Framework doneert 225.000 dollar aan diverse Linux-distro's, waaronder Arch, btw

Framework zegt dat het het afgelopen jaar 225.000 dollar heeft gedoneerd aan opensourceprojecten en -producten. Het bedrijf doneert onder andere aan meerdere Linux-distro's, waaronder het onder Framework-gebruikers populaire Arch Linux.

Framework schrijft in een blogpost dat het dit jaar 225.000 dollar aan donaties heeft uitgedeeld aan opensourcesoftwareprojecten. Dat is omgerekend zo'n 193.000 euro. In de meeste gevallen gaat het om directe geldbijdragen die Framework doet aan bedrijven en diensten die opensourcesoftware maken. Het meeste geld gaat naar de Linux Vendor Firmware Service en naar de Linux Foundation. Die krijgen respectievelijk 10.000 en 5000 dollar per jaar van Framework.

Ook verschillende Linux- en BSD-projecten krijgen een bijdrage. Het bedrijf geeft 5000 dollar per jaar aan FreeBSD, Arch Linux en Debian. Daarnaast geeft Framework donaties aan organisatoren van evenementen.

Framework zegt dat het ook enkele nieuwe distro's is gaan sponsoren, waaronder CachyOS, Bazzite en NixOS. Die laatste twee, zegt Framework, zijn erg populair onder gebruikers van de modulaire hardware van het bedrijf.

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

05-12-2025 • 16:39

18

Submitter: iCore

Reacties (18)

Sorteer op:

Weergave:

Hahaha, ik weet niet of het expres gedaan is, maar ik kan wel lachen om de huidige titel:
Framework doneert 225.000 aan verschillende Linux-distro's, waaronder Arch, btw
Referentie voor degenen die het niet snappen: https://knowyourmeme.com/memes/btw-i-use-arch

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 5 december 2025 16:44]

( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Me when I didn't mention for 5m straight that I'm using Arch: :( "

[Reactie gewijzigd door Anonymoussaurus op 5 december 2025 16:42]

Goed dat je het uitlegt, want ik begreep al niet wat 'btw' dan was..
Moeten we nou ook al belasting gaan betalen om Arch te gebruiken btw?
Haha Arch, btw :+ I see what you did there.
Deze reactie is geplaatst via Arch + firefox + gnu/linux btw. Altijd fijn om goed nieuws te zien.
Ik zou graag even tussenbeide komen. Waar jij naar refereerd als Linux is, in feite, GNU/Linux, of , zoals ik het recent ben gaan noemen, GNU plus. Linux is geen operating system in zichzelf, maar liever een vrij component van een volledig functionerend GNU system dat bruikbaar is door de GNU corelibs, shell utilities en vitale system componenten voor een volledig OS gedefineerd door de POSIX standaard
offtopic:
Sorry met zo'n titel kon ik het niet laten
Tenzij je overstapt naar de Rust rewrites van de core utilities. Want dan heb je geen GNU meer.
Ik heb liever dat ik bij het kopen van een laptop, kan kiezen voor Linux (en een daarbij horende donatie).
Ik vraag me af of Framework ook bereid is te investeren in meer duurzaamheid zoals Fairphone. Dus minder schadelijke metalen, dwangarbeid en conflictmijnen.
Ik zou liever hebben dat ze hun operaties opschalen voor degelijke business support. Momenteel blijft het, voor zover ik weet, moeilijk om zakelijk met Framework in zee te gaan en een groter bedrijf structureel van hardware en ondersteuning te voorzien. Dat is een zeer stabiele en lucratieve markt die FW naar een hoger niveau kan tillen, waarbij de eenheidsprijzen kunnen dalen door schaalvoordelen. Die schaal zorgt er bovendien voor dat right to repair meer mainstream wordt, wat op zijn beurt druk zet op het hele marktsegment om structureel te verbeteren.
Die zeer stabiele en lucratieve markt is momenteel weg gelegd voor Microsoft consultants. Geen leuk/intellectueel werk want je bouwt geen generieke kennis op en klanten zijn meestal ook niet tevreden. Wel bakken met geld verdienen (allemaal betaald door grote bedrijven/overheden). Zou wel goed zijn als dat een keer veranderd.
Ik zou liever hebben dat ze hun operaties opschalen voor degelijke business support.
Ik zou zeggen "ook" in plaats van liever. Veel commerciële partijen gebruiken opensource producten, maar er zijn er maar weinig die eraan bijdragen. Op dit gebied doet Framework het beter dan anderen.
Ik heb altijd een dubbel gevoel bij donaties van bedrijven.

Aan de ene kant, top, zeker nu Windows steeds slechter wordt.

Aan de andere kant, waarom niet de producten goedkoper maken en de klant zelf laten bepalen of en waar ze aan willen doneren?
Daar komt nog bij dat dit soort donaties vaak financieel heel aantrekkelijk zijn voor bedrijven via diverse belastingwetgeving. Wat leuk is, maar in principe door de maatschappij wordt betaald.
Omdat bedrijven mogelijk gebruik maken van de diensten waaraan ze doneren.
Omdat het goede reclame is
Omdat gebruikers meestal wel willen doneren maar het toch niet doen
Dat dit in de media komt, is deel van een charme offensief omdat tussen de ontvangers een nogal uitgesproken developer uit de open source wereld zit (Hyprland). Dusdanig dat dit hevige discussie heeft opgeleverd en Framework zich op zijn zachtst gezegd niet meer geliefd heeft gemaakt binnen die wereld. Ik denk dat die toevoeging (met zeker een meer journalistieke aanvulling dan de mijne) wel van belang is.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn