Nouja, dat het meer micro based zou zijn omdat er een 12 unit limit op control groups zat vind ik wat anders dan dat het spel er naar gedraaid wordt.
Er zal altijd wel wat micro inzitten natuurlijk (en dat mag natuurlijk ook, slim gebruik maken van wat je hebt telt ook) maar het was pas in de expansions van SC2 dat de game echt begon te balanceren rondom micro inclusief het veranderen van de "snellere start" (wat toegegeven, in veel opzichten positief is) waardoor je met een beetje early micro al heel snel de koers van het hele spel kon bepalen.
Units hebben véél meer skills gekregen en zijn ook aangepast om actievere micro te forceren.
Voorbeeld:
Ravagers: Met hun corrosive bile welke van de bezitter eist dat hij heel actief en precies mikt tijdens een fight, en van de tegenstander dat hij deze dingen actief ontwijkt.
Lurkers: Relatief OP tegen ground units ivm range en erg hoge AOE damage, maar te bestrijden omdat je deze aanvallen kunt dodgen. Micro.
Vipers: Deze units zijn letterlijk niets anders dan micro
Infestors Het verwijderen van infested terrans, wat een relatief passieve skill is - alleen nog maar actieve skills (micro acties) blijven over
Cyclones: Een unit welke letterlijk draait om micro-movement
Dat plasma blasting ground geval van Protoss: Nóg een unit die specifiek bestaat om een bepaalde skill te casten en niets anders. Super krachtig, maar dus ook weer pure micro
Om deze lijst maar heel kort te houden, kunnen we dan natuurlijk ook nog spreken over alle units en tactieken die compleet buiten te boot zijn gevallen wegens deze veranderingen. Hoe vaak zie jij nog iemand nukes gebruiken? Thors zijn vrijwel compleet useless omdat bijna ieder ras een manier heeft gekregen om units snel te verplaatsen en de maps zijn voortaan dusdanig gestructureerd dat er heel veel heuvels en bottlenecks zijn, waardoor air eigenlijk altijd superieur is. Thors zijn Terran's sterkste anti-air maatregel, maar ivm alle ramps en bottlenecks kan zelfs een battlecruiser of carrier, Thors rondjes laten dansen alsof ze niet bestaan.
Het probleem met deze updates was imho niet dat het de skill ceiling omhoog haalde (dat is juist positief, gezien het wel veel van hetzelfde werd -- Ik speelde zelf master league, overigens) maar dus dat het de 'skill floor' óók enorm omhoog heeft gehaald.
Alles wat Starcraft een simpeler spel maakte tegenover de rest, is er haarfijn uitgesloopt.
Het is gewoon niet écht hetzelfde spel meer.
Ik zelf had bijvoorbeeld een hekel aan Warcraft 3 vanwege de de heroes die erin zaten. Ja, sommigen vonden dit geweldig --- ik niet. Wat ze met de SC2 uitbreidingen hebben gedaan, is effectief de WC3 heroes terugbrengen in de vorm van single-purpose units met hele specifieke skillsets. "Sleutelfiguren" in je mega leger hebben i.p.v. gewoon een wel gebalanceerd mega leger te hebben (tenslotte zijn je legers in SC ook aanzienlijk groter dan in WC)
En ja, voor zover als SC1 zogenaamd meer micro-based zou zijn geweest... Hoeveel units met hele specifieke skills had je daar nou echt?
Protoss: 4 units met active skills
Zerg: 2
Terran: 4 (Als je ghosts meetelt)
Meanwhile @ legacy of the void:
Protoss active skills: 55
Zerg active skills: 60
Terran active skills: Ergens in de 30
--- Ze zitten niet eens in dezelfde werelden, man...