Yakuza-game Stranger Than Heaven komt deze winter uit

Stranger Than Heaven, een nieuwe prequelgame in de Yakuza-serie, verschijnt deze winter. De game moet daarmee ergens tussen 21 december 2026 en 20 maart 2027 uitkomen. De game werd in 2024 al aangekondigd, maar sindsdien verscheen er weinig informatie.

Ontwikkelstudio Ryu Ga Gotoku bevestigde de releaseperiode tijdens een presentatie van een half uur, die samen met Xbox werd uitgezonden. Daarin werden ook meer details over de aanstaande actie-rpg en uitgebreide gameplaybeelden gedeeld.

De game begint in 1915 en speelt zich af in verschillende Japanse steden, gedurende een periode van vijftig jaar. Het verhaal volgt Makoto Daito, die aan het begin van de game stiekem San Francisco verlaat door op zich op een schip te verstoppen. Hij wil een nieuw leven beginnen in Japan, maar komt aan boord van het schip de smokkelaar Orpheus tegen, die wordt gespeeld door Snoop Dogg. Zo komt Makoto in de misdaad terecht.

Verder krijgt de game een geheel nieuw vechtsysteem. Spelers bedienen beide kanten van Makoto's lichaam los van elkaar. Met losse knoppen kunnen spelers bepalen of ze met de linker- of rechterkant willen aanvallen, bijvoorbeeld door te slaan met Makoto's rechterhand of te schoppen met zijn linkerbeen.

Dat biedt volgens de makers veel vrijheid: spelers kunnen twee vijanden vastgrijpen met beide handen en hun hoofden tegen elkaar aan knallen. Verder lijken wapens een grote rol te spelen: in de beelden zijn bijvoorbeeld messen, hamers en zwaarden te zien.

Stranger Than Heaven werd eind 2024 al aangekondigd tijdens de Game Awards, maar informatie over de release ontbrak tot nu toe. Hoewel het spel nog altijd geen concrete releasedatum heeft, is de releasetermijn inmiddels wel duidelijker geworden. Het spel verschijnt op de pc, PlayStation 5 en Xbox Series X/S.

Stranger Than Heaven
Bron: Xbox

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

07-05-2026 • 20:35

4

Submitter: Sonicfreak

Reacties (4)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb nog nooit een Yakuza-game aangeraakt (niet mijn soort games) maar ik heb het idee dat er praktisch ieder jaar wel een of twee games van uit komen :+ Regelmatig zie ik wel weer een nieuwe titel opduiken namelijk.
Ja ze brengen inderdaad veel games uit
Wel, ik heb vorig jaar Yakuza 0 gespeeld. Had hem al paar keer geprobeerd en telkens opgegeven omwille van de "saaie" combat. Even doorgezet en nadien heb ik 20u op het puntje van de zetel gezeten. Een doorsnee Spaanse telenovella valt in het niets. Voor mij de perfecte start van een heerlijke gamereeks.
Ziet er heel cool uit, moet nog een paar Yakuza games spelen

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn