benaderen is.
Dat bepaal je in je gateway/firewall. (die standaard binnenkomende verbindingen laat vallen totdat je wat anders zegt, zoals al reeds het geval)

Op IPV6 NAT je precies niks. :)
NAT is alleen maar een ding vanwege de beperkte IP pool op IPV4.

[Reactie gewijzigd door Polderviking op 12 augustus 2026 09:30]

Dat hij niet benaderbaar is als ik de FW dicht zet snap ik. Maar ik zie nog steeds de winst niet behalve dat ipv4 op raakt. Maar zolang jij een v4 krijgt, zie ik niets.
Je kan er "behalve" voor zetten alsof dat soort van bijzaak is maar dat is natuurlijk waar het gewoon om gaat.

Je kan dat tekort dan oplossen door steeds meer dingen achter dezelfde IP's te hangen en daarmee dus steeds meer te moeten gaan NATten, waar overigens helemaal niemand die meer moet doen dan af en toe een poortje open zetten vrolijk van wordt, of je gaat gewoon dat adresseringsprobleem in zijn geheel de wereld uit helpen...
Maar zolang jij een v4 krijgt, zie ik niets.
Wat bedoel je hier mee?
Ik host al meer dan 10 jaar gewoon thuis mijn servers naar de buitenwereld, dus daar zit geen limitatie. Dat de ipv4 reeks opraakt is ook niet echt mijn probleem.
Totdat je ISP te weinig ipv4 adressen heeft, en iedereen achter CG-NAT zet.
Dan wordt dat hosten al een stuk lastiger, aangezien je geen poorten kunt open zetten.
Tjah, dan wordt het lastiger. Maar hier wordt ik al 20 jaar voor gewaarschuwd op het net, maar ik zie het al 20 jaar niet gebeuren.
Ik heb al met diverse kleinere glasproviders gewerkt die ipv4 standaard alleen nog maar via CG-NAT kunnen aanbieden waarmee je binnenkomend eigenlijk helemaal niks meer kan.
Je kan dan alleen nog maar op verzoek en tegen een meerprijs een eigen ipv4 adres krijgen.
Zakelijk in Nederland extra ipv4 adressen krijgen wordt ook steeds lastiger/duurder.

De symptomen zijn er echt wel hoor.
Zoals Delta al jaren doet dus. Daar laat ik ook mijn VPN connecten naar een IPv6 endpoint omdat het IPv4 ge-cg-nat is.
Hey daar hebben we het geklaag over IPv6 weer, waar 99% van de normale consumentengebruikers helemaal geen last van heeft. Het begint echt zeuren om het zeuren te worden naar mijn mening.
Niet duur een 2 jarig abonnement voor 1 euro de eerste 12 maanden en daarna 44 euro voor de resterende 12 maanden.

Effectief dus twee jaar lang 1 Gbps voor 22,50 euro per maand.

Koopje!
Via koppelverkoop ben je wel goedkoper uit als je alles bij Odido afneemt (unlimited sim), maar als je dit niet wilt/hebt is Simpel wel duidelijk goedkoper.
dat is nog maar de vraag.


na wat opzoek werk bij odido en simpel heb ik het volgende scenario bedacht. op basis van mijn situatie:

wij hebben glasvezel thuis buiten het delta gebied en 2 mobiele abonnementen.
alle kosten zijn gebaseerd op: internet en 2 mobiele abonementen met onbeperkt bellen en genoeg data om de hele maand iig muziek te streamen maar verder niet per se veel data nodig...
bij odido en leuke 400mbit en 2 sim only's met 20gb data) kom ik dan uit op de volgende rekensom:

volgens het huidige aanbod krijg je 22,50 korting voor 12 maanden over een prijs van 42,50 en nog 5 euro cobi-korting. omdat je mobiel hebt totaal is dat dus
12x 15 (1e jaar internet)
+ 12x 37,50 (2e jaar internet)
+ 24x (2x 16 mobiel goedkoopste mobiel sim only)
= 1461 / 24 = bijna 61 per maand....

bij simpel huidige aanbod voor 500mbit (dus 100 meer dan odido)
12x 1 + 12 x 39 = 12x 40 / 2 (x2) = 24 x 20 (voor internet)
voor mobiel abo (de goedkoopste met onbeperkt bellen is 11 per maand en bied 40gb data
tegen huidige aanbod is dat
12x 2,5 = 30
+ 12x 11 132
(x2) == 324
/ 24 = 13,5
+ 20 van internet is dat totaal: 33,50 per maand.
NET iets meer dan de helft van een obdido-combi-deal abo ...
edit:
terwijl je per persoon wel 20gb meer mobiele data hebt, en ook nog eens 100mbit meer snelheid hebt op je thuisverbinding....

Edit: ook hier (kpn gebied in almere) kloppen de prijzen niet, volgens de postcode check is de prijs hier niet 39 maar krijg je 39 korting en is de prijs 40 in bovenstaande bereking is simpel dus 50ct per maand duurder en kom je op 34 per maand uit... ongeveer 45% goedkoper dan odido.

[Reactie gewijzigd door i-chat op 11 augustus 2026 18:19]

Ik heb geprobeerd je rekensom te volgen, maar (12x1)+(12x39)=12x40 (oftewel 480), dat snap ik nog maar daarna deel je in dezelfde som door 20 (heh?)= 24 (maar dan weer x20?)

Nou ja, geen idee wat je nou probeert duidelijk te maken maar blijkbaar ga je van 61 euro per maand naar 33,50. Ik zeg doen.
als je het gemidddelde van 2 vermenigvuldigingen zo eenvoudig mogelijk wilt berekenen mag je ze optellen.

dus: het gemiddelde van 12 maanden 1 euro per maand en 12 maanden 3 euro per maand is het zelfde als 12 maand 4/2 + 12 maanden 4/2 (ofwel 24 maanden 2 euro). of een totaal van 48 euro

Ik had het korter op kunnen schrijven, maar ik wil liever geen shortcuts nemen en mensen verliezen in de som. jammer dat dat nu toch is gebeurd.
edit:
ik zie net dat ik een typfout heb gemaakt... de rekensom is delen door 2 en niet 20, dat heb ik in de som wel gedaan maar heb het niet zo opgeschreven. - dank voor de opmerkzaamheid.

[Reactie gewijzigd door i-chat op 11 augustus 2026 18:18]

Kan je het in een excel formaat gieten? :Y)
Hoezo dan? Mijn Odido glasvezelverbinding is 10 euro duurder dan Simpel. Met klantenkorting alsnog 5 euro goedkoper bij Simpel. Alleen geen TV...

En niet iedereen heeft unlimited nodig. Dan is een BEN, Simpel, 50+ oid voordeliger om ernaast te nemen.
Koppel is helemaal niet goedkoper perse, ja leuk als je unlimited ofzo wil met abonnement.

Maar genoeg die dat niet nodig hebben, ik heb zelf ook 6gb data voor 7 euro per maand. Ik heb geen u limited nodig dus wil er ook niet voor betalen.
45 GB data is voor 6 a 7 euro ook mogelijk tegenwoordig.

Bv bij 50+, Simpel etc
Nee dat kost 10 euro per maand, voor 7,50 krijg je 10gb data.
Dat zal vast een actie geweest zijn, net zoals Simyo nu 40gb actie heeft voor 6,50 voor 12 maanden daarna 15 euro.

Dan als nog stap ik niet over, want ik hoef geen 45gb data. ik vind die 6gb meer dan zat :).
Verder wel eens 50+ bizar goedkoop is, geen idee hoe ze dat doen. Je krijgt wel veel voor weinig.
Je hebt gelijk, de eerste 6 maanden was 40Gb voor € 2,50 en daarna € 10,00 per maand. Op zich gewoon niet slecht.
Ik heb als financieel vrijwilliger een keer iemand geholpen die aan een 50plus mobiel abonnement vast zat. Ten eerste overschreed mijn cliënt vaak zijn bundel waardoor het alsnog duur werd (daar ben je zelf bij en je kunt ook een kostenplafond bijkopen voor 50 cent, maar goed in de praktijk is dit wel een verdienmodel voor ze) en ten tweede waren ze enorm inflexibel: Mijn cliënt had zijn abo afgesloten als onderdeel van een actie, en als je dan wilde upgraden was het geen actie meer en moest je opeens de hoofdprijs betalen zoiets.

Lijkt allemaal goedkoop, en als je goed alle kleine lettertjes leest en weet watvoor contract je exact tekent etc dan kan het vast ook heel gunstig zijn, maar ik vind het geen fijne club om zaken mee te doen.
geld moet nu eenmaal uit de lengte of de breedte komen, als jij voor 5 euro per maand 5gb koopt en je voor 11 per maand 40 had kunnen krijgen en je met een verbruik zit van 4,99gb per maand (met af en toe een uitschieter naar 8gb per maand (waar je dan vervolgens 10 euro per gb voor moet betalen want budget-budget provider).. dan heb je inderdaad wel wat hulp nodig van iemand die wat systemischer kan denken... lees iemand die verder kan kijken dan alleen het prijsje in de advertorial.

dat maakt allemaal nog niet dat de propositie van simpel heel slecht is.. want voor onder de 35 per maand heb je wél 2 simkaarten met (in realistische zin) nagenoeg onbeperkt internet en een hele dikke verbinding thuis en voor ongeveer 40 heb je er dan ook nog TV (via nlziet) bij... toegegeven zeker niet een pakket waar je priority care mag verwachten of hele uitgebreide klant ondersteuning.. maar toch, internet is internet als je budget geen goede service toelaat (of als je die simpelweg niet nodig hebt).
Ik ben vandaag overgegaan van odido naar simpel:

€41,39 voor 1gbps internet, €11,42 voor 20GB/150min totaal €52,81p.m. -> €1267,44 voor twee jaar inclusief 10 euro/maand bundel voordeel

Gem. €22,50 voor 1gbps, Gem. €6,75 voor 40GB/Onbeperkt bellen totaal €29,25 p.m. -> €702,- voor twee jaar.


Hoe is Odidio goedkoper?
Ik zit nu bij Odido. Dan is overstappen toch logisch als ik geen tv gebruik? Waarom zou ik het niet doen 🤔
Ik zou alleen al weggaan bij odido daar hoe ze met de datalek omgingen. Ookal zijn ze goedkoper, gun ik ze geen stuiver meer
Dit is ook gewoon Odido he, dus effectief beloon je dezelfde aandeelhouders.
Van de andere kant, als je net zo voordelig kunt overstappen tussen Odi en Simpi dan kun je voordeeltjes blijven schrapen zonder van netwerk te wisselen. Krijg je nog gratis elke 2 jaar een modem erbij ook (waar je vervolgens niks mee kunt, want je hebt al een aansluiting... Krijg je extra korting als je dat modem niet wilt of doorverkoopt?)
Je hebt gelijk, maar Simpel-klanten waren niet getroffen door het datalek bij Odido (klanten van Ben wel).
odido is van ben als ik me niet vergist.
Kans is groot dat Simpel even nonchalant met jouw data zal om gaan dus.
Ik zal nooit wat terug sturen. Alleen pas, als ze gaan zeuren. Heb nog zon kabel modem liggen van caiway.
Hier ook of een hele stapel, KPN ADSL modem met 4G, Caiway coax modem en ongebruikt in doos: 2 routers en een wifi punten setje. Verkopen klinkt leuk maar het is zulk inferieur spul dat niemand het wil hebben.
Dacht dat modems onder leen gebruik vallen en niet zomaar verkocht mogen worden.

(tenzij je er zelf een gekocht hebt)
Als je er niks van hoort. Kun je het wel proberen lijkt me.
Risico is voor je zelf. :)
Met die datalek snap ik wat je zegt.

Maar op KPN glaspoort heb je weinig andere keuze..
Alleen zit onder kpn zelf, waarin het lijkt kpn de betere te zijn.

Solcon, youfone, freedom.. Allemaal leuk.
Zijn voor het zelfde internet only abbo toch duurder, en bieden verder weinig iets meer.

Freedom kan je eigen modem doen, bij die andere word het waarschijnlijk al lastig omdat ze hierover niet reppen.

Odido (ondanks je dit bedrijf niet kapot van bent) is hier momenteel de enigste prijs stunter die het goedkoper kan aanbieden.. En dan heb ik hun TV aanbod waarschijnlijk niet nodig.

En nou komt er ook nog simpel bij.
Ook ik ga niet jaren lang mij zelf voor het ooitje houden en deze gekke prijzen van die niet stunters blijven betalen.. Vind dat 1Gbit internet prima wel paar kleine euros naar beneden mag. Maar goed snap dat KPN er alleen zit om hun investeringen in glasvezel terug te verdienen..
Solcon en Youfone weet ik niet, maar bij KPN internet (ik neem toch aan dat dit beschikbaar is via Glaspoort?) kun je zeker je eigen modem gebruiken.

Het feit dat er een heel topic over gebruik van je eigen SFP XPON module is, en waar een stel zeer behulpzame KPN'ers in hun vrije tijd vertoeven was voor mij een belangrijke reden om iets meer geld te betalen voor KPN ipv Odido .
Gebruik zelf ook een eigen SFP ONT..
Alleen vraag me af wat het werkelijk voordeel is, dat het eigenlijk van je zelf is.
Zit zelf aan de AVM fritzbox 5530fiber fast. Een degelijke nieuwere model is weinig uit te kiezen. Zou alleen beetje verder komen als ik gewoon weer de KPN ONT zou gebruiken.

Probleem met KPN is. Dat het steeds prijziger word.. En nooit een prijsvechter zal zijn.En mij toch beloofd zou zijn dat het goedkoper zou zijn dan coax internet.
Nou betaal ik ook ongeveer het zelfde wat ik eerder ook al deed. Dus zie het voordeel niet meer zo.

[Reactie gewijzigd door Robin4 op 12 augustus 2026 14:35]

Een SFP ONT in je router scheelt misschien 3-4 Watt t.o.v. een losse ONT, daarmee ga je dus nooit en te nimmer de aanschaf terugverdienen.

Blijft tweak-credits over ;)

Ik had een goede aanbieding destijds (35 euro voor 1e jaar 4Gb, nu overgezet naar 1Gb); kijken of/wat voor aanbod ze na de 2 jaar looptijd geven en anders stap ik, iig voor een jaartje, over naar wat anders.
Even uitrekenen wat de combi met mobiel dan voor je doet (of niet), en de goedkoopste/beste oplossing voor jou volgen.

Kijk ook naar de kleine lettertjes, een SIM only bij Simpel heeft niet standaard een plafond bescherming, daar moet je extra voor betalen, ook buiten de EU heb je verschillen tussen Odido en Simpel qua werking en bundels.
Ik heb 2 mobiele abbos (beide 50 per maand), en met die abbos, en dan Odido als glas provider doet niet zoveel als wat Simpel aan korting levert. Was voor mij een no-brainer, Simpel is nu besteld.
Dat vroeg ik mij ook af. Dus na even kort overwegen heb ik het gedaan. Ze gebruiken het KPN-netwerk (in mijn geval reggefiber) zoals Odido ook doet (aldus de medewerker aan de telefoon). De actie zou 2 weken lopen zonder installatiekosten en daarna met (a la 105 euro). Het loopt nog niet bepaald storm.

edit: contract binnen. Installatiekosten zijn anders 75 euro en activatiekosten 30 euro.

[Reactie gewijzigd door DR!5EQ op 11 augustus 2026 18:19]

Ik stap ook over. Heb nu 450 mbit voor 41,32 ofzoiets. Kan bellen voor korting maar dan wordt het 30 euro per maand voor 6 maanden. 40 euro voor 500 mbit is alsnog goedkoper. TV heb ik ook niet.
Jammer dat het zo'n gedoe is om over te stappen. Dan kon je om de 2 jaar genieten van zo'n korting.
Gedoe? Even online of bellen een internet abbo afsluiten, opzeggen oude gebeurd automatisch. Modem omsteken indien nodig en klaar.
Mijn laatste keer overstappen kostte me meerdere dagen. Delta wil namelijk perse zelf de verbinding ompatchen en als er dan iets mis gaat kan je nieuwe provider niets doen. Als het goed was gegaan had het me een halve dag geen internet gekost. Nu duurde het 3 dagen. Leuk als je thuis wat eigen services draait en je er dagenlang niet bij kan.
Hoezo een gedoe? Simpel heeft het seintje bij Delta gegeven, van beide providers bevestiging.

Als het pakketje binnenkomt is het glas modem omwisselen en klaar.
Zelf drie jaar terug een eigen mesh systeem gekocht. Elk jaar de huidige modem eruit klikken en de nieuwe erin. En klaar. Inclusief behoud eigen naam van wifinetwerk. Alle toestellen in huis verbinden automatisch. Je hoeft dus niet alle 100 apparaten in je netwerk opnieuw te verbinden.
Helaas nog niet beschikbaar op mijn adres :'(
Dat is inderdaad goedekoop zeg.
Volgens mij kloppen de prijzen in het artikel niet, of dit is afhankelijk van de locatie.
Hier in Uithoorn zijn de prijzen als volgt (1jaar/2jaar):
  • 100 Mbit : 44/43 euro
  • 500 Mbit : 48/47 euro
  • 1000 Mbit : 52/51 euro
Afhankelijk van locatie. Als het via een andere provider gaat rekenen ze soms een extra toeslag. Waar ik nu woon gaat het via KPN maar lijken ze de infra te delen en betaal ik inderdaad 44, maar mijn oude adres wat via Delta gaat kost 51 p/m na 1e jaar.
Ik heb KPN maar krijg de melding dat het nog niet actief is in mijn gebied.
Mijn postcode pakt ie nog niet, ik heb een glasvezel van Delta.
Hier ook Delta, hier pakte hij m wel. 1000 Mbit voor 51 euro, ik betaal nu 59 bij Delta.
Delta is gewoon extreem duur, helaas hier ook Delta netwerk
Naja of dure Delta, of dure Ziggo. Dan ga ik toch voor glas :+
Haha eens!
Wat valt er te lachen?
Ik heb zowel een KPN als Delta glasvezel aansluiting in mijn huis, maar ik zie bij Simpel de hogere prijzen van 43/47/51.

Ik ga wel even contact opnemen met Simpel om te vragen hoe dit zit, want dat scheelt stiekem toch best wel wat.
Simpel betaalt huur aan glasvezelnetwerken

ODF beste deal
KPN ietsjes duurder
Delta stuk duurder

En dat zie je dus in de prijsverschillen

[Reactie gewijzigd door thisisjazz op 11 augustus 2026 23:04]

Als ik de website open staat er ook gewoon 44 euro na het eerste jaar bij 1000 Mbit.

44 of 52: beide een koopje als het eerste jaar maar 1 euro is.
Dat is zeker geen koopje als het € 52,- is. Nu betaal ik € 50,60 bij Odido zelf (zonder korting van telefoonabonnement, want dat is nu bij Youfone).

Het abonnement van € 44,- is voor mij wel het overwegen waard omdat ik geen zin heb om rekening te houden met kortingen van andere producten.
Mooie oplossing dus. De vraag is alleen, bieden ze dezelfde kwaliteit?
Dan stap je toch over naar Youfone internet thuis?
Waarom zou ik? Ze hebben geen gigabit en ze zijn veel duurder.
Dat is zeker geen koopje als het € 52,- is. Nu betaal ik € 50,60 bij Odido zelf (zonder korting van telefoonabonnement, want dat is nu bij Youfone).
Hangt er vanaf. Hier gaat Odido via de Delta lijn, bij Delta betaal ik € 59, bij Odido kost het € 52,50 en bij Simpel € 51. (Normale prijzen zonder promoties).

Nou dan is €1 (x12) + €51 (x12) voor mij echt wel een koopje in verhouding.
Zelfde prijzen hier over het Delta netwerk
Hier ben ik bij Delta 59 kwijt, en bij Simpel 51 (en dan eerste 12 maanden 1 euro). Dus hoe dan ook ga ik er op vooruit, zelfs na die eerste 12 maanden.
Dit is een zeer aantrekkelijke aanbieding. In hoeverre is het mogelijk een eigen modem te gebruiken en dit infra van Simpel/Odido zo min mogelijk te gebruiken? (oa DNS)
Heel Simpel(leuke woordspeling) .. Eigen modem is een wettelijke verplichting om dat toe staan
Tenzei je in een XGS-Pon gebied zit van Delta, krijg je zon 2-in 1 modem en ben je zoet om nog wat extra apparatuur aan te schaffen voordat je eigen router werkt. 8)7
Ik had een SFP+ converter en een switch nodig om deze op m'n Fortigate aan te sluiten.
De switch was nodig omdat de Fortigate zelf geen SFP+ connector heeft.

S/N van de converter bij Delta aanmelden
PPPoE account invoeren
VLAN instellen
Gaan....
Ik heb gewoon de welbekende Nokia XS-010X-Q in gebruik bij Delta, en die werkt perfect.
Sja, dat kan. Ze voldoen verder gewoon netjes aan de wetgeving
Als je een abonnement bij Odido of Simpel neemt (tegenwoordig ook bij Delta zelf, zolang je maar 1Gbit/s of minder neemt) krijg je een los XGS-PON modem van Nokia en een Zyxel router. Je kan je eigen router dan gewoon op het Nokia modem aansluiten, dan hoef je alleen de VLAN nog maar goed te zetten.
Als je een modem koopt waar je deze instellingen in kunt aanpassen zit je goed. Ik verwacht dat dit voor Simpel vergelijkbaar is (ander VLAN?) gezien ze daar hetzelfde modem gebruiken. Ik heb als sinds 2023 Odido en dat werkt prima.

[Reactie gewijzigd door joeri1 op 11 augustus 2026 15:03]

Volgens hun site kan dat gewoon, de pdf krijg ik echter niet gevonden. https://www.simpel.nl/service/installeren/eigen-modem
Ja inderdaad ze verwijzen naar een pdf bestand wat er niet is.
Zie ook al de 1e vraag op hun community
https://community.simpel.nl/internet-11/eigen-firewall-zonder-dubbel-nat-achter-mediaconverter-4798

[Reactie gewijzigd door gjs op 11 augustus 2026 16:40]

Die pagina hebben ze gelijk maar even weggehaald lijkt het.
Vraag me hetzelfde af. Heb die Fritzbox bij freedom gekocht, direct op het glas, ga er vanuit dat ik alleen wat instellingen aan hoef te passen.
Voor de tweakers, leveren ze een vast IPv4 adres of is het enkel DSLite (zoals odido)?
Bij Odido krijg je een publiek ipv4 adres, er is geen consumentenprovider die standaard een vast ipadres geeft. Misschien verandert deze bijna nooit maar dan is deze alsnog niet vast.

Verder heeft Odido juist geen ipv6 dus ook geen DSlite, tenzij ik er te weinig verstand van heb...
Als odido in 2026 nog steeds geen ipv6 levert is schandalig....
Dat doen ze inderdaad nog steeds niet.
Freedom levert wel een vast IPv4 adres :)
Dat is dan de uitzondering op de regel. Maar die heeft een hele andere doelgroep dan zo goedkoop mogelijk diensten te leveren zoals Simpel. Maar je hebt gelijk.
KPN levert alleen vast ipadressen tegen meerprijs, maar dat doet Odido ook.

Xs4all is al een tijd niet meer te bestellen dus is lastig af te sluiten...
KPN heeft semi-vast. In ieder geval hier al meer dan 10 jaar hetzelfde IP-adres. Zelfs met migratie van DSL naar glasvezel hetzelfde IP behouden. Dus dat is netjes.
Niet bij Odido, er is nog niemand die een Simpel abonnement heeft dus is nog niet te zeggen zonder aannames te doen of de klantenservice/voorwaarden te raadplegen.
Ik heb de volgende vraag gesteld in de Simpel Community: Is er bij glasvezel internet via Simpel sprake van CGNAT of krijg ik een eigen, variabel IPv4 adres?

Ik kreeg als antwoord: Je krijgt je een eigen, variabel (dynamisch) IPv4-adres. Er is op het vaste netwerk geen sprake van CGNAT.
er is geen consumentenprovider die standaard een vast ipadres geeft. Misschien verandert deze bijna nooit maar dan is deze alsnog niet vast.
Jawel... Freedom, Glasnet...
Is het te vroeg om nu te zeggen dat je hier voor deze prijs zelf waarschijnlijk het product bent?

Je gegevens worden via Odido tenslotte wereldwijd verhandeld :X
Is het te vroeg om nu te zeggen dat je hier voor deze prijs zelf waarschijnlijk het product bent?

Je gegevens worden via Odido tenslotte wereldwijd verhandeld :X
Bij de Odido hack waren er toch alleen klantgegevens gelekt van Odido zelf en Ben? Zover ik begrepen heb in elk geval niets van SImpel? Ik begrijp dus niet helemaal wat je met jouw vooroordeel bereiken wilt.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 11 augustus 2026 14:33]

Geen idee, ik weet alleen dat van de voorgaande partijen die in Odido zijn opgegaan van vele jaren terug gegevens zijn gelekt. Niet alleen Odido en Ben dus.

En dat is geen vooroordeel maar helaas een simpel feit als ik zo eens naar m'n dagelijkse spamfolder kijk.

Edit: ik heb even snel geprobeerd om het voor je op te zoeken, maar de zoekfunctie voor de artikelen hier geeft weinig door. Wel o.a. ervaring van iemand anders gevonden. Tele2 dus ook.

[Reactie gewijzigd door Stukfruit op 11 augustus 2026 14:44]

En dat is geen vooroordeel maar helaas een simpel feit als ik zo eens naar m'n dagelijkse spamfolder kijk.
Ik weet niet hoe ik deze zin anders zou noemen namelijk:
Je gegevens worden via Odido tenslotte wereldwijd verhandeld.
Odido heeft bij die hack nooit aangegeven dat het ook om data van Simpel ging. Nu heb ik zelf voordat zij overgenomen werden door T-Mobile destijds tweedelijns technische support voor Simpel gedaan en weet daardoor ook wel een beetje hoe dat systeem werkt of werkte (als ze het nog gebruiken). Heel vreemd is het voor mij dan dus niet, dat data van Simpel niet gelekt is bij die hack in elk geval.

Het is dan ook wel een beetje te kort door de bocht om dan te denken dat Odido haar data wereldwijd verhandeld, zonder verder de beschuldiging te onderbouwen en enkel te wijzen naar de hack, waar Simpel dus geen onderdeel van is (geweest).

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 11 augustus 2026 14:45]

Odido heeft niets nuttigs aangegeven dus die claim is helaas makkelijk te maken.
Ik heb die hack destijds niet tot op de bodem gevolgd. Ik weet wel wat dat zij destijds een bericht de deur hadden uit gedaan (want dat zijn ze verplicht) waarin zij aangaven dat klantdata van de merken Odido en Ben gestolen waren en dus niet van Simpel. ;) Ik begrijp dus niet helemaal wat je bedoelt met 'niets nuttigs aangegeven'. Dat je inderdaad behoorlijk makkelijk een claim maakt is wel overduidelijk, maar in het geval van Simpel dus ook niet gegrond.
Als je het niet tot op de bodem hebt gevolgd zou ik toch enige afstand nemen van dit soort reacties, om eerlijk te zijn.

Alleen al uit de enige email die ik wel heb ontvangen een citaat:
"Omdat jij minder dan 2 jaar geleden overgestapt bent, stonden jouw gegevens nog in het systeem en daarom heb je email ontvangen."
Leuk feit: ik woonde niet eens in Nederland en had zeker geen Odido in die periode, maar toch ben ik zogenaamd minder dan 2 jaar geleden overgestapt.

Sorry, maar hier zit genoeg mis- of zelfs desinformatie in. Dat maakt het een relevante opmerking onder een artikel over een dochteronderneming van Odido die in 2020 werd overgenomen door T-Mobile die op zijn beurt weer is opgegaan in Odido en als gevolg dus ook niet onafhankelijk zou kunnen zijn.

[Reactie gewijzigd door Stukfruit op 11 augustus 2026 15:26]

Als je het niet tot op de bodem hebt gevolgd zou ik toch enige afstand nemen van dit soort reacties, om eerlijk te zijn.
En het is wel terecht en correct om te suggereren dat een andere dochteronderneming (die niet eens iets met de hack te maken heeft) dan waarschijnlijk ook de (klant)data verkoopt wereldwijd? :?

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 11 augustus 2026 18:28]

Er is nog steeds geen (onafhankelijke) duidelijkheid, waardoor het antwoord op die vraag wat mij betreft een volmondige "ja" is.

Zo werd Simpel eerst genoemd (zie ook dit artikel: "De stichting vraagt huidige en oud-klanten van Odido, Ben en Simpel zich aan te melden") in de CUIC-zaak, later niet. Mensen lijken er klachten van te ondervinden (zo te zien wel een eigen aanname), maar omdat het ingewikkelder is om op Simpel te zoeken komen die berichten moeilijk naar boven.

Odido zelf is er niet duidelijk over en laat Simpel weg waar het benoemd zou moeten worden:
Zijn andere merken van Odido (Ben en Simpel) ook geraakt door de cyberaanval?

Uit ons onderzoek blijkt dat klanten van Ben zijn geraakt door de cyberaanval. Al deze klanten zijn hierover geïnformeerd. Klanten van Simpel zijn niet geraakt.

[Reactie gewijzigd door Stukfruit op 11 augustus 2026 16:11]

Omdat je ervan uit gaat dat het is gebeurd, maar je hebt duidelijk de klok horen luiden, maar weet niet waar de klepel hangt. Spijtig dat ik mij dan moet inhouden, maar jij gewoon dingen als feit brengt, terwijl je het ook niet kan aantonen. Dan zijn we wat mij betreft klaar met de discussie.

Zie ook de vraag die je citeert, waarbij dus nadrukkelijk wordt gezegd dat er wel data van Ben is gelekt, maar dus in het antwoord geen Simpel wordt genoemd. Het antwoord is voor jou wellicht niet expliciet genoeg, dat betekend ook niet dat je dan conclusies uit artikelen van derde partijen kunt trekken, maar ik moet wel 'enige afstand nemen van reacties' omdat ik niet alles op de voet heb gevolgd. Hopelijk zie je hoe hypocriet dat is. ;)

EDIT:
En daarbij, mocht er van Simpel wel klantdata zijn gelekt tijdens de Odido hack, dan waren er meer partijen die een datalek gehad moeten hebben, omdat Silmpel veel derde partijen gebruikt(e). Dan was het qua impact vergelijkbaar met de CEVA hack van vorige week. Maar dat is/was ook niet het geval. ;)

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 11 augustus 2026 18:45]

Je bent aan het gaslighten door o.a. te stellen dat ik van dingen uit ga met daarbij een houding dat ik ernaast zit. Daarnaast volg je marketinguitspraken van Odido.

Als ik vanuit de onderbuik aan het bashen zou zijn dan zou ik niet iedere dag een volle spamfolder hebben terwijl er geen erkenning vanuit in ieder geval henzelf is dat dit plaatsvindt dankzij Odido + voorgangers. En anderen met mij.

Feit is dat de personen bij Odido niet de juiste informatie verspreiden of het beperken. Zo komt bijvoorbeeld een Tele2 helemaal niet eens qua naam voor op de genoemde link terwijl ex-klanten toch welzeker geraakt zijn en nu al maanden puin mogen ruimen. Dat maakt dat er weinig reden is om aan te nemen dat het bij Simpel beter gesteld is, onafhankelijk van of jij kunt melden dat je er gewerkt hebt of niet.

Op deze manier kan ieder bedrijf wegkomen met dit soort zaken, want er zijn altijd mensen die het blijven verdedigen omdat het nergens letterlijk te vinden is. Dan kunnen we uren doorgaan met de discussie, maar er zal geen bevredigende reactie uit komen.
Je bent aan het gaslighten door o.a. te stellen dat ik van dingen uit ga met daarbij een houding dat ik ernaast zit.
Omdat ik weet dat je er inderdaad naast zit. Ik geef ook precies aan waarom dat is, maar dat wordt compleet genegeerd. Ook vergeet je even dat door de GDPR een bedrijf een meldplicht heeft richting de klanten om datalekken te melden, de Simpel klanten zijn daarvan niet uitgezonderd. Simpel is vanuit de communicatie van Odido nooit genoemd en heeft nooit de Simpel klanten nooit gecontacteerd.

Een stichting vraagt of klanten zich willen melden, maar heeft verder ook geen grond dat Simpel betrokken is in de Odido hack. Als dat jouw enige houvast is, een vermoeden of vraag van weer een ander, betekend dat niet direct dat het wel waar moet zijn.
Dat maakt dat er weinig reden is om aan te nemen dat het bij Simpel beter gesteld is, onafhankelijk van of jij kunt melden dat je er gewerkt hebt of niet.
Tja, als ik al aangeef waarom dat het bij Simpel beter/anders is, maar jij dat niet geloven wilt, is dat jouw keuze, maar stop dan ook met anderen te betichten van gaslighting, terwijl je informatie die een ander jou geeft compleet negeert.

Ik heb 2 jaar met de systemen van Simpel gewerkt als tweede lijns tech support, genoeg om in elk geval een heel goed beeld te hebben van de systemen die Simpel gebruikt, omdat ik regelmatig in die systemen correcties e.d. heb moeten doen.

Fijne avond, dit gaat nergens heen zo.

[Reactie gewijzigd door CH4OS op 11 augustus 2026 19:18]

"Verhandeld" is misschien het verkeerde woord, ik denk namelijk niet dat Odido er veel aan over heeft gehouden. Ik denk dat je "Weggegeven" bedoelt. :+
Het aanbieden van een bodemprijs, eigenlijk gewoon gratis als je die €1 als symbolisch ziet, is een makkelijke manier om klanten bij de concurrent weg te kapen. Of die concurrent daarna ook zo'n actie gaat doen, is nog maar de vraag. Meestal gelden dat soort aanbiedingen alleen voor nieuwe klanten en niet voor bestaande klanten. Uiteindelijk is de cirkel dan weer rond.
Deze Belg is zo jaloers op NL, Er is in onze hele wijk glas gelegd echter is onze straat met 5 bedrijven niets gedaan... en dus niets dan alleen coax.... voor nu

@henidde als je idd zo rekent is dat idd nagenoeg gratis :) te noemen!
In België ben je misschien wel beter af met een mobiel abonnement, de prijzen zijn niet zo hoog en je wordt niet afgeknepen zoals in Nederland.
Eerder dit jaar begon ook VodafoneZiggo met het aanbieden van vastinternetdiensten via zijn dochtermerk Hollandsnieuwe. Het is niet bekend waarom Odido nu een soortgelijke stap zet.
Dit is toch meteen het antwoord? Om de concurrentie aan te gaan op de budgetmarkt met Hollandsnieuwe. En wellicht is het een goed idee een andere naam in de markt te hebben dan Odido, omdat Simpel iets minder vaak slecht in het nieuws is geweest laatste tijd?
Lijkt idd een mooie prijs. Moet wel even vergelijken want dan dus geen TV en momenteel kregen we bij Odido volgens mij ook nog wat korting door een mobiel abbonement dat daar liep.
Ik heb alleen de mogelijkheid tot Odido, Delta en Simpel. Simpel is bij mij zelfs goedkoper, terwijl ik 2 Odido mobiele abonnementen heb. Dus zelfs die kortingen veranderen er niks aan dat Simpel de beste keuze is.
Hoe makkelijk is het ook hier je eigen modem te gebruiken? Dat doe ik nu al bij Odido. Mijn modem is een Ubiquiti UniFi Security Gateway 3P (USG-3P).
Ik denk exact zelfde als met Odido. VLAN meegeven en klaar.
Hardware is ook identiek aan wat Odido levert, dus zal wel identiek zijn qua gebruik.
Bij Simpel Internet krijg je een modem van ons. Je mag hem gebruiken zolang je abonnement loopt. Er komt een monteur langs die je Simpel modem installeert. Wil je liever je eigen modem gebruiken? Dat kan, maar dan installeer je hem zelf. Dit noemen we vrije modemkeuze. Heb je een vraag? Stel hem in de community.
Kan gewoon. Je mag het allemaal wel zelf uitzoeken. Technische info is er niet te vinden: https://www.simpel.nl/service/installeren/eigen-modem

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn