Cooler Master toont Masterbox-behuizing met programmeerbare dotmatrixdisplay

Cooler Master heeft op de Computex de Masterbox 500 Prisma getoond. Dat is een fulltowerbehuizing met een glazen voorplaat als behuizing, maar ook met een dotmatrixdisplay aan de onderkant waarop gebruikers zelf boodschappen kunnen plaatsen.

Cooler Master toont de nieuwe kasten op de Computex-beurs, waar Tweakers ze spotte. Het gaat om een aangepaste versie van de bestaande Masterbox 500, maar met als belangrijkste aanpassing een display onderop. Op de meshplaat die over de psu-bay zit, heeft Cooler Master bij de 500 Prisma een dotmatrixdisplay geïntegreerd. Gebruikers kunnen die bedienen met een mechanische switch en er een eigen boodschap op plaatsen. Het is niet duidelijk hoeveel pixels gebruikers op de display kunnen tonen.

Cooler Master Masterbox 500 PrismaCooler Master Masterbox 500 Prisma

De behuizing valt ook op omdat die ondersteuning heeft voor 'kabelloze' concepten waarbij de kabels aan de achterkant kunnen worden weggewerkt, zoals ASUS' BTF-hardware of MSI's Project Zero. In tegenstelling tot de reguliere Masterbox 500 heeft het Prisma-model ook nieuwe meshpanelen aan de voorkant en zijkant. De behuizing heeft verder zowel aan de zijkant als de voorkant glazen panelen. Onder de verticaal geplaatste gpu kan ook een fan schuin worden gemonteerd voor meer directe koeling op de videokaart.

Cooler Master heeft ook zo'n nieuwe fan gemaakt. De Retro Fan heeft net als de Masterbox een dotmatrixdisplay met 188 leds die gebruikers zelf kunnen animeren met afbeeldingen of kleuren. Het is niet duidelijk hoe groot de fan is en wanneer die uitkomt. Dat is over de Masterbox 500 Prisma ook niet duidelijk.

Cooler Master Retro Fan

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

05-06-2024 • 11:59

27

Reacties (27)

27
27
12
0
0
13
Wijzig sortering
Wat een verspilling van energie, grondstoffen en geld. Waarom je dat geld niet uitgeeft aan het onderdeel waar je naar kijkt: je monitor, snap ik echt niet. Als je niet achter je PC zit staat die toch uit/standby?!
Het is een niche markt voor mensen die het leuk vinden om computer kast te showen. Dit heb je dan prominent in je woonkamer staan en als je naar game parties gaat zie je dat ook vaak weer terug. De markt is wel relatief klein.

Als je het zo beredeneerd is alles wat niet functioneel is volgens jou verspilling van energie, grondstoffen en geld. De wereld zou dan wel heel grijs en uniform eruit zien denk ik.
Het kán ook nuttig worden gebruikt. Ik heb 3 rgb fans in de voorkant van de PC zitten. Ze staan op 12% helderheid. De kleurcombinatie van de fans geeft verschillende zaken aan, zoals verzadiging van LAN1 bandbreedte, GPU gebruik en CPU gebruik. Als ik vermoed dat er iets slecht presteert kijk ik er even snel naar en weet ik waar ik moet beginnen met zoeken. It ain't much, but it's honest work :)

[Reactie gewijzigd door TV_NERD op 22 juli 2024 19:55]

:D ja daar had ik niet bij stilgestaan dat het ook een functionele toepassing heeft door de RGB te koppelen aan verschillende statussen. Zeker handig tijdens het gamen ;)
Het is een niche markt voor mensen die het leuk vinden om computer kast te showen
Het probleem is dat het geen niche markt is voor de producenten ... en in de praktijk de standaard.

We hebben nu een situatie dat zowat iedere PC case glas moet hebben, en watercooling gereed moet zijn, liefst kabels verbergen, geen zichtbare HDD or andere componenten, en 10+ RGB fans.

En dan zijn er mensen zoals mij, dat een hoop HDD willen in een case of een deftige NAS oplossing? Well ... sure, hier 1 of 2 op de bodem of op de top, waar het geen goede airflow heeft of andere toestanden. O, nee, u wilt meer HDDs, well, hier is onze watercooling rgb case waar je "slots" kan kopen aan 20 Euro / 2. Zie, voor maar 100 euro extra kan je 10 HDD inbouwen dat vastgehouden worden door 1 schroefje en een dun stukje metaal. Maar het ziet er mooi uit he!

Het is zo erg dat als je een beetje storage wilt, vaak een 15 jaar oude case moet kopen of ergens iets vinden via China (vaak uit stock want de vraag is groter dan de productie). Hier vind je gewoon niets nieuws meer. Of puur dure backplane server cases (of oude 2de hands servers) moet gaan (leuk voor geluid / stroom gebruik).

De realiteit is, het is al lang geen niche meer al die glas/watercooling is de standaard. Ergste van al is, dat veel systemen geen watercooling nodig hebben en een simpel 30 a 40 euro lucht cooler voldoende is voor stil te draaien. Maar dan heb je zotte toestanden dat men over engineered heeft voor watercooling. Cases kan hebben met half dozijn fans en de boel gewoon geen airflow heeft. "Producent: maar het ziet er mooi uit nietwaar!". Gans de zicht over functionaliteit van de afgelopen 10 jaar is zo problematisch...

En ja, ik begrijp dat niet iedereen HDD nodig heeft maar het is zo gedraaid naar de ene extreem dat de andere markt gewoon een enorme schaarste heeft (of je betaald extreme). Maar het een niche noemen is een serieus slechte verwoording.
Hear hear!
De moeite die je moet doen om producten zonder rgb te krijgen is absurd.
Ze willen ook allemaal een service draaien op de achtergrond.
Alsof zo'n rgb ding niet voor het zelfde geld een processor kan hebben die zonder service kan rgb-en.

Troep is het!
Ik zet de rgb gewoon op lichtgrijs ofzo en niet te hard aan, heb je nog wat verlichting, maar bijna niks.
Ik heb hier zo een razer muis en razer tartarus, is gewoon "grijs" licht en dat stoort niet echt, maar ik hoef er geen roze/blauw/rood/groen van te maken. Ik heb hetzelfde met philips hue ... sommige lampen kan je alleen krijgen met de full color ... Ik heb zo buitenlampen, echt goed spul, maar als ik dat op roze/paars zou zetten dan het wel eens zijn dat er mensen stoppen en aanbellen om het zo te zeggen. Het nut van die kleuren ontgaat mij compleet ... om sfeer te maken zeggen ze mij dan. Nuja ieder zijn eigen ding, voor mij hoeft het ook niet

Maar deze kast zie ik eventueel wel het nut van in, als ik dit zou kunnen aansturen bijvoorbeeld cpu temp/gpu temp weergeven op de kast, dat zou nog nuttig zijn. Maarja je kan ook een display gebruiken uiteraard. Voor mij hoeft het niet, aangezien mijn kast onder mijn bureau staat, ik hoef niet naar mijn componenten te kijken. Maar voor systeeminfo zie ik het nog wel als nuttig
kun je niet gewoon een oude coolermaster haf 932 kopen dan? Daar zaten af fabriek al iets van 10 3,5 inchschrijfrekken in? Wat moet je uberhaupt met 10 hdd's. Zou het oprecht niet weten. just curious :) :X
Wat moet je uberhaupt met 10 hdd's. Zou het oprecht niet weten. just curious
Voeg er een + bij die 10 en je komt in de buurt ... ;)

Is een klein cloud like project dat ik wil uitgroeien van het hosten van comics, novels ... enz... een simpel soort comic reader / cloud hosting oplossing, maar dan met extras zoals community support enz. Alles legaal, geisoleerd per gebruiker enz.

In de praktijk heb je veel data maar relatieve weinig lezen van de data (zo lang niemand accounts gaat delen). En als ik de data puur host via storage servers online, eet zo een hoeveelheid dat met gemak 500 a 600 Euro per maand / server. En dan zijn er problemen met de uitbreiden en de backups (aka dubbel je kost).

En men oplossing was een hybrid aanpak met X TB in data centers (hot data), en edge vm's met populair data te cachen. En de rest van de cold data in de office via een paar 1GBit lijnen. Met backups op een secondary locatie natuurlijk. Is een aanpak dat VEEL goedkoper is, wat betekend dat ik de prijzen laag kan houden (alle, dat is het doel, ipv die 6 Euro / TB blackblaze enz).

Het moeilijkste is goedkope chassis te vinden waar je geen 500 Euro zit te betalen voor 20+ drives / chassis. En heb nu via Polen paar chassis dat daar gaan gemaakt worden met 36 drive (open system), ontwerpt is klaar, nu nog de finale prijs en dan productie.

Anyway, is een leuk projectje dat gegroeid is en in de laatste fase zit. En ja, chassis is letterlijk het moeilijkste geworden in de hardware race. Software ontwikkelen we zelf.
ik werk veel op tunnels, daar worden de serverkasten met weet ik hoeveel rekken vaak gewoon "weggegooid".
Waterkoeling is (gelukkig) nog lang niet standaard.
De gewone gesloten kasten worden gelukkig nog wel gemaakt, zelfs met externe bay's voor een CD/DVD/BlueRay speler. Ze zijn wel stevig in de minderheid en zien er, op een enkeling na, inderdaad uit alsof ze al 15 jaar geleden zijn ontworpen. Voor mij is dat echter prima. Een PC is niet echt een pronkstuk en een blik op de binnenkant maakt dat voor mij zeker niet beter, ook niet met allerhande lampjes.
Wat een verspilling van energie, grondstoffen en geld.
Geldt voor 95% van alle (consumenten) producten :P
Waarom zou je überhaupt nog iets versieren, allemaal verspilling.
Als je geen partner kunt versieren dan je PC maar versieren toch :+
De écht wanhopige gamer kan dan 'I ♥ U' op die matrixdisplay zetten? ;)

Als je er waarde aan hecht dat je kast er bijzonder uitziet, kán dit natuurlijk iets voor je zijn. Ik vind de uitvoering, met die glazen panelen, wel iets hebben. Ik zou 'm zelf niet kopen want ik ben zelf meer van "saai en functioneel", maar toch.
"Als je geen partner kunt versieren dan je PC maar versieren toch "
A la Statler en Waldorf? _/-\o_
Mee eens! Laten we stoppen met alles wat leuk en of mooi is en uitsluitend dat kopen wat "écht nodig" is!
Geen auto's die er mooi uitzien. Uitsluitend compacte koekblikken.
Geen mooie kleren meer. Uitsluitend zuiver functionele kledij.
Water met een smaakje? Niet nodig. Alleen nog maar water met mineralen.
Beetje jammer dat dit nu elke keer onder topics word geplaatst over rgb en schermpjes. Beetje nutteloos allemaal. Er zal vast iets in jou bezit zijn wat wij verspilling zullen vinden.
Als je achter je PC zit ben je denk ik aan het schoonmaken.

Wellicht met een verspilling aan resources zoals een disposable wet-whipe.
Tja, dan kun je 70% van de zooi die xenos, action, ikea, en blokker verkoopt ook wel onder die noemer vallen.
Anderhalf jaar geleden wilde je nog een touchscreen in een custom case bouwen.
Goed gevonden, maar je negeert voor het gemak dat dat een 24" HD touchscreen is dat ik al heb en wil upcyclen om nuttig te kunnen gebruiken... :X

Ik vind het wel opmerkelijk dat je zo op de hoogte bent van mijn posts, of dat je zover m'n profielgeschiedenis in bent gedoken :?
Ik snap alleen niet waarom de fan "retro" in de naam heeft...
Vanwege de ouderwetse dotmatrix displays misschien?
Hebbedingetje... Wel een heel tof hebbedingetje :D
Ik wacht wel op de versie met nixiebuizen, een echte gamert wil alleen kathodes.
Mooie kast en wacht af om nieuwe setup re maken

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.