Fitbit-oprichters komen met app voor monitoren van gezondheid van familie

De oprichters van Fitbit hebben twee jaar na het verlaten van Google een nieuwe start-up opgericht, genaamd Luffu. Onder deze naam werken ze aan een app en bijbehorende hardware voor het verzamelen van gezondheidsinformatie van de familie.

De makers zeggen dat Fitbit zich richt op persoonlijke gezondheid, terwijl Luffu zich moet richten op de gezondheid van de hele familie. De app moet gezondheidsinformatie van familieleden bundelen, zodat aangewezen gebruikers meteen kunnen zien of er problemen zijn met de gezondheid van een familielid. Via de app is het onder meer mogelijk om de medicatie, voedingspatronen en slaapgegevens van familieleden te zien. Als bepaalde gegevens afwijkend zijn, bijvoorbeeld als iemand een stuk minder actief is dan gebruikelijk of de medicatie van die dag niet heeft geregistreerd, kan de app daar een melding voor sturen.

De gegevens kunnen volgens Luffu op diverse manieren worden verstrekt. Gebruikers kunnen bijvoorbeeld een foto maken van hun medicijnen of voeding om die in de app te registreren, of hun gezondheidsinformatie doorgeven aan de ingebouwde AI-assistent. De app kan ook gekoppeld worden aan andere gezondheidsdiensten, zoals Apple Health en Fitbit.

De app is nog niet beschikbaar, maar gebruikers kunnen zich wel aanmelden voor de wachtlijst. Volgens de bedenkers moet er later ook hardware worden uitgebracht waarmee gebruikers hun gezondheid kunnen monitoren. Dit is het eerste product van Fitbit-oprichters James Park en Eric Friedman sinds hun vertrek bij Google twee jaar geleden.

LuffuLuffuLuffu

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

03-02-2026 • 20:17

21

Reacties (21)

Sorteer op:

Weergave:

De gegevens kunnen volgens Luffu op diverse manieren worden verstrekt. Gebruikers kunnen bijvoorbeeld een foto maken van hun medicijnen of voeding om die in de app te registreren, of hun gezondheidsinformatie doorgeven aan de ingebouwde AI-assistent. De app kan ook gekoppeld worden aan andere gezondheidsdiensten, zoals Apple Health en Fitbit.
Mijn opa van 82 jaar zie ik dit niet gebruiken, foto maken vergeet hij, praten tegen een AI assistent al helemaal niet.

Mischien dat een jongere generatie dit zal gebruiken, maar waarom wil je potentieel medisch en gevoellige info delen met een 3e partij? Als er echt een medische noodzaak is dan heeft het ziekenhuis daar wel middelen voor. En die moeten een heleboel regels volgen om de privacy te waarborgen.

Of gaat dit gebruikt worden voor ads en tracking? Pietje beweegt wat minder dus laten we even ads voorschotelen om een sport abbo of kleren aan te smeren? Of pietje beweegt wel erg veel, mischien is een leuke fitbit horloge wat voor hem?
Ik voel inderdaad vooral een grote (meta)data-grab aankomen.

Al moet ik wel zeggen, m'n oma heeft nu een "zorgrobot" die haar aan haar medicijnen herinnert. Dat werkt ontzettend goed en er zitten ook automatische belfuncties op naar 112 als ze niet reageert. 🤷🏼‍♂️

Maar goed, ik word wel steeds sceptischer over apps die veel data verzamelen.
En die moeten een heleboel regels volgen om de privacy te waarborgen.
Vergeet niet dat dit (weer...) uit Amerika komt. Daar is privacy zoals wij dat (nog...) kennen niet erg aan de orde. Vanuit hun context is het dus wellicht een goed idee.

Maar was @SinergyX hieronder zegt: binnen een familie kan je gewoon met elkaar praten. Heb je echt geen app met AI voor nodig.
En over een paar jaar verkopen ze het weer aan een big-tech firma....
Bedoelt aan een big-tech firma zoals Google, de huidige eigenaar van Fitbit? :)
En waar gaat al die informatie terecht komen? Misschien ben ik ouderwets, maar ik kan gewoon open met mijn moeder praten over haar gezondheid, heb ik geen apps of AI voor nodig, maar dat zal wel iets bijzonders zijn.
Praten alsin face-to-face? Iew! Daar hebben we dus een app voor zodat je niet direct met iemands hoeft te praten, handig!

/s voor wie dit nog niet door had.
Ik verwacht ook niet dat het de bedoeling is om in het geheim iemand te volgen. Ik verwacht dat het dus zou gaan om met toestemming bijvoorbeeld je wat demente ouders te kunnen volgen zodat je weet of ze hun medicatie wel genomen hebben. Om misschien je zieke vergeetachtige kind kunnen volgen.
Straks hebben we toch allemaal slimme WC's die ons in de gaten houden?
Ik wil niet dat mijn kinderen mijn gezondheid monitoren.
Ja, en een livestream direct naar China waar mensen kunnen wedden op hoeveel er in totaal precies uitkomt, met automatische bookmaking die zich baseert op je eerdere patronen.

Los van onze mooie porceleinen tronen die nog altijd niet slim genoeg zijn om niet verstopt te raken van het absolute enduser gedrag van mijn broertje is dit (voor zover ik begreep) wel opt-in voor iedereen die betrokken is als klant. Zolang je niet dement bent/je kinderen niet zo naïef zijn heb je du(hopelijk) niks te vrezen :)

[Reactie gewijzigd door JairSterre op 3 februari 2026 21:11]

maar hoe moet ik dan weten wanneer ik mijn erfenis kan verwachten?
En op deze manier kan tzt je gezondheidsinformatie ook weer bij Amerikaanse big-tech in handen komen. Net zoals mijn eigen data door de aankoop van Fitbit door Google dat gekomen is.
Hier trap toch niemand in mag ik hopen, tech wordt zo steeds meer iets wat me gaat tegenstaan.
dat Luffu zich moet richten op de gezondheid van de hele familie?

Hoe werkt dat dan (slaapgegevens van familieleden te zien) als je inslaap valt achter de monitor, en deze informatie ook weer met derde wordt gedeeld

edit(typo)

[Reactie gewijzigd door Jeroen hofman op 3 februari 2026 20:50]

Familielid die vergeetachtig is maar wel zelfstandig wil blijven wonen in combinatie met medicijngebruik, ik kan het nut hiervan wel zien.

Mijn pa is alleen en zowel ik als mijn broer krijgen een melding met locatie als zijn horloge een ernstige afwijking in hartslag opmerkt. Dat was voor hem een fijne gedachte en ook voor ons, beter dan akelig verrast worden.

Als hij straks medicijnen moet gebruiken en we kunnen hem op zijn manier daarmee helpen, dan doe ik dat graag. Doet niks af aan het feit dat er met deze data wel heel voorzichtig gedaan mag worden.
Net dit. Ik meen mij te herinneren dat iemand op het forum een apparaat zocht met valdetectie voor een familielid, dit zou indien goed uitgewerkt een mooie oplossing kunnen zijn.

Het idee klinkt beangstigend maar mits de informatie goed gebruikt wordt en niet misbruikt zie ik hier ook wel het nut van in.
Zeker, en prachtig dat dit bestaat. Ik heb er zelf ook naar gekeken maar uiteindelijk niet voor gegaan.

Ik denk dat de kracht van deze app net iets ander kan zijn. Mits goed uitgewerkt.
Met zo'n halsketting, kans dat die op het nachtkastje blijft liggen is reëel. Horloge, misschien, misschien niet heeft hij/zij er al eentje (apple watch, galaxy, you name it), je gaat er waarschijnlijk geen twee dragen. Als de interface tussen de bestaande horloge/app en deze goed is dan is alles aan elkaar gelinked. Tijd voor medicijnen ? pop-up op de gsm en de horloge gaat vibreren. Confirmeren, done. Daar ligt de sterkte, ook de zwakte uiteraard. Data zoals deze wil je echt niet op straat. Bestaan er apps voor medicatie ? Ja uiteraard. Maar die zijn over het algemeen niet verbonden met valdetectie, en cardio, en app, en medicatie, en locatie, en eventueel oefeningen want dat is weer een andere subscription, laat staan dat deze een foto kan nemen/herkennen, inventaris doen, link met voorschrift, of misschien pro-actief even polsen is alles goed? You name it. Hoeft niet te zeggen dat je dit alles moet gebruiken. Het is ook zo dat een app mogelijks de drempel lager kan maken.

Het idee is er en is héél interessant, de uitwerking ben ik eerlijk best huiverig over en dat is nog een understatement. Zeker als er (te)veel data zal gedeeld worden.

De link die je gaf heeft een absolute meerwaarde in mijn mening en dat is: het is hun core-business. Geen ads, geen gezever, het heeft één doel in gedachten en ze zijn erin gespecialiseerd.
Ik moet er ook wel bijzeggen dat mijn schoonvader slecht te been is, nu hij is best IT-aware, en mocht ik zoiets kopen dan gooit hij dit gewoon naar mijn hoofd want hij wilt controle over zijn eigen leven zolang mogelijk. De drempel met een app zou denk ik lager zijn.
Zit je als kind beneden, gaat je pa naar boven. Krijg je een paar minuten laten ineens een melding.
"Vader heeft een verhoogde hartslag!"
Wat een belachelijk idee dit.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn