Apple zet nieuwe update AirPods Max online na teruggetrokken firmware

Apple heeft een nieuwe update uitgebracht voor de AirPods Max die lossless audio over USB-C mogelijk maakt. Die update kwam eerder deze week al uit, maar die versie bleek een bug te bevatten en die trok Apple dus terug.

De nieuwe versie heet 7E101, meldt Apple. De versie die eerder deze week uitkwam, was 7E99. Dat wijst erop dat er inderdaad iets gewijzigd is in de firmware. Vermoedelijk ging het om een bug. Ontwikkelaar Erich Rusch meldde al eerder dat de update vastliep op een XML-bestand.

Apple kondigde de update vorige week aan. De update maakt lossless audio mogelijk met de koptelefoon in combinatie met muziekstreamingdienst Apple Music. Dat is 24bit-audio met een samplerate van 48kHz. Het is onbekend wanneer de update uitkomt.

Review AirPods Max

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

03-04-2025 • 18:03

11

Reacties (11)

11
11
2
0
0
3
Wijzig sortering
Alleen in combinatie met Apple Music? Dus niet bijv met Tidal...
Dat is nog onduidelijk. Als de koptelefoon PCM accepteert, werkt het ook met Tidal.
Als de koptelefoon perse een ALAC stream wil hebben, dan werkt het alleen met Apple Music.
Tiens, als ik mijn headset in mijn audiojack steek dan... Oh, juist ja :+
Dit is een onduidelijke post. Volgens de website van Apple zelf moet het mogelijk worden via het bijgeleverde USB kabeltje (dus een doodnormale USB 2.0 type C kabel) niet alleen naar apple music te luisteren, maar ook wordt het geadverteerd om gebruikt te worden voor applicaties als Logic (Apple’s DAW). Dus zal het zich waarschijnlijk aanbieden aan het OS als USB audio apparaat. Ook zou het nu al beschikbaar zijn, maar ik heb er nog niks geen reviews over gehoord.
"Het is onbekend wanneer de update uitkomt." Huh?
Zelfs echte mensen kunnen hallucineren ;)
De kop suggereert dat de update al 'online' staat... Beetje onduidelijk zo.
Ik vermoed een gevalletje onzorgvuldig hergebruik van eerdere kopij: nieuws: Apple haalt AirPods Max-update voor lossless audio via USB-C offline
Dat zou wel erg matig zijn.
Het gaat lekker vandaag met de onduidelijkheid in de nieuwsberichten.
Leuk dat lossless audio ondersteund wordt, maar zijn die koptelefoons daar goed genoeg voor? (ik ben geen audiofiel, ik zou het niet weten; Sony noise cancelling koptelefoons over bluetooth zijn goed genoeg voor mijn oren)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.