Meer Samsung Galaxy-telefoons krijgen in april de nieuwe One UI 7-skin

Vanaf april krijgen oudere Samsung Galaxy-apparaten een update naar Android 15 en One UI 7. Android 15 is al beschikbaar voor de Galaxy S25 en de nieuwe A-serie-telefoons van Samsung die medio maart op de markt komen.

De aankondiging van de upgrade zit in een bericht over het One UI 7-bètaprogramma. Daarin staat dat de uitrol van de update naar One UI 7 in april van start gaat. Wanneer de uitrol precies begint en welke modellen als eerste aan de beurt zijn, is nog niet bekendgemaakt door Samsung.

Android 15 kwam in oktober 2024 al beschikbaar voor Pixel-telefoons. Het is niet duidelijk waarom de uitrol van de vernieuwde OS en UI naar Galaxy-apparaten dit keer langer duurt. Bij de release van Android 14 voor Pixel-telefoons in september 2023 begon de uitrol naar Galaxy-telefoons een maand later.

Door Loïs Franx

Redacteur

06-03-2025 • 09:52

98

Reacties (98)

Sorteer op:

Weergave:

Gaat allemaal maar erg traag. Wat dat betreft kunnen ze nog wel wat leren van Apple. Die brengt een update tegelijk uit voor alle apparaten die het ondersteunen (uiteraard met missende functies speciaal voor dat ene toestel).
Als Apple haar ecosysteem zou delen met een derde, zou het denk ik weinig anders geweest zijn.
Google doet met de Pixels toch precies wat Apple doet?
Hierdoor zal Samsung langer doen om een ONE UI skin te maken van de nieuwe android versie. Verklaart nog steeds niet waarom Samsung enkel gedeeltelijk het OS uitrolt voor in eerste instantie alleen een helft van hun catalogus. Terwijl de skin dus al klaar is, gepubliceerd en zelfs gebruikt wordt.
Het is gissen, maar dat heeft ongetwijfeld te maken met marketingoverwegingen; je wil je oudere (betaalbare en dus minder winstgevende) modellen niet te interessant maken voor de klant. Het nieuwe model met het nieuwste OS is makkelijker om te verkopen.
Inderdaad. Je zou Apple met Google kunnen vergelijken, niet met Samsung.
Valt voor Samsung nogsteeds wat te leren van Apple... namelijk het maken van een eigen OS. Dit gedoe met inconsistente- en verwarrende OS updates is precies waarom ik ben overgestapt. Komt gewoon amateuristisch over.
Nou.... Tizen is de shit....
Ze hebben een eigen OS.

Niemand wil daar aan beginnen! De enige reden dat mensen aan Apple begonnen was omdat ze al decennia voet aan de grond hebben met OSX.

Overigens, zoveel boeien de major updates van Android niet meer. Het gros wordt via andere wegen doorlopend geüpdatet. Het hele fragmentatie argument uit het verleden is minder relevant (goed lezen, ik zeg "minder" en niet "niet")

Overigens is je zinnetje "Het komt amateuristisch over" behoorlijk hyperbolisch. Het gebrek aan software ondersteuning in je auto is volgens die logica ook amateuristisch. terwijl het gewoon iets is dat bij de betreffende markt hoor (hoe matig dat ook is)

[Reactie gewijzigd door HandheldGaming op 6 maart 2025 15:13]

Mijn auto heeft geen gebrek aan software ondersteuning, want ik rij een Tesla. Dat is een bewuste keuze geweest precies omdat zij als enige de software op orde hebben en consistent updates uitgeven. Is deze verwachting te hoog?

Nee, deze verwachting is niet te hoog, en het overgrote deel van de markt gaat daarom naar deze twee partijen (Apple, Tesla).

[Reactie gewijzigd door Stronk op 6 maart 2025 15:37]

(...) het overgrote deel van de markt gaat daarom naar deze twee partijen (Apple, Tesla).
De statistieken spreken je tegen:
Global mobile market share 2024: iOS 28.32% - Android 70.93% (bron)
Leading brands by EV sales worldwide 2024: BYD 399.442 - Tesla 191.430 (bron)
Ik woon niet in Afrika, India, noch China.

En de vergelijking iOS vs Android is niet relevant tot de discussie.

In nederland heeft Apple de grootste market share op de mobiele markt.

In nederland heeft Tesla de grootse market share op de EV markt met de Model Y en Model 3 in top 5 meest verkochte auto's. Alternatieve link.

Kan je zelf ook zien. Iedereen loopt hier met een iPhone en de snelwegen zitten vol met Tesla's. Europa volgt altijd het voorbeeld van de Amerikanen, en ook daar zijn Apple en Tesla de grootste.

[Reactie gewijzigd door Stronk op 6 maart 2025 16:18]

Bij die eerste bron van jou heeft Apple 38.3% en Samsung 38.26%, dus 0.04 % verschil. Dat is dus niet een significante grotere share dan Samsung...Verder is het goed dat er keuze is, en dat de merken daarom juist moeten concurreren dus ook zaken als software updates moeten aanpakken om bij te blijven
De Apple-Tesla boys pikt een blinde er nog uit. Maar sho cares? Prima.
De discusiie was toch iOS vs Android. Waarom gaat de aanstichter van deze discussie dan nu plotseling alleen Samsung tellen en niet alle andere fabrikanten die ook Android telefoons leveren.
Ik hoor hier een echte fanboy spreken.

Apple kan zo snel schakelen omdat het en de software en de hardware in eigen huis maakt. Het testwerk is dus voor een handvol apparaten en niet voor een heel scale aan apparaten met verschillende combinaties tussen chipsets, modems, en wat nog meer anders kan zijn.

Tesla is wel echt goed met software. Die hebben ook een heel andere opzet gehad bij het bouwen van hun EVs. Traditionele auto fabrikanten hebben hun bestaande zooi grotendeels gebruikt. Dit werkte goed en betrouwbaar dus waarom zou je er vanaf stappen. Tesla heeft laten zien dat het veel beter kan, maar het vergt enorme aanpassingen om op dat niveau te komen.
Over 3 jaar ziet ook die wereld er weer heel anders uit.
Tesla verkoopcijfers verdampen anders aardig wereldwijd de laatste jaren.
Tel alle Androidmerken even op en je leert dat iOS absoluut niet het populairste OS is. En begrijp me niet verkeerd, Apple en Tesla maken op hun manier goede producten, maar ze zijn vooral in hun thuisland populair. Hier werden Teslas vooral populair vanwege een gebrek aan fatsoenlijke concurrentie en lage bijtelling. Die tijd ligt inmiddels achter ons. EV's worden steeds minder populair vanwege wegvallende fiscale voordelen en de concurrentie zit niet stil. Om nog naar te zwijgen over de strapatsen van Elon Musk die het merk niet per se goed doen.
Jij rijdt een Tesla en daarmee de uitzondering. Net als Apple dat is.

Ik rijd op t moment een C4 en een Zoë... Software zo oud als methusalem.

Ook een anekdote. Maar wel twee voorbeelden van wat ik zeg.
Wat is er inconsistent of verwarrend aan Samsung updates? Behalve dat je bij oudere apparaten wat later een One UI upgrade krijgt. Of wat later van Android 14 naar 15 gaat.

Mijn A54 krijgt netjes updates en doet alles. Zelfs een Samsung van minder dan €200 krijgt 5 jaar updates ofzo. Misschien kan Apple daar wel wat van leren.
Apples met peren vergelijken dit. Typisch...

Apple is zelf fabrikant van alle toestellen. Bij Android is er sprake van allerlei merken die gebruik maken van een gedeeld OS en daar vaak zelf een eigen schil omheen hebben gemaakt, waardoor de updates van Google eerst getest en evt aangepast moeten worden door het merk alvorens dat live kan.

[Reactie gewijzigd door Tusk op 6 maart 2025 10:11]

Beetje een zelf gecreerd probleem. Een bedrijf in omvang als Samsung met zoveel jaar ervaring moet dit wel degelijk kunnen. En anders moeten ze maar minder modellen uitbrengen zodat hun toestellen een keer langer meegaan.
Hoeven we ook geen toestellen hebben die binnen een jaar de helft waard zijn.
Beetje een zelf gecreerd probleem.
Is er een probleem? Wat is precies het probleem dan? Mensen zien 14 ipv 15 staan als ze daar specifiek naar gaan kijken, dat is een probleem?
En anders moeten ze maar minder modellen uitbrengen zodat hun toestellen een keer langer meegaan.
Samsung geeft de langste updategarantie van alle merken :+
Hoeven we ook geen toestellen hebben die binnen een jaar de helft waard zijn.
Zijn ze vanaf dag 1 al, ik heb mijn S24+ al een jaar en hij is nu in de PW (en bij Samsung met kortingen) nog steeds duurder dan wat ik ervoor betaald heb bij de launch...

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 6 maart 2025 10:25]

Same here, voor de S24+ 512 GB €849 betaald. Ook juiste moment UI7 mag van mij wachten, eerst debuggen.
Het gaat in dit geval vooral over OneUI 7. Wat flink wat veranderingen en verbeteringen met zich mee brengt. Voor de gemiddelde consument niet interessant. Maar voor een groot deel zeker wel.
Wat flink wat veranderingen en verbeteringen met zich mee brengt.
Je hebt vast wat meer inhoudelijke punten waar mensen wat van kunnen vinden ipv 'het is beter/veranderd'?

Wat ik erover vindt (en dat moest ik nu dus opzoeken omdat ik het niet eens weet, dus ook niet kan missen maargoed) het quick toggle menu is iets flexibeler qua indeling, de hoekjes zijn wat ronder (dank je Apple), en de camera-app heeft wat visuele aanpassingen.
Maarja, we wijken af. Waarom zou Samsung het niet allemaal tegelijk uit kunnen brengen. We draaien het nu om met 'wat mis je'. Terwijl het moet zijn, waarom doen ze het niet.
Omdat ze veel meer verschillende toestellen hebben om te testen, met verschillende chipsets, schermen, types (standaard, vouwbaar, dubbele schermen). Daar waar Apple toestellen de afgelopen 3 jaar nauwelijks verschillen in hardware heeft Samsung alleen al per jaar meerdere verschillende hardware in de toestellen zitten die ze uitbrengen in een jaar.
Samsung is daarnaast ook afhankelijk van anderen om de drivers te leveren voor de chipsets. Als die er iets langer over doen voor 1 bepaald type, moet Samsung dan maar wachten tot die er is zodat ze alles tegelijk kunnen releasen? Of heb je dan liever dat ze degenen die klaar zijn gelijk releasen en de rest wat langer laten wachten?

Daarnaast is er helemaal geen noodzaak om het te doen. Daar waar je in Apple over moet naar het volgende OS om nog security updates te krijgen, geldt dat helemaal niet bij Android. De huidige toestellen die nog niet over gaan naar de volgende major release krijgen gewoon elke maand hun security updates.
Waarom zouden ze het allemaal tegelijk uit moeten brengen dan?
Omdat het ontwikkelen van de nieuwste OneUI ontwikkeltijd met zich meebrengt. Immers je moet nog steeds Android, en de onderliggende Linux laag waar android op draait, op de hardware afstemmen, van de Linux kernel en ingebouwde hardware drivers naar letterlijk de hoogste laag wat OneUI is.
Dus wanneer je een brede range aan Galaxy telefoons hebt, en die allemaal van verschillende hardware-architecturen gebruik maken maakt het een grotere en dus duurdere (in financiele termen maar ook in termen van tijd) onderneming.
Apple heeft alles in eigen beheer in die zin, incl de dieperliggende hardware architectuur (cpu) en zij weten dat ook beter te implementeren over hun hun actuele en toekomstige producten, bijv cpu hergebruik bij de eerstvolgende mid-range toestel.
Dus waarom doen ze niet heeft een simpel antwoord : kostenoverweging, die bij Apple simpelweg veel lager zit....
Waarom zou Samsung het niet allemaal tegelijk uit kunnen brengen.
Om update servers minder te belasten, om problemen/bugs die naar voren komen voor latere releases te verhelpen, om het werk dat men heeft aan het maken van de upgrades te verspreiden.
Dat lijkt mij ook, want ik lees hier altijd dat updates van iOS, Android, One UI, etc. allemaal niet spannend meer zijn de laatste jaren en niks nieuws bevatten.
Nou, als je bijvoorbeeld hier kijkt is het toch een behoorlijke lijst met wijzigingen. Of ze beter zijn laat ik in het midden.
https://www.sammobile.com...s-improvements-changelog/
Voor mij gaat het niet alleen om de look en feel. Er is gewoon enorm veel dat ik dagelijks gebruik wat ik niet zou kunnen doen op iOS vanwege alle beperkingen.
zelfs mijn S22ultra is nu nog steeds duurder dan ik 3 maanden na release betaalde (670 euro voor 512GB versie)
Hoeven we ook geen toestellen hebben die binnen een jaar de helft waard zijn.
Dat geldt voor ieder telefoon merk.
Het gaat uiteraard niet alleen om de hardware, maar ook om de software die compatible moet blijven. Daarnaast hebben ze die ook uitgebreid om met de tijd mee te gaan. Gong het expliciet om de hardware, dan hadden ze de update gewoon per device uitgebracht. Blijkbaar was er dus een probleem met de compatibiliteit of met de nieuwe software die een uitrol in de weg zat.
Samsung biedt momenteel (binnen de Android wereld) enorm lange ondersteuning voor hun toestellen. Daar valt echt niets op aan te merken. Verder hebben we het hier over een marginale Android update, net zoals het al jaren marginale updates zijn. De tijd dat je reikhalzend uitkeek naar een nieuwe Android versie ligt inmiddels ver achter ons...
Maar dan heeft SftElPotato nog steeds ergens gelijk toch, want Samsung kan ook een soort gelijk beleid uitvoeren voor hun eigen range.
Ze kiezen er nu in mijn ogen zelf bewust voor om alleen de S25 range te doen en dan een paar maanden later pas de overige modellen. Terwijl ze ook ervoor hadden kunnen kiezen om in dezelfde week of maand de update door te voeren voor de overige modellen.
En dan voelen mensen zich enkel beter omdat andere langer moeten wachten (S25 eigenaren moeten dan wachten tot ie ook klaar is voor de S24/23/22/21/20)?

Sorry maar ik zie het nut niet van andere mensen laten wachten als het niet nodig is, zodat ik me beter kan voelen :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 6 maart 2025 10:26]

Mensen gaan eerder klagen als de overstap op hetzelfde toestel iets stukmaakt.
Als je een nieuw toestel koopt waar iets "anders" werkt is dat minder van belang.
wanneer er een update of upgrade verschijnt van windows kan ik dat ook direct op al mijn computers installeren, terwijl microsoft ook geen controle heeft op de verschillende onderdelen hierin.
Dat klopt natuurlijk maar elke Windows installatie op al die laptops is wel hetzelfde. Android is niet 1 OS. Daar bestaan heel veel smaken van en die van Samsung bevat veel eigen code bovenop AOSP. Het is eerder vergelijkbaar met Linux distros. Daar zijn er 1001 van en die volgen allemaal hun eigen release cycle, los van zaken als de kernel en de nodige system packages die in elke distro gebruikt worden.

Nu heb ik ook wel kritiek op Samsung hoor. Ze maken het zichzelf onnodig moeilijk heb ik het idee. Mijn S23 is mijn eerste en tevens laatste Samsung telefoon. Er staan zomaar 80 apps op (user en system) die ik niet nodig heb en waarvan ik een groot deel uiteindelijk heb kunnen uitschakelen. Maar al die apps vergen enorm veel onderhoud natuurlijk en zorgen dus voor vertraging en ik heb er geen baat bij. Samsung is duidelijk niet mijn merk maar helaas was destijds de S23 het enige nog enigszins compacte highend model op de markt.
Zo herkenbaar dit. Ook ik heb sinds 2023 een S23 vanwege het formaat en de destijds lange ondersteuning. Echter de snelheid van updaten valt ten opzichte van mijn vorige, veel goedkopere toestel behoorlijk tegen. Ook de bloatware en dergelijke is echt schrikbarend en dan heb ik mijn telefoon via ADB zelfs debloated.
Dat is dan ook niet helemaal waar. Microsoft, overigens maker van de generieke software en dus in dit verband de rol heeft van google, heeft een uitgebreid insider programma waar fabrikanten mee kunnen testen en bij eventuele incompatibiliteit een nieuwe driver kunnen leveren. Wanneer een (grotere) fabrikant aangeeft dat de update incompatibel is, wordt de update voor sommige apparaten tegen gehouden. Ook dat hebben we diverse keren kunnen lezen op tweakers. Microsoft heeft dus voor een andere approach gekozen dan Google die eigenlijk zegt: “je mag afwijken van onze hardware, maar dan zorg je zelf maar dat je het werkend krijgt op jouw apparaten.”
Ze kiezen er bewust voor om eerst de S25 serie te updaten, en dan pas de oudere gens. Net zoals bij Apple zijn het verschillende toestellen (iets minder weliswaar, maar dat is niet een probleem van de consument).

Zeker als je ziet dat de S25 vrijwel niks nieuws heeft is software op dit moment het enige unieke.

[Reactie gewijzigd door SgtElPotato op 6 maart 2025 10:24]

En Samsung gebruikt dan nog eens verschillende chipsets zodat daar ook nog eens apart ondersteuning voor dient te worden voorzien
Gaat allemaal maar erg traag. Wat dat betreft kunnen ze nog wel wat leren van Apple. Die brengt een update tegelijk uit voor alle apparaten die het ondersteunen (uiteraard met missende functies speciaal voor dat ene toestel).
Dan was Android 15 nu nog niet uit, hoezo is dat beter dan? En voor wie?

Enige verschil bij Apple is dat je niet weet dat eigenlijk ook gewoon aan het wachten bent, dan ben ik meer voor van eigen keus. Wil ik snel updates ga ik lekker naar een Pixel, mag het wat langer duren koop ik een ander merk, niet zo ingewikkeld toch :)

Mij interesseert dat nummertje mij al jaren niet en ik denk jou eigenlijk ook niet, of kan je me vertellen wat ik perse moet missen aan Android 15?

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 6 maart 2025 10:17]

Tja, de S25 serie heeft nu ook niet echt iets nieuws t.o.v. de S24 serie. Het enige is de software, zal een reden zijn om de andere toestellen later te updaten.

Bij Apple is het vrij duidelijk wanneer je de updates krijgt qua nieuwe versies. De nieuwe iOS versie komt bij de release van de nieuwe telefoon, voor alle toestellen tegelijk. Ook de kleinere .1 updates zijn allemaal vrij consistent en duidelijk.
Tja, de S25 serie heeft nu ook niet echt iets nieuws t.o.v. de S24 serie. Het enige is de software, zal een reden zijn om de andere toestellen later te updaten.
Volgens jou is de S25 gewoon een S24? Ja dan snap ik je gedachte, echter is dat niet de realiteit :) Hoewel de verschillen ook niet enorm zijn is het ook niet zo simpel natuurlijk.

Waarom negeer je eigen de belangrijkste opmerking/vraag? Je stelt dat er een probleem is maar vervolgens kan je niet verhelderen wat het probleem nou is als ik daar naar vraag :)
Mij interesseert dat nummertje mij al jaren niet en ik denk jou eigenlijk ook niet, of kan je me vertellen wat ik perse moet missen aan Android 15?
Ben je dan gewoon problemen aan het verzinnen? Ik zie je het namelijk in meerdere reacties een probleem noemen maar nergens stel je wat het daadwerkelijke probleem is anders dan dat er nummertjes anders zijn en wat minor wijzigingen aan de indeling/layout.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 6 maart 2025 10:48]

Zie een andere reactie. OneUI 7 is een hele verbetering (qua snelheid, optimalisatie en dergelijke) ten opzichte van 6. Daarnaast de beveiligingsupdates etc.

Maar goed, dit is helaas nu al een verloren discussie (zoals altijd :) ).
Je vergelijkt appels met peren. Het aantal verschillende modellen dat Apple uitbrengt over een periode van 6 jaar is ongeveer gelijk aan het aantal verschillende modellen die Samsung in een jaar uitbrengt. Dus om alle telefoons in een keer een nieuwe versie te geven is veel eenvoudiger voor Apple dan voor Samsung. De software moet immers voor elke hardware configuratie getest worden.

Maar als je denkt dat het makkelijk kan wil ik je graag uitdagen om je eigen custom rom te maken, en die met Android 16 later dit jaar in een keer uit te brengen voor alle Pixel devices in omloop, zonder bugs. Mijn verwachting echter is dat je al moeite hebt om het voor een apparaat met bugs voor elkaar te krijgen als je deze uitdaging accepteert.
Ik zeg toch nergens dat het makkelijk kan, maar ze hebben een probleem wat ze zelf gecreerd hebben. Waarom zou de consument hier last van moeten hebben.
Omdat de consument er ook voordeel van heeft. Je koopt een nieuwe Samsung uit 2024 voor 300 Euro (kan ook goedkoper en duurder), en een nieuwe iPhone uit 2024 voor 800 Euro.

En heeft de consument hier serieus last van? Voor wie de laatste software wil, die koopt wel een Pixel.
De rest van de mensen echter kan gewoon met Android 14 en ouder bellen, streamen, socials, etc. Die hoeven geen Android 15 om dat te blijven doen.
Apple schrapt op het laatst belangrijke features waarmee ze zich willen profileren (AI, Apple Intelligence)
en zo doen ze dit wel vaker (Kaarten, Siri)

Vraag is dan of je op tijd uitlevert? of tel je vanaf het moment dat je met versie 18.X.X dat doet...een heel stuk later.
en dan heb je nog alle hardware in eigen beheer.

Als je vergelijkt, dan is het heel lastig dit op gelijk niveau te doen.
Oprechte vraagt, maar wat maakt het tegenwoordig uit? Anders gezegd, welke functie van Android 15 mis je welke niet in 14 zit?

Wat veel belangrijker is zijn de beveilingsupdates, en die komen nog steeds gewoon maandelijks. Het is niet zo dat dat allemaal stilstaat tot Android 15 er is gelukkig.
Het gaat ook om OneUI 7 in dit geval. Maar goed, dat is ook de enige USP van de S25 serie.
De S24 en S24+ hadden Samsung SOCs, de opvolgers hebben de laaste Snapdragon. Dat is ook een significant verschil. Bij de Ultra is het verschil idd kleiner.

En eerlijk gezegd bevalt OneUI 7 mij een stuk minder dan 6.1. De AI zooi wordt echt teveel door je strot geduwd, de Now Bar vind ik irritant en media controls zijn erg klein of verborgen.
Hier een A34 van pakweg net geen twee jaar oud, goed toestel maar de updates komen toch maar elke drie maanden binnen en niet maandelijks, hiervoor dien je het topmodel te kopen.
Gewoon een keuze dus en idd zoals hierboven reeds aangegeven een. Strategie van de fabrikant we zijn toch al veel verder dan een aantal jaar terug waar je toestel met geluk een enkel update kreeg en daarna niks meer...
De iOS 18 die Apple in juni 2024 is nog ver weg van de iOS 18.3 die we nu hebben. Apple en Samsung kiezen hier nu gewoon eenmaal voor een andere strategie. Apple heeft een aankondiging gedaan, bedacht zich dat dat alles behalve realistisch was, en heeft die features uitgesteld naar iOS 18.x of zelfs iOS 19. Samsung heeft voor zijn Android 15 update een scope uitgewerkt, en zij houden zich er gewoon aan ook al betekend dat dat de uitrol later moet beginnen.

Leak dat Apple meer waarde hecht aan jaarlijks dat cijfertje ééntje omhoog te duwen, maar uiteindelijk is het voor beide alleen maar uitstel.
Als je je lekker laat maken door hype vorming, media etc. en erop gaat zitten F5-en dan duurt alles lang. ;)
Apple heeft alles in de hand: hardware, software en updatebeleid

Bij Android heb je te maken met de telefoonfabrikanten die weer afhankelijk zijn van hardware leveranciers mbt de drivers én Google mbt Android.

Zo gebruikt Samsung veel meer verschillende socs dan Apple en hebben ze een groter portefolio.

Belangrijker dan haantje de voorste te zijn vindt ik goede ondersteuning belangrijker.
Mijn S24 Ultra wordt ondersteund tot 2031 en dan kan ik er ook nog een ander OS opzetten.
Probeer dat maar eens bij Apple
Apple heeft het een stuk gemakkelijker. Die maakt het OS zelf en er is een beperkt aantal producten dat er gebruik van maakt. De compatibiliteits-check wordt al gedaan bij het tot stand komen van het OS.
Bij Android komt het OS van een derde partij. Elke fabrikant moet zelf op compatibiliteitsproblemen testen en die zelf oplossen. Samsung brengt jaarlijks een stuk of tien smartphones en varianten uit. Met vijf jaar ondersteuning loopt het aantal modellen dat moet worden getest behoorlijk op. De nieuwste modellen hebben prioriteit, maar zeker als er problemen zijn kan het voor oudere modellen best lang duren voordat de update klaar is.
Volgens mij heeft Apple heel veel minder apparaten dan Samsung en is het OS van Apple zelf. Dus denk dat Samsung weinig hoeft te leren van Apple eigenlijk. De situaties verschillen flink.
Is gewoon een commerciële overweging dit jaar. De S25 serie is qua hardware vrijwel identiek aan de S24 serie. Het enige onderscheidende is de software, OneUI 7. Als ze de S24 en voorgaande toestellen die update ook meteen geven brengt Samsung schade toe de eigen verkoopcijfers van de S25. Vandaar de vertraging. De software is gewoon af.
Raar verhaal, dit gaat niet specifiek over de S24 die langer moet wachten maar juist over de S25 :P

De nieuwste S telefoon krijgt hem inderdaad altijd al eerder dan die van de generatie ervoor, maar daar gaat dit bericht helemaal niet over...


Verkeerd gelezen

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 6 maart 2025 10:40]

De S25 is toch uitgekomen met Android 15? Snap je reactie niet helemaal.
Je hebt gelijk, ik las het alsof alle toestellen gewoon langer moeten wachten, zo staat het ook in de slotalinea, maar in de intro staat inderdaad dat het oudere Galaxy toestellen betreft.
Het is niet duidelijk waarom de uitrol van de vernieuwde OS en UI naar Galaxy-apparaten dit keer langer duurt.
Zo erg zit ik er dus op te wachten (/s) met mijn S24 dat ik niet eens wist dat de S25 het al wel had :D

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 6 maart 2025 10:39]

Normaal gesproken zou de S24 Android 15 rond oktober/november al moeten krijgen. Ik heb hem nog steeds niet op m'n Ultra. We zitten nu in maart, dus ik snap de verwarring wel.

[Reactie gewijzigd door MrFax op 6 maart 2025 10:51]

Wat een onzin.

Eerst en vooral is de S25 niet "qua hardware vrijwel identiek" aan de S24. Het is een totaal andere SoC met totaal andere drivers, etc. Ten tweede is de software niet "gewoon af". De One UI 7 die Samsung nu mee levert met de S25 (en de verschillende A-toestellen) liep bij launch achter op de S24's 4de beta, een beta die trouwens gekende problemen oploste. Ten derde; waarom zouden ze überhaupt? Waarom denk je dat S24 gebruikers een S25 zouden kopen als naar jou mening ze toch "qua hardware vrijwel identiek" zijn? Mensen gaan echt niet honderden euro's uitgeven om een update die zouden krijgen 2 maanden eerder te hebben.
Je weet toch hoe marketing werkt en wat het primaire doel van een bedrijf is? Winst maken. Vrij simpel. Anders houdt het snel op te bestaan.

Kijk alle onafhankelijke reviews erop na (Tweakers, MKBHD, GSMArena). Er zit nog nauwelijks vooruitgang in de hardware van de S serie van Samsung. Op sommige punten is er zelfs een achteruitgang te zien (S25 Ultra pen mist bluetooth). De enige manier om nog veel onderscheid te maken is software.

Dus als Samsung de S25 serie uitbrengt willen ze die graag massaal verkopen. Als ze dan de S24 ook aanbieden voor zeg 60% van de prijs met 95% dezelfde UX dan is de S25 gewoon een slechte deal. Dit is ook de conclusie van Tweakers. Door OneUI 7 nog een paar maanden te vertragen is er nog een tijdje een duidelijk onderscheid tussen de toestellen.

Door deze strategie is alleen de S25 een tijdje de 'latest and greatest' met nieuwste chip en software. Hiervoor zijn toch veel consumenten gevoelig.

De S24 en S24+ had in Europa inderdaad een Samsung Exynos chip ipv een Qualcomm Snapdragon. De S24 Ultra had overal ter wereld een Snapdragon chip. En in de VS en Zuid-Korea hadden alle S24 uitvoeringen een Snapdragon chip. Daar is de update ook nog niet uitgebracht. Dus de aanname 'S24 = Exynos en daardoor duurt updaten langer' klopt niet.

[Reactie gewijzigd door EverGreen1979 op 6 maart 2025 12:02]

Laat ze (Samsung? Google?) de S25-serie ff voorzien van een recente Google Play-systeemupdate. Deze staat nog op oktober 2024...

[Aangepast van oktober 2025 naar oktober 2024...tnx voor de tip @DonJunior

[Reactie gewijzigd door Jos_M op 6 maart 2025 12:13]

'oktober 2025' .. dan lopen ze dus op de zaken vooruit. :+
Dit inderdaad, anders zit het de verkoop van de S25 serie in de weg.
S23 > S24: bijna identiek.
S24 > S25: bijna identiek.

Zoek je een goede telefoon raad ik nog steeds de S23 aan die niet echt veel moet onderdoen voor de S25.

De camera's van de S23 en S25 zijn zelfs identiek. De S25 kan ze iets sneller verwerken met de Modernere chip.
Het is al jaren zo bij Samsung.
S25 is (behalve SOC) vrijwel identiek aan de S24.
S24 was (behalve SOC) vrijwel identiek aan de S23.
S23 was (behalve SOC) vrijwel identiek aan de S22.

Als Samsung de komende jaar geen hardware innovatie toepast bij hun S-lijn (zoals betere camera) zullen er nog minder minder upgraden naar een S26.
Oneui7 is wel een flinke change ten opzichte van eerdere updates. Snap wel dat het wat langer duurt. Volgens mij is Samsung best snel met patches en beveiliging. Dat is het belangrijkste.
Google zelf had ook al moeite met de Android 15 upgrade en vertraging die te lanceren. Dus ik vermoed dat er iets pnder de motorkap veranderd is wat meer impact heeft dan verwacht.
Los daarnaast de veranderingen die Samsung in hun OneUI schil doet door een deel van hun eigen technieken om te zetten naar die van Google, zoals de Bixby assistent en AI functies.
Ik snap doe hele heisa om updates en snelheid daarvan nooit zo. Sure beveiligings updates zijn belangrijk, maar met alle telefoons die ik door de jaren heb gehad vond ik het maar weinig booiend. Vaak zoeken naar de verschillen en voor mijn gebruik iig veranderd er altijd maar weinig.
Vraag me altijd af waar iedereen dan echt op zit te wachten in zo een update of is het alleen om ff die 1 dag kick van he leuk iets nieuws te hebben?

Maar dat is mijn visie iemand een voorbeeld van een update die voor hem/haar echt een gamechancher was en niet kon wachten tot je telefoon die kreeg?
Ik snap de frustratie als je bepaalde verwachtingen hebt als klant / gebruiker van zo'n toestel, maar qua features maakt het anno 2025 nauwelijks meer uit welke Android versie je draait. Fatsoenlijke security updates zijn daarom belangrijker dan ooit en dat zit wel goed bij Samsung.
Op zich heb je een punt, maar hoeveel actief misbruikte "lekken" zijn er geweest in Android in de afgelopen jaren?
Ik vrees dat het er meer zijn dan jij en ik weten...
Dat weet niemand, ook niet over iOS, WIndows of Linux...

Maar die voorkom je niet perse met de upgrade dat doe je met beveiligingsupdates die gewoon uit komen ongeacht welke Android versie je hebt (binnen de beloofde ondersteuningsperiode).
Mijn moto g7 plus heeft al een paar maanden android, gewoon LoS, snap niet helemaal waarom hobbyisten sneller zijn dat grote bedrijven.
Omdat hobbyisten aan minder eisen hoeven te voldoen dan grote bedrijven :)
Ik wist dat dit gezegd zou worden, echter merk ik geen nadelen, geen rare bugs oid.
Laatst wel met mijn samsung tablet die stock android draait. Allemaal rare kuren, moest ik de system cache wipen voor het werkte. En die tablet is nieuwer dan mijn telefoon.

Al met al, lijken die eisen bij de grote bedrijven niet echt veel betekenend.
Hobbyisten zien het als een uitdaging en als iets leuk om te doen in hun vrije tijd. Of ze worden gemotiveerd om het beschikbaar te stellen voor hun eigen toestel.

In een bedrijfsomgeving heb je een hoop andere eisen en prioriteiten. Er moet tijd vrijgemaakt worden voor de update te implementeren en uitgebreid te testen. Soms lijkt het wel alsof dat testen niet (goed) gebeurt maar ik zou de complexiteit niet willen onderschatten. Er zijn immers veel combinaties mogelijk van software die een eindgebruiker op zijn smartphone draait. Als het niet goed werkt dan zijn de gebruikers ontevreden. Als een custom rom niet goed werkt zijn de gebruikers ook ontevreden maar de kans is groot dat het tech savvy mensen zijn die weten dat een custom rom bepaalde uitdagingen met zich mee kan brengen.

Tenslotte zal een bedrijf ook de afweging moeten maken voor het inzetten van zijn resources. Lange updates zijn fijn voor de eindgebruiker maar een bedrijf kan het enkel gebruiken als unique selling point. Een langere ondersteuningstermijn leidt immers niet tot directe inkomsten. Enkel door meer toestellen te kunnen verkopen. Maar dat moet dan wel compenseren voor de minderverkopen omdat mensen langer met hun toestel kunnen doen of omdat tweedehands toestellen interessanter worden.
Ik snap wel wat je bedoelde en jij snapte ook wat ik bedoelde.
Echter is het wel geestig dat iedereen die ik ken met samsung apparaten mij vertellen dat een nieuwe nodig is na een aantal jaar omdat ze dan raar gaan doen. Maar mijn telefoon gaat nu al 6 jaar mee.

Verder snap ik het update beleid niet.
Windows kan op heel veel hardware, ook die niet van microsoft, zonder problemen. Waarom zou het bij Linux (android) anders zijn? Dat is het ook niet, want ik gebruik al jaren Linux voor al mijn apparaten.

Al met al lijkt het een stukje niet willen van fabrikanten, niets met resources.
Ik kocht een A55 met als idee sneller software-updates te krijgen. tja...
A55 is een prima toestel, maar werkt hij bij jou niet meer naar verwachtingen? Of heb je in de specs update beleid gelezen die je verwachtingen kracht bij zetten?
ik kocht in oktober een A55, na meer dan 5 jaar een Xiaomi smartphone gebruikt te hebben. Deze had na 2j al geen software-ondersteuning meer, dus voor mijn nieuwe telefoon keek ik vooral naar telefoons met goede software-ondersteuning. Ik las dat Samsung vrij snel Android updates uitbracht, maar dat blijkt nu toch minder het geval te zijn.
Snel wordt nergens aangegeven, wel hoe lang die ondersteuning is, 5 of 6 jaar. Dat is toch veel belangrijker dan de snelheid?
Je hebt volledig gelijk hoor, ik ben gewoon een beetje teleurgesteld
Is dit nieuwswaardig? Ik weet dat dat een rotopmerking is om te maken, maar... really? Mijn Asus heeft hem al een tijdje gekregen, stond dat ook in het nieuws? :wink:
Ik krijg de update als het goed is op 18 April voor op mijn S24 Ultra. Ik ben erg benieuwd. Ik vind hem erg mooi qua uiterlijk gezien op de S25 Ultra.

Ik ben ook benieuwd of iemand weet wanneer deze update Android 15 One-UI 7 naar mijn Tab S10+ komt?

Hierna nog 6 Android updates voor mijn smartphone en tablet te gaan.

[Reactie gewijzigd door Van der Berg op 6 maart 2025 12:12]

Duurt veel te lang allemaal dat gaat klanten kosten die gaan een alternatief zoeken dus samsung doe er wat aan in plaats van wel niet heel vervelend.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.