'Signal werkt aan betaalde optie om account zonder telefoonnummer aan te maken'

Signal lijkt het mogelijk te maken om een account aan te maken zonder een telefoonnummer door te geven. Wel moeten gebruikers hiervoor betalen.

In de openbare broncode van de Signal-app staan verwijzingen naar de functie Signal Login, ontdekte AboutSignal. Die moet het mogelijk maken om zonder telefoonnummer een account aan te maken bij de chatdienst. Uit de code blijkt ook dat dit een betaalde optie is. Gebruikers moeten eenmalig een nog onbekend bedrag overmaken om een account te kunnen registreren. De chatdienst zou zo misbruik van de functie willen voorkomen.

Al sinds 2024 worden de telefoonnummers van gebruikers standaard verborgen voor anderen. Ze krijgen dan alleen een gebruikersnaam te zien. Gebruikers moeten nog wel een telefoonnummer invoeren om een account te registreren. Het is niet duidelijk wanneer Signal het mogelijk maakt om te registreren zonder telefoonnummer.

Signal
Signal

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

09-08-2026 • 13:04

36

Submitter: DOTAfan

Reacties (36)

Sorteer op:

Weergave:

Ik merk dat Signal hard werkt aan betaalde opties, net zoals met de backup die voor meer dan 45 dagen 1.99 euro in de maand kost.

Ik vind dat jammer, maar het is onvermijdelijk bij zo’n centraal systeem. Ik verwacht dat uiteindelijk decentrale systemen zoals Matrix het wel gaan winnen.
Die betaalde backup is voor als je ook je media ouder dan 45 dagen in je back-up wilt, dat is geen termijn voor de backup zelf. In de gratis versie zitten al je tekstberichten met 45 dagen media.

Signal is een non profit dus voor grotere mediabackups een kleine vergoeding lijkt me redelijk, opslag kost geld.

Overigens kun je je lokale backups ook zelf in je eigen cloud zetten. Met iphone binnenkort ook
Zelf een backup kunnen maken lijkt me heerlijk. En ik begrijp heel goed dat je als non profit ergens geld aan moet verdienen.

Toch ligt de enshittification (verkuttificatie) hier op de loer. Daarom geloof ik meer in gedistribueerde systemen.
Je kunt ook gewoon een lokale backup draaien en de data dan syncen naar een andere service (bijv. syncthing). Signal blijft dit volgens de ontwikkelaars gewoon ondersteunen:

https://news.ycombinator.com/item?id=45171510

IMO zijn de betaalde backups een win-win. Ten eerste kan Signal er met hun expertise zorg voor dragen dat die incrementele backups daadwerkelijk veilig gebeuren. Verder moeten ze ook voor de opslag betalen en 100GB voor $1.99 is best royaal. Met een beetje geluk slaan de meeste gebruikers veel minder op en verdienen ze er nog wat aan, want de infrastructuur en ontwikkelaars moeten ook betaald worden.

Ik vind het beter als ze een houdbaar model vinden en daarmee in ieder geval break-even draaien dan dat het geheel onbetaalbaar is en er VC investeerders een kans ruiken.

Matrix? Veel te ingewikkeld voor de meeste gebruikers. Matrix zal vooral succesvol blijven onder een stel nerds (aka wij), maar zal het nooit gaan winnen. We mogen al blij zijn als Signal zich qua gebruikers kan gaan meten met WhatsApp.
Zolang we direct op ieder bericht over zoiets als Matrix gaan roepen “veel te ingewikkeld” zal het inderdaad nog heel lang gaan duren voor gedistribueerde systemen echt mainstream worden.

Er zijn de afgelopen jaren enorme sprongen voorwaarts genomen in de gebruiksvriendelijkheid van Matrix clients (en servers).

Qua gebruikersgemak valt er zelfs met Signal nog heel veel te winnen. Ik heb vorige week nog geholpen met het overzetten van signal van 3 telefoons en omdat het onthouden van een pincode en een wachtwoord voor veel mensen al niet te doen is heeft 1 van die drie overzettingen het niet gehaald en is die persoon nu de hele geschiedenis kwijt.
Ik vind dit eigenlijk wel een goede zet. Voor de meeste gebruikers is registratie met een telefoonnummer meer dan voldoende. Als je het te makkelijk maakt om een nieuwe account te registreren, werk je spam/abuse in de hand.

Dit zie je ook al met Proton waar de domeinnamen soms geblokkeerd worden op websites, omdat die zovaak misbruikt werden.
Voor echte criminelen zal dit niks veranderen, er staan ongetwijfeld talloze Signal-accounts te koop op een forumpje in een duister hoekje.
Dat zal vast. Maar het maakt de drempel wel hoger.
Dit zie je ook al met Proton waar de domeinnamen soms geblokkeerd worden op websites, omdat die zovaak misbruikt werden.
Beetje onzinnig; dan gebruikt men immers Gmail.
Hmm. Betaalde functies "om misbruik te voorkomen" klinkt alsof Signal richting meer functies achter een paywall gaat.
Voorspelbaar ja. Na ze al een decennium geen back-up-functionaliteit aanboden op iOS, terwijl je op Android gewoon naar Google Drive kon back-uppen, maken ze op iOS (en Android) een eigen clouddienst met abonnement beschikbaar, waardoor er nog steeds geen gratis wijze is om een volledige back-up te maken. Je media houden ze gegijzeld.

En nu nog meer abo's, maar nu met als doel om mensen te identificeren en accounts aan identiteiten te blijven koppelen. Tja.
Uiteindelijk is het idee dat wat ze voor cloudbackups gebouwd hebben ook als cross-platform formaat kan dienen voor lokale backups die je naar een clouddienst van keuze kunt laten syncen.
En nu nog meer abo's, maar nu met als doel om mensen te identificeren en accounts aan identiteiten te blijven koppelen. Tja.
Zowel bij donaties als backups is de betaling niet rechtstreeks gekoppeld aan je account dus dat zal ook bij deze functie wel niet zo zijn ;)

Iphone lokale backups komen er ook aan
Er was een heel erg goede reden om geen backup-functionaliteit aan te bieden op iOS via iCloud - iCloud Backups zijn namelijk standaard niet end-to-end encrypted (daarvoor moet een gebruiker expliciet Advanced Data Protection aanzetten), daarom doet Signal een opt-out. Overigens is dit niet anders op Android en om dezelfde redenen. Waarom laat je die keuze niet aan de gebruiker over? Simpel, zelfs als jij ADP aan zet, doen veel mensen waarmee je communiceert dat niet, en kan bijvoorbeeld de VS nog steeds via de CLOUD Act jou backups/chats opvragen, bovendien was Apple onderdeel van het NSA PRISM programma. Dus er is een redelijke kans dat de Amerikaanse autoriteiten in het geheim bij iCloud backups kunnen (zet dus ADP aan als je een macOS/iOS gebruiker bent!).

Ik kan het fout hebben, maar volgens mij heeft Signal nooit een Google Drive backup gehad, misschien verwar je dit met WhatsApp? Signal heeft wel ondersteuning voor lokale backups op Android (waarna je natuurlijk kunt doen met je backupbestanden wat je wilt).
Signal op Android backupt niet naar Drive. De opties op mijn telefoon zijn een lokale backup en signal secure backups.
Signal is een non profit voor zover ik weet dus daar winnen ze niet direct iets mee dan.
Dat ze nu een non-profit zijn, betekent niet dat ze dat zullen blijven. Het is perfect mogelijk dat ze abonnementen introduceren voor consistentere inkomsten om vervolgens toch een for-profit app te worden.

OpenAI was ook een non-profit bij de opstart.
Dat zou kunnen inderdaad, maar voor zover ik weet is dat niet de visie van het huidige leiderschap, dus daar zullen dan eerst flinke verschuivingen moeten plaats vinden.

https://tegenlicht.vpro.nl/artikelen/jouw-privacy-als-verdienmodel
Dat was ook niet de visie van het leiderschap van Whatsapp. Het zijn mooie praatjes, maar geen enkele garantie.
Wanneer was Whatsapp een non-profit dan?
OpenAI was ook een non-profit bij de opstart.
Als Signal top-dog word in een markt die triljoenen waard is zoals bij AI het geval was, ja dan bestaat er een goede kans dat er hetzelfde gebeurt als bij OpenAI. Tot die tijd maak ik me niet echt zorgen over de koers van Signal.
Signal was een bedrijf en is toen een non-profit geworden (niet in het minste omdat ze een enorme zak geld van een van de oprichters van WhatsApp hebben gekregen).

Een van de grootste problemen waar messaging apps op dit moment last van hebben is pig butchering scams, gebruikers daartegen beschermen is ook ontzettend belangrijk voor Signal — de meest veilige messenger zijn strekt zich uit in meer dimensies dan alleen privacy.
Ik denk dat de reden om een bedrag te vragen voor "losse" account te maken zonder telefoonnummer puur is om te voorkomen dat spammers en andere malafide personen zomaar oneindig veel accounts kunnen maken, niet zozeer om Signal te willen monetiseren.

Een telefoonnummer vragen gaf reeds een soort zekerheid hiervoor, als dit weg valt moeten ze wel een andere beveiliging vinden hiervoor. Ik denk dat een bedrag vragen voor een account zonder telefoon nummer een goede oplossing hiervoor is.
Vind ik een goede zaak. Gratis bestaat niet, er is altijd iemand die ervoor betaalt (met geld of met data). Geld vragen is de enige manier voor privacy-vriendelijke apps om levensvatbaar te blijven.
Of doneren. Helaas doen waarschijnlijk te weinig mensen dit.
Leuk, betalen, ben je alsnog niet anoniem.
Ik denk dat dat ook precies de bedoeling is. Deze functionaliteit is dus vermoedelijk niet bedoeld om anoniem te appen, maar bijvoorbeeld voor een bedrijfsaccount die door meerdere werknemers beheerd wordt.
Als je een beter idee hebt om te voorkomen dat mensen die pig butchering scams doen gewoon steeds een nieuwe account maken, wil Signal dat graag horen.
Dat hangt van de betaalmethode af.
Jammer voor de vele mensen die hun telefoon nr al afgegeven hebben? zeker de initiële signal gebruikers staan wat meer op bescherming van hun gegevens en hadden er wellicht voor willen betalen...
Je kan toch altijd een nieuwe account aanmaken als je dat wenst?
Dan zit die nieuwe account niet in de groepen die ik heb, moet ik al mijn contacten gaan updaten dat ik een ander account heb. bovendien heb ik mijn tel nr al afgegeven. wat gegeven is kan digitaal niet meer "ont-gegeven" worden (wat dus niet hetzelfde beteken als terug gegeven, of verwijderd want die dat blijft altijd ergens plakken)

-soit blijkbaar irrelevant-
Dan maak je een nieuw account aan?
Beetje een vreemd verwijt. Signal is ooit (vroege jaren 2010) begonnen als TextSecure, wat sterk gekoppeld was aan SMS. Sterker nog, het was een SMS client, waarbij berichten naar andere mensen die ook TextSecure hadden E2E encrypted werden en het over een kanaal buiten SMS ging. De initiële gebruikers gebruikten het dus (ondermeer) als SMS client, wat aan een nummer gekoppeld is. SMS support is er later uitgegooid.

(Zelf ben ik ook ooit met TextSecure begonnen toen het nog SMS deed.)

[Reactie gewijzigd door danieldk op 9 augustus 2026 14:11]

Hoe helpt dit tegen de EU/ chatcontrol?

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn