EPoX introduceert 845GE en 845PE moederborden

EPoX introduceert binnenkort twee nieuwe moederborden voor de Intel Pentium 4 processor. Het gaat om planken die gebaseerd zijn op de onlangs door Intel voorgestelde chipsets 845PE en 845GE. Beide borden zijn bedoeld voor het high performance segment op het P4 platform. Ten eerste is daar het EP-4PEA+ moederbord, waarvan de naam verraadt dat het op de 845PE chipset gebaseerd is. De plank slikt maximaal 2GB aan DDR333 geheugen en is compatible met de 533MHz FSB. Er zijn vele lekkere goodies ingebakken zoals support voor USB 2.0, FireWire, RAID en onboard LAN. Goede zaak is het feit dat er ook Serial ATA poortjes op het moederbord zijn aangebracht door EPoX. Hierdoor is men voorbereid op de toekomstige HD-technologie.

EPoX EP-4PEA+ moederbord

Opvallend is dat EPoX voor het EP-4GEA+ moederbord exact dezelfde specificaties opgeeft. Het enige onderscheid schuilt in het hart van de plank; de EP-4GEA+ is gebaseerd op de 845GE chipset. Dit betekent dat er dus onboard VGA aanwezig is. Verder heeft EPoX nog gezorgd voor wat leven in de brouwerij door twee blauwe LED's in de fan op de north bridge te modden:

As well as all of the features that we have mentioned earlier, we also now introduce the newest feature to catch the user’s eye, Magic Light; this is truly the most fantastic feature that is built into the EP-4GEA+ and EP-4PEA+. It was made by mounting two blue LED lights into the northbridge cooling fan. When using a case window or transparent case, the Magic Light will light up the enclosure with the cool blue color. Also included is the well known LED Debug Post Port function, making EPoX the most colorful mainboard this year.

Er dient overigens gezegd te worden dat de brontekst bij OCWorkbench verdacht veel lijkt op een reclamepraatje van EPoX zelf .

Door Jan Laros

Freelance redacteur

09-10-2002 • 06:40

26

Bron: OCWorkbench

Reacties (26)

26
26
17
3
0
0
Wijzig sortering
Het kan aan mij liggen, maar ik zie op het plaatje hier geen fan zitten?

Voor de rest ziet het er goed uit. Vooral alle onboard spullen die eens verder gaan dan alleen een RAID, Sound en LAN. Echter heb ik al gekozen voor de Gigabyte 8PE667 Pro als nieuw mamabordje voor me nieuwe systeem.
Het kan aan mij liggen, maar ik zie op het plaatje hier geen fan zitten?
Deze foto is voor marketing doeleinden en dan wil je als fabrikant duidelijk laten zien wat er allemaal op het moederbord aanwezig is, zoals de chipset en andere componenten.

Als er dan fans/heatsinks op zitten kan je sommige onderdelen dus niet zien en dat is dus niet de bedoeling. Normaal zitten er natuurlijk wel fans e.d. op een moederbord.

edit:

Ik ben van mening dat het wel marketing is, het mag dan wel een ander moederbord zijn, ik ken geen recente moederborden die zonder enige vorm van koeling overleven.


[edit2]
In dat geval is het blijkbaar dus geen marketing, ik moet toch weer eens een nieuw moederbord van dichtbij gaan bekijken :)
[/edit2]
Het heeft in dit geval niets met marketing te maken. De fan met blauwe leds zit namelijk op de EP-4GEA+ en de foto is van de EP-4PEA+.

edit:

[quote]
ik ken geen recente moederborden die zonder enige vorm van koeling overleven.
[/quote]
Op de northbridge op de foto zie je ook niet de 'naakte' northbridge, maar een soort van heatsink... de laatste tijd zie je wel meer moederborden zonder actieve koeling. Voorbeelden: alle ASUS-moederborden, voor zowel Intel als AMD-platforms, vanaf de A7V266-EX.
Overal waar ik kijk, zie ik dat "Magic Light" op beide borden zit.......

Magic Light; this is truly the most fantastic feature that is built into the EP-4GEA+ and EP-4PEA+. It was made by mounting two blue LED lights into the northbridge cooling fan
De northbridge fan is net zo goed een onderdeel van het moederbord als de chipset. Voor iemand die een stille PC wil bouwen kan het al dan niet aanwezig zijn van een fan een relevant aankoop argument zijn.

Bekijk de marketing-foto's van de laatste Gigabyte moederborden, die tonen allemaal een fan op de northbridge.
Inderdaad, er staat geen fan op de afbeelding. Dat komt omdat ze hem net aan het modden waren toen de foto werd genomen. :+
Het rare is dat dit plaatje ook op de website van Epox staat..

Er staat bij het 8k9a3+ board echter wel een plaatje van een doorzichtige fan op de chipset, is dit dezelfde misschien?

http://www.epox.com/motherboard/media/Press%20Release/EP-8k9a3+.jpg

-EDIT-

Voor de liefhebbers, toch nog een plaatje gevonden :)
(dit zou dus wel het 4gea/4pea bord moeten zijn)

http://www.epox.nl/images/motherboard/4gea%2B.jpg

Let ook hierop:
"Image is from pre-production board, actual board is using a black PCB! ** EP-4GEA board is without 2 red Highpoint IDE connectors, Post LED system and LED chipset FAN "Magic Light"
Er dient overigens gezegd te worden dat de brontekst op OCWorkbench verdacht veel lijkt op een reclamepraatje van EPoX zelf :).
Er dient overigens ook gezegd te worden dat de nieuwstekst op Tweakers.net verdacht veel lijkt op een verhaal van OCWorkbench en een reclamepraatje van EPoX... :+

Wel cool dat er ook al standaard mods komen, zoals die blauwe LED's in 'standaard' moederborden. Verder ook wel leuke mobo's; alleen van mij mogen ze er 64-bit PCI sloten en een AGP Pro slot indoen. Verder heeft hij zo'n beetje alle leuke dingen die mammieplankjes van tegenwoordig kunnen hebben. :D
Verder ook wel leuke mobo's; alleen van mij mogen ze er 64-bit PCI sloten en een AGP Pro slot indoen.
Van mij niet, want dan worden de moederborden "iets" duurder dan dat ze nu zijn (chipset moet het supporten, ingewikkelder design van het moederbord) en dat vind ik toch niet echt fijn, zeker niet omdat je als normale thuisgebruiker (de meeste tweakers trouwens ook niet), niets aan 64-bit PCI hebben.

We hebben over het algemeen toch geen geld voor een dure high-end SCSI kaart, ten eerste is de kaart nogal duur en ten tweede zijn de HDD's nou ook niet echt goedkoop. Een andere toepassing voor 64-bit PCI thuis kan ik zo niet bedenken, Gbit Ethernet (ook overdreven voor thuis) kan ook in een normaal PCI slot.
Wel cool dat er ook al standaard mods komen, zoals die blauwe LED's in 'standaard' moederborden.
Het ziet er leuk uit, maar de lol van het modden is het zelf doen, en dat hoeft nu dus al niet meer. En volgens mij vinden de meeste modders het modden opzich leuker dat het resultaat.

edit:

Natuurlijk zou het handig zijn als er een Pro versie zou verschijnen, alleen zou Intel dan de chipset aan moeten passen en dat zou dus extra geld gaan kosten. En aangezien de afzet markt nou niet enorm is, is die inverstering zonde.
We hebben over het algemeen toch geen geld voor een dure high-end SCSI kaart, ten eerste is de kaart nogal duur en ten tweede zijn de HDD's nou ook niet echt goedkoop. Een andere toepassing voor 64-bit PCI thuis kan ik zo niet bedenken, Gbit Ethernet (ook overdreven voor thuis) kan ook in een normaal PCI slot.
Maar een "plus/pro oid" variant van het bord waar dergelijke extra opzitten is natuurlijk niet weg. Ik vind dan ook dat dit wel had gemogen gezien alleen dergelijke namen als vel interesse wekken bij nietvermoedende kopers.

Daarbij is iets waar "men" nu niks aan heeft niet per definitie iets waar men nooit iets aan zal hebben. Als je nu een mobo koopt wil je klaar zijn voor de toekomst en dat zal je met PCI 64-bit ook zeker wel zijn.
Wat krijgen we nou?
Mobo's die af-fabriek al gemod zijn met blauwe LED's :?
Dat was onze taak toch?
Ja idd. En ze noemen het nog "truly the most fantastic feature" ook. Ik vind het echt zwaar overbodig, wie heeft er nou een raampje in zijn/haar kast? <1%?

Zorg er liever voor dat er helemaal geen fan op de northbrigde moet, ding maakt alleen maar herrie. Dus gebruik dat geld voor een lekkere grote heatsink oid. :)

Waar zitten overigens die S-ATA poorten?
Voor zover ik op de foto's kan zien zit er ook niet eens een fan op de northbridge. Ook ik kan nergens SATA sloten vinden en zodoende denk ik dat de foto's niet van dit bord zijn. Beetje vreemd.
Ach, nu kan je toch lekker dat ledje er vanaf modden :)
Of, nog beter, je mod er RODE ledjes op !

*nieuwe trend* ;)
Je kunt er toch nog veel meer aan modden? Er blijft gelukkig nog genoeg over om te modden. :)
Als het er af fabriek op zit lijkt het mij geen mod meer |:( :+
Maar voor de watjes }> met twee linkerhanden ;) die een kast met standaard raampje erin hebben is het natuurlijk best leuk. :7
Anoniem: 67048 9 oktober 2002 10:18
Ik vind als je voor stabieliteit met overclocken gaat, dan kan je beter voor MSI gaan. Maar de Asus MOBO's zijn ook stabiel.

Ik vind de serial ATA connectors een beetje overdreven. Wie heeft er nu al serial ATA HD's ? Er zullen best wel al mensen dat hebben maar als je dan toch een nieuwe HD gaat halen dan ga je je een dikke IDE schijf halen want die zijn een stuk goedkoper.
Onderbouw dan eens waarom ik beter voor MSI kan gaan? In de reviews die ik lees over MSI is het overklokken nihil in tegenstelling tot ASUS reviews. Neem nou de laatste review van de P4PE op www.anandtech.com Harde cijfers en feiten. Dat wil je!

Wat SATA betreft: het is nu te vroeg om een ATA disk te kopen...veel te duur..Dus koop ik nu ook een IDE WD80Gb schijf. Maar als de tijd rijp is koop ik 2 SATA disks in RAID0 welke beter nut kunnen maken van de 150Mbs bandbreedte. Die ATA133 bregnt je ook nix meer dan ATA100.
waarom is dat nu overdreven? Ik werk nu ook op een mobo van drie jaar oud, waar sinds een maand een nieuwe hd inzit. Hoe is de ide support over drie jaar? Dat weet nog niemand. Misschien zou je anders een controller moeten kopen voor je HD.
Opvallend is dat EPoX voor het EP-4GEA+ moederbord exact dezelfde specificaties opgeeft.
ehh, ik denk het niet... Wat je op de foto ziet is de EP-4PEA+. En bij de EP-4GEA hebben ze het over koeling, LED`s etc. en die zie je niet! Dus of het is een verkeerde foto, of de 2 planken zijn (toch) niet precies het zelfde.

Ben trouwens wel benieuwd wat de functie is van het kleine display links onderin... :9
Das gewoon een standaard bij Epox, een diagnostisch POST-kaartje, het kan je helpen om fouten op te sporen indien de pc niet meer door wil starten.
Dit lijkt mij een plaatje van de G4GA series....
ik zie nml geen fan en ook geen serial ata
enige verschil is dat er nu wel een e2 power connector opt mobo zit
Anoniem: 48482 9 oktober 2002 08:15
Ik zelf heb nu een ASUS P4PE in bestelling. Qua features zit er niet veel verschil in deze of die van Gigabye. Wat wel salliant is dat de ASUS een Gigabit LAN heeft...kan ik nog sneller wachten ;)

Verder ga ik voor de stabiliteit en de overklokbaarhied van de ASUS. In verschillende reviews zie ik goede mogelijkheden. Stabiel met een 162 FSB icm DDR400 (C2) geheugen. Mooi spul he? :7
Mooi spul he?
Sterk spul he die Asus ;) :+
Anoniem: 67048 9 oktober 2002 10:54
reactie op SWF

Ik heb niks tegen ASUS alleen tegen de prijzen van ASUS. De computermarkt verandert zo snel dat ik helemaal niet veel geld voor een MOBO wil uitgeven. Ik ga liever voor prijs kwaliteit verhouding. MSI is zeer stabiel. Behalve dan als je een MOBO hebt met de VIA KT133 chipset erop. Want daar heb ik veel problemen mee gehad.
Anoniem: 48482 9 oktober 2002 12:22
Tja als je ASUS te duur vindt dan neem je een andere...das jou keus..alleen zou je in het vervolg wel je mening moeten onderbouwen om duidelijk over te komen.

Als jij prima ervaring hebt met MSI: oke voor je

Wat betreft bepaalde chipsets: ook die kunnen bugs bevatten...

Wat betreft HD controller support: ATA is al een poosje op de markt. SATA is nu nieuw..dat gaat heus wel nog jaren mee. Deze standaarden veranderen niet zo snel als er chipsets en mobo's verschijnen...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.