Dit is ongeveer de prijs van de XP2100+ nu, als AMD hoogstwaarschijnlijk morgen volgt met een verlaging dan zal AMD interessanter blijven prijs/prestatie gezien!
Ligt eraan, als je niet vies bent van een potje o/c'en is Intel een erg goede keus, koop een 1,8A of een 2,0A en klok die lekker naar 2,5GHz over zonder dat je absurde koeling nodig hebt (vaak hoeft het voltage niet eens omhoog). Dan heb je een relatief goedkope CPU met een performance waar geen een andere x86 CPU aan kan tippen.
Maar ook voor de niet overklokkers onder ons is een Intel nog steeds een erg goede keus, vooral als je met applicaties werkt die erg veel bandbreedte vreten. Daarnaast maakt de prijs die je meer betaald op een complete pc niet echt veel uit.
1.) Voor minder geld even snel/sneller.
Sneller kan niet, de P4 is op dit moment de snelste x86 CPU, alleen kost die idd erg veel geld vergeleken met een AMD CPU.
2.) Geheugen (RIMM) is duurder.

Er zijn anders genoeg DDR moederborden voor de P4 beschikbaar, zoals de SiS 645DX en de verschillende i845 chipsets. Dus dat argument klopt niet.
3.) Moederborden zijn ook duurder dan socket A
based boards.
Een moederbord met de SiS 645(DX) kost anders even veel als een gemiddelde Socket A moederbord, dus ook dit argument klopt niet.
Al die prijsverlagingen zijn alleen maar gunstig voor de consument want AMD krijgen ze toch niet van de markt.
Als Intel wil en vooral mag, is AMD bij wijze van spreke morgen falliet, simpelweg omdat Intel erg veel geld in reserve heeft waar ze makkelijk jaren van kunnen leven als ze geen winst meer maken.
Dus Intel kan de CPU's makkelijk goedkoper verkopen dan AMD, door onder de productieprijs te verkopen. Dat koopt iedereen (bijna dan) Intel en verkoopt AMD helemaal niets meer. Alleen mag dat dus niet.
Daarnaast kiest Intel ervoor om een hoge ASP te hanteren en vooralsnog werkt dat, ze zijn nog steeds de grootste en maken in tegenstelling tot AMD
winst en niet zo'n beetje ook.
edit:
Nee, de P4 is ook qua uiteindelijke performance de snelste, doordat de Northwood erg hoog te schalen is en door de hoge bandbreedte. AMD zal met de Hammer weer de snelste x86 CPU kunnen hebben.