Blizzard gaat gezicht Overwatch-hero aanpassen na kritiek op uiterlijk

Blizzard belooft het gezicht van de nieuwe Overwatch-hero Anran aan te passen. De maatregel is een reactie op de kritiek van de gemeenschap op het uiterlijk van het personage. Zij lijkt volgens fans te veel op andere personages.

In een eerdere animatie over Wuyang, de broer van Anran, werd het laatstgenoemde personage afgebeeld met een scherpe neus en kaaklijn. Tijdens de onthulling van het personage is echter te zien dat Anran in Overwatch, het voormalige Overwatch 2, een jonger gezicht en kleinere neus heeft. Daarmee lijkt ze meer op de twee heroes Kiriko en Juno. Dat viel slecht in de smaak bij fans, die hun klachten deelden onder de hashtag #notmyanran, en Anrans stemacteur Fareeha Andersen.

In een video op X zegt gameregisseur Aaron Keller dat het Overwatch-team zal doen wat er nodig is om Anran 'meer te laten ogen en voelen als de krachtige, oudere zus die we allemaal voor ogen hebben'. "We zijn het erover eens dat ze nog beter kan worden als we dit aspect van haar in de game goed aanpakken. We hebben het er vorige week al over gehad om dit met jullie te delen, maar wilden wachten tot we precies wisten wat we kunnen doen", zegt Keller. Hij hoopt de update nog in het eerste seizoen te kunnen doorvoeren, maar kan verder geen details delen.

Blizzard maakte vorige week bekend dat Overwatch 2 de naam Overwatch krijgt om aan te geven dat het een 'forever game' wordt. Vanaf volgende week krijgt de game een nieuwe interface, vijf nieuwe speelbare heroes, onder wie Anran, en een nieuwe verhaallijn. In totaal wil Blizzard dit jaar tien nieuwe helden introduceren.

AnranAnran

Links de versie van Anran die onlangs werd getoond, rechts de oude versie

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

10-02-2026 • 14:25

30

Submitter: Mr. Bondt

Reacties (30)

Sorteer op:

Weergave:

Het is een beetje hetzelfde met b.v. Pixar films. Vrouwelijke karakters lijken veel op elkaar (lieve babyface gezichtjes). En sowieso hebben alle karakters (ook in Cars) diezelfde ogen.
Puur marketing en op safe spelen.

Wat mij al langer stoort is dat karakters van bepaalde ethniciteiten helemaal niet de kenmerken hebben die daar bij horen. Japanse anime is een prima voorbeeld, waar japanse karakters vaak veel te westers ogen.
Japanse anime is een prima voorbeeld, waar japanse karakters vaak veel te westers ogen.
Veelgemaakte fout, is niet op Westers uiterlijk gebaseerd maar dat van een kat
Verschil is alleen dat in Japan dat vaak een artistieke keuze is.

In het westen spelen andere dingen mee waarom designs tegenwoordig vaak wat meer "safe" zijn.

Ik speel geen Overwatch maar als ik die character zie dan valt de (tegenwoordig erger dan ooit) gebrek aan creatief design.
In het westen spelen andere dingen mee waarom designs tegenwoordig vaak wat meer "safe" zijn.
Ja, geld. Maar dat is niet alleen in het westen de motivatie, sterker nog ik zou beargumenteren dat ze in het oosten er veel schaamtelozer over zijn.
Vergeet Osamu Tezuka niet. De 'Father of Manga'.
Bijna het geheel van alle tekenstijlen die als 'Manga' of 'Anime' beschouwd worden zijn afgeleiden van zijn tekenstijl.
En Tezuka zijn tekenstijl is een afgeleide van? Juist ja, Disney. Dat is het echte antwoord.
Manga begon als kopie van Disney, vandaar de grote ogen en kuiken/baby-achtige chibi's.
Wij zonnen(banken) om een donkerdere huid te krijgen.

Japanners gebruiken skin whitening methodes om een lichtere huid te krijgen (Bihaku):

Wikipedia: Light skin in Japanese culture

Bij Cars zie je dat ze vrouwelijke karakters langere wimpers geven omdat dat als vrouwelijk wordt gezien. Mijn vrouw heeft van nature heel lange (richting 1 cm), bruine wimpers, maar i.p.v. dat onze dochter dat ook heeft geërfd, heeft onze zoon dat geërfd. Zo heb je ook vrouwen die harig zijn (hetgeen bij bruin haar behoorlijk opvalt), of mannen die dat niet zijn. Het is echter niets persoonlijks jegens jou (of wie dan ook); het zijn karikaturen, personages. Het is logisch dat die er zijn. Voor de heel kleintjes helpt dat de boel te begrijpen. Dat daarbij ook generalisaties vorm krijgen is zowel handig, praktisch als mogelijk schadelijk wanneer anderen niet aan het plaatje voldoen. Het is een ingewikkelde discussie. Cars 2 laat wat mij betreft zien dat ook iemand die wat minder intelligent is (Takel), toch heldendaden kan verrichten, en een trouwe vriend kan zijn. Daar kun en mag je vanalles van vinden.

Gezien Overwatch een 18+ spel is, vind ik een vergelijking met een Cars mank lopen. De doelgroep is anders. Van 18+ mag je verwachten dat ze emotioneel sterker in de schoenen staan. Dat een karikatuur ze minder doet, maar ook dat ze prima vinden wanneer er van af geweken wordt. Ik zou zeggen: Blizzard, toon eens wat lef. In Warcraft lukte dat ook...
In Nederland? Onbegrijpelijk, gezien het gokelement met de lootboxes nam ik aan 18+. In Duitsland zo te zien 16+.

12+ maakt het verhaal wel significant anders. Nog steeds twee totaal verschillende doelgroepen (leeftijd basisschool vs. leeftijd middelbaar) maar tieners zijn wel gevoelig voor uiterlijk gerelaterde kwesties, zoals imperfecties in het lichaam.
Welk gokelement met lootboxes? Dat is er járen gelden al uitgesloopt…
Lootboxes zitten alweer bijna een jaar in t spel. Enige verschil is dat je ze nu niet meer direct kan kopen, al kan je er wel extra van krijgen via de premium battlepass
En dat was nu net het probleem met de oude lootboxes. Geen issue, dus, als ze het zonder geld in het spel verwerken
"one face to rule them all" Geweldig!
One face to find them,
One face to bring them all,
And in the Character-Creation-Screen bind them!!
Tja, ze lijken inmiddels allemaal op Tracer en Widowmaker.
In de categorie first world problems:
En in de categorie graphics over gameplay.
Lol dat zou dan de eerste female character met een ander gezicht zijn :P
Maar wat een nutteloze discussie is dat eigenlijk..
Nou je kunt je maar ergens druk om maken...
Vanilla was goed te doen - toen er steeds meer hero's werden toegevoegd was ik al snel het spoor bijster. Is het met tig hero's voor de die-hard speler ook niet een beetje overkill aan het worden. Je heb maar een team van 5 tegen 5 toch. Ik heb het idee dat mensen snel de vertrouwde hero pakken.

Als nieuwe speler snap je er helemaal niets meer van denk ik. Waarschijnlijk is het nog net zo toxic als in de einddagen van vanilla als je iets niet goed doet of je hero niet goed kent.


Ontopic: ik snap de ophef niet zo over die twee plaatjes, zijn toch beide oke? De linker is wat "lievelijker" en heeft echt wel een overwatch vibe over zicht heen - die rechter ziet naar mijn mening wat meer "bad ass" uit en ziet er meer uit als een anime "toon"

[Reactie gewijzigd door shades op 10 februari 2026 16:31]

Het probleem van de linker, is dat het gezicht teveel lijkt op dat van andere heroes, in dit geval zie ik een mix van Tracer en Widowmaker, terwijl de concept art, buiten de art-stijl, een meer eigen identiteit heeft.
Woedt dat niet verwarrend met overwatch, als overwatch 2 (dit isngeen dlc) ook overwarch gaat heten. #stopkillinggames
Gezien hetgeen Overwatch 2 Overwatch 2 maakte nooit is uitgebracht, heeft Blizzard besloten om de game terug te hernoemen naar Overwatch
Leg uit wat hier 'woke' aan is dan?
Eerder tegenovergestelde...

Hint; eerst lezen, dan reageren.
Daarom vraag ik het… bedankt voor de nutteloze downvote guys
Hopelijk, want slapend gaan we nergens geraken.
Blizzard doet iets fout dus zal het wel woke zijn? Lekker makkelijk, he?

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn