Gerucht: Nvidia wil een groot techbedrijf in de pc- en servermarkt overnemen

Nvidia zou op het punt staan om een grote overname te doen die de pc- en servermarkt fundamenteel verandert. Dit meldt SemiAccurate. Onderhandelingen met een grote fabrikant zouden al meer dan een jaar lopen. De gpu-maker ontkent dat hij een pc-maker wil kopen.

De gesprekken over een overname zouden het punt naderen waarop de deal doorgaat of definitief afketst. SemiAccurate stelt dat het zijn berichtgeving baseert op meer dan een jaar aan onderzoekswerk. De overname van een groot, 'pc-georiënteerd' bedrijf waar Nvidia op uit zou zijn, zou een aardverschuiving in de techwereld veroorzaken.

Nvidia spreekt tegen dat het gesprekken voert om een grote pc-maker over te nemen. Het bedrijf, dat dankzij de AI-hype een enorme beurswaarde heeft, stelt dit in een officiële persverklaring. De berichtgeving door SemiAccurate lijkt niet specifiek over een fabrikant van alleen pc's te gaan. De chipnieuwssite schrijft over een bedrijf dat zich richt op pc's en servers. Dat zou bijvoorbeeld kunnen gaan om een fabrikant van geheugenchips.

Biljoenen versus slechts miljarden

Het is dus niet bekend om welk techbedrijf of zelfs welke soort fabrikant het gaat. Andere media speculeren wel over computermakers als Dell, HP en ASUS. Nvidia's beurswaarde van 4,57 biljoen dollar is vele malen hoger dan de waarde die pc-producenten momenteel hebben. Zo heeft Dell een beurswaarde van 121,7 miljard dollar, is HP 17,17 miljard dollar waard en ligt de waarde van ASUS op 13,55 miljard dollar, schrijft Notebookcheck. Het is echter maar de vraag of Nvidia oog heeft voor deze bedrijven.

Ondertussen zou het bedrijf wel bezig zijn met eigen processors en moederborden voor laptops of tablets. Daarnaast is Nvidia verwikkeld in miljardendeals met onder meer OpenAI, dat afnemer is van Nvidia's krachtige AI-chips. De komst van de nieuwste generatie daarvan zou hinder ondervinden van de aanhoudende geheugentekorten. De verkrijgbaarheid van geheugenchips en de prijzen daarvoor lijken de komende jaren niet te verbeteren.

Nvidia N1-chip
Nvidia N1-chip

Door Jasper Bakker

Nieuwsredacteur

14-04-2026 • 11:58

39

Submitter: MrMaxus

Reacties (39)

Sorteer op:

Weergave:

Het gerucht lijkt al ontkracht te zijn door Nvidia zelf:
Before we received any reply, NVIDIA had already denied the claim and shut down the rumor.
Source: VideoCardz.com

https://videocardz.com/newz/nvidia-denies-rumor-of-talks-to-acquire-unnamed-pc-maker

[Reactie gewijzigd door Degrader op 14 april 2026 12:56]

Ze ontkennen toch altijd tot er formele berichtgeving is? Zou anders ervoor zorgen dat mensen als een gek aandelen gaan inslaan van zo'n partij etc.
Een ontkenning als deze in een persbericht is ook formeel genoeg.
Die 'bron' haalt twee echte bronnen aan, waartussen een interessant verschil in bewoording zit. De originele bron van het gerucht praat over een 'Large PC Oriented Company', terwijl de ontkenning van NVIDIA door iemand van CNBC gequote wordt (op Twitter/X) als 'NVIDIA is not engaged in discussions to acquire any PC maker'.

Dit is min of meer dezelfde ontkenning die ook in het bericht genoemd wordt. Er zit wat licht tussen deze bewoordingen.
HP (NYSE: HPQ) en HPE (NYSE: HPE) zijn 2 aparte bedrijven die zich enerzijds op consumentenproducten en anderzijds op enterpriseproducten richt. In het oorspronkelijke bericht is deze fout gemaakt en in dit bericht overgenomen.

Ik zou dus eerder gokken op Dell, als ze dan toch een vis willen vangen, kunnen ze met hun quasi unlimited resources maar beter ineens voor de grootste gaan.
Niet waar. HP Inc heeft een Enterprise (Commercial) divisie die groter is dan de Consumer tak. Dat zowel aan Personal Systems kant, als aan Print kant. Poly is nagenoeg uitsluitend voor het business gedeelte.
HPE heeft zich in 2015 afgesplitst van HP.
Het zijn nu twee verschillende bedrijven.
Er werd over een bedrijf gesproken dat actief is in de pc- en servermarkt en die laatste zitten volledig in HPE (samen met oa switchen), terwijl de pc's volledig in HP zitten ;)
Eerder een HBM geheugenfabrikant. Nvidia hoopt zo een meer stabielere beschikbaarheid van HBM-geheugen voor zichzelf te regelen. Dat is niet alleen vanwege het huidige tekort. Ook de afgelopen jaren was het al een issue met genoeg en goed geheugen te krijgen.
Zou eerder denken aan een partij zoals Supermicro. Om de een of andere reden is dat het eerste wat in me opkomt als Nvidia om te kopen. Ach het blijft speculeren.
die kwamen ook bij me op, maar die doen relatief weinig op de pc-markt, al is dat natuurlijk met de beperkte info die ze vrijgeven evenzeer een optie.
We hebben in het verleden de nForce chipsets gehad voor moederborden, maar dat is wel iets van 20 jaar geleden.
Goeie ouwe tijd. Met een buitenaards goede audiochip!
mwew... Kan me ook nog buitenaards veel "gedoe" herinneren met de softwareondersteuning...
vage latency en timing isues bij het encoden van een VHS tape naar DVD op mijn AMD XP 1700+, dat is waar de nforce chip me aan herinnert :P Moederbord swap gedaan toen naar iets met VIA geloof ik
Poh, thanks voor de nostalgie. Wat een tijden! O+
Nvidia wil natuurlijk goed gebruik maken van financiële kracht die deze bubbel mogelijk gemaakt heeft.
En wanneer de bubbel barst, een ander prima lopend bedrijf meenemen in de chaos.
Muah, nVidia overleeft de bubbelpop wel hoor. Wellicht dat er een lading ontslagen komen bij dit soort overgekochte bedrijven, maar nVidia heeft zich best goed gepositioneerd, als de bubbel popped is er nog steeds flink vraag naar wat ze leveren, alleen andere afnemers. En aangezien zolang alles zo duur is en er bij een bubbelpop er een hoop datacentra niks staan te doen, denk ik zo maar dat je in de toekomst je rekenkracht (ook voor games) mag gaan inhuren omdat lokale hardware gewoon te duur is geworden (pure speculatie van mijn kant natuurlijk, maar wel interessant om te bedenken wat er met dat soort datacentra moet gebeuren als het plots geen (of veel minder) ai te doen heeft).

Het zijn de AI boeren zoals OpenAI die miljarden schulden aan het verzamelen zijn en dat nooit waar gemaakt krijgen, die er hard aan zullen gaan bij een bubbelpop, niet de infrastructuur leveranciers, ze verzinnen naast crypto en ai vast wel weer een nieuw doel om belachelijke hoeveelheden compute naar toe te gooien.
Voor Nvidia is het geen bubbel, die verkopen fysieke producten en ontvangen hiervoor miljarden. Niet te vergelijken met de opgeblazen waardering van bedrijven zonder winsten tijdens de .com crisis. Het diversificeren met het geld dat nu wordt verdiend is juist verstandig.

[Reactie gewijzigd door sdk1985 op 14 april 2026 13:55]

Maar Nvidia geeft meen ik zijn eigen klanten grote leningen om die aankopen te kunnen doen. Dat lijkt me juist wel een bubbel.
Cash on hand bij Nvidia is 62.556.000.000 (62 miljard). Dit is dus ná die 'grote leningen'. Neem aan dat je het met me eens bent dat dit geen reëel probleem vormt. Sterker nog het is logisch dat Nvidia dit doet. Ze hebben er belang bij de AI race van China te winnen zodat ze op termijn kunnen blijven leveren.
Ze verkopen enorm in China, veelal via grijze import.
Michael Dell heeft altijd gezegd dat hij de controle over het bedrijf wil behouden. M&A binnen Dell heeft altijd als focus gehad om de dienstverlening te verbreden of om juist de macht weer terug te kopen. Het zou me verbazen als Michael Dell daar nu op terug zou komen voor een cash grab. Ik zou dus eerder een HP of Asus verwachten ja.
hij heeft geen zeggenschap over de overige 55-60% aandeelhouders en binnen het bedrijf kunnen ze daar weinig tegen doen. Als institutionele beleggers nog eens 30 tot 50% bovenop de huidige koers kunnen krijgen die zich nu op een all-time high bevindt, dan willen ze misschien wel eieren voor hun geld kiezen en is dit historisch gezien het beste moment ooit om uit te stappen, maar je weet natuurlijk nooit wanneer de bubbel barst of hoe groot ze nog kan worden. Als je in NVIDIA aandelen uitbetaald wordt, dan kan je gewoon verder blijven kijken hoe die megabubbel nog verder groeit.
hij heeft geen zeggenschap over de overige 55-60% aandeelhouders en binnen het bedrijf kunnen ze daar weinig tegen doen.
De grootste aandeelhouder naast Michael Dell zelf is Silver Lake met ~15%. Silver Lake is een bondgenoot. Om een blok tegen Michael Dell te vormen zullen ze een consortium moeten opzetten met alle partijen zoals Silver Lake, Vanguard, Blackrock en alle andere fondsen. Dat is schier onmogelijk. Michael Dell bepaalt of zo'n deal doorgaat. Niemand anders.

[Reactie gewijzigd door mOrPhie op 14 april 2026 13:13]

Zeg dat tegen elk hostile takeover "slachtoffer" dat er in het verleden al geweest is. Geld doet vieze dingen met mensen en hun principes.
Volgens mij heeft Silver Lake minder dan 10%.

En ze hebben hem al een aantal keren geholpen, die gaan Micheal Dell niet dwars zitten:
  • Hawaii Connection: Michael Dell and Silver Lake partners, including Egon Durban, owned estates in the same gated community in Hawaii, facilitating close personal ties.
Zet ik mijn geld vast in op dat het om SuperMicro gaat. Die staan er wat belabberd voor qua beurswaarde, en zijn daardoor lekker goedkoop.
Dat zou best wel eens kunnen aangezien Nvidia zich richt op de datacenter markt en supermicro daar ook in zit. Zou een mooie synergie zijn.
Ik zie liever niet dit soort verticale integratie en dat Nvidia nog groter wordt.
Nvidia spreekt tegen dat het gesprekken voert om een grote pc-maker over te nemen.
Als het gerucht waar zou zijn, dan kan een beurs genoteerd bedrijf bijna niet zomaar dit zeggen. Ze hadden wel kunnen zeggen: "Geen commentaar". Maar een ontkenning en het dan "stiekem" het wel doen is wel het randje opzoeken. Tevens een goede manier om beurswaakhonden en investeerders die zich misleid voelen in je nek te krijgen.
Er zit wel een interessante nuance in de bewoordingen. Het originele gerucht gaat over een 'Large PC Oriented Company', terwijl de ontkenning zegt 'NVIDIA is not engaged in discussions to acquire any PC maker'.

Die ontkenning laat wel ruimte voor andere bedrijven die 'PC oriented' zijn. Misschien Intel?
Met intel waren ze toch al bezig, 5 miljard investering vorig jaar?

Het grote probleem hierbij zou in mijn optiek zijn als intel XeSS het onderspit zou delven als gevolg van een dergelijke overname.
Dat is inderdaad een vreemde bewoording. HP en Dell lijken dus uitgesloten, maar genoeg andere bedrijven die niet voldoen aan die beschrijving.
Het lijkt me dat een overname van Intel op anti-trust wetgeving vastloopt. Maar overname van een PC fabrikant misschien ook wel. Tenzij je allemaal ingewikkelde constructies krijgt waarmee Nvidia verplicht wordt om de bijvoorbeeld een bepaald percentrage GPU's van andere leveranciers te gebruiken.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn