VIA P4X400 chipset "ondersteunt HyperThreading"

De Franse website INpact-Hardware bericht dat VIA's 'oude' P4X400 chipset nu al Intels nieuwe HyperThreading technologie ondersteunt. De schrijver van het korte stukje maakte gebruik van een HyperThreading-ondersteunende Pentium 4 3,06GHz op een Shuttle AV49N-moederbord, die gebaseerd is op de P4X400. Tot zijn verbazing zag hij dat Windows XP de Pentium 4 als twee processors herkende, hetgeen erop wijst dat de feature actief is. Een snelle blik in het BIOS wees volgens hem uit dat de functie daar in- en uitgeschakeld kon worden. De website merkt op dat dit in strijd is met VIA's eerdere aankondigingen, waar steeds werd gemeld dat HyperThreading pas vanaf de P4X400A (later omgedoopt tot de P4T400) ondersteund zou worden. Geconcludeerd wordt dat er twee verklaringen kunnen zijn. Allereerst zou VIA de P4T400 stilletjes P4X400 genoemd kunnen hebben en deze op recente moederborden gemonteerd hebben. De tweede, meer waarschijnlijke mogelijkheid is dat de P4X400 hardwarematig al HT ondersteunt en dat het afhankelijk van het BIOS is of de functie beschikbaar is op het betreffende moederbord. De claim van de Fransman blijft tot op heden onbevestigd. Intel noch Shuttle heeft vooralsnog gereageerd op het bericht, waardoor het 'bewijs' beperkt blijft tot een screenshot:

HyperThreading op VIA P4X400

Door Arthur Scheffer

Tweakers nieuwsposter

25-12-2002 • 22:55

17

Submitter: Cookie

Bron: INpact-Hardware

Reacties (17)

17
17
15
10
2
0
Wijzig sortering
Wil niet veel zeggen maar staat anders gewoon met logo en al op hun site !!!
http://www.shuttle.com/german/av49n.htm#av49n

Beetje vreemd verhaal dus :?

Maar op de via site staat er niks bij vermeld

http://www.via.com.tw/en/apollo/p4x400.jsp
Ik denk ook niet dat dit helemaal de bedoeling was van VIA. Anders hadden ze het al eerder aangekondigd. Anders dan zouden ze nu wel andwoord geven.

Als dit allemaal klopt (het lijkt erop van wel) dan kunnen ze nog wel een probleem krijgen met intel over de licenties. Ze hebben al voor het krijgen van de licenties (toen er zelfs al een rechtzaak liep tegen de "ongeldige' licenties van de P4X400 ) de PX400 gebakken, alleen dat niet aangetoond in de bios. Nu met de bios updates kun je die functie wel activeren.

Het lijkt er dus op dat de bios die eigenlijk bedoeld was voor de nieuwe borden met een "nieuwe" P4X400. Maar die is iets te vroeg losgelaten :). Denk ik...

En shuttle zal dat ook vast wel gezien hebben en denken dat het officieel ondersteud was......

[typo's]
De claim van de Fransman blijft tot op heden onbevestigd. Intel noch Shuttle heeft vooralsnog gereageerd op het bericht, waardoor het 'bewijs' beperkt blijft tot een screenshot:
En heeft de site ook al contact gezocht met VIA, want dat lijkt me toch de belangrijkste om een reactie van te krijgen. Want je kan Intel en Shuttle wel om meer info vragen, maar dat is IMO niet de belangrijkste.

Want dat is VIA, die heeft immers de chipset ontwikkeld en weet dus ook wat (on)mogelijk is met een bepaalde chipset. De moederbord fabrikant natuurlijk ook wel, maar toch over het algemeen minder dan de chipset fabrikant. Om Intel om een reactie te vragen is zinloos, die reageren toch bijna nooit.
De Fransman zegt contact opgenomen te hebben met Shuttle maar nog niets daarvan gehoord te hebben en The Inquirer wacht op 'verificatie van Intel'. Daar komen dus Intel en Shuttle vandaan, kennelijk heeft niemand nog het idee gehad om ook eens VIA te verzoeken om een verklaring.
slim van VIA, kunnen ze veel oude chipsets verkopen.
Op een gegeven moment zijn die op en verkopen ze de niuewe(lees: duurdere) chipsets met een of twee extra features, ook weer handel
Op een gegeven moment zijn die op en verkopen ze de niuewe(lees: duurdere) chipsets met een of twee extra features, ook weer handel
Alleen is het bijna altijd zo dat VIA de nieuwe chipsets (en dat vooral de -A varianten) niet of nauwelijks duurder maakt, ze zijn over het algemeen even duur als diegene die ze opvolgen en als de nieuwe al duurder is, is het meestal maar een paar Euro. Niet echt een prijsverschil waar VIA een nieuwe chipset voor gaat lanceren met alle kosten van dien.

Ik denk dat VIA in de P4T400 ook wat met de algehele performance heeft gedaan en meteen maar HTT support "gelanceerd" heeft als een leuke extra marketing stunt.
Via heeft vaker van dat soort 'truken', features inbouwen en dan die pas later met een Bios-update 'aanzetten'.

Het schijnt dat het Via Epia bordje met C3 processor verschillende extra features heeft ingebakken, die pas later geactiveerd zullen worden dmv bios-updates
Ik heb een p4x400 chipset, en inderdaad ik kan hem instellen hyp aan of uit. Ik wacht eigenlijk op de hack om nyp mogelijk te maken voor processoren die officieel geen hyp ondersteuning hebben, maar wel ingebouwd, mijn p4 2,53ghz bv :)
Als dat zou kunnen :D

maar dat lijkt me niet geheel reëel wel?
om nou opeens bij procs. van lager dan 3.06GHz HyperThreading aan te zetten lijkt me erg onwaarschijnlijk...
maja hopen kunne we natuurlijk altijd :D
Als dat zou kunnen
Helaas niet, functies die al wel in de P4 zitten maar waarvan Intel niet wil dat ze gebruikt kunnen worden, worden op een zo'n manier gedisabled dat je ze niet aan krijgt.

Zo lasered Intel meestal een verbinding in de core door (zo ook met de gelokte multiplier) en dat is dus absoluut niet aan te passen. Want dan moet je dus in de core zelf gaan rotzooien en dat is onmogelijk.
om nou opeens bij procs. van lager dan 3.06GHz HyperThreading aan te zetten lijkt me erg onwaarschijnlijk...
Zelf kunnen we dat idd niet, maar Intel is van plan (altans, er gaan geruchten om de nieuwe stepping (dus met o.a. HTT ingeschakeld) ook te gaan gebruiken voor de lager geklokte P4's, dus straks kan je een 2,6GHz P4 kopen waarvan HTT gewoon is ingeschakeld.

Hopenlijk is dat ook zo en kunnen mensen die niet een 3,06GHz P4 kunnen of willen kopen genieten van wat gratis extra performance.
Hoe kan Windows heb als 2 CPU's herkennen terwijl het maar ong. 30% sneller is. :?
Met multi tasken is het soms 30% sneller. HyperThreading houdt in dat de taken verdeeld kunnen worden over meerdere threads en dus iets wat lijkt op meerde processors en dus er voor kan zorgen dat in goede situaties (vooral multi-tasking) de performance met minstens 30% kan toenemen.
komt er dus opneer , dat de beschikbare cpu kracht beter wordt benut toch?
Inderdaad,

Een "normale" cpu kan maar 1 tread tegelijkertijd afhandelen, terwijl deze tread de processor niet voor de volle 100 procent gebruikt.
Nu kan een processor 2 treads tegelijk afhandelen, wat dus een nuttiger gebruik oplevert.

Nu had ik ook nog een vraag over hypertreading, doen }:O en het er beter of slechter op dan op "normale" processors?
Heeft iemand een idee wat nou precies de wijzigingen aan de chipset inhouden? Die FSB200 kan ik nog wel begrijpen, maar ik snap nog niet wat je in een moederbord moet wijzigen om HTT aan te kunnen...
Intel noch Shuttle heeft vooralsnog gereageerd op het bericht
ehm.. moet VIA hier niet op reageren? Lijkt me een beetje vreemd dat Intel of Shuttle kan bepalen of VIA wel/niet ondersteuning heeft ingebouwd :?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.