Xiaomi 13 Ultra komt in tegenstelling tot voorgangers wereldwijd uit

De Xiaomi 13 Ultra-smartphone zal wereldwijd uitkomen, zo zegt de fabrikant. Voorgangers van de telefoon kwamen alleen uit in thuisland China. De release van de telefoon zal in de komende maanden plaatsvinden.

Xiaomi zal de telefoon deze maand nog presenteren, zegt de fabrikant. Een wereldwijde release volgt daarna. Xiaomi en het bedrijf waarmee het samenwerkt voor de camera's, Leica, claimen dat het een doorbraak is op het gebied van smartphonefotografie. De lenzen op alle camera's zouden dezelfde optische kwaliteiten hebben. Wat dat precies betekent in de praktijk, is onbekend. De 12S Ultra was de eerste smartphone van de fabrikant met een 1"-camerasensor.

De Chinese fabrikant bracht al eerder de Xiaomi 13 en Xiaomi 13 Pro uit. Die laatste kost momenteel 1199 euro. De Ultra-versie zal vermoedelijk daar nog boven zitten, waardoor die tot de duurste niet-vouwbare smartphones op de markt zal behoren.

Xiaomi 13 en 13 Pro
Xiaomi 13 en 13 Pro

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

06-04-2023 • 15:33

58

Reacties (58)

Sorteer op:

Weergave:

Vrees dat we ik deze maar oversla. Ten opzichte van de Mi 11 Ultra biedt deze niet veel betere prestaties wat betreft de camera. Ik mis het achterscherm ook.
De Mi 11 Ultra heeft een 1/1.12” sensor en de Xiaomi 13 Ultra heeft toch een 1" sensor? Best een verschil.
Is wel groter maar in de praktijk moet nog blijken of de 13 ultra betere foto's maakt dan de 11 ultra.
Ik weet wel dat de 11 ultra beter scoort dan de 12s ultra en die heeft ook al de 1 inch sensor.
Klopt maar de 11 ultra heeft ook zijn minpunten.
De accu is alles behalve geweldig en met een 8gen2 kan dat nu een heel ander verhaal zijn.

Tevens, het achterscherm kan je nauwelijks functioneel gebruiken en wordt slecht gebruikt door de software.

En ja, ik heb zelf een 11 Ultra.
Ik vindt de klok al leuk genoeg. De rest van de features boeit me niet. Maar ik kan je wel begrijpen. Al lijkt het mij toch beter om gewoon weer een high-end Samsung te nemen. Die hebben tenminste nog een beetje goede (lees betrouwbare) softwareupdate beleid.
Software is nu top bij Samsung, de beste in het gehele Android spectrum.
Zelfs beter als Google zelf met hun pixel.

Hoe het kan veranderen in een aantal jaren tijd.

En ja op dit moment ticked Samsung de meeste 'boxes' mbt het flagship segment.
Vooral nu met de 8gen2 is het dik voor elkaar met de accu prestaties.
Software is nu top bij Samsung, de beste in het gehele Android spectrum.
Zelfs beter als Google zelf met hun pixel.
Is erg persoonlijk denk ik, zelf een Samsung telefoon van de zaak maar vind het maar niks, gelukkig hoef ik er weinig mee te doen.. maar me Pixel vind ik echt in alle opzichten een betere telefoon

Vriend van me heeft ook een S22 Ultra, maar dat is ook verre van perfect, zo erg zelf dat hij super spijt van ze aankoop heeft en nooit meer een Samsung wilt kopen

[Reactie gewijzigd door Sinester op 22 juli 2024 16:05]

Zo vind je voor alles wel wat.

Feit blijft dat de Samsung support op dit moment het beste is van allemaal.
Vroeger was de Pixel top vanwege de zogenaamde 'stock' Android maar dat is nu ruim achterhaald.
Sterker nog, de pixel heeft sommige basis functies die omslachtig zijn tov andere Android en je kunt niet alles naar je hand kunt zetten.
Mooi voorbeeld, de belachelijke Google search bar die onderin het scherm staat en je niet kunt weghalen.

Om maar te zwijgen over de vele updates die steeds met vreselijke bugs kwamen. Het koste Google al bijna een jaar om de fingerprint sensor redelijk werkend te krijgen.
Ik heb hem ook, en dat achterscherm zorgt er toch voor dat ik fantastische selfies kan maken. Vind het wel degelijk enorme meerwaarde hebben, wat mij betreft kunnen ze de selfie camera wel weglaten, ik gebruik net zo lief dat achterscherm + main camera.

[Reactie gewijzigd door OriginalFlyingdutchman op 22 juli 2024 16:05]

Ik vind het niet meer dan een gimmick (en nogmaals, ik heb zelf een 11 ultra) want de implementatie is kut, selfies boeien mij niet zo, en hij is voor de rest nauwelijks te gebruiken (gebrek aan software implementatie).

Men zal bij Xiaomi hetzelfde denken want hij is nu al een tijdje niet meer gezien in al hun modellen sinds en gaat ook niet meer terug komen.

Is leuk, niet meer dan dat en zal dat zeker niet missen als ik een ander toestel zou hebben.
Hoe weet je dat? Is er al een review van de camera?
Al die prijzen vind ik echt van de zotte. Ik wil niet meer betalen dan 500-600 euro en dan max 1x per 2 jaar.
Misschien krijg je nog een restbedrag via een 2e hands site, maar dat loopt vaak ook al hard terug. Zo'n telefoon gaat vaak 1 a 2 jaar maximaal mee, misschien een keer 3...
En "iedereen" is maar aan het klagen dat ze zo weinig geld hebben voor alles. Gosh. Really?
Al die prijzen vind ik echt van de zotte. Ik wil niet meer betalen dan 500-600 euro en dan max 1x per 2 jaar.
Heel eerlijk, ik vind dit eigenlijk al van de zotte. Ik heb mijn Oneplus 7Pro van een andere tweaker tweedehands gekocht voor 250 euro en dat was 3 jaar geleden. Werkt nog perfect, accu gaat nog zeker een dag mee, foto's zijn goed genoeg voor in een fotoboek. Het is dat de beveiligingsupdates ophouden, anders zou ik hem nog 3 jaar gebruiken als hij het vol houdt. Ik zou niet weten waarom ik gemiddeld 250-300 euro aan een telefoon uit zou geven terwijl de verschillen zo minimaal zijn.
Ik heb mijn Pocophone F1 sinds 2018 gebruikt tot eind vorige jaar. Steeds andere ROM opgezet waardoor telefoon altijd laatste beveiliging updates had.
Zelfde met OnePlus One daarvoor. Ook die heb ik van begin tot 2018 gehad zonder enig probleem.

Nu een Xiami 11T pro, die ik van mede tweaker overgenomen heb. Die gaat voorlopig niet weg.
En als er geen updates zijn via MIUI EU Roms, ga ik wel kijken naar andere ROM makers

Vind ook van zotte wat er tegenwoordig gevraagd wordt voor telefoons, terwijl je toch meestal zelfde dingen mee doet (appen, FB, Youtueb enz enz)
Mijn vader zei vroeger altijd: Koop nooit een nieuwe auto als je er niet klaar voor bent om het grootste deel van de waarde te verliezen zodra je de showroom uitrijdt. Het is beter om te wachten tot de auto een paar jaar oud is en een derde van de prijs te betalen.

Misschien is het tijd om ook zo naar smartphones te gaan kijken.
Die snelle ontwaarding van relatief dure produkten is een raar fenomeen. Het gaat daarbij inmiddels al om PC's, laptops, mobiele telefoons, auto's, meubelen, kleding en vast nog wel meer.
In sommige gevallen zijn anderen daar dan wel weer blij mee natuurlijk want lang niet al die produkten zijn versleten en afgeschreven.

Maar andersom hebben we dus producten die nieuw, extreem duur zijn (zoals bijv. bepaalde horloge merken en ultra-sport-auto's) en die produkten houden hun waarde juist heel goed.
De reden daarvoor is vaak beperkte oplages - logisch want het aantal afnemers is beperkt.

Maar wat betekent dit voor de meeste mensen? Dat wat die kopen enorm veel waarde verliest en het zodoende ook bij vervanging veel kostbaarder is om een nieuw produkt te kopen. En dat is de winst die juist naar de groep vloeit die de ultra dure produkten koopt.... ai...
En dat is de winst die juist naar de groep vloeit die de ultra dure produkten koopt.... ai...
Naar de groep? Ik denk eerder naar de persoon. En die persoon koopt vervolgens een boot of jacht van 140 miljoen dollar. 😂

[Reactie gewijzigd door Sando op 22 juli 2024 16:05]

Een smartphone gaat heden ten dage toch echt wel langer dan 2 jaar mee. Zoveel vernieuwing zit daar toch niet in en een beetje fatsoenlijk merk geeft meer dan 2 jaar ondersteuning voor hun toestellen.
Een smartphone gaat heden ten dage toch echt wel langer dan 2 jaar mee. Zoveel vernieuwing zit daar toch niet in en een beetje fatsoenlijk merk geeft meer dan 2 jaar ondersteuning voor hun toestellen.
In de high-end klasse is de rek wel inmiddels uit v.w.b. nieuwe innovatie. Ja, we hebben foldables, maar die hebben wel de camera's van de mid-end series (bijv. Fold4 vs Galaxy S22 Ultra). Totdat ook de foldables dezelfde camera's krijgen als hun non-foldable evenknie, dan zijn we een paar jaar verder.

Pak 'em beek 11 / 12 jaar geleden loonde het wel om elk jaar een nieuwe telefoon te halen, omdat er toen veel sneller werdt geïnnoveerd. Als ik kijk naar de kwaliteit van de telefoons die ik had (LG KU990i Viewty, HTC Wildfire, Wolfgang AT-AS40SE, Zopo 980+, Archos 50 Diamond, Moto X Play, Moto Z3 Play, Galaxy Note10 Lite, Galaxy S22 Ultra), dan zie ik stapsgewijs grote verbeteringen in zowel fotokwaliteit, alsmede de featureset.
We zitten nu in een periode waarbij er niet veel nieuwe features bijkomen, waardoor mensen hun smartphone dus langer gaan gebruiken.

Foldables kunnen de toekomst worden, echter zijn er nog veel iteraties nodig om ze net zo lang te kunnen gebruiken als de huidige smartphone. Daarnaast speelt de prijs ook een rol. Een beetje goede telefoon ben je al zo'n €500,- kwijt, wat vroeger al de high-end telefoons waren.

Daarnaast qua software doen Apple en Samsung (en volgens mij ook Nokia) het hartstikke goed v.w.b. software upgrades en security updates. De rest van de merken doet het korter qua updates.

Al met al denk ik dat de prijzen nog wel zullen stijgen.
Ik zie Apple al krantenkoppen vullen met: "Nieuwste iPhone nu verkrijgbaar vanaf €1999,-".
Vergeet niet dat Apple één van de eerste merken was die de headphone jack wegliet, waar de iPhone X als eerste €1000,- kostte en waarbij de accessoires en reparatie vaak meer kostte dan bij andere merken.
Keuzes maken ik heb zelf geen auto dat scheelt een hoop knaken maar ben het met je eens dat het een hoop geld is.
Hoezo gaat zo'n telefoon maximaal 1 á 2 jaar mee (en misschien een keer 3)? Daar kies je zelf voor toch? Ik heb sinds de release een iPhone 12 mini die nog steeds geweldig werkt. Nog geen enkele keer overwogen om deze te upgraden. Ik denk dat ik het hiermee nog makkelijk een jaartje kan uitzingen. :Y)

Ik ken ook genoeg mensen die elk jaar de nieuwste iPhone willen en deze ook daadwerkelijk kopen. Tja, dan wordt het inderdaad een nóg duurdere grap.

Overigens ben ik het met je eens dat telefoons behoorlijk in prijs zijn gestegen. Daar waar je vroeger voor 400-600 euro wel een high-end toestel kon kopen ben je nu al gauw het dubbele kwijt - mijn salaris is niet zo hard gestegen. :P
Hmm.

- M'n Samsung Star is toch goed 5 jaar meegegaan
- Mijn Moto G (de eerste) leeft nog steeds maar heb ik 4 jaar gebruikt.
- Oneplus 3T, 4 jaar tot hij bij -50C kapotgevrozen is wanneer ik aan het wandelen was van werk naar huis in Kazakhstan
- Mijn Samsung G S20 plus gaat ook al 2.5 jaar mee en ziet er naar uit dat die nog een lang tijdje meekan.

Ik snap je punt echt niet dat een telefoon maar 1 a 2 jaar meekan hoor. Ik denk veelal dat het een kwestie is van het niet mee te willen laten gaan.

Oh, en die S20 heb ik maar 500 euro voor moeten betalen na cashback en kreeg ik nog leuk een setje galaxy buds bij.

[Reactie gewijzigd door Satkan op 22 juli 2024 16:05]

Beetje kort. Hier nog een uitstekende Samsung S6, alsook een prima Apple S6. Het is een enorme kapitaalvernietiging om die dingen zo snel te vervangen. Lekker, dat snelle vervangen, maar nergens voor nodig.
het ligt er ook aan waar je een telefoon voor gebruikt.. ik zou met een s6 echt niet meer uit komen...
Ik heb 5 jaar geleden 350 euro uitgegeven voor een Oppo NEO RX17, als je daar nu een moderne high-end telefoon van 600 euro naast legt zie je niet eens zo veel verbeteringen.

Het is een beetje eigen keuze hoeveel geld je uitgeeft aan een smartphone, het hoeft echt niet zo duur te zijn. en ongeveer 5 jaar met een telefoon doen is prima haalbaar, ook met 300 euro telefoons.

[Reactie gewijzigd door 1234567y op 22 juli 2024 16:05]

Geen idee wat voor smartphones je koopt, maar hier in huis nemen wij iPhones en draaien er 4-5 jaar (minimaal) mee. Daarna worden ze de backup telefoon.

Dan kopen we 2 nieuwe iPhones (evt Pro’s) van het jaar ervoor. Wel nieuw, dat wel. Maar dan valt het wel mee.

Hebben nu de iPhone 11 en de 11 Pro Max. Eens kijken wat er in September dit jaar nieuw is, en wellicht dit jaar of volgend nemen we een nieuwe. Echt nodig? Nope, krijgen nog de laatste updates en de camera’s zijn prima. Echt goede foto’s gebruiken we de spiegelreflex camera voor.
Beetje context in zijn quote dan maar.. Er zullen ongetwijfeld mensen zijn die dure telefoons kopen, of op afbetaling etc aanschaffen maar eigenlijk geen cent hebben om hun axxs mee te krabben. En dan klagen dat er geen geld meer is..
Wat een stroman zeg
De dikte van dat camera-eiland :X

Ik snap dat je de dikte nodig hebt als je een goede camera wilt inbouwen, maar alsjeblieft, doe er designtechnisch iets anders mee dan zo'n dikke puist achterop.
Boeit 99% van de mensen niets.
Dit soort opmerkingen horen we al jaren maar als we kijken naar de verkoop dan gaat het mensen om de prestaties en dit soort design is maar bijzaak.
Daar ben ik niet zo zeker van. Het succesvolste electronicamerk (Apple) moet het toch voor een groot deel van de estethiek van zijn producten hebben.

Tevens hebben consumenten nauwelijks keus. Alle merken hebben min of meer dezelfde camera-einlanden. Op die manier wordt de voorkeur van de consument dus niet zichtbaar.
Apple kreeg niks anders dan commentaar bij de iphone 12 leaks.
Wat zagen we ??
Juist ja mega sales ....
Uiteindelijk gaat het om prestaties en niet om looks.

Hebben we al 100 keer eerder gezien.
Bij Android niet anders.

Enne design is al tijden geen hot feature meer bij Apple hoor.
Was ooit zo maar ze lopen al jaren achter op dat vlak.

Op vrijwel geen enkel vlak lopen ze qua design tegenwoordig nog voorop.

iPhone design ? MacBooks ? AirPods ? iMac ? iPad ?

Al jaren (soms vele jaren) veel van hetzelfde.

[Reactie gewijzigd door Bomberman71 op 22 juli 2024 16:05]

Day1 klant van de 11 ultra, geen seconde spijt gehad tot vandaag de dag. 13 ultra was mijn nieuwe planning maar toen ik de prijs zag nee.. Nu hou ik de 11 ultra nog een jaartje en dan begin 2024 shoppen naar wat nieuws. 23 maanden oud deze en de accu doet het nog super goed, eerste telefoon die het 2 jaar volhoudt zonder enige problemen
Mijn xiaomi note 10 pro nog eens boven gehaald, kreeg ik android 13 en MiUI 14. Nice voor een toestel dat al sinds mi ui 11 mee draait. erg veel updates. vanaf android 11. O+
Dus je betaalt straks tegen de 1.500 Euro, en dan krijg je een telefoon die draait op Miui..... 8)7
Ik ben een Xiaomi 12 pro gebruiker. Sorry ben super tevreden over die miui. Heb altijd iPhones gehad. Maar de manier om te personaliseren is super. Vooral het multitasken is onmisbaar geworden ( snap niet dat een iPhone dit nog steeds niet kan). En vind de cameramogelijkheden gewoon weg super en mooiere foto's, zeker bij slecht licht! Dus ik geef wel liever 1500 euro aan een 13 ultra dan een iPhone pro 🤣🤣
Zeker en in de laatste versies van Miui zijn ook prima. Overzichtelijk en van bloatware/reclame is amper nog sprake.
Dat dus, hoe het vroeger was weet ik niet....maar eerlijk zie ik weinig verschil qua bediening met een iPhone ...vind de Samsung software verschrikkelijk. Vond de iPhone software altijd handig en overzichtelijk, en dat vind ik bij de miui dus ook. Ik zeg niet dat alles perfect is, maar het wordt steeds beter .
Ik heb de Xiaomi 9T (die met de pop-up camera) en de Redmi Note 10 Pro geprobeerd. In beide gevallen vond ik de software verschrikkelijk. Een brei aan aanstellingen, ik kon nooit vinden wat ik zocht (alles is anders ten opzichte van standaard Android) en de telefoon app was zo verschrikkelijk op de Redmi dat ik maar een andere telefoon app uit de Playstore heb geïnstalleerd. Ik zal niet snel nog eens een product van Xiaomi proberen...

Ik heb ook geen iPhone, ben momenteel enorm tevreden met de Samsung Galaxy S23 Ultra : )
Mijn Mi 9t Pro (eerset prijsvermelding aug 2019) heeft als laatste beveiligingsupdate 1 juni 2021. Minder dan 2 jaar aan security updates. Dit niveau van after-sales en een prijskaartje van 1500 euro sluiten elkaar wat mij betreft uit.
Zeer benieuwd mooie vervanger van mijn Pixel 6 Pro.
Ik mag hopen dat je het een mooie vervanger vindt . Je vergelijkt een telefoon van een 600 euro met een telefoon die waarschijnlijk richting de 1500 euro zal gaan ;)

Die 1500 euro is een beetje een gok maar als de Pro (trapje lager) 1200 euro kost, zal ik er niet ver naast zitten
Toen ik de 6 Pro kocht was deze 1000 euro. En ik koop hem ook niet gelijk :) Maar die 1000 euro was zeer duur betaald helaas.
Paar maandjes wachten, is die al gauw 700-800, High end Xiaomi's zakken heel snel in prijs.
Die tijd is allang voorbij, en allang niet meer het geval.
High end Chinezen komen nauwelijks hier uit en als dat het geval is dan zakken ze maar langzaam.
Xiaomi 12, lanceer prijs 899 euro, 1 jaar geleden, nu te koop voor 499 euro.

uitvoering: Xiaomi 12, 8GB ram, 256GB opslag Zwart

Dat is toch een flinke prijsreductie in 1 jaar?

Voor vergelijking, de Samsung S22 koste 849 euro bij lancering 1 jaar geleden en kost nu 648 euro.

De Xiaomi is dus meer in prijs gezakt dan de Samsung.
Dat zijn geen ultra's of andere high end phones.
Je hebt de Pro en de Ultra er boven staan.
Dat valt echt wel mee.
Ik zoek gewoon een occasion van onder de 400 euro, maar ik ben wel bereid 1200 euro te betalen voor een flagship als er een popup-camera in zit.
Sinds de Mi3 Xiaomi gehad. Tot nu een PocoF3.

Dat is ongeveer 10-12 jaar. Ik denk dat ik 15 toestellen van Xiaomi had. Van elke serie wel een paar.

Maar de prijzen waarmee ze nu komen is niet meer te doen. Waardoor ik deze toch links laat liggen.
Ze zien daar ook gewoon dat deze marketingtermen wereldwijd goed werken en dat er lekker op te verdienen valt. We moeten niet vergeten dat er eerder chiptekorten waren, wat wellicht ook meegewogen heeft om niet eerder wereldwijd te gaan met deze versie.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.