Delta en Caiway vervangen deel stroomadapters van modems vanwege productiefout

Providers Delta en Caiway vervangen een deel van de stroomadapters van glasvezelmodems. De adapters in kwestie blijken een fout te bevatten, waardoor ze na een stroomonderbreking defect kunnen raken.

Het gaat om adapters bij klanten die gebruikmaken van een glasvezelmodem voor XGS-PON, meldt Delta op zijn website. Na een stroomonderbreking kan de adapter defect raken, waardoor de modem niet meer opstart, terwijl de lampjes wel blijven branden. Volgens Delta levert de adapter verder geen gevaar op.

De adapters in kwestie worden vervangen door een nieuw exemplaar waarbij het probleem is opgelost. Klanten die dit aangaat krijgen in de komende maanden een persoonlijk bericht en een nieuwe adapter per post opgestuurd. Ze kunnen de adapter eenvoudig zelf omwisselen. De oude adapter kan ingeleverd worden bij de milieustraat.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

13-02-2025 • 14:25

68

Reacties (68)

68
68
29
5
0
38
Wijzig sortering
Duidelijk. Wat gebeurt er ‘onder de motorkap’? Dat de lampjes wel blijven branden, maar er geen spanning meer op staat.
Bij navraag aan de monteur die dat laatst bij mij vervangen had.

De Adapter levert in sommige gevallen na een stroomonderbreking niet voldoende vermogen (A) meer, wel voldoende spanning (V). Apart en een productiefout in een bepaalde batch adapters.

Daardoor branden de lampjes wel alleen start de modem dan niet (goed) op.

[Reactie gewijzigd door mapa2011 op 13 februari 2025 14:37]

Bijna. Vermogen is uitgedrukt in Watt. Stroom meet je in Ampere.
Dus de adapter gaf genoeg spanning (V), maar te weinig stroom (A) waardoor er een tekort was aan vermogen (W)
Yes dat is correct en teven juist.
Eigenlijk spreken we bij glasvezel niet meer van modems, maar van media/glas converters en routers.

De router is de klant apparatuur waarop je kan inloggen om bijv. je firewall regels, poort instellingen of wifi kan aanpassen.

De media/glas converter doet enkel het licht signaal omzetten naar koper (Ethernet), bij AON (GOF) is dit een "dom" apparaat welke plug en play werkt, bij PON (XGSPON) is deze actief omdat deze verbindt met een splitter en zijn eigen verkeer filtert, deze geeft dus actief een signaal door naar de leverancier met serienummer/registratie.

Wat bijzonder is dat de convertor stuk gaat, normaal zie je juist dat ze voor de adapter een goedkoop alternatief heeft gebruikt en deze niet deugt.

Dat Nokia (de leverancier van deze apparatuur voor Delta) een ondeugdelijke ONT heeft geleverd is wel kwalijk.
Daar ben ik ook wel benieuwd naar! Je zou toch zeggen dat dat modem niet meerdere spanningen binnenkrijgt van de adapter.
Ledjes hebben niet veel nodig om wat licht te geven. Terwijl als de modem moet opstarten toch even een deftige piek nodig is
Bij mij brandde er helemaal geen lampjes op het modem. Toen ik de spanning op de stekker controleerde met een voltmeter, gaf deze nog maar 2,5 volt ofzo.
Inderdaad netjes en snel omgeruild door Delta. Maar had natuurlijk ook zelf nog een adapter met dezelfde specs liggen, dus kon ik ook weer snel op internet. :-)
Hmm, dit is ook wel een manier om gratis sneller internet te krijgen natuurlijk.
Gewoon een adapter aansluiten die wat meer power levert! :-)


(dit is uiteraard een grapje, don’t try this at home)
Dat is helaas geen incident: We lopen hier vaak te koeren over laders van AliExpress. Ik schroef alles open voordat het in het stopcontact gaat, de verreweg de meeste onacceptabele situaties tref ik aan in laders die zo ergens bij zitten. De lader is voor de fabrikant enkel een kostenpost, hij gaat niet meer apparaten verkopen met een betere lader, dus die lader moet zo goedkoop mogelijk en dat gaat héél duidelijk ten koste van de kwaliteit.
Wat moet je op letten als je ze hebt open geschroefd ?

eventueel foto ?

[Reactie gewijzigd door Jermak op 13 februari 2025 14:41]

  • Bouwkwaliteit: Als de onderdelen schots en scheef zitten, heeft iemand de adapter in hoog tempo in elkaar gezet en snelheid geeft risico's op foutjes
  • Is er een echte zekering aanwezig? Of alleen een weerstand als zekering of erger, een printbaantje als zekering, of erger, helemaal geen zekering?
  • Isolatie-afstand tussen de hete en koude zijde van de voeding
  • Aanwezigheid van een lichtnetfilter
  • Zijn er adequate koelblokken gebruikt op componenten die warm worden, zoals MOSFETs en gelijkrichtdiodes?
  • Zijn de X- en Y-condensatoren speciale veiligsheidscondensatoren of heeft de fabrikant gewone condensatoren gebruikt?
  • Hoe ziet de transformator eruit? De hoogspannings- en laagspanningsdraden zitten daar om elkaar heen gewikkeld, de trafo moet daarom heel zorgvuldig gebouw worden. Ziet het er slordig uit, alarmbellen.
  • Zie je alleen maar een diode en elco aan de koude zijde, of is er een serieus rimpelfilter met meerdere condensatoren en spoelen aanwezig?
Welk merk heeft dit dan vaak goed voor elkaar?
Meanwell en Delta zijn betrouwbare fabrikanten om adapters van te kopen voor apparaten waar je de adapter niet van vertrouwd. AVM levert goede voedingen bij zijn Fritzboxen. De voeding van de Experiabox van KPN lijkt redelijk, die van de mediaconverter goedkoop.

Enkele apparaten in huis mijn huis waarbij ik de voeding heb afgekeurd:
  • Robotstofzuiger
  • Batterijenoplader
  • Ethernetswitch
  • Halogeenverlichting voordeur
Die laatste was verraderlijk: Die voeding was door de vorige eigenaar geïnstalleerd, en van een bekend merk voor verlichting (Massive). Het is dat ik het bij toeval ontdekte.
Heb je toevallig fotos? Het zou leuk zijn om een forumtopic te starten met "af"-goed-gekeurde voedingen :)
Ik ga nu geen foto's maken, maar op zich is een forumthema hierover geen slecht idee. Misschien dit weekeinde.
ik zou wel intresse hebben in een forum hiervoor. de punten die je aangeeft zijn best wel technisch en voor een leek als ik (heb een oude powersupply van een pc open geschoeft zonder door te meten, ging gelukkig goed) zouden fotos van de genoemde componenten enorm helpen.
Stuur me effe een DM als je zover bent, want ik heb hier wat adapters liggen die ik een keer van binnen wil bekijken en eventueel fixen dus alle TIPS zijn welkom! :)
@MarcMK2 @nero355 @andru123

Dit is het resultaat vooralsog, ik zal in de komende dagen proberen meer voorbeelden te plaatsen:

forumtopic: Uitleg: Hoe keur ik mijn voeding zelf op veiligheid?
Deze website heeft verschillende voedingen getest en gedemonteerd:
https://www.chargerlab.co...eardowns-chargers-cables/
Bijna iedereen heeft tegenwoordig wel een doos met afgedankte 'overgebleven' adaptermeuk, en als het stekkertje past, 'dan doet ie het vast wel'... :P Ik heb meerdere keren gehoord en gezien dat bijvoorbeeld een Fritzbox niet functioneerde met een niet originele/goeie adapter. Meestal is te weinig vermogen de boosdoener van verstoringen.
USB-C zou inmiddels een uitkomst moeten zijn, maar ook daar is helaas heel veel meuk te koop in de vorm van stopcontacten en verdeelcombi-dozen. Een Samsung kan dan prima opladen en een Apple niet. :z
Ook de vele beschikbare C snoertjes zijn helaas niet altijd compatibel...
Welke merk switch/model?
Ik schroef alles open voordat het in het stopcontact gaat, de verreweg de meeste onacceptabele situaties tref ik aan in laders die zo ergens bij zitten.
De laatste keer dat ik een adapter tegen kwam die je een schroef kon openen, is in 1972 geweest. Serieus. Adapters zijn meestal gesealed. Hoe beoordeel je een adapter die niet te openen is?
Met een bankschroef ;)

Verdachte adapters die bij goedkoop spul zitten (lees: al dan niet van de Chinees) vervang ik eigenlijk standaard door nieuwe.
En zo af en toe 'kraak' ik 'ter leering ende vermaeck' wel eens zo'n ding in de bankschroef. Meestal bevestigd dat het vermoeden van brakheid.

Ik heb een hele bak nieuwe delta electronics 12V 1,25A voedingen. Die overigens grappig genoeg met een schroefje dicht zitten.
ik kan uit jouw bericht nu niet opmaken of je een bak vol met 'rotte' nieuwe Delta voedingen hebt, of juist een bak met 'betrouwbare' nieuwe Delta voedingen

in mijn beleving zijn de Delta voedingen meestal van prima kwaliteit
Delta Electronics heeft niks te maken met DELTA (Fiber). Delta Electronics is Taiwanees bedrijf die onder andere voedingen maakt.
Die delta's zijn inderdaad de goede. En dan inderdaad de Taiwanese delta, niet te verwarren met de Nederlandse Delta elektronica (die maken hele goede voedingen, maar geen netstekker adapters) of Delta fiber inderdaad.

De beruchte "zwarte doosjes" waar geen merk op staat moet je voor uitkijken. Er zijn een paar generieke doosjes in omloop waar van alles in wordt geprakt. Soms goed, soms echt belabberd.
Dat is zeker een probleem, maar je wordt er ook vanzelf goed in. Je moet een beeld proberen te vormen hoe de adapter in elkaar gezet is en dan bijvoorbeeld op de juiste plaats ergens een zakmes tussen drukken. Soms is er inderdaad geen mogelijkheid.
Gebruik geen zakmes. Investeer in een goede set prying tools. Veiliger voor je vingers en voor je apparatuur.
Of gewoon met röntgen? ;)
Wat is "een goede set prying tools"?
Ik hoor dat het best met een aceton of dergelijk de rand bewerken, om de gelijmde delen losmaken.
Hoe beoordeel je een adapter die niet te openen is?
Elke adapter is te openen. En voor als die niet meer te sluiten is koop je er twee. ;)

Maar even serieus: ik koop gewoon van een gerenommeerd merk mijn eigen netvoedingen, gestandaardiseerd op USB-C. Daar wordt dit soort geleverde apparatuur echter niet door gedekt. Dat betreft voedingen die er standaard bij zitten met een DC-aansluiting met mogelijk een apart voltage en een gekke polarisatie. Die vervang je niet zomaar zelf even.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 13 februari 2025 15:00]

Ik vraag mij dus af, wat veiliger is: een voeding ongeopend gebruiken, of een voeding met een zakmes openen, de inhoud controleren en dan hopen dat deze weer goed te sluiten is.

Ja, twee kopen kan ook, maar niet als het om een adapter gaat die je bij je modem krijgt (zie dit topic).
Ik vraag mij dus af, wat veiliger is: een voeding ongeopend gebruiken, of een voeding met een zakmes openen, de inhoud controleren en dan hopen dat deze weer goed te sluiten is.
Een voeding met een zakmes openen is naar mijn ervaring een groter gevaar dan een voeding ongeopend in een stopcontact steken. Als iedereen dat voor elke voeding zou doen, dan zou waarschijnlijk de hoeveelheid benodigde pleisters groter zijn dan het aantal voedingen dat foutief wordt bevonden.

Ik zou geen zakmes gebruiken, maar prying tools.
Ja, twee kopen kan ook, maar niet als het om een adapter gaat die je bij je modem krijgt (zie dit topic).
Daarom schreef ik:
Dat betreft voedingen die er standaard bij zitten met een DC-aansluiting met mogelijk een apart voltage en een gekke polarisatie. Die vervang je niet zomaar zelf even.
Nu is dat vervangen wat lastiger, maar niet onmogelijk. Voor een volledige vervanging is het essentieel dat je dezelfde connector weet te verkrijgen. Vaak is het wel een (semi-)standaard DC-connector. Dan is het alleen van belang om een andere voeding te vinden/maken met het juiste voltage (vaak niet zo'n probleem).. Met wat soldeerskills en de juiste voorzichtigheid (ook m.b.t. polariteit) heb je zo een nieuwe voeding te pakken. Bij exotische connectoren moet je toch vaak de connector van de originele voeding hergebruiken.

[Reactie gewijzigd door The Zep Man op 13 februari 2025 16:54]

Die bagger is inderdaad een heuse gevaarlijke brandbom.

Ik vervang ze vaak door kwalitatief hoogwaardige meanwell voedingen.
Dit klinkt als hetzelfde probleem als dat KPN een tijdje terug had: https://community.kpn.com...gs-pon-weer-defect-599570

[Reactie gewijzigd door michiel_ op 13 februari 2025 14:38]

Ja dat dacht ik ook toen toen ik dit lees.

Ik kreeg na lang wachten een Nokia modem. Die ziet er iets robuster uit moet ik zeggen.
Ach, zolang het probleem is, dat ze ( na een spannings uitval ) het niet doen, dat is natuurlijk niet fijn ...

...maar er zijn ook genoeg die tijdens gebruik dusdanig heet worden, dat de behuizing vervormt of nog erger dat het brandgevaarlijk wordt !

Spannings adapters zijn voor fabrikanten inderdaad altijd een sluitpost !
Wij hadden precies het zelfde na dat de netbeheerder ons overgezet had naar een andere fase.

Modem zat natuurlijk gewoon aangesloten.

Resultaat: na meten van de voeding. 4.5 volt

Ipv 12v DC 3.a (specs voeding)

Wat hier dan aan de hand is,weet ik niet maar andere mensen hebben last van een amperage probleem?

Als ik constateer dat er maar 4.5v dc output is terwijl er 12v op de specs staat dan is ie ook defect, na een andere voeding van een tp link geprobeerd te hebben ,deed het modem het weer. Was een 12v DC 2.5 a (maakte geen gebruik van alle utp poorten)

Een 24v adapter wat ik hierboven lees (output) lijkt me niet zo verstandig.


Maar wel grappig dat dit artikel 2dagen na mijn probleem online word gezet.

Ons is denk ik defect gegaan door een piekspanning uit het net. Of door veelvuldig het stroom te onderbreken het zij

Groepen in. Meterkast uit en aan daardoor piekspanning?

Of veel vuldig (zeg 20x ) waar dan ook het stroom van het modem afhalen

Ik ben maar een semi leek dus ik kan het niet met garantie zeggen maar het lijkt er wel op.
Vaak doen leveranciers er een paar Ampere bij omdat ze weten hoe slecht die goedkope voedingen zijn. Een goedkope 12V 1A voeding zakt als je er echt 1A uit haalt vaak al een paar volt in spanning. Een "3A" voeding zakt bij 3A ook zo hard, maar als je er 1A uit haalt is de spanningsdaling veel minder. Bovendien is de levensduur van zo'n goedkope voeding vaak erg slecht als je 'm zwaar belast. Kortom, als je 2.5A voeding van een beter merk was (TP-Link is in mijn ervaring een middenmoter met z'n voedingen), dan is de kans groter dat hij beter het voltage vasthoudt dan de goedkope 3A voeding.

Ik werk graag met Meanwell netvoedingen, en als daar 12V 2A op staat levert die ook 12V bij 2A, en houdt hij het vol. De spec sheets staan op het Internet en ik heb ze nog niet op onwaarheden kunnen betrappen.

Ik heb een weerstandsbank om voedingen te testen, en heb een goedkope 5V 2A voeding letterlijk zien ontploffen toen ik 2A trok...
Is het bekend welk XGS-PON glasvezelmodem hier last van heeft, aangezien er meerdere zijn?
Ja, en dit is dus precies wat mij is overkomen. Dramatisch. Ik kan heel heel boek schrijven over hoe slecht de afhandeling was van Delta; bijna niet te geloven. Ze hebben me ZES WEKEN LANG zonder internet laten zitten.
had je oproepje moeten doen voor een voedinkje , de meeste tweakers hebben er wel een paar liggen, van Delta of van een andere die de voeding kunnen vervangen.

of kwamen ze er bij delta pas na 6 weken achter waar het aan lag? vervangend Modem, meestal binnen 3 dagen vervangen :'(
Nee, ik had de pech dat hij net kapot was gegaan nadat ik een overstap naar Freedom had doorgegeven. Vervolgens kon ik de tering krijgen. Ze hebben me gewoon expres laten bloeden omdat ik niks meer zou opleveren.
En dan ga je zo lang zitten kniezen ipv even een andere voeding aan te sluiten? Doorgaans is al die zooi 12V met een barreljack, daar heb je toch zo een andere voeding voor geregeld? Als de provider het niet voorziet kun je dat vrij makkelijk zelf.
Da's een aanname :) Ging om het modem dat stuk was.
Ja, dus, staat er op dat modem dan niet geschreven hoeveel V en A het nodig heeft?
Dat gaat ook niet verbeteren, gelet op hoe er met het personeel omgegaan wordt: https://www.omroepzeeland...erbolgen-over-behandeling
Stroomadapters? Spanningsadapters of netadapters worden er bedoeld waarschijnlijk. Zucht....

[Reactie gewijzigd door arnova op 13 februari 2025 15:02]

Inderdaad, ik moet er ook van zuchten, pfffff
Net zoals batterijen , ipv Accu.
Ik zoek me blauw om te vinden om welke apparaten dit gaat, fabrikant, typenummer? Iemand die deze informatie wel tot zijn beschikking heeft?
Hah, dit gebeurde me vorig weekend. Nadat ik de stroom weer had hersteld, bleven alle lampjes van de modem knipperen. De chat was gelukkig snel te bereiken en ze regelden meteen dat er een nieuwe adapter werd opgestuurd. Ik had gelukkig nog een 24V adapter liggen, anders had ik 3 dagen zonder internet gezeten.
Als jij een 24V adapter op een 12V apparaat aansluit dan gaat er iets niet goed en is het apparaat waarschijnlijk ook stuk... ;) :+

Om je een voorbeeld te geven voor een 12V/3A apparaat :
- 12V/5A adapter mag je gebruiken.
- 12V/1,5A adapter zal niet werken of het apparaat laten haperen.
- 14V of 18V of 24V adapter aansluiten zal alleen rooksignalen geven :P
Helemaal correct. Ik heb een 12v adapter aangesloten. Ik was ook bezig geweest met een 24v toepassing en ik haalde beide even door elkaar. ;)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.