De Redmagic 11 Pro-smartphones zijn uit de publieke 3DMark-benchmarkranglijst gehaald. Volgens de ontwikkelaar sjoemelen ze met de testresultaten. Als de telefoons de software herkennen, draaien ze standaard in een highperformancemodus die niet uit te schakelen is.
3DMark-maker UL Solutions meldt dat de Redmagic 11 Pro en Redmagic 11 Pro+ de benchmarkregels schenden en dat ze daarom uit de ranglijst zijn gehaald. Als de smartphones de benchmarksoftware herkennen, wordt de cpu automatisch significant geboost om een betere score te behalen. De resultaten zouden in deze highperformancemodus tot 24 procent hoger zijn dan bij regulier gebruik. De modus was volgens UL niet uit te schakelen. De resultaten waren daardoor niet representatief voor de daadwerkelijke prestaties van de smartphones.
Volgens de ontwikkelaar activeert het toestel bij het uitvoeren van een 3DMark-test zijn zogenoemde Diablo-modus. Redmagic waarschuwt normaliter bij het activeren van deze modus dat deze niet bedoeld is voor langdurig gebruik, omdat de telefoon erdoor oververhit kan raken. Bij het benchmarken verschijnt zo'n waarschuwing niet in beeld. Volgens UL Solutions bereikte de telefoon tijdens tests temperaturen tot 50 graden Celsius, waardoor de maker gebruikers afraadt om 3DMark te draaien op de Redmagic 11 Pro-telefoons.
:strip_exif()/i/2008114288.jpeg?f=imagenormal)