Bij X-Bit Labs is een uitgebreide test verschenen van Adobe Photoshop op twee dual-processor systemen en, ter vergelijking, een single Pentium 4. Omdat niet de videokaart maar de combinatie CPU, moederbord en geheugen bepalend is voor de performance van het pakket heeft X-Bit Labs een drietal combinaties samengesteld: Een dual Pentium III 1133MHz op een Iwill DVD266U-RN moederbord, twee AMD Athlon MP 1200MHz processoren op een Tyan TigerMP, en een Pentium 4 1700MHz op een Asus P4T zijn het slachtoffer. Alle testsystemen zijn uitgerust met 1024MB PC2100 DDR SDRAM geheugen.
Er worden 17 tests gedaan met een foto van 3000x3000 pixels in RGB formaat. Het oorspronkelijk in TIFF formaat opgeslagen bestand had een grootte van 17MB. De tests bestonden uit veel gebruikte bewerkingen zoals conversies naar een ander formaat en verschillende filters. De performance van het AMD systeem en de dual Pentium III lopen niet zover uiteen, de ene keer is de een sneller de andere keer de ander. De snelste Athlon die op dit moment te krijgen is, de Athlon 2000+, draait op 1667MHz, de snelste Pentium III haalt een kloksnelheid van 1400MHz. Omdat dit verschil van ruim 200MHz niet is terug te vinden in de prijs wordt er in dit artikel de voorkeur gegeven aan een AMD systeem:
At present the fastest Athlon processors available in the market are Athlon 2000+ (1667MHz) based on the same core as the Athlon MP piece we tested this time. At the same time, Pentium III processors with 512KB L2 cache are now working at the maximum of 1.4GHz. When I worked on the article, the top models from Intel and AMD cost about the same, while the core clock frequency of AMD Athlon CPU appeared about 20% higher than that of the Intel solution. This way we would call AMD platform more attractive for work in Adobe Photoshop so far.