ASUS brengt Noctua-versie GeForce RTX 5080 in september uit voor circa 1600 euro

ASUS brengt de GeForce RTX 5080 met drie Noctua-ventilators 'begin september' uit. De Noctua Editions van Nvidia-gpu's staan bekend om hun geruisloosheid. De videokaart moet rond de 1600 euro gaan kosten.

Een woordvoerder van ASUS laat aan Tweakers weten dat de GeForce RTX 5080 Noctua Edition begin september beschikbaar moet komen in Europa. Er is nog geen precieze adviesprijs bekend, maar volgens de woordvoerder gaat de videokaart rond de 1600 euro kosten. Ter vergelijking: de reguliere RTX 5080 kostte ten tijde van de release 1190 euro.

ASUS kondigde de extra stille versie van de RTX 5080 in mei aan tijdens de Computex. De videokaart maakt gebruik van drie Noctua NF-A12x25 G2-fans, terwijl de Noctua-versies van de RTX 3080 en RTX 4080 waren uitgerust met twee ventilators van de Oostenrijkse fabrikant. Doordat er drie 120mm-fans worden gebruikt, moet de kaart minstens 36cm lang zijn, wat het een van de langste RTX 5080-kaarten op de markt maakt.

Volgens de fabrikant is het heatsinkontwerp ook vernieuwd, waardoor er een grotere vaporchamber in past. Ook zijn er meer heatpipes aanwezig: elf in plaats van de acht van de RTX 4080. ASUS belooft dat de videokaart daardoor, net als zijn voorgangers, zeer weinig geluid maakt.

ASUS GeForce RTX 5080 Noctua Edition

Door Kevin Krikhaar

Redacteur

11-08-2025 • 19:14

97

Submitter: Gipsy King

Reacties (97)

97
95
33
1
0
50
Wijzig sortering
Wat een bedragen tegenwoordig voor een graka.
Ik vind 1600 euro voor een compleet systeem al meer dan genoeg.
Dat niet alleen, de winst tov een 5070 Ti is maar zo'n 12% oid. Dus je betaalt een hele hoop meer en krijgt er weinig voor terug.
Wat dacht je van een 9070 XT? Tuurlijk geen Nvidia en missende features, maar voor puur gamen is het verschil kolossaal in de prijs.
YouTube: Radeon RX 9070 XT vs. GeForce RTX 5070 Ti, 55 Game Benchmark

De 5070 Ti is over het algemeen net iets sneller (op een paar uitzonderingen na) of ze zijn binnen een paar procent gelijk.

Ray tracing van Nvidia is wel echt een heel stuk beter.
Of eigenlijk gewoon niet heel bruikbaar bij AMD.
DLSS is ook een haar beter van Nvidia tov FSR 4

Verschil is 100 euro.

Of dat het waard is, kan ik niet voor iemand anders beslissen :+ :Y)
De 5070 Ti is dan wel weer net iets zuiniger = minder warmte, minder grote voeding en wat besparing op energie.
De 9070 XT is juist nu ietsjes sneller na driver updates: YouTube: The Radeon RX 9070 XT is Now Faster, AMD FineWine

Op Ray tracing gebied blijft Nvidia nog altijd sneller en het verschil tussen FSR4 en DLSS4 is niet zo groot als je wellicht denkt. Het aanbod daarentegen is niet heel super op dit moment voor FSR4.

[Reactie gewijzigd door kyrillajax op 11 augustus 2025 23:07]

Je was me net voor. :) (ik was de update alweer bijna vergeten)

Ik zei dat verschil tussen DLSS en FSR 4 een haar is? Dat betekent inderdaad niet zo heel groot.

Het aanbod voor FSR native is inderdaad nog wel een ding.

"Ja, maar het wordt beter", is iets waar ik niet zoveel waarde meer aan hecht. Eerst zien en dan geloven. Te vaak al in het verleden gezien waar een hoop belooft werd.
Het verschil tussen die twee van wat je schreef had ik verkeerd begrepen haha.

Daar kan ik me wel in vinden, het heeft sowieso best wat tijd nodig voordat het aanbod van FSR4 daadwerkelijk gaat verbeteren. Dus ja, ik snap dat je daar momenteel niet veel waarde hecht aan die uitspraak.
Ik lees het net terug, en het staat ook wel ietwat typisch geschreven, hahaha

Buiten het aanbod, zijn er soms ook nog wel wat vreemde bugs en artifacts met FSR4 . Niet zo ernstig dat hele spel verpest. Volgens mij ging vooral water niet helemaal lekker?

[Reactie gewijzigd door B_FORCE op 11 augustus 2025 23:44]

DLSS is voor mij wel echt een must have feature (of tegenpartij FSR)

dat het aanbod bij AMD van games niet heel veel is, zou mij al direct sturen naar Nvidia. De performance boost je daaruit haalt is gewoon weg subliem en ga je native niet halen met een andere videokaart (zelfde quality met dezelfde frames).

maar 1600 euro is mij ook teveel hoor :+ Blijf wel bij m'n RTX 3080, die was toen des tijds al 800 euro. vond ik duur zat!
Op Ray tracing gebied blijft Nvidia nog altijd sneller
Maar het zijn games met ray tracing waar je als eerste prestatieproblemen zult ervaren. De 9070XT is hier niet heel slecht in, maar omdat de 5070Ti toch net iets vaker boven de 60FPS zat in benchmarks heb ik daarvoor gekozen.
Of je nou 100 of 110FPS haalt in één of andere oude game vind ik iig niet belangrijk.

Overigens implementeren games nog niet de nieuwste hardwarefuncties, dus het zou zomaar kunnen dat de 9070XT over een paar jaar wél sneller is in ray tracing, en dat beide kaarten path traced games fatsoenlijk aankunnen. Dat draait momenteel nog niet heel lekker op de 5070Ti, en op de 9070XT is het onspeelbaar:
https://www.pcgamesn.com/...d-path-tracing-benchmarks

[Reactie gewijzigd door Wolfos op 12 augustus 2025 11:29]

Welke features mist het precies?
Yup.. ik wilde eerst een 5080 kopen maar 60% meer betalen voor die 12% performance winst kon ik voor mijn hoofd niet recht praten. De 5080 is gewoon een ontzettend slechte bang for your buck. En als je dan toch geld teveel hebt kun je beter een 5090 kopen.
Wat mij stoort is ook de cudacount tov 5090. Doe hetzelfde mrt de 3080 en 3090 en de kaarten worden meer afgeknepen (flink) en voor (ook flink) meer geld
De 5080 is een slechte deal, maar ik geef het nog altijd liever uit aan een videokaart dan een telefoon 😅. Bij videokaarten zit ten minste nog iets van van verbetering ten opzichte van voorgaande jaren en je kán iets met die performance.

[Reactie gewijzigd door DLSS op 11 augustus 2025 20:03]

Je had eerder deze week een 5080 voor 1029,-

Nog steeds absurd veel, en dat laat meteen de slechte value van deze kaart zien. Want hoewel ongetwijfeld de temps beter zijn, zijn de vCore en power target toch gelockt.
Idd, dat bedrag heb ik ongeveer uitgegeven aan mijn huidige moederbord, CPU, case en RAM. :P

Om dan evenveel geld nog eens uit te geven aan een GPU... 8)7
Kun je nagaan wat ze eraan verdienen.
MSI GeForce RTX 5090-32G

kan nog gekker 2748 euro voor een MSI GeForce RTX 5090 32G SUPRIM SOC

2748 Euro

[Reactie gewijzigd door Jeroen hofman op 12 augustus 2025 08:10]

Deze laatst in een build gebruikt. Toch wel een vette GPU hoor. Totaal muisstil onder full load.
er zijn denk ik ook wel andere GPU die ook zeer goed presteren , stil zijn en goedkoper dan 2748 Euro

Maar om 2748 Euro uit te geven voor een GPU. Maar goed ieder zijn GPU ,

In dit geval gaat hier om de GeForce RTX 5080 circa 1600 Euro al een bak geld
Veel mensen zien de 5080 als slechte value, maar onderschatten hoeveel potentie er in zit met een goede overklok. In Nomad tik ik ruim boven de 10K, vergelijkbaar met 4090 prestaties, maar dan koeler en efficiënter. Ja, 16 GB is wat aan de krappe kant, maar op 4K @ 240 Hz heb ik daar tot nu toe geen enkel nadeel van gemerkt.
Als je gaat kijken naar de performance per euro is de 5080 een betere aankoop dan de 5090.
ik heb de 5090 met name omdat ik een hoop met AI doe, anders had ik ook gewoon voor de 5080 gegaan.
Van alle huidige videokaarten staan v.w.b. prestatie per euro de 5080 op de voorlaatste plaats en de 5090 op de laatste. Dus ja, de 5080 is 'een betere aankoop' dan de 5090! Maar de prestatie per euro is en blijft bij beide simpelweg bagger slecht...
En dat premium in euros betaal je omdat die kaarten de snelst verkrijgbare zijn. Zeker als je ook nog AI dingen ermee wil doen. Een ferrari is ook onevenredig veel duurder als een dacia. (Om de foute auto analogieen nig even door te trekken ;)
Klopt helemaal, daarom rijden wij IRL ook een Dacia op LPG; letterlijk onverslaanbaar in 'auto-utiliteit per euro'. Ferrari's rij ik regelmatig in (uiteraard modded) AC, liefst (oudere) GT3's of de 333 SP bijvoorbeeld op de Nordschleife, Spa of Le Mans. :)
Ook AC Evo (nu in de 0.2 ontwikkelings-fase) gaat heel goed met mijn 9070 op 4K overigens.

Ik begrijp echt wel dat sommigen meer willen of nodig hebben, een goede vriend heeft een watergekoelde 5080 bijvoorbeeld, maar die +/- 35% 'extra horsepower' (t.o.v. 9070) kost wel ruim meer dan 100% extra, dat moet je alleen doen als dat 'enigszins logisch' is voor je beoogde gebruik en je het prima kan betalen, dat is bij hem het geval. Ik kan ook prima een 5090 betalen, maar ik heb nog geen 50% van die prestaties nodig voor mijn beoogde doel in de komende jaren, vandaar de 9070. Kan ik van de rest nog eens IRL met een VLN/NLS racewagen een mooi aantal rondjes de Nordschleife over, very high thrills per euro! :*)
Als je grote AI modellen wil trainen/gebruiken ligt de performance van NVidia-GPU's en met name de RTX50900-32GB volgens mij een straatlengte voor op de rest. Dat je erop kan gamen is dan irrelevant ;-)

En de stap naar nog sneller is best groot qua prijs..
Dat begrijp ik ook, maar het is echt niet zo dat nu AI gebruik al voor de hoofdmoot van de consumenten videokaart verkoop zorgt, dat is nog steeds veruit voor gaming. Ook al lijkt dat door reacties onder Tweakers berichten soms anders...
Dat klopt. Ik bedoel meer dat de RTX5090-32GB dat premium heeft omdat hij zeer interessant is voor de niet gamende AI crowd. Vanuit dat perspectief is die hoge prijs beter te 'rechtvaardigen'. Voor gamen is dat premium imho niet gerechtvaardigd.
Ik voel me aangesproken, klopt helemaal wat je zegt.
De 5090 heb ik nog voor mijn studie en ik die militaire, economische en geopolitieke analyzes er mee.
Maar over een tijdje verwacht ik de NVidia DGX, en dan zullen er waarschijnlijk een hoop tweedehands 5090 op de markt komen, onder andere de mijne
Begrijpelijke keuze. De nieuwe GPT-OS 20B draait verrassend goed op de 5080. Qua gaming kom ik eigenlijk niets tekort, maar ik deel je interesse in AI dat zou voor mij uiteindelijk ook nog wel eens de reden kunnen zijn om de overstap te maken.
Dat was het ook toen ze nog rond de 1300-1400 euro kostten een paar maanden geleden.. Toen kon je beter een 5070Ti kopen voor iets meer dan €800 (wat ik gedaan heb).. Nu je echter een 5080 al voor bijna €1000 kan krijgen is het een stuk betere deal.. Als ik nu moest kiezen zou ik wel voor een 5080 gaan.. Gewoon één van de "budget" modellen zoals een MSI Ventus of Gigabyte Windforce, want die hebben ook al een prima koeler.. Ik heb nu een Gigabyte 5070Ti Windforce SFF en ben daar nog steeds tevreden mee..

€1600 voor zo'n Asus Noctua versie vind ik echt belachelijk, maar dat vind ik van alle veel te dure "highend" modellen..

[Reactie gewijzigd door Inflatable op 12 augustus 2025 03:10]

Bij de release van de 4080 noctua versie zijn de prijzen ook gedaald met enkele honderde euro's na release. natuurlijk is een gok als je op een prijsverlaging wacht, want deze blijft niet lang in de winkels.
Gewoon zelf maken als je dit wilt.
Precies draai al enkele jaren op rtx3080 met 2 losse noctua fans. Past allemaal net in me itx kast. En zuigt koele lucht direct van buiten naar binnen
ja of je 3D print gewoon een shroud, is ook niet meer zo moeilijk tegenwoordig.
Dat was me idee ook om te doen, maar al meer dan 3jaar verder en nog niet het design afgewerkt en geprint.
Geen performance problemen dus niet veel meer mee gedaan
NGL dit is vet en wil het ook.
Welke materiaal zou je dat mee printen? Ik neem aan dat PLA niet zijn vorm behoudt door de temperaturen. Of zie ik dan problemen waar die er niet zijn?
Is gemaakt van PETG, heb zelf geen printer maar het design opgestuurd naar een 3D Print service.
Ah ja, PETG kan 20 graden meer hebben. Ik ga het binnenkort zelf printen, bedankt voor de inspiratie!
Pla is vervormbaar bij 40-5]graden.
Petg gaat al meer richting 70-80graden.
Asa is zelfs tot 100graden te gebruiken.
Asa bierviltje geprint en daar kan zonder probleem vers gezette thee op staan. Met heet water rechtstreeks uit de qooker.

Eerlijk asa print net zo makkelijk als pla. Met alle andere voordelen.
Eerst was petg alles voor mij, maar asa heeft het snel ingehaald bij mij

[Reactie gewijzigd door trucker0werner op 13 augustus 2025 23:38]

Nou heb ik nog een rol ASA liggen, dus dat is een optie.
Tot nu toe niet gebruikt omdat ik veel problemen had met ABS.
Die van mij is nog simpeler. Itx kast heeft 2x 140mm noctua fan onderop zitten en daar rust de rtx3080 eigenlijk al op. Dus echte schroud heeft niet veel toegevoegde waarde ivm de fan behuizing al de schroud is.

Deel fan dat buitenuit steekt blaast de warme lucht verder de kast in. 2x 140mm fan blazen koelen lucht voor in. Datk rock pro met 2 fans die net tussen de rtx308p en de voeding past blaast alles achter eruit
hij moet er wel echt tegenaan zitten zonder airgap, anders gaat de prestatie hard achteruit. Zelfs afstand van een centimeter maakt het stuk slechter.
ik kijk zeker uit naar de release van de kaart. Hopelijk doen ze ook een super editie zoals bij de voorgangers. Als ik er toch geld aan uit geef. Kan ik het beter voor de beter versie doen.
waar blijft de 5090 variant te niche?
Ben nog steeds een tevreden gebruiker van de 3080 Noctua editie, wellicht zou de 5080 Super Noctua editie mij over halen te upgraden.
chromax.black fans voor GPUs en PSUs Noctua!!1 Begrijp het nou es!!1
Word er dan intern ook extra getest op coil whine ?

Want fluisterstille fans en luide coilwhine lijkt me dan een extra slechte combo
Dat dacht ik dus ook. Als je zoveel geld dokt ga je toch niet leven met coilwhine

En bijgevolg: als je een niet-Noctua koopt bij Asus heb je dan procentueel net meer kans natuurlijk
Als je veel power trekt, en dus veel fps produceert, dan krijg je (kans op) coilwhine.

Schroef je de fps terug, naar 60 fps bijvoorbeeld, trek je minder power, kaart blijft koeler en coilwhine is minder aanwezig of zelfs helemaal verdwenen.
Daar ging het niet om. Het ging over het feit dat coil-whine door de voeding komt en niet de kaart. Dit is gewoon niet waar. Vrijwel iedere kaart heeft iets van coil-whine, zeker de high-end modellen die flink veel vermogen verbruiken. Het kan wel meer of minder zijn afhankelijk van de voeding en kabels, maar het is niet zo dat het meestal door de voeding komt.

Bij stille luchtkoelers en bij waterkoeling kan coil-whine soms een heel groot probleem zijn, maar dat los je met een andere voeding niet op. En ja, als je een kaart minder vermogen laat verbruiken dan wordt de coil-whine ook minder. Alleen je hebt natuurlijk geen beest van een kaart om die vervolgens op 50% van de max te gaan gebruiken.
Waarom niet? Je rijd een Ferrari ook niet altijd en overal op topsnelheid!?
Jij verdiend de prijs voor slechtste auto analogie ooit op tweakers.net
Een high-end GPU is als een Ferrari: vol gas maakt hij herrie. Bij de Ferrari is dat motorgebrul, bij de GPU coil-whine door energieontlading van spoelen op de MOSFETs. Hoeveel geluid dat geeft, hangt af van de fabrikant en zelfs van het exemplaar, sommige lijmen de spoelen beter in dan andere. Maar minder gas = minder geluid, maar ook minder prestaties. Het hangt natuurlijk ook af wat je irritant geluid vind en wat niet.
De analogie gaat verder dan dit en faalt compleet. Je geeft om heel veel meer redenen geen continu vol gas met een Ferrari of eender welke andere auto.

Welke ziel ter moeder aarde koopt een 5080 om deze dan te castreren zodat je geen coil whine hoort…

[Reactie gewijzigd door BlaDeKke op 12 augustus 2025 11:19]

Een analogie hoeft niet 100% te kloppen om geldig te zijn. Het doel is om één relevant aspect te illustreren, niet om elk detail identiek te maken. Hier gaat het om een simpel punt: meer belasting geeft meer inherent bijgeluid. Bij een Ferrari is dat motorgeluid, bij een GPU coil whine.

Ik heb het nergens over compleet castreren gehad. Een GPU koop je op z’n capaciteit om te gamen, net zoals je een Ferrari koopt o.a. op z’n vermogen. Je rijdt of gamet niet constant op 100%, maar dat vermogen is wel de reden dat je hem hebt. Het bijgeluid, motorgeluid bij een Ferrari en coil whine bij een GPU, is een bijproduct dat de ene fabrikant beter onder controle heeft dan de andere. En ja, of je dat geluid mooi of irritant vindt, is puur subjectief. Zelfs een Ferrari-rijder kan z’n uitlaat stiller willen.

Als je dat “de slechtste auto-analogie ooit” noemt, dan is het misschien de analogie die je niet begrijpt, analogieën zelf, of allebei.
het blijven de capacitors op je graka die piepen, waarvoor ook nog eens voltage regulators op je kaart zitten, als je dezelfde voeding voor een kaart van een andere fabrikant gebruikt en die heeft het issue niet, dan ligt het toch echt wel aan de gebruikte componenten door asus.
En binnenkort de Super met meer Vram.
of je koopt een stille 9070XT, is ook goed genoeg. Voor de 900 die je bespaart kun je de rest van het systeem bouwen...
ik snap waarom men gecharmeerd is van nvidia, maar je heb stiekem wel gelijk.

ik heb net een ander systeem samen gesteld, en voor dit geld kun je echt een heel leuk compleet systeem bouwen met een 9070 xt. Dus ja, ik ben blij dat ik gewoon maar een 9070 xt heb gekocht.

heb zelf nooit begrepen waarom de noctua kaarten zo in trek zijn, qua kleur opstelling is het vaak echt een vloekende combinatie, en als je dan toch stil wil is het zelf maken niet het grootste probleem volgens mij.
Helaas zijn er geen stille GPU's vanwege die €1,00 10mm dikke fans.

Ik hoor elke GPU boven de 1000 RPM, daarom heeft die van mij ook 3x Noctua NF-A12x25 draaien op 600 RPM, niet meer te horen.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn