Google activeert functie voor wachtwoord delen met gezin in testversie Chrome

Google heeft een functie om wachtwoorden te delen met leden van het gezin geactiveerd in Chrome Canary 121, een testversie van de browser.

De hele interface van de functie voor het delen lijkt klaar, meldt Android Police. De ontvanger krijgt geen melding als een wachtwoord is gedeeld en kan niet zien of het gaat om een eigen wachtwoord of gedeeld wachtwoord. Het is onduidelijk of dat nog gaat komen.

Delen van wachtwoorden kan alleen met leden van het eigen gezin. Dat moet zijn aangegeven in het Google-account. De functie staat in de testversie niet automatisch aan, maar gebruikers moeten dat activeren via een flag die alleen in Chrome Canary 121 te vinden is.

Google Chrome Canary wachtwoord delen, november 2023Google Chrome Canary wachtwoord delen, november 2023Google Chrome Canary wachtwoord delen, november 2023Google Chrome Canary wachtwoord delen, november 2023

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

16-11-2023 • 10:34

25

Reacties (25)

25
25
7
0
0
14
Wijzig sortering
Ik ben hier sowieso niet blij mee, zelf als je een andere Password manager gebruikt, loopt Chrome nog aan te bieden om zaken op te slaan.

Google heeft al zo veel macht, als ze je Google account blokkeren (terecht of onterecht), dan ben je ook gelijk je wachtwoorden kwijt.

ps. weet iemand of er ook een Chrome(OS) policy is om dit uit te zetten?
Bij Apple en Microsoft ook veel macht over je account.
Wachtwoorden managers websites ook...

Daarom moet je erg slim spelen... maak tweede wachtwoord database aan, bijvoorbeeld wachtwoorden Apple en Microsoft databases. Als er wat problemen met je Apple Account zijn, dan gebruik je de wachtwoorden en 2FA codes via Microsoft wachtwoord database.

TIP: NOOIT rechtsreeks QR code scannen, kopieer QR tekst code zodat je de code ook naar tweede database kunt plaatsen.
Als je rechtstreeks QR code scant, geven ze QR tekst code niet vrij. Dus 2FA uitzetten en weer aanzetten zodat je opnieuw QR tekst code opnieuw kunt invoeren.

[Reactie gewijzigd door Dark Angel 58 op 23 juli 2024 16:15]

laat ons hopen dat je idd niet meer aan die wachtwoorden kan als ze uw account blokkeren :-)
Maar je kan gelukkig uw wachtwoorden ook exporteren en ergens anders ook nog opslaan. Of gewoon op twee plaatsen opslaan.
Voor zover het verliezen van een wachtwoord een ramp is... ik kom het veel tegen, en een recover via uw email is doorgaans geen probleem.

[Reactie gewijzigd door telenut op 23 juli 2024 16:15]

Via chrome://password-manager/settings (Instellingen > Automatisch invullen en wachtwoorden > Google Wachtwoordmanager) kan je "Aanbieden wachtwoorden op te slaan" uitzetten. Evt. "Automatisch inloggen" ook.

Ik gebruik Bitwarden en heb dit allemaal uitgezet en heb geen last meer van Google/Chrome's password manager. Ook alle wachtwoorden eruit gegooid. Dus krijg alleen van Bitwarden nog suggesties/auto-invullen.

[Reactie gewijzigd door peternator op 23 juli 2024 16:15]

Zelf gebruik ik meerdere wachtwoord managers. De browser gebonden varianten (google, firefox/mozilla) gebruik ik alleen voor de casual-websites.

Voor de meer serieuze wachtwoorden gebruik ik BitWarden met hun centrale opslag. Dat gebruik ik sinds kort ook voor passkey. De browser-add-on van BitWarden vraagt op de zelfde 'agressieve' manier of ze wachtwoorden kan en mag opslaan. Ik ben dus selectief welk account ik waar opsla en sommigen ook gewoon dubbel.

Daarnaast gebruik ik ook nog SafeInCloud. Dat doe ik met opslag bij google. Maar deze wachtwoord manager gebruikt in principe lokale opslag. De cloud opslag gebruikt ze voor zover ik ervaar alleen voor synchronisatie. Als de cloud niet beschikbaar is, dan werkt ze net zo goed. De browser addon van deze wachtwoordkluis werkt helaas/gelukkig alleen daar waar de software lokaal is geïnstalleerd.

En dat laatste: lokale opslag voor dagelijks gebruik en opslag via cloud of eigen externe opslag, dat doen de meeste password kluizen in ieder geval die kluizen met applicatie op het lokale systeem. Hoe de browser add-ons hier precies mee om gaan is per add-on verschillend.
Waarom zie ik al dat dit een extreem groot beveiligingslek kan worden. dat criminelen kunnen misbruiken door zichzelf stiekem toe te voegen aan een account als 'Family member" en zo alle wachtwoorden kunnen kapen zonder dat iemand het in de gaten heeft
Als ik de tekst goed lees, dus correct me if i'm wrong
A: staat default uit
B: elk wachtwoord moet actief door de user apart gedeeld worden

Lijkt me dus totaal geen isse als een ongewenste partij zichzelf op een of andere manier 'lid' maakt van het gezin
Om een lid toe te voegen aan een gezin moet je de gezinsbeheerder zijn.

Als je die rechten van buitenaf kan verwerven kun je ineens bij alle wachtwoorden.
Of deze gedeeld worden maakt dus niets uit ;)
Bij Windows, voor het tonen van wachtwoord moet je eerst een computer wachtwoord invoeren.
Dus de wachtwoorden worden eerst niet toonbaar gemaakt.

[Reactie gewijzigd door Dark Angel 58 op 23 juli 2024 16:15]

Is wachtwoorden delen binnen een gezin iets wat echt veel gedaan wordt? Het enige wat ik me kan bedenken zijn wifiwachtwoorden en wachtwoorden van diensten zoals Netflix die nog met het achterhaalde principe van 1 klant = 1 account werken. Beide zijn nu niet echt de meest gevoelige wachtwoorden als ze op straat komen te liggen. Voor de echt gevoelige zaken zijn er machtigen en hoef je niet met 1 account te werken.
Ik deel met mijn vrouw toch redelijk wat wachtwoorden via LastPass: Bol, supermarkt, bakker, slager,…
Maar dat zijn inderdaad wel allemaal praktische accounts die niet heel gevoelig zijn.
Heb je een p/w nodig voor je slager ? }> 250gr encrypted américain aub
Heb je een p/w nodig voor je slager ? }> 250gr encrypted américain aub
Dat klinkt niet gezond... als je maag verkeerde wachtwoord geeft, dan blijft vlees onverteerd lang in je maag... wie weet verandert een onversleuteld vlees langzaam in een steen omdat het zo erg lang niet kan verteerd kan worden.. Dus niet zo slim ;)
Het aantal wachtwoorden neemt snel toe. Een hele boel daarvan zijn voor winkels, sites, school en dergelijke.
Nu delen mensen dit van via chatprogramma's, tekstbestanden en andere onveilige manieren.

Dat Google hier een makkelijk en ietwat veiliger alternatief biedt voor de doorsnee gebruiker lijkt me een goede zaak.
zeer zeker... We delen wel enkele tientallen accounts. Vooral voor online winkels.
Enige wat ik ook graag wil weten of wachtwoord met 2FA ook wordt gedeeld. Dat is iets waar we ook moeten oppassen.
Per definitie niet anders is het geen 2fa toch? Ik deel regelmatig wachtwoorden met gezin maar moet dan zelf de code weer voorlezen
Het hele idee van wachtwoorden is toch juist dat je ze níet deelt?
dus uw partner mag niet op uw wifi? uw netflix? moet haar eigen Winkel X account aanmaken voor een klantenkaart etc?
Een beetje tweaker heeft toch een radius server draaien for wifi authenticatie? :+
Ik heb gemerkt dat het tweaken als tweaker stopt eens er kinderen zijn :(
Veel dromen van tweaken, dat wel... maar als je het niet meer kan met 1 hand en een smartphone, dan stopt het helaas :/
Ik vind het een fantastisch systeem,

Netflix, Disney+ (andere streaming services) picnic, bol, magister en amazon (etc.) maar ook het beheer van de wachtwoorden om bijv. op de Nas te komen kan je op deze manier regelen.

Als je een keer een account naam, mailadres of wachtwoord wijzigt dan hoef je niet een appje of mail te sturen zodat iedereen in huis datzelfde wachtwoord heeft. Nu pakken ze hem zelf gewoon uit hun keychain / google wachtwoorden account.
Benieuwd of dit ook betekent dat iedereen het wachtwoord kan veranderen.
Ik heb hier toch wel extra bedenkingen bij - hoe hou je dit in godsnaam veilig...
Kan Bitwarden oid dit niet ook al?

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.