NotebookLM krijgt een nieuwe naam: Gemini Notebook

NotebookLM gaat vanaf donderdag door het leven als Gemini Notebook. Het blijft een losse onderzoekstool, maar Google integreert deze breder in andere apps en diensten. De tool is nu twee jaar beschikbaar in Nederland en België.

Google zegt niet waarom de tool een iets andere naam krijgt, maar waarschijnlijk moet de nieuwe naam verduidelijken dat het een Google-dienst is. Het bedrijf wil Gemini Notebook ook meer integreren in de Gemini-app en Google Search. De tool moet bijvoorbeeld beschikbaar komen in de AI Mode van Search.

NotebookLM is een tool die vooral bedoeld is om AI-taken uit te voeren op documenten en bronnen die gebruikers zelf aanleveren. De assistent is sinds juni 2024 beschikbaar in België en Nederland.

Gemini Notebook

Door Hayte Hugo

Redacteur

16-07-2026 • 19:45

10

Reacties (10)

Sorteer op:

Weergave:

Gebruik de tool zelf om vooral podcasts te maken over mijn eigen documentatie bijvoorbeeld. En dan vooral vanuit een andere invalshoek te bekijken. Werkt echt top! Hoop dat Google wel aan de weg blijft sleutelen en dit niet dood gemaakt zal worden wat ze met al zoveel producten hebben gedaan.
Die positieve ervaring heb ik helaas niet. Ik heb het professioneel geprobeerd te gebruiken om grote lappen complexe documentatie te combineren maar het resultaat zat vol met fouten.
Hi, niet om eigenwijs te willen doen, maar wat bedoel je in dit geval met combineren? Zou je het kunnen specificeren en ook om hoeveel tekst het gaat? Of hoeveel documenten? En Wat was je verwachting?
Ik was best groot fan van deze tool. Echter is het sinds ongeveer 2 maand megatraag zowel binnen LM als vanuit gemini verbonden met LM. Ik heb diverse notebooks en bij allen speelt het probleem. Dit is (bijna was) een tool waarom ik niet snel overstap naar een ander.
NotebookLM is ook wel echt veel slimmer geworden dan toen ie snel was he. Flash 3.5 is echt wel een grote stap geweest en hopelijk zal Flash 3.6 en Pro 3.5(of 3.6) snel uitkomen. Sinds Flash 3.5 was uitgekomen hebben Claude en OpenAI enorme stappen gemaakt. Gemini loopt helaas flink achter. Ze hadden 3.5 Pro al uitgesteld omdat ze het gat verder willen dichten. Dat zal allemaal niet perse NotebookLM sneller maken maar wel veel en veel beter.
De notebooks zitten ook al een aantal weken in Gemini zelf dus was wel te verwachten. Migratie is al halverwege.
Nog nieuws over 3.5 Pro? 🤔
Veel mis met Gemini maar documenten kan het prima aan, als.je prompt goed is en elk detail uitlegt tenminste.
Dus eigenlijk hetzelfde als hoe mensen communiceren. Als je niet de juiste vraag stelt krijg je ook niet het juiste antwoord.
Ja, dat klopt wel. Daarom denken veel mensen dat AI een bubbel is. Ze weten niet hoe je het gebruiken moet. Ik ken een bedrijf wat maanden aan werk bespaart dankzij AI maar ze geven de LLM ook circa 100 pagina's aan instructies mee. Met simpele prompts bereik je wrinig robuuste resultaten.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn