OnePlus 15 met Snapdragon Elite Gen 5 en 7300mAh-accu verschijnt op 13 november

OnePlus brengt de OnePlus 15 op 13 november in Europa uit. Het vlaggenschip wordt uitgerust met een Qualcomm Snapdragon Elite Gen 5-soc. Dat is mogelijk de best presterende chip van het merk tot dusver.

De OnePlus 15 is de opvolger van de OnePlus 13, die in januari verscheen. De fabrikant slaat de OnePlus 14 over. In de Chinese cultuur is 4 een ongeluksgetal. Het toestel krijgt een Qualcomm Snapdragon Elite Gen 5-soc, dat op basis van een beperkte benchmarktest van Tweakers in multicorebenchmarks aanzienlijk beter presteert dan alle andere vergeleken smartphoneprocessors. Het toestel draait uit de doos op OxygenOS 16 en is beschikbaar met 12 of 16GB werkgeheugen en tot 1TB opslagruimte.

Verdere informatie, waaronder de prijzen, deelt OnePlus niet in zijn westerse persbericht. Wel bracht de fabrikant de telefoon eerder deze week al in China uit. Daaruit blijkt onder meer dat het nieuwe toestel een 7300mAh-accu krijgt. Dat is 22 procent meer capaciteit dan de 6000mAh-accu van zijn voorganger. De accu is bedraad te laden met 120W en draadloos met maximaal 50W.

De telefoon heeft een 6,78"-oledscherm met een resolutie van 1272x2772 pixels en een verversingssnelheid van 165Hz. Het 6,82"-scherm van de OnePlus 13 heeft een lagere refreshrate van 120Hz, maar een hogere resolutie van 3168x1440 pixels. De hoofdcamera, 3,5x-telecamera en ultragroothoekcamera van de OnePlus 15 hebben alle drie een resolutie van 50 megapixel. In China heeft de telefoon een vanafprijs van 3999 yuan, omgerekend zo'n 483 euro.

OnePlus 15
OnePlus 15

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

29-10-2025 • 16:42

60

Submitter: brasco123

Reacties (60)

Sorteer op:

Weergave:

7300mAh, er zijn powerbanks te koop met minder capaciteit. Het is dat ik nét dit jaar een nieuwe telefoon heb gekregen waar ik nog 5 jaar mee moet, anders had ik deze zeker overwogen. Wat een tijden.
Ik ben wel benieuwd wat de kwaliteit van zo'n batterij dan is. Is ie na een jaar ook nog 7300? En na 2, 3, 5, etc?

Ik heb geen ervaring met merk, maar mijn ervaring met Chinese merken in het algemeen is dat het specsheetmonsters zijn, maar de glans er gauw van af gaat.
Volgens mij gaan er wel geruchten dat deze batterijen iets sneller achteruit gaan, maar met een start voorsprong van 20%+ op de voorganger, blijf je toch met een betere capaciteit over ook na die degradatie. Wbt OnePlus verder ben ik zelf erg tevreden. Vier jaar met de 6T gedaan en ga nu aan mijn vierde jaar met de 10T beginnen. Volgende wordt zeker weer een OnePlus voor mij.
Ik heb nog steeds mijn 6T. Ik heb niet het idee dat de accu heel erg minder is geworden. Over het algemeen kom ik nog steeds gewoon de dag door. Heel soms red ik dat niet. Toen hij nieuw was kwam dit minder vaak voor. Nog steeds dus acceptabel. Qua performance ook nog goed, maar ik heb dan ook niet veel nodig.
Dat klopt, maar deze hogere capaciteit accu's die nu uit komen zijn wel van een andere samenstelling dan zoals wij die in onze 6T en 10T hebben, die volgens mij nog "ouderwets" zijn. Het heet silicon nanostack en doet iets met solid state al heb ik daar verder geen verstand van. Ik weet alleen dat het iets doet om de dichtheid te verhogen. Nu las ik op een andere site dat het juist weer minder degradatie hoort te hebben. Ben benieuwd. Nogmaals, gezien je start met zo veel capaciteit moet dat wel heel erg hard achteruit gaan (tov wat we gewend zijn) om niet voordelig te zijn.
Zou er niet zoveel in geloven grote batterijen geven bijna altijd meer levensduur net als grotere ssd's TBW. Met een grote accu doe je nou eenmaal langer en zul je minder laadcyclus in ze leven nodig hebben. Van nature worden ze over de capaciteit gezien ook langzamer geladen stel 4000 vs 8000 mah sowieso na 2 jaar heb je 4000 al 600 volle cyclus gedaan en de 8000 300 volle cyclus daarbij met dezelfde lader krijgt de 4000 mah 2x zoveel belasting binnen in verhouding met capaciteit (C-rate) dus zal wel iets warmer lopen en ook met ontladen tikkeltje meer stress ervaren door de snellere expansie en extractie. Kan wel zo zijn dat de nieuwe techniek minder stabiele elementen gebruik die meer capaciteit geven maar minder totale laadcyclus hebben. Ieder geval op dezelfde techniek is groter eigenlijk altijd beter voor de levensduur. Wie weet is deze techniek ook met totale cyclus beter dan is het dus Win,Win.

[Reactie gewijzigd door bigkillerstorm op 29 oktober 2025 21:20]

Hier ben ik ook wel benieuwd naar. Misschien is dit een van de redenen waarom Samsung en Apple nog niet zijn overgestapt naar deze technologie.
Ik denk dat het meerdere factoren zijn, maar deels gewicht, deels grootte en afwegingen. Een grotere capaciteit is eigenlijk direct zwaarder. Vaak natuurlijk ook meer volume nodig. Apple/Samsung gaat vaak richting 7 mm dacht ik waar oneplus telefoons meer richting 8+ zitten dacht ik.

Klinkt weinig maar toch zon 5-15% verschil in dikte. Verder is er natuurlijk een beetje een soort heuvel in optimalisatie. 1 batterij van 5000mAh of split/2 cel batterij van 5000mAh zal die van 1 zeer waarschijnlijk volume/gewichts efficiënter zijn. Dus als je voor 2 gaat moet het daadwerkelijk nut hebben. Dus voor 100mAh zal je het misschien niet snel doen.

Verder als je dus richting de 6000+mAh gaat zul je minder ruimte hebben voor andere componenten zoals usb poort, camera(s), processor/heatpipes of oplossing, opslag etc.

Nu is het allemaal nog een stuk ingewikkelder maar dat zijn zomaar wat dingen die toch wel verschillen.
Mijn oneplus nord 4 doet het nog prima na een 14 maanden, de accu gaat nog net als eerst twee dagen mee.

De enige recente telefoon waar een nieuwe accu in moest is de pixel 6a, kreeg je zelfs 100 dollar van Google. De ervaring die hebt is wel bijzonder.

Wat voor merken heb je gehad die zo beroerd waren dan?
Huawei (wel lang geleden, p8 lite?), pixel was ook beroerd inderdaad, vooral fragiel ook. Zie je ook niet terug in een specsheet.

Verder nog een goedkopere xiaomi en oneplus ken ik van anderen. Niet zelf gehad dus.

Misschien dat het ligt aan low-end vs flagship.

Ik ben weer terug gegaan naar sony, want hoewel vaak niet goed op basis van specs v prijs zijn ze naar mijn mening wel gebouwd als tanks. Ik gebruik geen hoesjes, bumpers of screen protectors en ze kunnen dan ook nog een hoop hebben.
Kan ik me niet in vinden. Mijn ruim 5 jaar oude Xiaomi Mi 10 pro presteert nog steeds erg goed en ook de batterij houdt het nog een dag vol. Het enige dat ik negatief vind, is het scherm dat aan de rechterkant wat gekleurd begint te worden.
Mijn Oneplus Open doet het na een jaar nog perfect. OnePlus en Nothing (ook chinees dacht ik) leveren echt prima toestellen. De Pixel 6 Pro die ik ook gehad heb had last van paar echt vervelende issues die pas na half jaar gefixed waren met updates.
Oppo, zelfde bedrijf, beloofd voor de 7500mah oppo find x9 pro nog 80% na 5 jaar. Dat is vrij goed voor een telefoon batterij.
Ik heb zelf altijd goede ervaringen gehad met Huawei. Die toestellen hadden sowieso al grote accu's, maar zelfs met het 70% in 30 min kunnen opladen bleven de accu's jaren goed.

Het nieuwe type batterij dat o.a. Oneplus, Oppo en Xiaomi gebruiken hebben 50% meer capaciteit dan de samsung of google alternatieven. (7500-7300 vs 5100-4800)

Met zo'n batterij lach je je dood
is dit de betere versie van de Oppo Find X9 pro? Lastig kiezen zo!
beter moeten de reviews uitwijzen. wel heeft Oneplus altijd wel mooie aanbiedingen voor de vroege beslisser. Korting, gratis tablet of horloge etc... Dat heeft Oppo tot dusver niet voor de nieuwe modellen.
Oppo geeft er nu een 80W blokje en gratis draadloze oortjes bij.
Gratis tablet? Dit is een tablet 8)7
Oppo heeft nu een behoorlijk mooie actie bij KPN voor de Find X9 Pro. (Toestelprijs voor 600 euro + gratis earbuds + gratis fast charger).
Oppo gaat voor camera prestaties, Oneplus voor gaming... Aangezien beide merken tot dezelfde groep horen gaan ze niet teveel in elkaars vaarwater zitten.
Volgens mij is dit nu de 3e smartphone met 7000+, hopelijk wordt dit een standaard voor high end :)
Maakt voor ons Europeanen niet veel uit denk ik. Ze mogen hier niet verkocht worden door de internationale transport wetgeving die een maximum van 5,300mAh per batterijcell specifieren. Ik dacht initieel dat dit enkel voor Europa was, maar volgens dit artikel is dit ook voor de USA? Nog eens nalezen straks.

De OnePlus Nord 5 heeft twee versies, een 6800mAh (Global) en 5200mAh (EU) versie.
Ik typ dit vanaf mijn poco f7 met 6500.
In dezelfde artikel staat ook dat smartphone bedrijven dit kunnen omzeilen door twee batterijcellen te gebruiken, zoals bij OnePlus 13 en OPPO Find X8 Pro. Ik weet alleen niet of OnePlus weer voor deze optie kiest.
In het artikel staat dat OnePlus met de huidige OnePlus 13 al een split-cell batterij heeft met een capaciteit van 6000mAh. Dit gaan ze met de nieuwe telefoon ook weer doen.
Global Oppo x9pro is gewoon te koop bij mobiel.nl met 7500mah accu..
Daar is omheen te werken met meerdere cellen.

Daarbij misschien eens tijd dat die wetgeving wordt aangepast.
En de OnePlus Nord 4 waar ik dit op type heeft 2x2550mAh. Dat kan dus gewoon. Voordeel daarvan is tevens dat het geheel met 60W per cell ook nog behoorlijk snel te laden is zonder al te grote druk op de batterij. Dat 120W laden is echt fantastisch.

[Reactie gewijzigd door doltishDuke op 29 oktober 2025 19:06]

Ik heb een Honor magic8 pro besteld in China, komt overmorgen binnen. Ook 7200mh de China versie, volgens mij uit 1 stuk. De Globale versie krijgt 6200mh.

Ik heb nu een Honor en dat bevat prima, plus een stuk goedkoper
Er zijn op dit moment 100 verschillende smartphones (modellen, niet uitvoeringen) in pricewatch te koop met een batterij van 6000mAh of groter. Nooit dat deze allemaal een splitcell hebben. Ik ben er in ieder geval zeker van dat mijn Moto Edge 60 Pro met een 6000mAh batterij geen splitcell heeft. Ik denk dat je informatie niet helemaal klopt.
Een grotere batterij om de batterijduur te verlengen is niet echt innovatie te noemen. Plus ze kunnen prima "innovatief" zijn met meerdere cellen zoals andere ookal aangeven.

Dat zag je bij stofzuigers, auto's, etc. dat innovatie vooral plaats vond wanneer er restricties op 't maximale verbruik kwam.

[Reactie gewijzigd door Caayn op 29 oktober 2025 18:33]

Wat een gaaf toestel en de nieuwste SoC alweer toestel aan Snapdragon Elite Gen 5. Waar ik heel erg naar uit kijk, wat het verschil in prestaties betekent voor mij, ik heb in mijn Samsung Galaxy S24 Ultra een Snapdragon 8 Gen 3 SoC (2024) tegenover Gen 5?

Kan Tweakers dit in zijn review meenemen?

Gedrufd dit zou Samsung nooit aan durven een 7300mAh accu zou weleens de beste accuduur krijgen tot dusver. Samsung steeds maar op 5000mAh.

[Reactie gewijzigd door Van der Berg op 29 oktober 2025 16:55]

Niet alles draait om pure MaH capaciteit. Er zijn allang telefoons met 7000mah op de markt, onder andere die van Realme maar die verliezen het van de 5000 MaH Samsungs en de nog lagere MaH iPhones
Precies, grote accu is 1 ding, optimalisaties in software is een ander en helpt ook enorm qua accuduur.

Maar een grote accu is wel zo fijn, maar men moet de paar nadelen die si-ca accu's met zich meebrengen niet vergeten, zoals dat hun levensduur korter is dan die van traditionele lithium-ionbatterijen, vanwege de uitzetting en krimp van silicium.

Wat uiteindelijk leidt tot structurele schade en verminderde prestaties van de betreffende accu.

Maar zo heeft iedere technologie nadelen, kijk maar eens naar de o zo populaire OLEDs.

[Reactie gewijzigd door Mizgala28 op 29 oktober 2025 17:37]

Voorop gesteld, je hebt gelijk, niet alles draait om mAh capaciteit maar er is natuurlijk wel een sterke correlatie. Zeker binnen android is optimalisatie beperkt mogelijk. Ja chips maken een groot verschil maar het verschil tussen chips Qualcomm/snapdragon is vrij klein van eenzelfde periode.

Ik weet niet wat je gaat is op Realme maar bijvoorbeeld de GT 7 (7000mAh) heeft echt een superlange accuduur en verslaat ongeveer elk ander toestel in echte benchmarks met ongeveer 21 uur actief gebruik waar een iPhone bijna 18 heeft. Verder heeft een s25 (4000mAh) maar 13 uur active use aldus GSMarena.

Verder staan er bovenaan de batterij test bijna alleen maar Aziatische toestellen al dan niet met erg grote accu.

Alleen iPhones kun je echt los pakken omdat die helemaal verticaal alles kunnen optimaliseren, waar android van alles 50 versies drivers software etc nodig heeft met elk hun eigen optimalisaties heeft apple natuurlijk de optie om alles perfect afte stemmen op hun hardware en andersom hardware op software. Vandaar dat die een beetje een eigen segment batterij efficiëntie per mAh hebben

[Reactie gewijzigd door PaulHelper op 29 oktober 2025 18:41]

En dan te bedenken dat ik ieder jaar 1500 euro geef voor een Sony toestel die bijna op alle vlakken onder doet aan bijv zo'n chinees.

[Reactie gewijzigd door BrbZrk op 29 oktober 2025 20:52]

Dan kun je je natuurlijk afvragen waarom je dat doet :)
Ik noem het "stomme loyaliteit"
Reflectie wordt dan weer wel toegepast ;)
Kan je zelf een OS flashen op deze telefoon? Dat blijft voor mij de belangrijkste afweging en hierin was Oneplus vroeger toch echt een stuk vooruitstrevender. De laatste paar edities waren eigenlijk gewoon relatief saaie flagships in het flagship segment.
Vorige OnePlus toestellen ging dat prima, zolang de bootloader te unlocken is. Hier is altijd nog een actieve community in. 483 voor een toestel met deze specs is wel nice.


Voor de 13 was het in iedergeval nog mogelijk om van CN naar Global te gaan.


https://xdaforums.com/t/chinese-to-global-conversion-queries.4765602/ verder is de custom rom community ook sterk

[Reactie gewijzigd door Pukson op 29 oktober 2025 17:57]

Dus de 14 slaan ze over omwille van de "4", maar de Nord 4 was geen probleem?
Beetje vreemd...
OnePlus Nord 4 was niet uitgebracht in China, daarnaast heten de Nord varianten in China tegenwoordig "Ace". Nummers kunnen ze dan ook aanpassen.
Het plaatje deed me bijna denken dat het een handzaam formaat had van rond de 5.7-6 inch vanwege het grote camera-eiland, maar helaas, wederom een snijplank. Ik zit met mijn stervende iPhone 13 mini echt met smart te wachten op een high-end smartphone onder de 6 inch, en ik ben niet de enige. Heb meerdere vrienden die net als ik krampachtig vasthouden aan hun iPhone 12 en 13 mini.
Tsja pixel komt in de buurt..
483 euro is niet veel (en heel anders als de introductie prijzen van voorgaande toestellen, of vergis ik me?). Ik ben heel benieuwd naar de reviews mbt wat je daarvoor krijgt!
Ik vrees dat je hier bijna het dubbele gaat mogen neertellen 🫣.
rens-br Forum Admin IN & Moderator Mobile @jotheman29 oktober 2025 20:18
Die van de OnePlus 13 was 999: nieuws: OnePlus 13 is beschikbaar vanaf 999 euro. Ik verwacht niet dat de OnePlus 15 daar heel erg onder gaat zitten.
Toch een stuk vroeger dan ik had verwacht. Heb de eerste reviews al gelezen, en gelukkig zien de foto's er ook goed uit. Was natuurlijk afwachten nu ze de camera's zelf doen. Ga deze over iets meer dan 2 weken zeker bestellen.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn