Stellantis heeft bij dieselauto's van zijn merken Opel, Peugeot, DS en Citroën gebruikgemaakt van sjoemelsoftware. Dat oordeelt de Rechtbank Amsterdam in een tussenvonnis. Het moederbedrijf zou de resultaten van stikstofmetingen hebben gemanipuleerd.
Stellantis heeft vanaf 2009 de motormanagementsoftware van zijn dieselauto's illegaal gemanipuleerd door tijdens tests te laten lijken dat de voertuigen zuiniger en schoner rijden dan bij normale rijsituaties het geval is. Dat blijkt uit een uitspraak van de Rechtbank Amsterdam in een rechtszaak die is aangespannen door Stichting Car Claim, Stichting Diesel Emissions Justice en Stichting Emission Claim.
Volgens de rechtbank zorgt Stellantis ervoor dat de auto's tijdens officiële tests aan de uitstooteisen voldoen, maar zijn de uitstootwaarden bij normale omstandigheden te hoog. Stellantis zou daarvoor verschillende 'manipulatie-instrumenten' gebruiken. Zo wordt er bij de Peugeot-, Citroën- en DS-modellen vanaf een bepaald brandstofverbruik te weinig AdBlue-vloeistof toegediend, waarmee stikstofoxiden uit de uitlaatgassen van dieselwagens kunnen worden gefilterd. In Opel-diesels zou een temperatuurvenster zijn ingebouwd, waardoor het emissiereductiesysteem alleen werkt bij een buitentemperatuur van tussen de 17 en 35 graden Celsius. Dat valt binnen de voorgeschreven testtemperatuur.
Het gaat volgens de rechtbank in ieder geval om Opel-voertuigen van de Euro 5- en de 6b-generatie en om Peugeot-, Citroën- en DS-voertuigen van de Euro 6b-generatie. Daarnaast vermoedt de rechter dat de software ook aanwezig is in Peugeot-, Citroën- en DS-voertuigen van de Euro 5-generatie, al mag Stellantis daarvoor nog tegenbewijs indienen. De rechtbank gaat nog onderzoeken in hoeverre het moederbedrijf verantwoordelijk gehouden kan worden voor de verkoop van sjoemeldiesels. De stichtingen eisen schadevergoedingen voor bezitters van de voertuigen.
In 2015 kwam al aan het licht dat autofabrikant Volkswagen gebruikmaakte van sjoemelsoftware. Die software was in staat om te detecteren wanneer de auto zich in testomstandigheden bevindt en stelde op dat moment het verbruik en de uitstoot van de auto bij. De uitstoot van schadelijke stoffen zou in de praktijk veertig keer hoger zijn dan onder testomstandigheden. De ACM legde Volkswagen daarvoor een maximumboete op van 450.000 euro. Er lopen soortgelijke procedures tegen Mercedes, Fiat en Renault.