Overwatch krijgt mobiele game met top-downperspectief

Blizzard kondigt Overwatch Rush voor smartphones aan. De game is gebaseerd op de heroshooter Overwatch en krijgt vergelijkbare gameplay, al heeft het spel een top-downperspectief in plaats van een eerstepersoonsperspectief. Er is nog geen releasedatum bekend.

Bij de aankondiging toont Blizzard wat gameplay. Daarin vechten twee teams van vier hero's om de controle van een centraal punt. Zowel de gamemodus Control als de vier getoonde hero's zitten ook in de oorspronkelijke Overwatch en het vervolg. Ook de vaardigheden van de personages, inclusief Ultimate-aanval zijn hetzelfde.

Blizzard benadrukt dat Overwatch Rush echter geen port van Overwatch is, maar een nieuwe game die speciaal voor mobiele platforms gebouwd is. In eerste instantie richt de game zich wel op de 'basisgameplay en een gecureerde selectie aan hero's' voor Overwatch Rush.

De game wordt door een apart team binnen Blizzard ontwikkeld. Het huidige ontwikkelteam van de pc- en consoleversie van Overwatch blijft daarvoor verantwoordelijk. Het spel wordt free-to-play met 'optionele in-appaankopen', zo stelt de ontwikkelaar via Discord. Overwatch 2, dat inmiddels gewoon Overwatch heet, gebruikt hetzelfde free-to-playconcept en verkoopt daar battlepasses bij.

Systeemeisen en alfatest

Overwatch Rush is in ontwikkeling voor apparaten op basis van Android en iOS. Blizzard gaat binnenkort een beperkte alfatest houden 'in bepaalde regio's en landen'. Het is niet duidelijk of de Benelux daarbij hoort.

Systeemeisen Overwatch Rush
Specificatie Android iOS
Werkgeheugen 3GB
Chipset (minimaal) Snapdragon 480, 675, 720G, 730, 765
MediaTek Dimensity 6XXX, 7XX, 8XX
Helio G9X
Exynos 980, 1380
A12
Ondersteunde apparaten N.v.t. iPhone SE (2nd Gen)
iPhone SE (3rd Gen)
iPhone XS, XS Max
iPhone XR
iPhone 11 - iPhone 17 Pro

Door Yannick Spinner

Redacteur

24-02-2026 • 15:52

44

Submitter: TheIceKing

Reacties (44)

Sorteer op:

Weergave:

Overwatch zelf is al dood. Waarom geld steken in iets waar zelfs minder vraag voor is, in plaats van dat geld steken in het verbeteren van Overwatch waar de community vind dat verbetering gebracht in moet worden?

Enorm rare keuze dit.

-edit: aan al die mensen die mij een -1 geven voor een blijkbaar beledigende reactie of een flame bait: 🥲

Aan al de rest die mij verbeteren opdat de game dood is. Dankjewel :) Ik heb zelf jaren lang Overwatch gespeeld met meerdere seizoenen Platinum in Comp. Sinds de Overwatch 2 release waren geen enkele van mijn team mates meer online en kwam ik echt enorm vaak dezelfde spelers tegen. Ook hoorde ik vrijwel nergens meer iemand over de game praten.
Dat er nu dus blijkbaar een opleving is, geeft mij hoop en ook weer enorm veel zin om dit weekend toch maar weer eens de game op te zwieren! Ben echt enorm benieuwd!!! 😁😁😁

[Reactie gewijzigd door Woodsnaps op 24 februari 2026 20:57]

Do you guys not have phones? Blijkbaar zijn games zoals Diablo Immortal en Warcraft Rumble winstgevend genoeg om een Overwatch mobiele game te maken.
Warcraft Rumble zit in maintenance mode. Daarvoor komt geen nieuwe content meer uit, wat hetzelfde als Heroes of the Storm.
Dus zo winstgevend zal Rumble ook weer niet geweest zijn...
Nou moet ik wel zeggen dat ze heel actief zijn met (balance)patches bij HOTS. Veel meer en in grotere vormen dan ik verwacht had toen ze het EOL maakten.
Ik weet het, ik speel het zelf ook nog :)
Maar je merkt wel dat er geen nieuwe content meer is. Nu toevallig nog eens een nieuwe skin, maar geen maps of events of dergelijke.

Wie weet nemen ze de draad ooit weer op!
Nieuwe brawls worden ook weer geroteerd! :)

HOTS gaat nooit dood, hoe hard blizzard het ook maar probeert
Rumble was best leuk.. Jammer!
Jammer, Rumble zat oprecht goed en gebalanceerd in elkaar. Veel variatie mogelijk en diepgang waar gewenst. Had er aardig wat uurtjes in zitten, zonder een vermogen uit te geven. (niet nodig, maar soms wel makkelijk :+ stiekem aardig wat uurtjes in zitten)
In het Westen spelen we niet vaak op een smartphone en we weten niet wat 4, 5 of 6 fingers claw is. In Azië is er een gigantische markt voor mobiele games dat ze in de metro of trein spelen. Delta Force wordt in China door meer dan 30 miljoen spelers dagelijks gespeeld.

Valorant Mobile was vorig jaar een succesvolle launch.
Valorant Mobile has had the most successful launch of any mobile game in China this year, according to Tencent’s latest financial report.

Released on August 19th, the title had more daily active users and gross receipts in its first month than any other Chinese mobile launch of 2025, it was claimed.

Overall, the Valorant franchise more than doubled its monthly active users from July to October, now exceeding 50 million.

Tencent’s financials also highlighted other games’ milestones, such as Honor of Kings’ 10th anniversary this October. The game reached 139m daily active users at this time, while its gross receipts grew year-over-year across Q3 as a whole.

Delta Force, meanwhile, surpassed 30m DAUs in September and was among the top three games in the industry by gross receipts in Q3.

https://www.pocketgamer.biz/valorant-mobile-is-chinas-most-successful-mobile-launch-of-2025/
139 miljoen daily active users in een mobile game is iets dat we niet kunnen voorstellen.

Blizzard ruikt de markt waar de spelers meer dan 100 euro voor een skin bundle neertellen en wilt een stukje van de taart claimen met Overwatch Rush.
Overwatch is op dit moment groter dan het in de afgelopen jaren is geweest.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @timeraider24 februari 2026 16:05
Dat komt door een grote overhaul. Veel oude spelers om mij heen zijn tijdelijk weer terug en spreken nu alweer over stoppen. Ik vermoed dat er nu echt een tijdelijke piek is.
De piek houdt al wel weken aan. Overwatch heeft zichzelf de laatste tijd wel echt doorontwikkeld en de reacties zijn erg positief. Bovendien is de game nooit echt dood geweest.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Jorrie24 februari 2026 17:44
Die piek duurt nog geen maand en is direct terug te herleiden naar de overhaul die is gemaakt. Het aantal spelers heeft altijd geschommeld. Dat de reacties positief zijn ben ik niet geheel met je eens. Een groot deel van de spelers heeft het spel alweer de rug toegekeerd, mede vanwege de erg toxic community.

De high op Steam lag op 165,651 users onlangs. Het zijn er nu plm 87,262 en je ziet alweer een scherpe daling: https://steamdb.info/app/2357570/charts/#1y

Vergeet ook niet dat Steam eigenlijk helemaal niet het platform is waarop OW gedistribueerd wordt van oudsher; dat is Battlenet. Steam aantallen zeggen daarom relatief weinig.

[Reactie gewijzigd door Bor op 24 februari 2026 17:47]

Je hebt het over een spel dat 10 jaar oud is, er zijn maar weinig games die zo lang na release nog zo actief gespeeld worden.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Atilim25 februari 2026 12:08
Overwatch 2 is uitgegeven in 2022 en als opvolger van Overwatch in de markt gezet. Overwatch (1) was vanaf dat moment onspeelbaar (tot ongenoegen van vele spelers die het spel gekocht hadden). Men sprong vol op de Battlepass trein en stopte het spel vol met betaalde cosmetics etc.

Je kan in mijn ogen de lijn Overwatch 1 -> Overwatch 2 en nu de relabel naar Overwatch niet in 1 lijn doortrekken.

[Reactie gewijzigd door Bor op 25 februari 2026 12:09]

nog steeds een10 jaar oude spel...
Zelfs daarvoor haalde het elke dag zo'n 35k spelers op de drukste momenten. Dat zijn dus niet Daily Active Users, maar maximum tegelijk. Dat is tenminste wel 100k unieke spelers op een dag. Dat is alles behalve dood.
En dat is alleen via Steam stats, die niet gebruikers meetelt op consoles en via Battle.net zelf.
En ik vermoed dat Battle.net misschien wel groter is qua aantallen.
Nu 85.000 spelers op Steam, dus nog maar niet gesproken over het aantal spelers die niet via Steam spelen. Hoezo dood?
Minder vraag? 50% van de gaming omzet wereldwijd is mobiel.
Don't you guys have phones?
Datzelfde was het geval met Diablo Immortal, terwijl dat toch nog steeds miljoenen per maand in het laatje brengt. Dus ik verwacht dat ze op zoiets soortgelijks hopen.
Overwatch is steevast een van de meest gespeelde games op Steam. Geen idee hoe dat met consoles zit. Maar het kan je een idee geven van waarom Blizzard hierin investeert. Dat is even los van het feit dat een alternatieve meer mainstream versie van een game uitbrengen juist ook slim kan zijn als een spel op andere platforms 'dood' zou zijn ;)
Overwatch heeft juist een enorme opleving momenteel, verreweg van dood.
Er zijn diverse bronnen die melden dat Overwatch 2 ongeveer 300.000 tot 400.000 spelers tegelijk online heeft over alle platformen. Het aantal unieke spelers per dag ligt tussen de 1,6 en 2,1 miljoen, en maandelijks telt Blizzard tussen de 15 en 16 miljoen unieke spelers.

Als je dat al “dood” noemt, dan is vrijwel de hele industrie dood. :P


https://activeplayer.io/overwatch-2/

https://playercounter.com/overwatch-2/

https://allthings.how/overwatch-2-player-count-february-2026/

https://www.dexerto.com/overwatch/how-many-people-play-overwatch-player-count-tracker-2022-1643403/
Je krijgt denk ik -1 omdat het gewoon niet klopt. Wilde in eerste instantie ook -1 drukken, maar flamen is je opmerking niet. Eerder je eigen ervaring hierin.
Vanuit mensen die Overwatch 1 helemaal kapot speelden, is er veel geklaag geweest want 6 vs 6 was beter, etc. Maar dat is allemaal gewenning. Lootboxes zijn op de schop gegaan, maar ondertussen toch deels terug. Er zijn genoeg dingen waar mensen het niet mee eens zijn geweest en er zitten ook echt wel dingen in die minder waren.
Ik ben zelf eigenlijk nooit gestopt met spelen, maar inderdaad wel minder.

Is het spel dood? Nee, nooit geweest ook. Vind ik het spel minder leuk? Ja, dat wel.
Maar vind het spel nog steeds leuk genoeg om er best wat tijd in te spelen.
In de tijd is het spel ook wel weer leuker geworden.
De events waarbij je in de oude stijl speelt op een bepaald moment in het leven van Overwatch zeg maar, dan merk je dat het spel vroeger echt niet beter was. Veel lomper en trager. Leuk om eens weer mee te krijgen.

Qua dezelfde spelers die je tegenkomt lijkt het voor mij meer te zijn dat ik zelf ook beter ben geworden en in een hogere pool zit waar minder mensen in zitten. Alhoewel ik totaal geen idee heb welke klasse ik nu speel.

Met de opleving door de laatste update is het spel zeker weer drukker geworden.
Maar dit alles is gezegd door iemand die hoofdzakelijk buiten events alleen Mystery Heroes speelt. :+
Hoe kom je daar nou bij? Het is echt enorm populair. Ik kom zelden 2x dezelfde speler tegen en ik speel some urenlang 6vs6 potjes. De laatste updates zijn met gejubel ontvangen.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Kerfuffle24 februari 2026 21:06
Is dit niet een N=1 ervaring? Ik kom met regelmaat dezelfde spelers tegen bijvoorbeeld, zeker op een langere speelavond. Ook dat "gejubel" herken ik absoluut niet van de mensen om mij heen. Tot nu toe zie je bij elke nieuwe iteratie een opleving. Nu is er een grotere overhaul en is die opleving groter maar het is nog maar de vraag of deze toename blijft? Als je naar de users op Steam kijkt is de piek al geweest en loopt het aantal alweer terug. Blizzard zelf geeft geen stats vrij voor zover ik weet.
Wachttijden voor matches zijn nog nooit zo kort geweest. Je kunt op ieder moment van de dag spelen. Veel streamers zijn terug, en doen hun beklag over Marvel, dat qua professional gaming potential het niet haalt bij Overwatch. Er is dit jaar weer een nieuwe Overwatch World Cup. Het is duidelijk dat Blizzard weer vol investeert in het spel. Het dan "dood" noemen is gewoon een verkeerde interpretatie van de staat van het spel.
Bor Coördinator Frontpage Admins / FP Powermod @Kerfuffle25 februari 2026 12:07
De wachttijden zijn sterk afhankelijk van de mode die je speelt. Dat varieert van "even wachten" tot amper een match krijgen binnen een paar minuten. Dood is het spel zeker niet (en ook nooit geweest) maar "gejubel" en enorm populair zijn wel weer andere zijden van de medaille.
Het topdown gedeelte vind ik nog niet eens zo gek. Maar mijn eerste reactie is: kan ik dit ook met toetsenbord + muis of controller spelen?


No way dat ik dit met touch op een telefoon zou doen.
Vooralsnog geen ondersteuning voor toesenborden en muis of controller!
Controller zal wel goed komen.

Anders kan ik in ieder geval wel handmatig knoppen toewijzen.
Het ziet er wel schattig uit. Leuk dat het geen 1op1 port is, maar echt wel aangepast. Ben benieuwd!
niet echt mijn game. Starcraft was toch een stuk leuker
Dit lijkt een beetje op Brawlstars maar dan in Overwatch thema; als ze dit goed uitvoeren (en micro-transacties beperken tot cosmetics) kan dit heel leuk worden. Ze hebben in elk geval al een flinke voorraad aan heroes die ze beetje bij beetje kunnen toevoegen.
Dit lijkt me verschrikkelijk spelen op een telefoon maar dit lijkt me geweldig op een steamdeck of switch2.
De top down vind ik op zich wel wat hebben. Nu is het waar komt het te liggen qua "normale" pc game tot !@#$#%^ en P2W of G2W het wordt. En hoe als het puur op mobiles is zal ik het ook wel niet gaan spelen. Maar wie weet, soms brengen ze ook een pc versie uit later.
Geeft de sfeer en vibe van Overwatch super goed weer!
Pff, ik moest even pauzeren om die scripted conversaties niet te hoeven horen. Zo praten mensen echt niet online. Geen hond zegt "i'll check the siderooms" als die een andere route neemt. Maar ja, honden kunnen dan ook niet praten. "And remember we're here to win" Haren gaan recht op m'n rug staan hier, brrrr.

Oh de game... nou ja, ik denk niet dat ik het ga spelen. Maar wel een voordeel is dat je je personage kan zien. Een van de redenen dat ik stopte met Overwatch is omdat ik geen zin meer had om moeite te doen voor skins die je door het first person perspectief toch niet kon zien. Iets wat Marvel Rivals dan wel weer beter deed. Misschien moet Blizzard ook een third person perspectief in Overwatch gooien. Gratis tip.
Moet je toch echt even buiten je bubbel stappen. De markt voor mobiele games is gigantisch.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.riotgames.league.wildrift

Zelfs Diablo Immortal doet het ontzettend goed, ondanks dat gamers™ daar ontzettend veel over zeiken.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.blizzard.diablo.immortal

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn