Viaplay kreeg er abonnees bij maar lijdt nog steeds verlies

Viaplay kreeg er in het derde kwartaal van 2025 enkele tienduizenden abonnees bij, maar dat is in totaal nog steeds bijna tien procent minder dan in dezelfde periode in 2024. Het bedrijf draait nog steeds miljoenenverlies.

Uit de recentste kwartaalcijfers van Viaplay blijkt dat het bedrijf een omzet van ruim 4 miljard Zweedse kroon behaalde, wat omgerekend ruim 368 miljoen euro is. Dat is ongeveer tien procent minder dan in het derde kwartaal van 2024. De kosten zijn met grofweg hetzelfde percentage gedaald, waardoor het netto-inkomen vrijwel gelijk is gebleven. Ook de winst, of in het geval van Viaplay het verlies, is door de gelijke verhoudingen vrijwel gelijk gebleven, namelijk 13 miljoen euro in plaats van bijna 13,6 miljoen euro.

Viaplay heeft het de laatste tijd moeilijk. In 2024 kreeg het een kapitaalinjectie om het bedrijf voor een mogelijk faillissement te redden. De streamingdienst trok zich daarnaast uit veel regio's terug en richt zich nu op de kernmarkten, waaronder Nederland en Scandinavië. Daardoor liep het aantal abonnees sterk terug. Het bedrijf introduceerde in reactie hierop meerdere nieuwe abonnementen.

Door Yannick Spinner

Redacteur

23-10-2025 • 21:33

43

Submitter: Chocoball

Reacties (43)

Sorteer op:

Weergave:

Viaplay komt er denk ik pijnlijk achter dat mensen niet willen betalen voor sporten die ze niet bekijken
Wat dacht je van de versnippering van de Premier League wedstrijden? De zaterdagmiddag wedstrijden zijn verhuurd aan Amazon Prime. Paar keer al een wedstrijd eerder afgekapt. Dan is er weer geen geluid of dendert de beeldkwaliteit omlaag.. Kwalitatief is het matig. De niet legale streams werken over het algemeen beter.. Ja, dan ga ik op een gegeven moment stemmen met mijn portemonnee. Hopelijk krijgt de volgende partij die de PL wedstrijden uit gaat zenden (hopelijk niet te lang) het wel beter voor elkaar. Dan neem ik met alle liefde weer een betaald abonnement erop..Geen Via Play meer voor mij.
En reclame. Op geplande tijden dus zonder rekening te houden met wat er gebeurt. Spannend gevecht tijdens F1? Hier, reclame! Van mij mogen ze snel failliet, alle prijzen opgedreven, technisch een zooitje van gemaakt, wegwezen.

[Reactie gewijzigd door sig69 op 23 oktober 2025 22:35]

En als ze al moeten betalen, om dan ook nog veel reclame te moeten kijken.
Is er een alternatief om darten te kijken via een app op AppleTV? Zou graag de laatste leg van een wedstrijd ook eens willen zien.
edit


Voor darten kun je gewoon adboneren op pdc.tv

[Reactie gewijzigd door Niema op 23 oktober 2025 22:30]

Soms wordt het ook op vtm.be uitgezonden, daar kan je (ingelogd met een NL DPG-account) ls Nederlander ook gratis kijken, weet niet of die ook een app hebben

[Reactie gewijzigd door J-roenn op 23 oktober 2025 22:41]

Pdctv, kan via app of via hun eigen site. Heb je nog meer toernooien ook.
Ik vraag me af of er iemand is die Viaplay daadwerkelijk een warm hart toedraagt... Los van mensen die er werken misschien. Ik heb echt het idee dat ze alleen maar klanten hebben die daar noodgedwongen zitten vanwege specifieke sporten (F1, darten, voetbal) en het liever naar een andere partij ziet gaan.
Voor F1 kun je bij F1tv terecht. Is goedkoper en biedt meer. Da's een aardige no-brainer.
Als jalleen F1 kijkt zou ik sowieso voor F1TV gaan. Maar als je meer dingen wilt kijken die Viaplay aanbiedt is het toch wel aantrekkelijker.

Maar hoe groot die groep is? Ik val er buiten.
Ik vind F1TV als streamingplatform ook wel erg slecht hoor. Ze ondersteunen bijna geen enkele smart tv. Voor de tweaker niet zo'n probleem, maar het moet gewoon beter. Viaplay draaide in het begin zelfs nog op een ps3, dus dan wist je vrijwel zeker dat je iets had waarmee je het kon streamen. F1TV doet daar geen enkele moeite voor. Ik snap wel dat iemand voor het gemak van Viaplay zou kiezen.

Dat gezegd hebbende: na het eerste jaar gunde ik dit Viaplay ook niet meer, dus ik kijk al een paar jaar met F1TV. Volgend jaar hoop ik Servus TV binnen te hengelen via de schotel. Zelf ff het commentaar van Olav Mol eronder plakken (smaakgevoelig, maar gratis en ik word er blijer van dan van Mel en Nel) en het komt helemaal goed!
Ze ondersteunen bijna geen enkele smart tv.
Ze hebben gewoon een eigen app voor Android/Google TV, en werken dus gewoon op alle smart TV's met Google TV, en op alle generaties Chromecast. Daarmee dek je bijna alles.
Maar dus niet op Samsung, LG en Panasonic TV's die gebruiken allemaal andere operating systems en dan heb je toch een aardig stuk van de markt te pakken wat je buiten sluit.
Ook niet op elke Philips tv met Android, ik krijg de melding dat de app niet geschikt is (via de officiele store)
Klopt, maar bij Viaplay krijg je ook gratis toegang tot F1 TV, waarmee je dus heerlijk de irritante reclames van Viaplay kan vermijden. En voor een paar euro meer per maand (Viaplay vs enkel F1 TV) kan je dus ook naar o.a. Premier League voetbal en darts kijken. In dat opzicht is Viaplay geen hele slechte deal.
Voor darten, Pdctv, meer toernooien voor minder geld, echt een no brainer zolang je engels verstaat (engels commentaar is vaak ook inhoudelijk beter imo), maar ze zijn met Nederlands aan het experimenteren (je zou bijna denken dat pdc geen zin meer heeft in viaplay).
is dat ook officieel in Nederland te krijgen? Of moet je aan de gang met VPN en tijdelijke creditcards?
Uitzendrechten voor sporten zijn veelte hoog, daar valt echt niets aan te verdienen.
Waarom zijn er dan toch partijen die het kopen? Om bewust verlies te gaan lijden?
Het was op zn minst bij de F1 zovee ik weet simpelweg bieden waarbij viaplay Ziggo fors overboeken heeft
Het was voor Ziggo al geen vetpot. Dus dit is volledig aan viaplay
Zo lang er bedrijven zijn die ze nog kopen, zijn ze niet te hoog. Als er bij de volgende ronde geen enkel bod wordt gedaan. Dan keldert te prijs. Klassiek geval, wat de gek ervoor geeft. Zo lang er nog steeds genoeg clubs financieel vechten voor de rechten, gaat de prijs 1 kant op en dat is niet omlaag.
Indd.. beetje goed auto kunnen rijden, goede benen die lekker een balletje kunnen trappen.. en een beetje met sponsoren kunnen spelen, en hoppa.. 300miljoen per jaar.

ik zou daar ook wel binnen 2,1 seconden een paar wielen voor willen wisselen.

ik ben best jaloers

[Reactie gewijzigd door Audione0 op 23 oktober 2025 21:54]

  • Te hoge prijzen.
  • Slechte kwaliteit streams.
  • Flinke prijs verhogingen.
  • Slecht commentaar bij streams.
  • Bundelverkopen.

    Ik snap dat ze in het nauw zitten, maar met deze acties zet je, je eigen klanten tegen je op. En dat betekend een gegarandeerd einde van je onderneming.
Je vergeet de reclame tussendoor terwijl je de hoofdprijs betaalt...
Weinig interessante content. Niet veel en groot deel is ook flut/opvulling.
Hoe veel tijd krijgen ze? En wie wordt er in hemelsnaam abonnee van deze onkunde?
Ik maar niet lang meer, reclame en dan nog de hoofdprijs betalen :(
MueR Admin Discord & Devschuur 23 oktober 2025 22:53
Ik zou het helemaal niet erg vinden als Viaplay snel failliet gaat. Het enige wat ik kijk is F1, en dat deed ik al voor Viaplay de rechten kocht via F1TV zelf (want Nederlands commentaar is prut). Maar sinds Viaplay is het abonnement van F1TV zelf wel met 50% verhoogd, en is het maximaal aantal gelijktijdige streams van in principe onbeperkt naar 2 gegaan.

Mijn vriendin kijkt darten, dus die heeft wel een Viaplay abonnement, maar man man man wat is het gewoon slecht. Casten vanaf de app hapert constant, onthoudt niet waar je gebleven was als je iets aan het terugkijken bent, kom je halverwege de livestream binnen dan negeert ie de keuze voor "begin vanaf start" waardoor je soms spoilers krijgt.. het is echt kwaliteit likmevesje voor veel te veel geld.
Dat laatste doet de F1TV app ook inderdaad, heel irritant. Ongelooflijk dat zulke bedrijven dat niet goed voor elkaar krijgen.
Soms als ik een rot dag heb dan pak ik even de 5 jaar grafieken erbij van de Viaplay aandelen (VPLAY-A en VPLAY-B) en dan is mijn dag weer goed. Deze partij kan mij niet snel genoeg failliet gaan.
Ik hoop echt dat ze heel gauw vertrekken uit Nederland. Sinds dit seizoen zijn de Premier League wedstrijden van 13:30 verkocht aan Amazon Prime. Dus ja, weer een abonnement!

Tijdens Manchester United - Chelsea heeft het gewoon 15 minuten lang lopen haperen.

Newcastle United - Arsenal 92e minuut stoppen ze de stream en in minuut 96 maakt Arsenal de winnende.

Arsenal - Fulham 10 minuten lang zonder geluid. En zo kan ik wel even doorgaan.. het is echt dramatisch. Tegelijkertijd ben ik er ook bang voor dat het straks weer in verkeerde handen terecht komt, denk dat Ziggo een gepasseerd station zal zijn voor de Premier League.
Viaplay kreeg er in het derde kwartaal van 2025 enkele tienduizenden abonnees bij,

Je kan je bijna niet aan het gevoel ontkomen dat ze dit gekocht hebben om een investeerder aan te trekken.
Volgende kwartaal wordt een drama, tenzij er weer "iemand" inspringt...


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn