Samsung maakt geüpgradede Bixby-AI voor tv's beschikbaar - update

Samsung heeft Vision AI Companion aangekondigd, een verbeterde versie van Bixby die speciaal is ontwikkeld voor tv's. Met de functie wordt het mogelijk om onder meer vragen te stellen over de content op het scherm of gepersonaliseerde aanbevelingen te ontvangen.

Volgens Samsung is de kern van Vision AI Companion een verbeterde versie van Bixby 'die natuurlijkere dialogen, dieper contextueel begrip en gepersonaliseerde reacties mogelijk maakt'. Het is onder meer mogelijk om aanbevelingen te krijgen en video's op te zoeken op basis van stemcommando's. Ook kan Vision AI Companion algemene informatie opzoeken, zoals het weer.

Vision AI Companion kan verder onder meer live vertalingen doen van content op het scherm en de audio- en beeldkwaliteit optimaliseren. Daarnaast biedt de functie een AI Gaming Mode, die gameplay verbetert met 'responsieve, AI-gestuurde optimalisatie voor beeld en geluid'. Wat dat precies inhoudt, is niet duidelijk.

Vision AI Companion is op te roepen via de AI-knop op de afstandsbediening. Volgens Samsung combineert het platform verschillende llm's, waaronder Microsoft Copilot en Perplexity. Deze AI-chatbots zijn ook beschikbaar via het menu dat verschijnt wanneer na een druk op de AI-knop. De functie is beschikbaar op alle in 2025 uitgekomen Samsung-tv's en Smart Monitors. Vision AI Companion ondersteunt tien talen, waaronder Engels, Spaans, Frans en Duits. Een woordvoerder van Samsung kon niet zeggen wanneer de functie in het Nederlands beschikbaar komt.

Update, 17.05 uur – Reactie van Samsung toegevoegd.

Samsung Vision AI

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

11-11-2025 • 14:36

36

Reacties (36)

Sorteer op:

Weergave:

"gepersonaliseerde aanbevelingen"

Lees: reclame. No thank you. Ik koop wel een ander merk.
Volledig met je eens hoor, maar bijna ieder merk doet wel iets wat hierop lijkt. Lees maar eens onderaan dit artikel welke merken sowieso al automatic content recognition (ACR) gebruiken:

https://www.zdnet.com/hom...e-setup-and-why-it-works/
Je tv gewoon niet verbinden met internet, hier een oude laptop verbonden met hdmi, alle apps werken zonder ********
Mijn eerste reactie bij het zien van de tekst 'verbeterde Bixby' was ook 'meer ads'. Samsung heeft helaas een slechte naam opgebouwd, iig bij mij.
"Who won this game", is dit het beste wat ze kunnen bedenken? Als de score niet op het beeld staat kan AI dit niet weten. Als de score in beeld staat, waarom zou ik het dan nog vragen?

Ik wacht op de producent die gaat adverteren dat het geen AI etc in zijn apparatuur zet.

Allemaal leuk, maar laten we het gewoon gebruiken waar het goed in is, niet in half gebakken ongein, sonde van de energie.
"Who won this game", is dit het beste wat ze kunnen bedenken? Als de score niet op het beeld staat kan AI dit niet weten. Als de score in beeld staat, waarom zou ik het dan nog vragen?
Waarom vraag je of dit het beste is als er 4 voorbeelden staan :P

En AI kan gewoon op internet voor je zoeken (kan je zelf natuurlijk ook), dus daarvoor hoeft het echt niet in beeld te staan.

Of het nuttig is? Kwenie ik zou er niks mee doen, maar dat kan ook gewoon gelukkig, gewoon niet gebruiken als je het niet nuttig vindt.
Ik wacht op de producent die gaat adverteren dat het geen AI etc in zijn apparatuur zet.
Kan je lang wachten, dat is nou eenmaal de richting die we met zn alle opgaan...
Allemaal leuk, maar laten we het gewoon gebruiken waar het goed in is, niet in half gebakken ongein, sonde van de energie.
Deels eens, maar niemand is direct goed in alles, dus dat is nou eenmaal een leerweg, of het resultaat uiteindelijk goed is weet ik niet, maar om goed te worden moet je je meestal wel eerst oefenen en meestal een paar keer op je bek gaan :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 11 november 2025 15:00]

Ja leuk, 'als je het niet wilt gebruiken gebruik je het niet', maar je betaald er waarschijnlijk wel gewoon dik voor, CoPilot en Perplexity zijn niet gratis en ze gaan je echt niet per prompt geld vragen, dus dat betaal je gewoon bij de aanschaf
Je betaald er inderdaad voor zoals met vrijwel alles!

Gebruik jij alle 100.000 functies op je telefoon? Of alle functies van je huidige TV? Daar heb je dus ook voor betaald.

Ik koop een TV (of andere spullen) om de functies die je wel gebruikt en krijgt. En als dat de prijs waard is wat kan mij dan boeien wat ik niet gebruik?

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 11 november 2025 15:33]

De functies die ik niet gebruik op mijn TV blijven alleen niet op de achtergrond energie verbruiken en mijn data verzamelen.
Gewoon de TV niet aan het netwerk hangen, en als een veredelde monitor gebruiken.
Laat hem maar lekker energie gebruiken niet mijn probleem. Dat probleem wordt door de fabrikanten veroorzaakt
Bij mij zit de tv niet meer aan internet verbonden.

Heb nu met een Ziggo decoder.

Die is (nog) redelijk dom. Zodra dat veranderd ga ik wel verder kijken.
Ik ben op zoek naar een nieuwe tv en dit is ook iets wat ik nastreef (geen internet verbinding). Ik wil een mini pc aansluiten en vanuit daar alles vanaf de bank kunnen doen. Ik heb geen reguliere tv, dus ook geen kastje.

Ik zit even direct aan updates te denken, maar die lijken me dan ook overbodig? Apps heb ik dan sowieso niet nodig, maar hoe zit het met updates van het OS? Hoe ga je daarmee om?
Updates van het OS? Dat is dus niet meer nodig :+
OS updates heb je niet nodig. Ik heb mijn Samsung gewoon nimmer aan het Internet gehangen. Apple TV kastje, Ziggo kastje en klaar.
Bij mij ook, ik word niet lastiggevallen door dit soort irritante functies en reclames in mijn instellingen. En ik mis er werkelijk helemaal niets aan
En dan na 2 of 3 upgrades niet meer vooruit te branden...
Ik krijg al een paar weken berichten op mijn 2025 Frame TV, echt zo klote. 'Probeer onze AI oid'
Ik kan nergens een optie vinden waar dik dit soort onzin uit kan zetten. De afbeelding die ze weergeven zegt dat ik op een knop moet drukken die ik niet heb op mijn afstandsbediening.

Deze TV gaat ook van Internet af binnenkort.
Ze zouden dat hele Bixby een ander naam moeten geven en opnieuw proberen.

Ik herken deze naam zowat 10 jaar inmiddels en persoonlijk associeer ik het met halfwerkend geforceerd meuk welke ik z.s.m uitzet als het kan.
Ja, iets als "Vision AI Companion" bijvoorbeeld.
Ik wil geen "natuurlijke" dialoog met een tv. Ook niet met andere apparaten.
Vroeger was de grap altijd dat je je pas zorgen moest gaan maken als je televisie terug praat, maar nu...

Ik ben heel blij dat er gewoon een hardware schakelaar op mijn TV zit om de ingebouwde microfoon uit te schakelen.
Ik ben heel blij dat er gewoon een hardware schakelaar op mijn TV zit om de ingebouwde microfoon uit te schakelen.
Hoe weet je dat het een hardwareschakelaar is? :+

Zelf heb ik liever dat mijn "slimme" TV gewoon lekker dom is. Dat ding krijgt gewoon geen internetverbinding. Al zijn firmwareupdates nodig, dan kunnen die ook via USB uitgevoerd worden.

Mijn TV heeft nog nooit een advertentie getoond, mij ellenlange EULA's laten accepteren of mijn data verstuurd.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 11 november 2025 15:43]

eet je chips en begint de tv jou een ander merk aan te bevelen door een AI dame
"U bent weg gelopen. De reclame wordt hervat zo gauw U weer bent gaan zitten. Hierna kunt U verder de video kijken."
Nee kon niet meer weglopen want mijn mond viel open van de dame en verslikte me in mijn chippie en daardoor kwamen de levensverzekeringen reclames langs. Die ik eerst moest afsluiten voordat de dame 112 belt.

Komt dus op hetzelfde neer. Reclame voor alles!!

[Reactie gewijzigd door Lord Anubis op 11 november 2025 18:37]

en gepersonaliseerde reacties mogelijk maakt'
Samen met Automatic Content Recognition (ACR) die alles bijhoudt wat je kijkt (ook wat je via HDMI hebt aangesloten) gaat dit vast helemaal de goede kant op...
Ik krijg al een tijdje meldingen op mijn S95F hierover. Het mooie is dat ze dan inderdaad die afstandsbediening tonen met AI knop, maar die zit helemaal niet op de afstandsbediening van deze tv... is toch wel een behoorlijke faal actie als je het mij vraagt van de designers.
inderdaad, ik heb ook pas een S95F gekocht. Knopje ontbreekt op de AB, maar ik krijg wel steeds popups om hierop te drukken...
Gelukkig heb ik het al een tijdje niet meer gezien. Heb alles wat uit kan uitgezet, Samsung TV Plus en alles wat AI gerelateerd is.
Ik gebruik alleen Apple TV en ook de afstandsbediening van de de Apple TV. Een veel fijnere interface. Aan/uit en volume werken ook met de AB van de Apple Tv. En ik heb ‘m zo ingesteld dat bij inschakelen direct de HDMI vsn Apple tv wordt gekozen. Werkt perfect. Nu nog die AI popups uitzetten naar aanleiding van jouw opmerking.
Ondersteunen de streaming apps op Apple TV allemaal HDR10+? Want dat is de enige reden dat ik de Samsung apps gebruik.

Op mijn android tv box zijn ze allemaal HDR10.

Helaas heb ik ook regelmatig de Settings nodig om de beeldinstellingen aan te passen omdat ik geen middenweg kan vinden tussen overdag en avond (in de winterperiode minder last van dan in de zomer uiteraard).

Het aantal nits valt ook behoorlijk tegen om fel zonlicht tegen te gaan.

[Reactie gewijzigd door Phusebox op 12 november 2025 05:32]

Wel grappig dat Samsung nu haar digitale assistent uitrolt naar de televisie. Dat is een gesloten systeem, andere partijen kunnen hun digitale assistenten niet uitrollen naar de Samsung televisies.

Maar ja, Samsung valt niet onder de DMA.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn