Cooler Master brengt modulaire MasterHub-controller binnenkort uit voor 399 euro

Cooler Master heeft tijdens Computex 2024 de definitieve versie van zijn Masterhub-controller getoond. De Stream Deck-achtige knoppenhub komt in september op de markt voor 399 euro. Eerder toonde het merk al een prototype.

Deze modulaire versie van een macropad bestaat uit een basismodule met daarop modules met een draaiwiel, scherm, drie kleinere draaiknoppen, een macropad met vijftien knoppen en twee scrollwielen. De verschillende hardwaremodules zijn magnetisch en gebruiken pogopins om op het hoofdapparaat aangesloten te worden. De modules kunnen losgehaald worden en in elke positie weer aangesloten worden. De MasterHub-sofware herkent automatisch wat aangesloten wordt en in welke oriëntatie dat is.

De MasterHub heeft standaard profielen voor veelgebruikte software, zoals Adobe Photoshop, Premiere en Illustrator. Aan de hand van de verschillende knoppen en scrollwielen kunnen gebruikers bijvoorbeeld zoomen, brushes selecteren en de grootte van brushes aanpassen. Ook kan veel met macro's aangepast worden.

Naast de basismodule verschijnen er extra accessoires, zoals een module met vijf faders. Op de langere termijn komen er schermen van variërende formaten, bijvoorbeeld om live statusinformatie of de colorpicker in Photoshop te tonen. Deze modules zijn echter nog in ontwikkeling en worden waarschijnlijk pas in 2025 op de markt gebracht.

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

06-06-2024 • 09:28

30

Reacties (30)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb nog nooit een reactie geplaatst. Maar dit ding is zo lelijk dat ik even mijn wachtwoord ging resetten om in te kunnen loggen om dat even te zeggen. Bij deze.
Het is een Streamdeck maar dan met wat poespas. Het liefst zou ik een Streamdeck willen met 3-4 analoge sliders voor het geluid.
Er is wel e.e.a. verkrijgbaar hoor, wordt o.a. gebruikt voor sim racing.
Klopt, ik heb zelf ook een buttonbox gebouwd en een behuizing voor de Streamdeck, maar het liefst zou ik een alles-in-een oplossing willen zonder geknutsel. Wat er ook nog eens strak uit ziet zonder RGB of wat dan ook.
Misschien is een Loupedeck Live iets voor je? Geen sliders, wel rotaries.
Haha, ik vind het ook niet mooi, doet me beetje denken aan een auto-dashboard van 10+ jaar oud. Zitten zelfs soort ventilatieroosters op (langwerpige scrollwieltjes) :+

En dan al die vingerafdrukken op de foto's dat is echt slecht ter promotie, maar denk wel realistisch :P

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 18:32]

Het is echt een rare keus qua materialisatie en afwerking. Stevige rondingen die gepolijst zijn met vervolgens mat vlakken. En dan dat min fo meer op elkaar aansluitend. Niemand binnen Cooler Master die dacht, misschien niet? Doen ze daar niet aan consumenten onderzoek? Ff een prototype printen en potentiele klanten vragen wat die ervan denken? Dit is esthetisch gezien een verschrikking.
10 jaar oud? Weet niet hoor, maar mijn auto is 13 jaar oud en die ziet er nog moderner uit dan dit ding.
Sorry, ik heb alleen autos gehad uit 1998, 2016 en 2021 :+
Mooi is het zeker niet. Maar wil best geloven dat het voor sommige mensen lekker werkt.
Ik reageer ook weinig, maar euuuh, huh?! Ik hoop echt dat het de belichting/fotos zijn, maar wat een gedrocht.
Dat was dus ook mijn eerste reactie. Als ze het geheel gewoon 'mat' hadden gemaakt was het al veel beter geweest... Dan vraag ik mij af hoe het niet opvalt tijdens het hele proces van concept naar product.
Ook echt. Ik vind hem honds lelijk om eerlijk te zijn. Die piano zwarte ronde bezels om de daadwerkelijke items heen doen me denken aan goedkoop plastic uit 20 jaar oude auto's. Die bezels zijn tevens gigantisch. Op zich niets mis met de knoppen enzo zelf, dat is allemaal wel prima, maar die surrounds en vooral ook de rondingen....dat is echt niet van deze tijd. Begrijp niet waarom ze dat niet gewoon strak recht hebben gemaakt en als ze dan persé bezels wouden hebben, waarom ga je dan voor piano zwart plastic? Zodra je die met satijnen handschoentjes uit de doos haalt zitten ze al onder de vinger afdrukken die je er nooit weer afkrijgt.
:D haha dacht het zelfde. volgens mij zal dit geen runner worden.
Hahaha, moest ook ff opnieuw inloggen om te laten weten hoe lelijk dit ding is :) Wat een lelijk afgerond plastic fantastic ding.

Als ik niet beter wist zou ik gokken dat het peuterspeelgoed was, met irritante geluidjes onder de knoppen :+
Gebruik al jaren een Streamdeck, heel handig voor allerlei shortcuts.

Vind de modulariteit van deze Coolermaster wel handig klinken, kun je hem precies zo maken zoals je wilt, maar inderdaad....wat een lelijk ding.

Ook is hij wel flink aan de prijs.
Ik heb nog zo'n oud toetsenbord met allerhande extra toetsen. Een paar zijn vast gedefinieerd voor multimedia, 9 toetsen zijn vrij om aan iets anders te koppelen. Verdomd praktisch en mooier dan een losse streamdeck of dat lelijke CM "ding".
Leuk als je een mancave in jaren 80 style hebt.
Ik vind 'm er eigenlijk wel goed uitzien. Vooral die modulariteit staat mij erg aan. Hij past daarbij ook eigenlijk precies in mijn jaren 80/90 mancave :+

offtopic:
En ja, ik heb daadwerkelijk een aantal vintage setup's staan in mijn kantoor! :D
Ooh ik dacht dat dit juist een prototype was, zo lelijk plastic. En dacht ook dat het voor bejaarden was bijna ikzelf hahaha, wat een grote lelijke knoppen..pffff
Dit kan qua looks wel wat strakker gemaakt worden. Ik blijf nog wel bij mijn loupedeck.
Bij Cooler Master vraag ik mij altijd af wat de software situatie zal zijn. Cooler Master lijkt niet te weten of ze per product software willen maken, of één pakket voor alle hardware. Heel vaak is de software zeer slecht te vinden. Ook al vaak gezien dat voor hetzelfde software pakket andere versies staan per hardware product pagina (leuk als je allebei de producten hebt, welke moet je nu kiezen). Daarnaast is de software vaak behoorlijk ... laten we het excentriek noemen qua functionaliteit.

Kortom, zelfs als het hardwarematig in orde is, heb ik er nog niet direct vertrouwen in dat de software situatie op orde zal zijn.

Niet dat dit bij concurrenten perfect is, maar bij een Streamdeck weet je iig dat de software wel gesupport blijft voorlopig.
Super ironisch. Het prototype van een jaar geleden ziet er zooo veel beter uit.

Ik vind het concept wel geinig, maar dit is zo lelijk dat dat het voelt als een eerste versie DIY project...
Ik zat te kijken en had zoiets van dat kan ik zelf mooier maken met mijn 8 jaar oude 3D printer.

Dit ding mag het daglicht niet zien zo lelijk. Het voordeel is wel met de prijs die ze eraan plakken zullen er ook niet veel het daglicht zien.

[Reactie gewijzigd door Hakker op 23 juli 2024 18:32]

handig apparaatje idd qua design wel mee eens dat het niet het mooiste is :)
Twee jaar geleden werkte ik samen met Cooler Master als creator. Toen heb ik de ontwikkeling hiervan al meegekregen en is me om feedback gevraagd... Ik snap niet zo goed hoe het proces is gelopen van de concepten van toen, naar dit als eindproduct.

Sorry guys, dit gaat hem niet worden.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.