De Chinese tv-fabrikant Skyworth gaat televisies verkopen in Europa onder de naam Panasonic. Panasonic stopt met de productie van tv's en zegt dat het wel de functionaliteit en service blijft leveren voor de tv's.
Panasonic zegt dat het gebruik wil maken van de expertise van Skyworth op het gebied van snelle productie van tv's om de divisie te laten groeien. Skyworth is geen bekende naam in Europa, maar verkoopt wel veel tv's in thuisland China. Daardoor staat het in de wereldwijde top tien van tv-fabrikanten.
De Japanse fabrikant neemt nog wel de ontwikkeling van functionaliteit en service-afhandeling in Europa op zich van de tv's. De productie en distributie verloopt wel via Skyworth. Het is onbekend wat de samenwerking op langere termijn gaat betekenen voor bijvoorbeeld software-ondersteuning van Panasonic-tv's of het uitbrengen van nieuwe modellen.
Panasonic is het tweede Japanse merk in korte tijd dat de handdoek in de ring gooit op de tv-markt en de productie en verkoop overlaat aan een Chinees bedrijf. Sony verkocht onlangs een meerderheidsbelang aan TCL. Daarmee verdwijnen twee van de grootste Japanse merken van de tv-markt.
